Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 w koncu jakies sloneczko zawitało.

Maju mój tez zasem potrafi tak długo nie spać 🙂

Nam po szczepieniu noc mineła dobrze gorączki nie było, tylko apetyt jakis wzomozony sie zrobił 🙂

My chrzest mamy 30 wrzesnia i tez dam ksiedzu 100 zł, a na ile osob robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 😉
U Nas też słoneczko wygląda więc się na spacerek wybierzemy 😉
Dziś pobudka co 2godzinki w nocy,marudny jakiś mój synek był , więc troszke zmęczenie dopada 😁
midorada może masz teraz co raz więcej pokarmu bo maleństwo co raz to więcej wypija i produkcja jest wieksza? nie wiem jak to jest ale ja też mam więcej teraz pokarmu i jak przystawiam małego to potrafi byc twardy jak głaz.mały ściągnie i robi sie flaczek 😜 😆
Wczoraj byliśmy na bioderkach i wszystko ok. - Odnośnie badań bioderek mam pytanie.. bo lekarz kazał przyjść jeszcze za 3 miesiące.tak musi być czy naciąga na kase bo byłam prywatnie?
My szczepienie mamy 2sierpnia.słyszalam ze nieraz dzieci maja goraczke po.podaje sie wtedy coś czy trzeba czekac az to minie?
Widze , że nie tylko ja mam ciche dni z mężem 😞 tesciowa mieszka 5min od nas i moj mężulek dzien w dzien nas zostawia i idzie do rodziców..może jestem jakas nienormalna albo nie wiem ale uważam ze powinien z nami czas spedzac , ma swoja rodzine juz.widze go dziennie po 2godz bo długo pracuje a i jeszcze Nam ucieka . Normalnie szlag mnie trafia.. sorki,ze sie żale ale nie mam komu sie wygadac 🤢 🥴 a bardzo mnie to boli.a rozmowa nie pomaga.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
verandzia napisał(a):
Moja 2 miala juz w szpitalu :P
A teraz 3leca. 🙂
Dajecie maleństwa do żłobka.Wraca któraś z was po macierzynskim do pracy?


Verandzia ja raczej po macierzyńskim będe musiała wrócić do pracy bo wychowawczy mi nie przysługuje,za krutko pracowałam bo tylko 5mies i poszłam na L4 .Całe szczęście mam gdzie wrócić bo szefostwo mówiło , że na mnie czekają ale jak będzie to zobaczymy bo to różnie bywa.jeszcze mam troche czasu do listopada musze coś wymyśleć.a Wy jak dziewczyny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlenko, od wyzalania tez tu jestesmy :-) U mnie podobnie... teraz jest troche lepiej bo jestesmy w Warszawie, w moim mieszkanku, male ale wlasne i samodzielne... do rodzicow B mamy 20km, ale lada moment przenosimy sie na jakis czas do jego domu ktory stoi na dzialce z domem rodzicow. Rodzice sa przemili, ale wolalabym mieszkac sama... :-( ale kompromis - troche tu troche tam. ostatniojak tam bylismy to mnie z rownowagi wyprowadzil. po pracy wpadl do domu i od razu wypadl oddac wypozyczone dvd, ledwo zdazyl jak przyjechali moi rodzice, a jak pojechali to poszedl rozmawiac ze swoimi rodzicami i zniknal na godzine. o 23 wpadlam tam zezloszczona, przyszedl i obrazil sie na mnie slowem sie nie odzywajac, a nie, jednak powiedzial ze wymyslam. a ja przesiedzialam caly dzien z marydnym poltoratyg odniowym bovasem sama calusienki dzien i padalam na nos, zreszta chcialam przytulic, a wyszlo jak wyszlo. nie chce przeciez zabraniac kontaktowania sie ale czasem po prostu mi wsparcia potrzeba... boje sie troche tam mieszkac :-( wiem ze tam powietrze lepsze, lepiej dla malej, chlodniej, ale tu jestem sama i samodzielna, blizej do mojej rodzinki, do sklepow, do parkow, a tam na spacerze nawet nie ma gdzie przysiasc... oj to teraz ja pomarudzilam sobie zdrowo, a wcale nie planowalam ;-)
ide myc glowe co by nie byc zaniedbana mamuska z artykulu ;-)
buziaki mamusie :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do bioderek to nie pomogę bo nas nikt nie skierował nasza lekarka mi powiedziała ze kieruje dopiero jak w podstawowym badaniu widzi jakieś nieprawidłowości.
jeśli chodzi o meza to mój cale dnie siedzi w garażu bądź na podwórku i coś robi, z jednej strony fajnie bo cos robi a z drogiej to mi sie zdaje ze to takie uciękanie od obowiązków. Jeśli chodzi o powrót do pracy to ja raczej nie wrócę po pierwsze nie ma u nas żłobka po drugie nie zarabiam tyle by stać mnie było na nianie, pozatym bałabym sie zostawic dziecko z obca babą sam na sam, cały czas myślę by otworzyć cos swojego ale nie mam pomysłu, nie wiem może będę szukać taka pracę bym mogła pracować w domu, narazie wychodzi mi z urlopem do stycznia siedzenie w domku więc jeszcze trochę czasu jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry

Dzisiaj nocka nieprzespana spałam moze z 4 godz 🤢
Mały marudził , nie płakał, ale chyba za duzo mi w dzien spał , za to w nocy oczy jak 5zł 😮
Dzisiaj jeszcze kupki nie było, czekam na nią z niecierpliwością 😁 🤪
Bylismy dzisiaj na wizycie u pediatry , ta lekarka to jakaś dziwna jest 🤨
Zaś małemu pępek zakleiła 😲
inna lekarka ktora ja zastepowala podczas urlopu mowila ze pępek jest ok
a ta zaś wymyśla 😠
no ale coz zgodzilam sie znowu na ten plaster, niech ma zaklejony nie zaszkodzi mu
a moze pomoze jednak 🤔
Szczepienie dopiero bedzie po wizycie u neurologa, znowu mi nagadala ze za bardzo napina mięśnie i czy w domu to zauwazam 🤔
Zauwazylam ,że on jak jest goły to się boi i próbuje łapac wszystko co ma w zasięgu ręki i tak jakby własnie sie napina, a jak go ubiore to jest spokojny.
Nawet w kąpieli się boi i Sebastian daje mu palce do potrzymania i jest zaraz spokojniejszy ..
Moze o to jej chodzi 🤔
Do tego lekarka nagadala mi ze za bardzo przekreca główke w lewą stronę, ale juz sie wkurzylam i powiedzialam ze patrze w domu i na dwie strony przekłada,
bo taka jest prawda wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Chyba sie wypisze z tamtej przychodni bo kurwica mnie bierze,
bede łazić po specjalistach co chwila 😲 a to głowka a to pępek a to coś tam sranie w banie.

Dzisiaj zdązylam juz zrobić chaję mojemu Mężowi, ktory gra na kompie jak najęty i nic go nie interesuje. Fakt zrobi zakupy wyprowadzi psa, ale jak juz nieczego od niego nie żadam to siada na kompie i godzinami gra 🤨 troszkę sie poklocilismy , powiedzialam ze go posle na odwyk komputerowy 😉

To pomarudziłam, dzisiaj sprobuje Małego przystawic do cyca, zobaczymy co sie bedzie działo.

Po macierzynskim chce wrocic do pracy, ale niestety u mniesa zwolnienia grupowe.
Pojade na rozmowe do kierownika zobacze co mi powie. Zyje z nim na dobrej stopie więc moze bedzie o mnie walczył.
U mnie jest żłobek - nazywa się Babcia Tola 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehh Dorotko z tymi chłopami. Mi nie przeszkadza jak mężul pojdzie sobie do rodziców tam raz lub 2 razy w tygodniu. on u nich robił mieszkanie tzn ocieplał wiec jak urodziłam to od początku siedzialam sama z maleństwem.i tak 3 tygodnie.nie miałam pretensji,wracał do domu to i jeszcze na podwórku i garażu coś robił też nie miałam pretensji.ale ile można? jemu sie wydaje chyba ze jedynym obowiazkiem jest kąpiel 5min Szymonka i dalej "w długą" ;/ ja juz jestem wykończona bo caly dzień siedze sama opiekuje sie małym w nocy tylko ja wstaje wiec mógł by mi troche pomóc.Też nie ma czasu zeby sie przytulic a i jeszcze jest zły , że współzyc nie możemy bo boli mnie wszystko w środku.Dlatego Dorotko uważam,że od rodziców to sie powinno troche dalej mieszkac.. tez u nas jest tak np. wczoraj telefon o 21.30 czy w domu jestesmy bo auta na podwórku nie widac i tak jest zawsze.gdziekolwiek jedziemy to sie kuźwa tłumaczyc trzeba gdzie i o ktorej wrócimy.ja już nie wyrabiam.. wiem ze sie troszcza niby ale mnie to tak irytuje ze szok! i nie wiem jak mamy iść na kompromis..
Emi to widzisz lekarze zawsze inaczej gadają bo mi niby kazali iść na bioderka z tym,że płacić trzeba bo z nfz nie mają umowy czy coś takiego.chyba jak jest wszystko ok to nie potrzebne jest ponowne usg. ale nie wiem . może ktoś sie wypowie na ten temat kto się na tym zna ?
🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi ja o wakacjach to sobie pomażyć mogę :P
Tysia ile płaciłas za rzęsy? ja sie zastanawiam nad zrobieniem sobie bo moje sa ciemne ale bardzo kruciutkie.
Czarna mój synek również napina niesamowicie mięśnie nie raz robi sie caly sztywny . mysle ze Ci lekarze to naprawde sobie jaja robia.przeciez jak dziecko sie napina to mięsnie ćwiczy .. jak główkę odchyla to mówią,że silne dziecko.w szpitalu jak go ordynator badała to była pod zachwytem,że taki silny moj mały jest wiec nie wiem o co Twojemu lekarzowi moze chodzic.ja bym zmieniła lekarza bo może jakis niekompetentny.. a rodzic sie martwi słuchając takich głupot.
Wszystkie widze musimy gdzieś mężów posłać co by im sie odmieniło 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello laseczki 😘 😘

U nas była położna, Polcia waży 4255, dziś mija 2 tygodnie od jej urodzenia, w momencie wyjścia ze szpitala ważyła 3650, więc ładnie przybiera no moim cycusiu :0

Pisałam Wam o moich swędzących kropkach na piersiach, połozna obejrzała i mówi, że czegoś takiego nie widziała 😮 😮 😮
zmartwiłam się..
dermatolog żaden nie chce mnie przyjąć..
zadzwoniłam do gina, mam być około 14 więc pójde.
położna powiedziała, że wygląda jej to na stan zapalny 😞 😞
zobaczymy co to 😞 😞

Tysia moje rzęsy mam 12-11-10 mm 🙂
Super, że Ci się podoba, u mniedziś kumpela była i mi dopełniła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie!
Ja sie dziś bym wyspała gdyby nie starszy członek rodziny. Ja nie rozumiem po co on sie budzi przed 7?? 🙂 Adaś spał do 10 bo go obudziłam bo myslałam że mi cycek wybuchnie ( jadł z niego wczoraj o 22.30!!) Ehhh szkoda że Piotrek tak nie śpi:/
Co do wakacji to wybieram sie we wrzesniu do Polski 🙂 A wakacje będą jak babcia dostanie wolne hehe
I do pracy też chce wrócić, ale tak jak pracowałam do tej pory czyli na pół etatu. Mój mąż pracuje zawsze 2 zmiany więc moge sobie pozwolić na prace do 13. Tylko jeszcze nie wiem co bedzie bo chcemy sie przeprowadzić w inne miejsce, by mój maz nie musial dojeżdżać i może by mi coś u siebie załatwił żebym i ja miała na miejscu robote. Nio ale to jeszcze troche. Macierzyński mam do 17 listopada. Później jeszcze troche urlopu więc zobaczymy. Bede sie zastanawiać w październiku.
Kasiu ja tez bym zmieniła lekarza. jakaś nienormalna ta baba. A moge wiedzieć co z główka niby nie tak? i z tym pępkiem? Moja mnie wkurzyła bo jak byłam na wizycie to mi powiedziała zebym usg bioderek zrobiła. Pytam się czy coś nie tak, a ona że nie, że wszystko w porządku tylko tak żeby sprawdzić. Nio to poprosiłam ją żeby mi wypisała skierowanie bo bymza darmo w szpitalu zrobiła. To ta mówi że skierowania mi nie da bo nie widzi powodu i zebym prywatnie poszła, a prywatnie robi jej kolega po fachu. Niech sie buja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Verandzia ja wracam po macierzyńskim do pracy a daje malego do nas do żłobka blisko mam bo niecałe 5 min drogi czekam tylko aż mama pogada z kierownikiem osiedla co by miejsce się znalazło a on to może załatwi 🙂

Majka ja własnie też mam 12-11-10 i powiem szczerze nie spodziewałam się ze taki efekt będzie 😁 super ,że Polcia już tyle przybrała :* niech rośnie zdrowo księzniczka mała ☺️ 😘

Marlena na rzęsy płaciłam 59zł z okazika był kupon 🙂 normalnie bierze 150 zł a uzupełnianie 40 zł wiec mysle ze cena spoko 🙂

Katia mój na szczepieniu był bardzo grzeczny też nie gorączkował ale jak go przebierałam i dupke unosiłam z nózkami to płakał wiec pewnie go bolało... 3 sierpnia idziemy na 2 dawke i wtedy moze być gorzej bo po Polio podobno czeasto wystepuje gorączka 😞 😞 ale co tam damy rade 🤨

Kasiu moja siostrzenica też miała napięcie mięsniowe ciągle zaciskała piąstki i siora chodzila z nią chyba przez 3 miesiące na takie ćwiczenia masaże i było spoko 🙂 mysle ,że jesli chodzi o te napięcie to lekarka nie przesadza dobrze ,że Ci o tym mówi.. a co do przekręcania głowki to chyba przesada już 😜

U mnie też czasem tak ,że Robert taki do rany przyłóz wszystko zrobi a czasem wstanie o 11 siada do kompa a o 13:00 już wychodzi do pracy i wraca czasem 23:00 czasem nawet 2/3 w nocy wiec też zero pożytku..

a co do bioderek to u nas wszystko bardzo ladnie też rozwinięte kolena wizyta za 6/8 tyg 🙂 zawsze z tego co wiem są dwie wizyty kontrolne u dzieci wlasnie po miesiacu i potem za 6/8 tygodni zeby potem nie było problemu z panewkami 🙂

mały dzisiaj też ladnie spał o 22:00 mu dalam i wstał o 9:30 jak wychodziłam na rzęski 🙂 z tym ,że o 7:00 się kręcił patrze a tam kupaaaaaaaaaaa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!

Czarna zwariowac mozna z lekarzami. Troche wg mnie babka przesadza. 😮 Z drugiej strony moze jednak Tysia ma racje. No nie wiem. 🤢 Ciekawa jetem co by ta lekarka wymyslila jakby mojego zobaczyla... 🤢 Strach sie bac. 😉

Majka moze te krostki to nic takiego. Moze to od hormonow. 😉

Tysia super ze rzesy wyszy. Rzeczywiscie taniocha. Zrobilam rozeznanie u mnie i niestety jest to dosc duza pozycja. Ponad 400zl na zlotowki - jak dla mnie wydac 75funciakow to duzo. 🤨 Za uzupelnianie biora 20 czyli ok 100zl. 😞 Zapomnialam sie tylko mojej kol zapytac ile ona za to kasuje, a byla u mnie we wt. No nic to, bedzie jeszcze okazja. 🙂

Zrobilam dzis doswiadczenie z Malym i w nocy przykladalam go do cyca na spiocha - tak jak mi doradzalyscie. Dziwnie troche, bo on taki na wpol przytomny. ale glodny byl za kazdym razem. Martwilam sie tylko czy oby na pewno zjadl wystarczajaco duzo, ale cycek za kazdym razem byl pusty, wnioskuje wiec, ze sie najadal. 🙂 Aaa wybudzilam go tylko raz - spal 5 godzin non stop - a to w jego przypadku troche dziwne. 😮 Ale moze teraz juz tak bedzie mial... 😉 😜

Lece ogarnac chalupke, prasowanie czeka i inne tam domowe roboty
Milego dzionka laski. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja kupiłam w rosmanie pampersy o rozmiarze 3 bo dwójki się nie dało dopiąć,te 3 są takie na teraz,ale zdarza się niestety że przesikuje je np. w nocy jak trochę dłużej śpi 😮 więc nie wiem czy nie będzie potrzeba nawet 4 bo te o rozmiarze 3 dopinają się na styk 😮
nie wiem czy rozmiary się pozmieniały w co wątpię czy mały jest taki ogromny,bo córka rozmiar 3 nosiła jak miała pół roczku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Katia to ze piersi sa miekknie nie znaczy ze nie ma w nich pokarmu...

Czarna, tez bym sie wsciekala, ale ciezko to wywazyc jakos. Ptzy tej dziwnej "modzie " na napiecia miesniowe.
Ale wiesz idz i sprawdz dla spokoju, bo roznie jest.
Kumpeli zwrocilam kiedys uwage, ze maly jakis wiotki dla mnie..no i poszla do lekarza i ja uspokoila, ze spoko ze nic sie nie dzieje... a jak nie siadal w wieku 8 miesiecy, to juz bylo dosc pozno i trzeba bylo mnostwo czasu poswiecic na rehabilitacje itp.
Teraz ma 18 miesiecy i powoli zaczyna chodzic przy czyms.. wiec czasem warto udac sie na konsultacje, niz cos przeoczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kozinka napisał(a):
ja kupiłam w rosmanie pampersy o rozmiarze 3 bo dwójki się nie dało dopiąć,te 3 są takie na teraz,ale zdarza się niestety że przesikuje je np. w nocy jak trochę dłużej śpi 😮 więc nie wiem czy nie będzie potrzeba nawet 4 bo te o rozmiarze 3 dopinają się na styk 😮
nie wiem czy rozmiary się pozmieniały w co wątpię czy mały jest taki ogromny,bo córka rozmiar 3 nosiła jak miała pół roczku 😮


Kozinka u nas juz2 za male ale mam jeszcze paczke wiec musze wykonczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emi-rose napisał(a):
kozinka napisał(a):
ja kupiłam w rosmanie pampersy o rozmiarze 3 bo dwójki się nie dało dopiąć,te 3 są takie na teraz,ale zdarza się niestety że przesikuje je np. w nocy jak trochę dłużej śpi 😮 więc nie wiem czy nie będzie potrzeba nawet 4 bo te o rozmiarze 3 dopinają się na styk 😮
nie wiem czy rozmiary się pozmieniały w co wątpię czy mały jest taki ogromny,bo córka rozmiar 3 nosiła jak miała pół roczku 😮


Kozinka u nas juz2 za male ale mam jeszcze paczke wiec musze wykonczyc

no to 2 masz małe a Adaś jak ze 3 razy się wysika w pampera to 3 wylewają poza pampersa więc chyba 4 spróbuję bo jak Adaś idzie wieczorem spać i w nocy go karmię to ubranka przesikane 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witamy się dopiero teraz bo byliśmy u lekarza bo nie podobało mi się to że maleńki tak charcze i słusznie bo ma katar i czerwone gardełko 😞 pierwsze leki dostaliśmy a w pon do kontroli...jak mi pokazała jak gruszką odciągać po wypłukaniu wcześniej solą fiz.to aż mi serce pękało tak się biedulek spłakał 😞 a tyle glutów wyciągnęła że szok...no nic czeka nas to samo jutro bo dziś już go nie kazała męczyć.
mam nadz że laki pomogą i odpukać oby się obyło bez gorączki ( tfu tfu )
a biedulek zaraził się ode mnie chyba co byłam niedawno tak zapakowana bo przecież tylko ja przy nim wszystko robiłam więc załapał biedulek 😞 myślałam że skoro karmię to się uchroni no a;le może dzięki temu nie przejdzie tego ciężko. na poza tym ta porąbana pogoda....cholery można dostać co chwilę leje 😠 😠 już nie wiadomo w co siebie ubierać a co dopiero maleństwo...

miłego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kocik napisał(a):
witamy się dopiero teraz bo byliśmy u lekarza bo nie podobało mi się to że maleńki tak charcze i słusznie bo ma katar i czerwone gardełko 😞 pierwsze leki dostaliśmy a w pon do kontroli...jak mi pokazała jak gruszką odciągać po wypłukaniu wcześniej solą fiz.to aż mi serce pękało tak się biedulek spłakał 😞 a tyle glutów wyciągnęła że szok...no nic czeka nas to samo jutro bo dziś już go nie kazała męczyć.
mam nadz że laki pomogą i odpukać oby się obyło bez gorączki ( tfu tfu )
a biedulek zaraził się ode mnie chyba co byłam niedawno tak zapakowana bo przecież tylko ja przy nim wszystko robiłam więc załapał biedulek 😞 myślałam że skoro karmię to się uchroni no a;le może dzięki temu nie przejdzie tego ciężko. na poza tym ta porąbana pogoda....cholery można dostać co chwilę leje 😠 😠 już nie wiadomo w co siebie ubierać a co dopiero maleństwo...

miłego wieczorku 😘


bidulek malutki 😞 dobrze, ze juz jest leczony a jeszcze mamusia dopomoze mleczkiem to szybko wroci do formy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...