Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A sorry Amelka, jakoś to ominęłam. Damian miał powiększoną nieznacznie (lekko powyżej normy) lewą nerkę ale jak jeszcze byłam w ciąży i jak już urodziłam to zrobili mu usg i wszystko się samo unormowało (możliwe, że miał jakiś ucisk) ale lekarka nam mówiła jeszcze w ciąży, że czasem tak się zdarza i wówczas lekarze decydują - najczęściej czeka się kilka miesięcy i patrzy czy zanika a w najgorszym przypadku operuje, ale to dzieciaczek musi być trochę starszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka dzięki za info, więc poszukam w necie. Myślałam że w niektórych aptekach jest bo tak wspominała znajoma że bardziej specjalistyczne apteki mają ale może chodziło o jakieś inne niemieckie kropelki na kolki bo nie pamiętała nazwy, tylko mówiła że coś na s 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry

ale poranek mala jak zawsze o 7 pobudka i dwie godzinki sobie w okno patrzala lol wie ci ja nie spalam a jak zasnela to mowie ide szybko sniadanko zrobic schodze a tam smierdzi jak nie wiem ...patrze a w saloie na kremowym karpecie ogromna zadka kupa psa!!!!!!!! wrrrrr niby adi go wziol rano ale kupy widocznie nie zrobil wiec ja juz po praniu dywanow dopiero przed 11 a ja juz zmeczona lol bosiu bosiu

mala ma dalej jakby rozwolnienie z tego co pamietam oscar mial ladniejsze kupki takie jak jajecznica a ona ma taka wode niby od czasu do czasu sa w niej te ziarenka takie ale reszta to jak woda :/ nie wiem czy to dobrze czy sie samo unormuje czy czegos nie lubi co ja jem a ja tak uwzam 😞

co do nereczek to ja sie nie znam wiec nic nie napisze :/

ate kropelki na olke to pewnie ci ktoras zaraz napisze bo ja nie wiem ktore to ale dziewczyny je braly dla pociech

superbaba idziesz do lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey mamusie,

Agadka nie zazdroszczę porannej kupy i do tego nie Sary 😁
Gaja może wypróbuj najpierw espumisan, potem bobotic a na końcu SS bo jak wszyscy wiemy jest najtrudniej dostępny. Ja sprowadziłam sobie dwa opakowania które nie pomagały, a potem dopiero kupiłam espumisan i bobotic-mój błąd 😉 Jak narazie to tylko Damiankowi pomogły 🙂
A co do prasowania to ja je prasuje do tej pory, bo lubie prasować i jak nie są wygniecione 😜
Strzauka powrotu do zdrowia dla Damianka i Ciebie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!
Strzauka i Damianek zdrowka! z mieszkaniem - fakt kicha, nie powinna sie tak zachowac 😞 no ale glowa do gory!
Anyaz 😁 do parku autobusem 🙃 a myslalam, ze tylko moj taki wygodny 😮 no ale jak widac wszystko przede mna ha ha
Nirmalka oj ja wiem, ze z dobrego serca o tym miodzie 🙂 buziak! i jak oczko malutkiej?
ja krwawilam tak porzadnie to gdzies do 2 tygodni potem ok tygodnia takiego plamienia a teraz juz spokój 🙂
Czrnyloczek no smiac mi sie chce bo mialam podobna sytuacje do twojej u mnie tesc tez wszystko wie najlepiej az go grzecznie z domu wyprosilam!
ja sie cisze, ze u nas miesiac minal a tu prosze zaraz 3 macie! ☺️
Gaja uwazaj na siebie i szczescie, ze ciocia blisko!
Magdad ooo gratki juz na swoim 🙂 a Piotrus moze u siebie lepiej sie czuje!

co do mezow i ich nocnych pomocy hmmmm moj dzis rano wstal i pyta no i jak ile razy dzis mala sie budzila? no do jasnej cholery spisz obok i nie slyszysz?!

Amelia moj tez tak sie wszedzie sie wybiera! raz sama sie zlapalam za wozek i mowie ja ide! to mu glupio sie zrobilo i w kapciach za mna lecial...

ja karmie tylko piersia, najgorzej jak mala zje z jednego a drugi jak banka - jakbym na niedokonczonej operacji powiekszenia biustu byla 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gajeczko no możesz wypróbować to co jest dostępne w PL, ja nie mam problemów z zakupem Sabsimplexu i w mojej okolicy nikt niczego innego nie używa, bo nic innego nie pomagało, ale skoro maluchom innych dziewczyn potrafi pomagać espumisan czy bobotik to może warto wypróbować 🙂
co do ubranek to raczej prasuję, ale właśnie dlatego, że lubię prasować i lubię niewygniecione ubranka, jak nie zdążę wyprasować lub tak jak teraz jestem chora to nie mam jakiegoś parcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gaju - jesli maz by mial czas to moglabym Ci wyslac te krople..kupilam, ale Heli nie pomogly wiec moge oddac! A sprobuj ten espumisan, bo nam pomaga! A z tymi sylematami to dobrze znam..wtedy nie wiem za co sie zabrac! I zazwyczaj wlaczam zelazko a ona sie budzi:P
Strzauko - cholera z ta choroba..musieli Ci dac zle dobrany antybiotyk, bo po 3 dniach powinno byc lepiej!!!
Amelko / tylko bez paniki..to faktycznie zazwyczaj samo sie normuje! A skad pomyal na usg?
Czarnyloczku - jak Milosio? 🙂
Agadka - wspolczuje z ta kupa! Za to zazdroszcze, ze Sarunia taka grzeczna!
D-brycz - uprzejmie wyprosilas tescia?! Hehe..a co do cyckow - zazdroszcze, ze masz tak duzo pokarmu..ja twardych nie mam:/A ostatnio daje jej zawsze obtdwa..bo mam nerwa z tym malym przytyciem:/

A co do prasowania to ja prasuje, ale juz tylkoz lewej strony..i w sumie tez nie lubie pogniecionego:P Bylam u lekarza..przelewa sie w brzychu, gardlo lekko czerwone..mam wirusa 😞 Nic na to nie moge poza paracetamolem i eit C Helenki..lezec i pic..taa..tylko kto sie Hela zajmie?! Dzis i jutrosame w domu, a ja mega slaba i wszystko boli,.s zajac sie musze! Tylko nie dam rady nosic, bo mdleje..dziecko mi sie zatem pewnie zaryczy:/ Co za syf!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki dzięki za rady, Espumisan podaje od jakiegoś czasu i mało pomaga, wypróbuje jeszcze Bobotic bo faktycznie jak poczytałam na necie to ma bardzo podobny skład do SS i wielu maluchom pomaga. Superbabeczko dzięki za propozycję przesłania SS ale na razie spróbuje Bobotic i mam nadzieje że pomoże mojemu maluszkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem właśnie po wizycie u ginekologa co do mojego krocza to źle się zrosło i może to być kwestia miesięcy aż wszystko się tam zagoi a po odstawieniu małego wszystko powinno dojść do normy 🤔 i zacząć delikatnie współżyć nooo oszalał chyba 😮 bałam się badania ale wszystko zrobił delikatnie i w miarę bezboleśnie 🙂 i przepisał mi właśnie tabletki a Kamil się cieszy jak nie wiem .. głupi myśli, że zaliczy 🤔 😁 marzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka ją też biorę azalie tylko ogólnie się zastanawiam po co 🙃 o seksie to nawet nie mam ochoty myśleć a co dopiero coś ten teges 🤢 Codziennie tylko słyszę: wzięłas tabletke wzielas tabletke 😜 Bo zdarzało mi się przed ciążą zapominać 🙃 ogólnie czuje się tak samo.
Dorotko Miloszek im starszy tym bardziej Aniolek z niego :-) Hehe i On też się budzi jak wlaczam żelazko :-) I ciotka Ty się kyruj byś w łóżku nie leżała jak przyjedziemy 🤪 My już tu myślimy co Miloszek ma kupić Heli 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 😘

Jeny normalnie nie ma kiedy zaglądać na forum, jak ten czas leci, budzę się i zaraz noc i tak w kółko 😮 Dziś Matylda pierwszy raz dostała butlę, bo jutro wybieram się na pedicure i musieliśmy sprawdzić, czy będzie chciała z niej jeść, gdyby Paweł musiał ją nakarmić, no i bardzo ładnie zjadła 🙂

Dziewczyny czy podajecie swoim dzieciom smoczki? Bo ja nie, a koleżanka mnie zachęca, ja nie jestem przekonana...

Leci ze mnie jakbym miała okres, może tak być, że to już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinko biorę Cerazette i czuję się ok, chociaż nie wiem po c je biorę bo i tak nic mi się nie chce robić takiego 😉 to Tobie lekarz ZALECIŁ bzykanie? O matko, jakby Dawid usłyszał takie coś od mojej lekarki to spokoju by mi nie dał :P

Babeczko powinny mi te antybole dawno pomóc ale tak samo jak Ty powinnam leżeć, a nie ma kiedy, bo Damian ciągle coś chce... Na przykład godzinę temu cały się osrał i musiałam go kąpać, robić pranie i wypiepszyć jedne spodenki...

Dodi w sumie karmiąc nie powinnaś tak szybko mieć okresu, ale ja się nie znam, więc może i to to 🙂 A co do smoczka to my podajemy Damianowi, bo wpycha rączki do buzi, więc wolę żeby pchał smoczek, bo tego łatwiej oduczyć, ponadto czytałam, że smoczek zmniejsza ryzyko ulewania i SIDS 🙂

Ja wypiłam mleko z czosnkiem i miodem, porozkładałam cebulę po pokoju bo ponoć wyciąga zarazki i zrobiłam syrop z cebuli... Oby pomogło :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi - ja swojemu próbowalam podać ale niestety nie chce. ma odruch wymiotny i bardzo się złości.. a zawsze to można troszkę oszukać i na chwile odciągnąć od cyca uwagę.. bo ileż można jesc 😮 🙂 a do połowy roku smok nie szkodzi a lepszy smok niż kciuk i wypychanie ppodniebienia..
Dorotka- usg bo ppo zielonych wodach zawsze dają skierowanie..
pampinika, loczku - chyba hormony, że kobieta myśli o dziecku a nie o sexie i libido -zero. Mój mąż posmutniał, że go nawet ostatnio przytulac nie chce 😉 phehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helenka jak nie chce smoka to wypluwa, ale uzywam bo czesto ja uspokaja!
Ja fatalnie sie czuje, a Helenka chyba mnie nie lubi, bo nie chce spac i placze..przed chwila uspokoilam ja z mega histerii - padam namorde! Az sie poplakalam..jestem z tym sama, ona niegrzeczna, a ja ledwo zywa;,(3 Chyba jutro ublagam mame by przyjechala mi pomoc..Jakis ewenement z Hela - wszedzie poza domem spi, tylko nie w naszym i nie sama ze mna:,( Teraz ja uspokoilam i ululalam i spi na rekach..jak ja odloze to sie budzi..zatem leswo dycham, ale dzwigam ja!
O bzykaniu nawet nie mysle..nie mam czasu nawet sie wyspac..i to teraz cenniejsze dla mnie 🙂
Czarnyloczku - no do 5 to spokojnie sie wykuruje!!! 🙂 Ja musze na jakies zakupki dla Miloszka isc..on na 62 tak brw? A w ogole to widzimy sie mamuski z bobasami czy chlopy tez?! 🙂 Super ze taki grzeczny..az zazdrosc bierze:P
Strzauko - jak antybiotyk nie dziala to trza donowych sposobow! Ja pije prenalen, biore paracetamol..najgorsze ze na brzuch nic nie moge:,( Martwie sie by na Hele nie przeszlo! Chyba pojdziemy z nia jutro do pediatry..bo i tak chcemy pogadac o tej wadze:/
Dodi - wg mnie jeszcze sie czyscisz..po 4 tyg to troszke za wczesnie na okres! Aczkolwiek moja kumpela mimo karmienia dostala okres po 2 miesiacach od porodu! A bylas juz na kontroli u gina?! Jak bedzie bolalo i nie przejdzie to idz dla spokoju!
Pampinko - wspolczuje z tym kroczem! To masz to samo co ta kumpela..jej sie to goilo pol roku, a cwiczyc to musiala:/ Masakra..zycze aby szybko sie zagoilo!
Amelka - faktycznie mialas zielone..to bardzo dobrze, ze wszystko sprawdzaja! My za tydzien pobieranie krwi by sprawdzic czy wyniki lepsze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...