Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A my właśnie wróciliśmy z pierwszego spacerku, ale było fajowo 🤪

Superbaba a czemu podajesz sztuczne i do tego jeszcze z laktatora, cycuś Helence nie wystarczał? Ja na razie tylko cyc, ale zastanawiam się, kiedy zacząć Matyldę uczyć pić z butelki.

4nula też mi to samo nie przyszło do głowy o farbowaniu, teściowa (jakżeby inaczej) mi zwróciła uwagę i zaczęłam się zastanawiać, bo w sumie połóg i żeby mi wszystkie włosy nie wypadły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry
ALe mam bol glowy...o 5 rano Luke przynosil z dolu proszki a i tak sie obudzilam z mega bolem . Wzielam mocniejsze, cos przechodzi ale przymulona sie czuje. I wczoraj bolal mnie brzuch u gory i w ogole nie wiem o co chodzi.
No ale, miejmy nadzieje, ze to wszystko chwilowe i przejdzie.
Dziewczyny, z ta ciemieniucha to chyba nie tak szybko, juz nie pamietam dokladnie ile ELla miala, ale mysle , ze jakies 2-3 a moze i 4 mce....i nie wiem czy jest "okreslony" czas na jej pojawienie, dlatego pytalam. Mam nadzieje, ze Milesa ominie.
Ja sie zapinam w niektore moje ciuchy sprzed ciazy, wczoraj wytargalam pudlo ciuchow. ALe nie wyglada to jakos super atrakcyjnie...a te kosci to musialy sie rozejsc, bo dalej nogi na noge wygodnie nie moge zalozyc.
Wczoraj mala pomagala mi kapac braciszka, ale fajnie, mowie wam :-). W ogole, nie chce zapeszc, ale poki co nie widze zazdrosci tylko wielka milosc. Caly czas sie o niego pyta, jak sie budzi to od razu do braciszka no i chce oczywiscie we wszystkim pomagac, hehe.
Wczoraj sprzatnelam caly dol...tata z Ella zeszli rano i urzedowali i co? Pole bitwy normalnie, rece opadaja...hehe.
A co do mleka dla alergikow, to w ostatecznosci podaje sie Nutramigen...i jest wstretne.Moja siostrzenica musiala pic... Nam grozialo to mleko , ale zamiast tego, ja wybralam ostre diety....wiec mam nadzieje dziewczynki, ze ani u Heli ani u Damianka ani u Antosia nie bedzie problemow i sie uda opanowac raz dwa te krosteczki.
Fajnie, ze Amelia i krol Julian wychodza! I ze Franio Bisi ma sie lepiej i Marcelinka Moni! A co z Maiha i Adasiem? NIc sie nie odzywa. Ciekawe jak jego serduszko. Ma ktoras kontakt?
Milego dnia mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula - no wlasnie Nan podaje:/ Aledswalm tez Bebilon hipoalergiczny, ale tez bylo srednio:/ Mam 3 pomysly: nabial, jajka albo pomidor:/ Ale
Jak nabial to i to mleko sztucne bedzie alergizowac..a ja nie dam rady bez dawki tego raz dziennie albo jak musze wyjsc:/ Bo z laktatora nie dam rady odlozyc i zamrozic 😞 Aaa..no i co robic?! Help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, no wlasnie ten nutramigen to dla dzieci co maja zlozone alergie i skaze bialkowa...i z tego co wiem, to na recepte jest.
A jak mi u nas podejrzewali u Elki na nabial, to sojowe mleko zastepcze pila, no ale okazalo sie, ze byla uczulona wlasnie na soje...a skazy bialkowej wcale nie miala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4nula napisał(a):
Hej Mamusie 😉
Jak rozróżnić kolki od zwykłego bólu brzuszka cały dzień mała płakała myślałam że ma problemy z kupą ale zrobiła nawet z 4-5 razy czyli ok, ale cały czas płakała cała czerwona była i jakby się siłowała a ja się załamałam bo nie mogłam jej pomóc 😞 i całą noc to samo ;( w sumie dopiero 2h co śpi spokojnie 😞

U mnie była wczoraj położna i mówiła, że w pierwszych tygodniach życia, do miesiąca mogą u dziecka występować objawy takie jak kolka, ale kolką nie są 😁 Mój Jasiul też męczył się z brzuszkiem około 2 tygodni i przeszło z tydzień temu 🙂

Gratuluje Sierpnióweczkom 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj misiek pierwszy raz przebiera mala 😁 normalnie az mnie rana boli tak sie smieje 😁 i tylko co chwila: no gdzie mnie te nozke tu! poczekaj poczekaj no juz... 🙂 no ale co niech sie uczy 😁

ze mnie waga zleciala ale brzuch jest 😞 ale spoko poczekam do tych pelnych 6 tygodni polog minie i sie biore za siebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wlasnie wracamy od rodzicow..Helenka w gosciach zawsze grzeczna, a w domu awanturnica 🙂
A w ogole to czy Wy tez tak macie, ze o godz. 21 jestescie nieprzytomne?!Mi glowa sama opada:/
Jejuu..jutro od 13 zostaje sama z Helenka,.ale mam nerwa:/ Na spacer sama wozka nie wytargam 😞 Samotnosc i siedzenie w domu mi nie sluzy..a Helenka zajmujaca i wyczerpuje sily 🙂 Niestety nie bardzo ma kto do mnie wpasc..no coz..moze sie wdroze, co?
Mnie jeszcze czeka laktator z wieczora..musze jakos szybko ogarnac, bo jak robie to po 21 to mnie ten dzwiek dodatkowo usypia i glowa sama mi opada..hihi 🙂

Magdaluke - super ze Ella tak pomaga 🙂 Slodka taka rodzinka..a ciekawe jak Nadia Maihy..i corcia Aguski 🙂
D-brycz - i dobrze ze tatus tez umie ogarnac Ize 🙂Ja az dpecjalnie nakrecilam jak Michal zmienial pieluche:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pospaliśmy. Swoją drogą, tydzień minął, wszystko super, ale świadomość kolejnych nocy z przerywanym co 3h snem trochę mnie przeraża 🥴

Mi cała waga nie spadła, ale ja się z tego cieszę, bo chciałabym zostać przy moich obecnych 54kg.

D-brycz mój mąż został zatrudniony do przewijania i przebierania już od pierwszego dnia w domu, teraz idzie mu lepiej niż mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, no ja tak zostalam sama bez Luke dwa dni po powrocie ze szpitala....no ale trzeba sobie dawac rade. Ja na szczescie nie mam pieter do znoszenia wozka, ale strach mi sie jeszcze wybrac samej z dwojka na spacer....pokazalabym wam nasz pojazd, ale mam za malo postow...
Ja upieklam muffinki z czekolada...zjadlam 4. No i w zasadze to wszystko co dzisiaj zjadlam...musze sie opanowac i jesc zdrowo , no i jesc. Na obiad zrobie kurczaka z parmezanem w sosie alfredo, tylko zwykle daje brokuly...teraz sobie daruje.
Wlazlam na wage z Milesem i , wiem, ze to nie doklanie, ale wychodzi spokojnie ponad 4 kg, tak 4300, wiec luzik. Juz sie nie martwie, dogonil i przegonil wage urodzeniowa, wiec git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie dziewczyny, ze tatuskowie sie rowno udzielaja, ja zawsze uwazalam, ze to naturalna sprawa, niby czemu by nie mieli...ale ja to mysle, ze moj tata, 30 cos tam lat temu, to pewno ngdy w zyciu piluchy nie zmienil, hehe. No moj Luke zmienia ,przebiera ...wszystko, ale to wiecie, juz normalka u nas. Tylko on nigdy nie wie w co ma dzieci ubrac. Zawsze z tym problem. Jak ubiera ELle, to mimo, ze mala ma ciuchow do wyboru i koloru, to on ja tak ubierze, ze sie zwykle plakac chce, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia - tak te chlopy z ciuchami juz maja:P A moj tez rowno przebiera i zmienia pieluchy i lula..super sobie radzi, mam do niego pelne zaufanie 🙂 A na spacer z dwojka tojednak ciezej niz z jednym bobasem, wiec rozumiem 😉 Mnie przeraza to wyniesienie wozka, bo za ciezki:,(
Dodi - no z tym snem to kiepsko tak do nawet 3 miesiaca..ja tez prez tonie przepadam za nocami..jestem nieprzytomna:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wlasnie tez sama boje sie wyjsc na spacer a tak mnie czasem nosi 😞 wozek w sumie niecale 12 kg wazy no ale z Iza to praktycznie 16kg! boje sie ze sie przeciaze czy cos i potem zle cos z ta rana bedzie 😞
no ze ja na to nie wpadlam, zeby go nagrac 😁 rece mu sie taaaaaaaak trzesly! 😁
ale i tak smieszy mnie nadal jak biore od niego mala z rak a ona cala mokra tak ja zgrzeje ze stresu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko ja też się zastanawiam jak ja zniosę wózek z pierwszego piętra jak mąż pojedzie, a w dodatku po cc przez jakiś czas trzeba uważać i nic nie dźwigać żeby sobie nie zaszkodzić. No i najpierw wpadłam na pomysł że ramę wózka będę zostawiać w aucie a z gondolą czy nosidełkiem to jakoś dam radę zejść a potem zapnę i będzie git ale mój plan legł w gruzach jak mąż powiedział że będzie musiał zabrać auto bo służbowe się posypało i musi wziąć swoje 😠 a ja zostanę bez samochodu. Dobrze że chociaż przychodnię mam blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke - ale ze ile musisz zaplacic?!?! Masakra jakas..zamiast sie cieszyc, ze nowych czlonkow tego swiata sie sprowadza, to jeszcze kase zadaja?!:/
D-brycz - nagraj, nagraj..potem pokazesz Izce:P moj to sobie super radzi..ale i tak slodkie jak cos robi przy takiej kruszynce 😉
Gajeczko - no wlasnie tez sie boje dzwigac..minmo ze juz miesiac! Moj maz chyba nie do konca to ogarnia i wydaje mu sie, ze ja w pelni sil:/ Tez mialam pomyal by zostawiac w aucie, ale strasznie ciezko sie ten stelarz wklada i wyjmuje 😞 I nie wiem sama co zrobic, bo przeciez nie bede ciagle w domu siedziec! A jutro ma byc ladna pogoda..ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko a skad wiesz, ze to jednak alergia a nie tren tradzik niemowlecy? Damianowi jakby lekko schodzi jak nie podaje Bebilonu HA tylko Pepti...

Co do wagi to ja z 20 zrzuciłam 13, czyli jeszcze 7kg na plusie zostało... Ale niedługo zacznę chodzic na basen 3 ray w tygodniu to mam nadzieje, ze jeszcze schudne...

A mnie rana po CC już nie boli 🙂 tylko skóra na brzuchu jeszcze mocno wrażliwa i wciąż wisi...

Dziś Damian zjadł 140ml z cyca i 60ml modyfikowanego... i skąd ja mam mu tyle w cycach naprodukować?!

d-brycz my dostaliśmy już becikowe, w sumie czekaliśmy niecałe 2 tygodnie od złożenia wniosku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - wspolczuje Kochana..moja wlasnie tez wyje od 40 minut i nic jej nie uspokaja! A probuje ja przetrzymac z jedzeniem, bo by jadla co godzine a tak byc nie moze!:/ Maz ja nosi, a ja sciagalam..mam juz dla niej 90ml! Serducho doe kraje, jak tak placza...
Strzaueczko - skad wiem? Bo to taka skorupka z krostek az jakby sie saczyly ze wylazi skorupa:/ no i na uszach i na powiekah..mama mowi, ze wyglada jak skaza bialkowa troche:/ Narazie odstawiam nabial..jutro zjem gulasz z odroina pomidorw..jak sie pogorszy to wiem, ze to..mam jeszcze podejrzenie na jajka lub wlasnie nabial:/ A to Pepto to chyba musze isc do pediatry po recepte tak?! Czy to takie bez recepty?! A sluchaj Strzaueczko..mam pytanie do Ciebie a propos jedzenia Damianka..czy on zawsze tak duzo je? Bo czytalam troszke o ilosci ml jakie powinno spozywac dziecko w roznym wieku i wyszlo, ze takie 2-miesieczne to ok 120ml...a chyba maluszek je ok 180? Pediatra byl z tym ok?! Bo ja juz zwatpilam czy nie za malo je Helenka..ale mowia mi, ze 100-120ml:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, mojej sisi obydwa czorty mialy skaze bialkowa i zaczynalo sie na policzkach, takie suche i czerwone....ale nei wiem czy to zawsze tak samo wyglada, pewno nie.
Ja na razie dostalam rachunki na 700 + $, ubezpieczenie pokrylo chyba cos kolo 5000 $. To poki co, nie wiem jakie beda ostateczne rozliczenia. ALe moze uda nam sie jeszcze zredukowac jakis procent. Nawet nie chce wnikac w system zdrowotny i kompletnie absurdalne oplaty, zasady itp i w ogole. ALe tak jest i tyle. Niespodzianka to dla nas nie jest.
Czarnyloczku, wspolczuje...i Miloszkowi wspolczuje. Szkoda , ze nasze maluchy nie powiedza nam o co chodzi..
A moj Miles wlasnie zaliczyl drzemke u taty na klacie. Tak sobie drzemali prawie 2 godzinki. SLodko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...