Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć!
Antoś leży spokojniutko na brzuszku więc mogę trochę popisać 🙂
Agadka my odbekujemy przez ramię.
Nirmala cieszę się że z oczkiem Michasi już lepiej.
Superbaba ale na wredną lekarkę trafiłaś co jej do tego jak często chodzisz do pediatry z dzieckiem, przecież oni są od tego żeby leczyć i doradzić, a wiadomo że początkujący rodzice zazwyczaj mają dużo pytań i wątpliwości.
Ja dziś też poszłam z małym do pediatry bo jedno że jakoś ostatnio mało kupek robi a drugie stwierdziłam że nie będę sama eksperymentować leków na kolkę i powiedziała że kupkami mam się nie przejmować bo może ich nawet przez 5 dni nie być a na kolki powiedziała aby wypróbować Delikol (czy jakoś tak), który idziemy po 16-tej odebrać z apteki i jak nadal będzie słoneczko a mały nie będzie marudził to pójdziemy na spacerek. Aaaa mój Antoś waży już 5kg 😮 pediatra powiedziała że dużo (bo w ciągu dwóch tygodni przytył kg) ale jak jest tylko na piersi to mam się nie przejmować tylko dawać cyca wtedy gdy dziecko chce a waga z czasem sama się unormuje - mam małego pyzatego głodomorka 🤪
Co do chrzcin my wierzymy i chodzimy do kościoła więc ochrzciliśmy Antosia ale uważam że to każdego rodzica indywidualna decyzja i nie można nikogo do tego zmuszać.
Kurcze chciałam zrobić pranie a tu niespodzianka nie ma wody 😠.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witanko.
Matylda śpi już drugą długą drzemkę pod rząd, udało mi się zjeść po ludzku obiad, przespać się, a nawet zjeść ciacho!

Dziś też pierwszy raz zostawiłam małą samą z tatą, bo poszłam na pedicure, bałam się, że nie wystarczy mleka, bo dałam radę wydudnić z obu cycków tylko 70ml 😞 Poradźcie, kiedy najlepiej odciągać pokarm i w jaki sposób, żeby i dziecko się najadło i w butelce się uzbierało?? Na szczęście mąż ma łeb na karku i rozdzielił porcję na 2 i jakoś Matyldę przetrzymał, bo ona się robi coraz większy głodomorek.

My robimy chrzest 18 listopada, już postanowione, szukamy teraz lokalu, my oboje wierzący, nawet się poznaliśmy w kościele 😁

Staram się odbekiwać Matyldę, ale nie zawsze się udaje, w nocy ją przeważnie ponoszę i kładę do łóżeczka, bo spokojnie zasypia, do łóżka mąż przynosi mi ją około 6-7 rano, cyc i przesypiamy do 8-9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka Filipek moze byc senny po szczepieniu, wiec spokojnie 🙂

Dodi ja mialam najwiecej mleka rano, wtedy sciagalam dodatkowe 2 porcje. Najlrpszego dla Matysiu w miesiecznice 😉

my wierzacy ale do kosciola sporadycznie, bo ksieza ciagle o polityce i antykoncepcji gadaja i nie mozemy tego juz sluchac 😜 a chrzest 16go grudnia 🙂 tak jak Suuperbaba robimy chrzest i komunie a jak podrosnie to sam zdecyduje czy wierzy 🙂

Ten okres to masakra, jakbym niewystarczajaco zle sie czula 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny gratuluję klocuszków 🙃 Gaja 1kg w 2tygodnie? schabowym Go karmisz?? 🤪
Pampinka niektóre dzieci odsypiają szczepienie, a nie które przepłakują 😉
Strzauka ja też dostałam okres, dwa dni temu 🤨 🥴
Dodi ja odciągam w nocy jak młody się budzi, pije intensywnie max 10 minut i odlatuję, potem idę do kuchni i opróżniam oba cyce na 200ml. Tyle że on śpi prawie sześć godzin, a Matylda narazie jeszcze mniej. I buziaki w stópki za miesiąc 🤪 😘
Dorotko ja jestem baba ze wsi więc się nie bój 😉 Poradzimy sobie, już się nie mogę doczekać jak Helenkę zobaczę 🤪 A tak przy okazji, jak się Wam spisuję fotelik X-landera? Bo ja już musiałam drugi kupić, bo młody nie mógł nóżek wyprostować, poza tym głowa mu latała przy tatusiowej jeździe 😜

My po dwugodzinnym spacerku, a żeby nie wracać na syrenie nakarmiłam Bąbla w parku w ustronnym miejscu 🙃
Co do chrztu, to my dopiero w kwietniu-maju jak chrzestny z Iraku wróci 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnylok u was juz prawie 3 miesiace 🤪 my jeszcze nie bylysmy na tak dlugim spacerze a u was taka pogoda ze mozna na zewnatrz karmic super @ 🙂

dodi ja jeszcze nie dociagalam zreszta moja mala wiecznie glodna i nigdy w cycach pelno 😞


dzis co 2h z zegarkiem w rece 😞 a ma juz prawie miesiac mialo sie to przedluzac 😞 moze ma za malo?
teraz ja nakarmilam cycem normalnie 20 min a oo dalam jej butle bo dalej szukala i wypila cale 100ml 😞 znaczy chyba ze ma malo z cyca 😞

no kilo w 2 tyg to wynik:P musisz miec duzo mleczka 😁 dziecko ochoty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gajeczko - ale wynik niezly z ta waga!!! 😉 Musisz miec dobre mleczko! A moja dzis bardzo brzydko je..chwilke ciamka, a za chwile wypluwa..i jest dalej glodna..szarpie cycem..kolejny nerw dzis 😞
Czarnyloczku - Ty tez okres?!?! Omg zalamalyscie mnie, ze mimo karmienia piersia tak szybko wraca miesiaczka..nie lubie!:/ No ja tez nie moge sie doczekac..jakos sobie milo czas spedzimy 🙂 A z fotelika jetem w miare zadowolona..Hela jeszcze sie miesci! A glowka tez jej latala, ale zwijam flanelowa pieluche i robi za zaglowek! Tylko wkurza mnie, zeten gotelik po wpieciu w stelarz lata i jej glowka odskakuje;( Dlategotak nie lubie tego wozka...
Anyaz - Alex bierze nadal ten lekna refluks? Ja od jutra podam..
Strzauko - wszysrko naraz Cie meczy..ale wypoczywasz u Mamy?:*
Dodi - fajnie ze moglas isc na pedicure i zrobic cos dla siebie! No i git, ze tatus sobie poradzil 🙂 Co do sciagania mleka to ja Ci nie pomoge, bo ja sciagam malo 😞 Po nocy czy wieczorem zawsze tylko ok 60-70 ml z dwoch cyckow 😞 Mam nadz.ze Helenka sama wyciaga wiecej! No i buziaki dla Matyldy na miesiac..Hela w niedziele 2 konczy - ale czas szybko leci!
Pampinka - a czemu neurolog musi wyrazic zgode na szczepienia? Cos bylo z maluchem nie tak?! Ja niedlugo bede podawac na rotawirusy, a z pneumokokami wstrzymuje sie do roku..a senny moze byc jak najbardziej po szczepieniu!
Agadka - z butli zawsze lepiej leci i wiecej wypije..moja nawet 140 potrafi wciagnac 🙂 A z cyckow to je roznie..od 2 dni jakos brzydko i krotko 😞 Mam nadz.ze jakis chwilowy kryzys! A co do wychodzenia..jak jet w miare pogoda to warto wychodzic i dotleniac!:*

A w ogolw to Helenka znow ma jakies krostki:/ Albo wrocilo to zapalenie albo jednak ma uczulenie na mleko lub jajka:/ Posmaruje tym czyms ijak zejdzie to luz, a jak nie to wracam do diety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie to w dwa i pół tygodnia przybrał ten kilogram 😁 On jest głodomorek i tylko na cycu by siedział a ja na szczęście na brak mleka nie narzekam, bez wkładek się nie obędzie bo samo leci 🤪. Szukałam dziś w aptekach szczepionki 5w1 a jej nigdzie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie dostępna 🥴. Mam nadzieję że uda mi się ją gdzieś znaleźć do przyszłego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka i Czarna dzięki za info przynajmniej się nie stresuje niepotrzebnie 😉
Dorotko do neurologa bo miał tego krwiaka podokostnowego na główce 🥴 i teraz muszę szukać na hura neurologa który mi go obejrzy oczywiście prywatnie (bo przez NFZ zapisałam nas na 13 listopada akurat na moje urodziny takie terminy wszędzie, że aż się słabo robi)i da skierowanie na usg główki bo już przez to spać po nocach nie mogę czy tam w główce wszystko w porządku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabeczko Antoś też nie zawsze ładnie je a jak ma kolki to w ogóle je nerwowo - ssie chwile cyca wypluwa krzyczy potem znów łapie szarpie i tak na okrągło. Pewnie też przez fakt iż je łapczywie i zapewne wówczas nałyka się powietrza ma kolki 😞.

Pampinka no z tymi specjalistami na NFZ i ich terminami jest masakra, a masz rację że jak się coś dzieje nie ma co zwlekać tylko trzeba iść prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabo Alex miał najpierw przepisany Gaviscon Infant, a pózniej Losec, ale obu chyba w Polsce dostać nie można. I jeden i drugi jest ponoć super na refluks, ale małemu średnio pomagał, więc na jakiś czas odstwiamy leki. To dobrze, ze chcą najpierw zrobić usg, bo bezsensu podawać leki dziecku i go truc. Ja tez się zastanawiam czy to refluks czy może alergia na laktoze, bo objawy są podobne tylko Alex skórę ma gladziutka. Pytalas czy się krzywi czasem to czasem mu się zdarza tak robić jakbyb coś gorzkiego miał w buzi 😮 Z tym szarpaniem to różnie bywa i podobno wielu dzieciom to się zdarza, ale u nas to codiennie. Tak w ogóle to co to za teksty ta lekarka puszcza, ze za często do pediatry, bo to właściwie nie jej interes. Tez miałam u siebie głupiego pediatre, bo baba od zaraz te leki na refluks przepisał bez badań. Ja narazie próbuje ne jeść nabialu i zobaczymy.
Agadka my to chrzciny to trochę dla moich rodziców robimy, ale pewne dopiero w maju jak do Polski polecimy. Jakoś do kościoła tu nie chodzimy, ale wolelibysmyżeby mały poszedł do dobrej szkoły podstawowej, a takie najczęściej są katolickie.
Gaja omg 1kg w 2tygodne to super rekord 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Agadka, ja tez tak trzymam do odbicia, znaczy sie na wszystkie sposoby probuje, ale tak, jak Sara na zdjeciu, to najlepiej dziala. My nie chrzcimy, przynajmniej nie zaraz bo musimy sie zapisac do kosciola najpierw. Tak sie zbieramy juz dwa lata...no dlugi temat. W kazdym razie, nie to, ze nie chcemy, tylko, ze nie jestesmy zorganizowani, poza tym Luke jest luteranin a ja katoliczka, ale slub bralismy w luteranskim. Katolicki chrzest odpada, bo Lukea nie przyjma..nie wiem czy by sie w ogole zgodzili. Zobaczymy. A mi bardzo ogolnie pasuje luteranski kosciol, wiec chcemy sie zapisac do luteranskiego. Na tyle fajnie jest, ze mnie nikt nie bedzie zmuszac do przejscia na luteranizm, jesli sie sama zdecyduje, to wiadomo, sie uciesza. A moj Luke to dorastajac bardzo wierzacy i praktykujacy a teraz mu przeszlo. Praktyka znaczy.
Nirmala, fajnie,ze oczko Michasi lepiej. Najwazniejsze!
Ja sie we wszystko dopinam itd ale brzuch miekki i sie troche "wylewa" i mi sie nie podoba, wiec niektorcych ubran nie zakladam. ALe widze, ze coraz lepiej, tylko cos ostatnio mam mega ochote na slodkie i zamiast chudnac to pewno przytyje...a wlasnie wrocilismy z chinskiego zarcia, ciekawe jak duzo szkod poczynilam w swoim jadlospisie, zobaczymy pewno jutro po Milesie, no ale ja w sumie i tak wszystko jem...
Dorotka, glupia lekarka, ja zawsze wychodze z zalozenia, ze lepiej dwa razy zapytac niz cos waznego przegapic. My tez z Ella latalismy po lekarzach, teraz jakas bardziej wyluzowana jestem, ale tez sie zastanawiam czy nie zabrac malego , bo ma wysypana glowke i buzke i nie wiem czy to tradzik, czy znowu jakies alergie...ale mam nadzieje, ze tradzik, bo poki co tylko na glowce i buzi. Dobry lekarz powienien upewnic rodzicow, ze w razie czego dzwonic i przyjezdzac......w razie czegokolwiek! U mojego pediatry wszystko super, tylko odmawiam mierzenia temperatury w pupce, bo po co, i zawsze napisane na wydruku z wizyty, ze matka odmowila...hehe 😜
Pampkina, bidny Filipek....ale jaki klocuszek! I Antos Gaii tez! Ciekawe jak Mr Miles...startowal z pokazej wagi hehe, a teraz sobie tyje powolutku 😉
Dajcie dziewczyny spokoj z okresami! O rany. Ale to kazda z nas inaczej, jak juz pisalam, ja dostalam po ELli chyba 2 mce po odstawieniu od cyca.
Anyaz no wlasnie, jesli chodzi o leki na reflux to moja lekarka caly czas sie pyta i kaze obserwowac, i dokladny wywiad robi, bo nie chce mu niepotrzebnie przepisywac lekow...ale ostatnio mu sie ulalo i od razu w ryk, tak jakby go pieklo, wiec moze kolejny powod, zeby sie umowic na wizyte...
Pampkina, na pewno maluchowi nic nie jest, ale nerwy masz bidaku. A taki krwiak to od czego? Przy porodzie? No ale na pewno wszystko ok, zobaczysz.
Moj Miles druga noc spi niespokojnie. CO 2 godz sie budzi , je, mruczy, warczy, nawet nie placze...a ja jak zombi wstaje. Tym bardziej, ze cos mnie dorwalo, gardlo boli, glowa rozwala mnie dost=lownie i w ogole pluje flegma...bleeeeeeee. No idzwonilam z rana do swojego gina, co moge, to wiele nie poradzili... 😠 Luke pojechal do apteki to mi poradzili antyhistaminowe tabletki , takie bezpieczne, glownie zeby pomoc przy bolu glowy i ogolnie. Poki co nic mi nie jest lepiej....a tata juz pojechal do pracy i znowu samiiiiiii w domu. DLugie dni. Powiem wam, ze nie mam sily nawet z dziecmi na dwor wychodzic. Wyrodnie sie czuje.
Zabralismy ELle dzisiaj na pobranie krwi, pojechalismy do szpitala u nas, jeszcze tam nas nie bylo, bo zwykle okropne przezycia z pobieraniem krwi...a tu niespodzianka roku, super, szybko, bezbolesnie. Nawet jej lza nie poleciala! Taka dzielna mala niunia. Mi sie zakrecila lza, ale stalam z boku a Luke ja trzymal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka - na pewno wszystko jest juz u Filipka ok!
Agadka - tak to mi nikt nie pokazywal by odbijac:/ Ale kazdy sposob dobry!
Anyaz - no ona dala ten lek od razu, a dpdatkowo badanie usg..ide na glodnego z nia a tuz przed wizyta karmie..i wtedy widac czy nie wraca pokarm..aczkoleiek nie zawsze wychodzi:/ No i mam mieszane uczucia co do leku 😞
Madzia - zawsze drugie dziecko wychowuje sie bardziej swiadomie i na luzie 🙂 No ale co ta babe obchodzi..przyszlam z innym problemem, bo go dopiero zaobserwowalam! No cisnienie podniosla juz na caly dzien!!! A z tym okresem to ja mam nadz.ze bedzie wlasnie dopiero po odstawieniu od cycka!:/ Ja nie chce jeszcze noooo! A co do jedzenia - zazdroszcze, bo ja nawet juz coastek nie zezre i dzis z nerwem zjadlam ogorka malosolnego:/ A Hela i tak ma kolki i bole brzuszka..nawet jak prawie nic nie jem 😞 No i wysypana lekko znow..nasmarowalam i jutro sie okaze! Ja chce jesc wszystko!:,/

Ja ide spac, bo dzis zdolowana 😞 Martwie sie o Helenke..okropnie sie miota i rzuca, kiepsko je dzis..teraz zmusilam by pociamkala choc 4 minutki i dopoilam z butli swoim 40ml..ale to prawie nic:,( A ja sama tez kiepsko..na maxa mi niedobrze kmi zoladek boli..a nic wziac nie moge! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka rozumiem, ze sie stresujesz, ale badanie wyjdzie na bank dobrze 🙂
Superbabo nie stresuj sie tak, bo to Ci pewnie szkodzi, a Helenka tez wyczuwa, ze mama zestresowana. Ten lek to pewnie zageszczacz pokarmu, zeby jej sie nie ulewalo, wiec o ile nie ma efektow ubocznych to jej duzo pomoze. Zreszta wiejszosc dzieci wyrasta z tego i albo konczy sie to od 3 miesiaca jak juz dojrzewa uklad pokarmowy maluszka, albo od 6 miesiaca jak dzieci siadajs, wiec radza sobie same z refluksem. Poki co poloz cos pid gore materaca, zeby Helenka miala glowke troche wyzej i po kazdym jedzeniu staraj sie pare minut potrzymac Helenke do pionu, zeby jej jedzonko splynelo.
Magdaluke to zycze zdrowka 😘
Kurcze chyba mam zapalenie piersi, bo kiepsko sie czuje i lewa piers mnie boli:-( Dobrze, ze w piatek do lekarza, bo jestem polzywa. Dobrze, ze moje dziecko spi, ale ciekawe na jak dlugo, bo dzisiaj lobuz z niego;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dziecko przy cycu, to probuje pisac jedna reka.

Loczku ja na razie w nocy nie dam rady sciagac bo kazde 15min snu sie liczy, ale na razie i tak wczorajsza butla byla jednorazowa, pozniej sie bede martwic, moze mala zacznie przesypiac noce.

Superbaba - mi Matylda tez ulewala duzo, martwilam sie nawet ale "domowe" sposoby na razie pomogly - czyli trzymanie w pionie po karmieniu, glowa wyzej przy cycku, poduszka z klinem do spania i spanie na boku. I tak jej sie zdarza, dzis np nam chlusnela w lozku cala posciel zalana.

Wczoraj z okazji miesiaca Matylda dostala smoczek i co - wyplula obrazona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi napisał(a):
A mam jeszcze pytanie - Matylda codziennie okolo 5 nad ranem zaczyna wiercic sie i stekac przez sen, ciagle do niej wstajemy a okazuje sie ze spi tylko kweka, o co moze chodzic, moze o kupe?


Dodi jakiś czas temu pisałam o tym u Juniora: 🙂 przez dłuższy czas tak robił ale już tak nie warczy 😉
Widocznie prezent się jej nie spodobał 🙂
My dzisiaj idziemy na kontrolę do przychodni.Zobaczymy wagę po miesiącu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Jestem niby przeczytałam wszystko ale już nic nie pamiętam bo oczywiście czytałam na raty.
Wychodzi na to że tylko ja karmię sztucznym 😞(( aż mi się płakać chciało jak sobie o tym uświadomiłam...co do smoczka to moja też normalnie wypluwa ale czasem gdy płacze z chęcią go bierze i się uspokaja 🙂
Teraz walczymy z odparzoną pupką 😞 mam nadzieje że kolejna maść zadziała 😞
A moja córka jest sprytna w nocy jako tako śpi za to w dzień jedynie na rękach 😮
Ja już dostałam pierwszy okres po porodzie i muszę powiedzieć że strasznie go przeżyłam , był inny niż zawsze tzn bardziej obfity i strasznie bolesny a wcześniej nie miałam bóli menstruacyjnych przy miesiączkowaniu 😞
Postanowiłam sobie że od przyszłego tygodnia będę częściej tu zaglądać bo przecież szkoda aby nasze forum upadło :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi napisał(a):
A mam jeszcze pytanie - Matylda codziennie okolo 5 nad ranem zaczyna wiercic sie i stekac przez sen, ciagle do niej wstajemy a okazuje sie ze spi tylko kweka, o co moze chodzic, moze o kupe?


Dodi moja mała tak ciagle robi jak jest w takim pól śnie robi konika albo stare drzwi a nawet płacze tez wstaje ale to minutka i znów jest cisza i śpi chyba właśnie jak baki cZy kupka

Moja smoczek lubi na całe szczęście bo mi to życie ratuje hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...