Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Nie wiem jadłam jabłko więc dałam mu troszeczkę na łyżecce dostał tego tyle ci i nic,a co do alkoholu to wiadomo że tego bym mu nie dała bez przesady 😠

Jaszminka nie irytuj się tak. Z tym alkoholem to było tylko porównanie. I chodziło o to, że starszemu dziecku pomimo, iżjest starsze nie wolno podawać alkoholu, a takiemu maluszkowi nie wolno podawać jeszcze stałych pokarmów.
Mojego Michała chrześnica kocha piwo..... A ma 2,5 roku 😮 i dziadek czasami jej daje w takim malusieńkim kubeczku, bo jak nie to jest awantura i histeria 🤢
Ja mojego dziecka nie pozwolę faszerować tego typu trunkami!!!

A ja myślałam, że mój 5 letni kuzyn pijący piwo na weselu to była patologia 😜 Bez obrazy 😁



Ja bym dala histerie smarkaczowi malemu.Niko to by ten kufel czy butelke mial w przelyku 🤪
Przeciez od malego sie pozwala to co bedzie pozniej...na legalu ze starymi na 10 urodzinki dzieci beda popijac piwko lub cos mocniejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po obiadku.Niko nawet jadł sałatke jestem w szoku.Alan ma isc spac.Lezy w kołysce i sobie gada.
Jutro przyjedzie od Niko chrzestna(wkoncu),ale dopiero o 19.Jak dla mnie to za pozno na wizyty w domu gdzie jest niemowle.Ale coz ja swoje obowiazki tak czy siak wykonam.Wszystko zalezy ile Alan bedzie spac w ciagu dnia.Bo teraz to nawet o 20 idzie spac.

Niech spi to pojde ogrodek dokoncze.

Co to za kosmetyki uzywacie z Ziaja?Moze i ja dla Alanka kupie,bo ma takie problemy ze skora.Oilatum pomaga na krotki czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
my mamy krem z oliatum i jest rewelacyjny do tej pory miał szorstką skórę a teraz jest gładka i mięiutka 🙂



A to po kapieli go calego smarujesz?Bo ja mialam plyn do kapieli tylko.Musze cos z tym zrobic.Teraz jak widze skorupe na ciele to smaruje mlodego mascia co lekarz kazal kupic-natluszczajaca jest.I na jakis czas jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izu ja kupuje taka ziajkę do kąpieli, biała buteleczka z niebieskim korkiem. Z oilatum do kąpieli sytuacja sie nie zmieniła,a po ziajce tak 🙂 my tez po obiadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tego co wiem to z oliatum jest tez coś do smarowania po kąpieli ale ten krem też jest taki że można smarować dziecko po kąpieli ale my to głównie stosujemy na buzię bo też miał taką skorupkę i już nie ma. A do kąpieli i po stosuję płyn do kąpieli i mleczko z HIPP jest fajne no i ten zapach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izu. Tak wygląda ta Ziajka 🙂 kocham ją i nie zamienię na nic innego 🙂 mam wdomu zapas 4 butelek i sama się w niej kąpie i nie muszę balsamu używać, tak cudownie nawilża 🙂
Z tym, że ciężko ją dostać 😞 ja kupuję zawsze w sklepie zielarskim na ryneczku koło mnie. Bo w marketach tych większych to nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra napisał(a):
leliva, ja też takie miałam uczulenie, dość,że swędziało jak diabli, to pomiędzy palcami mi skóra strzelała i aż do krwi rany się robiły. W aptece kobita mi poleciła tani jak barszcz krem, co się nazywa Dermobaza, to takie tłuste jest, smarowałam tym, kilka razy robiłam parafinę na dłonie i wapno piłam, i przeszło.


Kiedyś tego używałam i pomagało, ale na chwilę niestety. Odstawiałam maść, bo już było dobrze, to za chwilę wszystko od nowa. Po prostu muszę się pozbyć detergentów z domu i to myślę da efekt 🙂 Już kupiłam płyn do naczyń z Białego Jelenia - bardzo ładny ma zapach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka, szybko zaczęłaś dokarmiać. Rozmawiałaś o tym z pediatrą czy sama tak postanowiłaś? Moja lekarka mi pozwoliła od 4m-ca, ale tylko dlatego, że wracam do pracy zaraz po macierzyńskim, tak to by Ula dalej była tylko na cycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jenyyyy, Jasiek ma dzisiaj dzień spania z mamą, normalnie takie awantury mi robi że hej ho.
Najsłodszego dla Maryni :*

Wy tu o płynach do kąpieli a ja się zastanawiam nad jakimiś kosmetykami do włosów, żeby były piękne lśniące :P

A ziajki zużyłam 1 butelkę, testuje zresztą wszystko co mi wpadnie w łapy. Ziajka, hipp, nivea póki co. Na szczęście Dżon nie ma problemów skornych tfu tfu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
Jaszminka, szybko zaczęłaś dokarmiać. Rozmawiałaś o tym z pediatrą czy sama tak postanowiłaś? Moja lekarka mi pozwoliła od 4m-ca, ale tylko dlatego, że wracam do pracy zaraz po macierzyńskim, tak to by Ula dalej była tylko na cycu.


Ooo, a co z Maleńką zrobisz? 🙂 Z babciami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva napisał(a):
Astra napisał(a):
leliva, ja też takie miałam uczulenie, dość,że swędziało jak diabli, to pomiędzy palcami mi skóra strzelała i aż do krwi rany się robiły. W aptece kobita mi poleciła tani jak barszcz krem, co się nazywa Dermobaza, to takie tłuste jest, smarowałam tym, kilka razy robiłam parafinę na dłonie i wapno piłam, i przeszło.


Kiedyś tego używałam i pomagało, ale na chwilę niestety. Odstawiałam maść, bo już było dobrze, to za chwilę wszystko od nowa. Po prostu muszę się pozbyć detergentów z domu i to myślę da efekt 🙂 Już kupiłam płyn do naczyń z Białego Jelenia - bardzo ładny ma zapach 🙂


Mam nadzieję, że się sprawdzi 😉 Polecam jeszcze płyn do płukania Białego Jelenia. Pięknie pachnie, nie uczula (przynajmniej moje dziecko), bardzo zmiękcza tkaniny (nawet tetrę) i rzeczy po praniu nie są bardzo wygniecione po jego użyciu.

A Ziajkę też zaraz kupię, bo mi się ta Nivea kończy. Mam też już w zanadrzu oliwkę Hipp. Ktoś używał? Zadowolone byłyście? Ktoś pisał kiedyś, że po jakiejś oliwce bardzo się skóra przesuszała, tylko nie pamiętam po jakiej.
Też się staram używać wszystkiego by dziecko tak od tych alergenów nie separować. Oprócz lekkiej ciemieniuchy po tej nivejce i trądziku niemowlęcego, który przeszedł bez śladu żadnych problemów skórnych Werka nie ma to nie będę ją tylko w Oilatum myć, które nie pachnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lady, ja mam Hippa oliwkę i jest w porządku, do tego ładnie pachnie. Aktualnie oliwkuję mu łeb bo ma lekka ciemieniuchę i schodzi 🙂
Ja kiedyś pisałam o Johnsonie, że strasznie wysusza. Przez to zniechęciłam się do tej marki.. Chociaż ich chusteczki nawilżane są ok 😜

A co do ziajki Izu to miła, tłuściutka i pachnąca jak cała seria tych ziajek dla dzieci 🙂 Ale tak jak mówie, Jasiek ma skórę w porządku więc nie testowałam tak czujnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka

nie mam neta
wiec kaplica
nie wiem kiedy się to zmieni 😞

doczytałam troche
na ciemieniuche polecam mustelę szampon w piance
nigdy moje dzieci ciemieniuchy nie miały 🙂
co do rozszerzania diety
układ poarmowy dziecka jest nierozwiniety do końca w takim wieku i raczej tylko mleko powinno jeśc, dzieci karmione modyfikowanym moga rozszerzac diete od 4 miecha, a dzieci na cycu od 6, ale ja juz z Maja po skonczonych czterech mies. testowałam smaki
ale kazdy ma swoje racje wiec tyle w temacie

co u nas Pola ma 62cm i 5700g
była w ta niedziele na basanie, nie było płaczu bardzo jej sie podobało wiec zaczynamy basenować na całego
poza tym życie nam beztrosko płynie
jedynie meza w domu nie ma bo cały czas w sklepie siedzi
ale nie narzekam
kasia jak tam Marynia lepiej już 🙂
widziałam dzieciaków troche na fb są cudowne
ale szybko bo jestem u rodziców i nie chce długo siedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurwaaaaa, zepsułam se noge ;/ Potknełam sie o własne spodnie i to z Jaskiem na rekach, szczescie ze blisko byla sofa i zeby nie łupnac do przadu obróciłam sie i dupskiem usiadłam. No masakra jakas. Palec duzy mnie napieprza jak dziki, na bank jest złamany albo wybity ale kij z tym, dobrze ze dziecko całe. Durna ja 😠

Ziajke jak Oilatum, do wody i heja 🙂

Sztunia, Pola tak samo długa jak Dżony a ponad kilo lżejsza, no piknie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Kurwaaaaa, zepsułam se noge ;/ Potknełam sie o własne spodnie i to z Jaskiem na rekach, szczescie ze blisko byla sofa i zeby nie łupnac do przadu obróciłam sie i dupskiem usiadłam. No masakra jakas. Palec duzy mnie napieprza jak dziki, na bank jest złamany albo wybity ale kij z tym, dobrze ze dziecko całe. Durna ja 😠

Ziajke jak Oilatum, do wody i heja 🙂

Sztunia, Pola tak samo długa jak Dżony a ponad kilo lżejsza, no piknie 🙃


Tyyy ..spodnie to do krawcowej moze daj 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...