Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej Kobitki,

Babeczko ja się też nie znam ale jak poczytałam w necie to dziąsełka mają prawo już się przygotowywać na ząbki i swędzieć :/ chyba kupię jakiś żel Małemu 😞 Buziaczki dla Helenki za 2m-ce 😁
Co do karmienia to u mnie już na wykończeniu, ściągam ze 180ml przez cały dzień... A tak to mm...

Mój ukochany mąż dziś o godzinie 8:10 szturchnął mnie czy mogę wstać do małego - no owszem, mogę, bo on wstawał całą noc, ale mały spał (wg męża już zaczął stękać), ale wstałam, zrobiłam mleczko i siedzę już od godziny a on nadal śpi :/ i ja też mogłam dłużej pospać a nie do 8! No zatłuc tego mojego chłopa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Strzauko moż eto już ząbki wiesz jescze nie wyjda ale dżąsłka swędza a co do żeli to jak będziesz kupować upewnij się że jest dobry w smaku ja kupiłam mojej Nadii żel bobodent-małej na szczescie zęby wyszły bezolesnie bo nie wkładała rączke do buzi ani nie była marudna 😮 aleteraz nie dawno mnie bolały dżąsła is obie tym żelem posmarowąłam to myśląłam że zwymiotuje taki obrzydliwy w smaku 🤢

Superbabo może faktycznie masz lekką depresje poporodową może lepiej si poradź specjalisty i może da się to zniwelowac bez leków??

Ja tez lubie sobie posapac ale moja Nadia wstaje o 8 codziennie jak w zegarku 🤢 na szzcescie mnie nie budzi tylko idzie dziadka obudzić żeby zrobił kawe babci wiec mozemy z Adasiem do 8:30 poleżeć ejszcze w łózku 🙂

pampinka ja bym na twoim miejscu chyba dawno w jakis szał wpadła bo nie potrafiłabym tolerowac takiego zachowania mojego męża, za takiego smsa o dkoleznaki dostała by po zebach i bym strzeliła focha na miesiac:P

agadko mój Adaś robi 1 kupkę dziennie a zcasem co drugi dzień ale za to taka konkretną, na szzcescie jeszcze nie wciekła uff ale nie wiem co poradzic ciz bey tyhc kupek u sary bylo mniej mzoe zjedz troche czekoaldy albo cos co "zatwardza":P małej to nie zaszkodzi a może pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekujemy z Helenka 🙂 Ja wlasnie pospalam godzinke, bo maz zabral Hele! Taka glodna byla, ze zanim polozylam przy cycku to juz sama znalazla cyca i zassala:P

Strzauko - co za chlop:P To moze przyloz sie jeszcze...u nas M.do 3, a ja od 3..tyle ze do 3 i tak czuwalam:/
Czarnyloczku - haha..snilo mi sie wlasnie, ze przyjechalas do mnie i sprawdzalas mi kurz w domu, a na dodatek podjechalas jakas nowiutka Bmka! Niezly sen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Damian dopiero o 9:40 zapragnął butli 🙂 Nakarmiłam, obesrał się oczywiście cały i kurde znów przeciekło przez pieluszkę... jeszcze kończymy dwójki i te nieszczęsne Huggiesy są trójki, a następne kupujemy już trójeczki 🙂 Damianek już nie kaszle, katarek mniejszy, czyli dużo lepiej się czuje - wlaśnie nawija do tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko super sen:-D I prawda że sny się tłumaczy na opak bo nie jestem pedantka i nie lubie bmw:p
Strzauka super że lepiej u Damianka. Mój się zalewa silna od ponad dwóch tygodni a piastki gryzie najbardziej jak leży na brzuszku 🙂
My wróciliśmy że spaceru odziwo na syrenie 🤔
Teraz mamy je na lezaco i zasypia budząc się od swoich głośnych pierdow 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Pierwsze koty za płoty bez Pawła - smutno, ale dajemy jakoś z Matyldą radę. Wczoraj mama pomogła mi przy kąpieli, a dziś jedziemy do niej na obiad i pewnie tam do wieczora posiedzimy. Pogoda z dupy, niby słońce, ale widać, że zimno, jak zwykle nie wiem, jak ubrać dziecko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DObry
Czytalam was troche wczoraj ciut dzisiaj i nic nie pamietam....
DOdi, dasz rade...bo i wyjscia nie masz. No przykro tak, ale wiem, ze sie nad soba nie chcesz rozczulac, jak to kiedys pisalas, bo prawda, potem Pawel jest dlugi czas w domu z wami i to wynagradza napewno rozlake.
DOrotka, no moze i masz lekka depresje. A moze jestes po prostu przemeczona...podpytaj lekarza co zrobic.
Ja sie sama siebie nie poznaje czasami, Luke mowi, ze jestem nieszczesliwa w domu i mam isc do pracy...to nie prawda, bo ja chce z dziecmi byc, tyklo on mnie wkurza. I tak mu powiedzialam, ale on wie lepiej... 😠 WIec moze zobacze czy isnieja srodki na poprawe mojego zycia...ale ogolnie, nie powinnam narzekac.
Wczoraj pojechalismy do zoo. Piekna pogoda byla, cieplo i w ogole. Maly sie dotlenil , Ella wiadomo, radocha. Sama z maluchami przez ponad 2 godziny bo Luke dojechal pozniej, ale spoko. W ogole to maja w tym zoo pokoje dla karmiacych mam, i jest to po prostu cos wspanialego. Prywatnie, ladnie, wygodnie....potem odwiedzinki u rodzinki i tak w srodku nocy wrocilismy do domu. A zaraz sie zbieramy do sadu na zbieranie jablek i moze jakas dynie i atrakcje sie zalapie.
Milej niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny może ktoś z forum skorzysta

Sprzedam
matę edukacyjną Fisher Price RAINFOREST, aukcja od 1zł
do tego gratisy:
-krem Nivea Baby
-termometr do wody
-śpioszki z napisem " trochę z taty, trochę z mamy, cudny dzieciak ukochany"
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-fisher-price-rainforest-gratisy-i2681126432.html

w tym tygodniu wystawię jeszcze ubranka więc zapraszam do dodania mnie do ulubionych.
oraz do obejrzenia moje biżuterii:

http://www.garnek.pl/agabary/a

Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - to uff..bo na wynajetym jeden mini pokoj komputerowy, drugi z pudlami, a w trzecim lozko nasze i Heli:P No i syf pewnie, bo czasu sprzatac nie ma 😉
Dodi - i bardzo dobrze, ze mialas dzis towarzystwo! A co do ubrania..to ja tez nigdy nie wiem 🙂 Ale staram sie nie przegrzewac..dzis bylo 18 stopni, slonko i wiatr..zalozylam body o polspiochy, na to taki cieplejszy pajac niedzwiadek i kocykiem cienkim przykrylam! Na glowke czapeczka 🙂
Madzia - super taka wycieczka do zoo 🙂 No i git ze dajesz spbie rade..a chlopem to sie nie przejmuj!

Ja dzis u tesciowj, bo dalej kiepsko sie czuje 😞 A jutro jade do neurologa z tymi dretwieniami i juz mam nerwa 😞 Buziaki Mamcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku Damian to się wścieka jak mu się łapki z buzi wyciąga 😉

Dziewczyny dziś przebrałam komodę Damiana... Już nosi rozmiar 68 🤪!! Zmierzyliśmy go i ma całe 66cm 🙂 ciekawe ile waży 😉 Tydzień temu miał 5,5kg więc pewnie z 5,8kg ma 😉 A Wasze dzieciaczki w jakim rozmiarze się noszą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka my mamy inna rozmiarowke a moja bardzo krotka wiec dopiero wyrosla z early baby-wczesniaczek do new baby-noworodek ubranka na 0-3miesiaca jeszcze za duze ale mysle tydzien dwa i bedzie mozna ja w nie ubierac wiec oewnie pochodzi w nich do 4-5miesiaca lol

duzy jest bardzo moja miala 48cm teraz pewnie z 55cm
chodzi ciagle w lapciach bo ma zimne raczki i sie drapie a w czoraj w kapieli jak byla bez i chwycila mnie za palec to takie jakies wielkie dlonie ma hihi juz nie jest noworodkiem juz jest niemowleciem 😁 heh

dodi u nas wiecznie zimny wiatr wiec ja malej takiego grubego pajaca ubieram jak na zime nie wiem cw czym w zime bedzie chodzila?! lol pewnie tylko kocyk wiecej i moze cos grubszego pod
a jak ty sobie z psem radzisz sama....bo u mnie to najwieksze wyzwanie jak biore ich naraz na dwor a musze bo leon juz o 12 nogi zaciska bo chce isc 😁 wiec tu wozek to pies w lesie ten ciagnie tu chce sie patykie bawic tej smoczek wypadl tu w kupe konia wjechalam eszcze deszcz zaczyna padac normalne parodia
czarnyloczek ty tez z psem nie

magdaluke to pewnie ze poki mozesz badz z dzieciakami ponoc 3 pierwsze lata sie wychowuje potem juz tylko rosna haha

doszlam do wniosku ze nasi faceci sa tacy zmierzli przez brak seksu 😁 🙃powaznie ponoc to bardzo wazna kwestia w ich zyciu.....a ja....chcialam byc tak dobra j juz od tygodnia za mna lazi wiec mowie ok dzis...wykapalam sie ..wygolilam...chcialam ta seksownie wyjsc do niego...wychodze....zakladam bielizne....pech chcial ze najpierw majty....i tyle...
zaczelo mi tak z cyckow leciec ze juz mu przeszla ochota 🥴 alez zla jestem tak jakby to moja wina byla ...az sie poplakalam :"
potem przyszedl poprzytulal i ok ale czuje sie beznadziejnie normalnie jak matka polka do potegi etej...
jeszcze z tego dziasla mi szwy zwisaja juz 2 tygonie temu mialy odpasc a ja nie mam kiedy isc do dentysty ani do fryzjera odrost jak nie wiem tu mleko to dalej plamie raz na jakis czas ah dajcie spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas byli dzisiaj znajomi z 19-miesięczna corka-masakra 🤢 Mała za każdym razem wchodziła mi do pokoju jak usypialam Młodego i tym sposobem nie spał 5h choć oczka mu się zamykały 😞
Babeczko my jesteśmy na swoim a też czasu nie mam sprzątać 🙂
Agadka też czasem mam tak że jedna chwilą może popsuć całą atmosferę 🥴Ale na myśl o seksie mnie odrzuca a nie mam ochoty robić tego tylko po to by mu lepiej było 😜A co do Homciem.... to już ma nowy domek ;(;( Musieliśmy Go oddać bo zaczął się jeszcze bardziej lenic i pewnej nocy wyciągałam Juniorowi penceta sierść z oczka. Innego dnia z uszka. Nie mogłam narażać Małego 😞 Ale przeżycie było straszne, plakalismy z Konradem całe popołudnie. A jak odjeżdża to jak bobry 😞 Ale przynajmniej wiem że tam mu lepiej bo ma psy-mopsy do zabawy...


Młody miał problem z usnieciem, ale na szczęście już śpi. Rano musimy wcześnie wstać bo na dziewiątą do neurologa a na dwunasta na badanie słuchu znowu 🥴
Więc spokojnej nocy mamusie i dzidziusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - az mi sie plakac chce z Homerkiem 😞 My w komplecie tzn. My,Helenka i 3 koty..troche siersci jest, ale na szczescie nic z oka nie musialam wyciagac..co najwyzej jakiegos zjadla:P Ale ogolnie koty gdzies sobie i olewaja Hele! Co do seksu to ja mam kak Ty- chwilowo w nosie! Jak mam chwile to odpoczne a nie bede sie seksic 🙂

Agadko - alez dobra zonka z Ciebie 🙂 A ze matka polka to taki okres w naszym zyciu..a polog i chwila po to nic przyjemnego! Kiedys opisala to dosadnie Chylinska w Twoim stylu..prosto z mostu i skutecznie, jak to sie z Ciebie leje z kazdego miejsca i ze to obrzydliwe..tylko jakos dowcipnie to opisala 🙂 Mi na szczescie albo i nie - mleko samo z cyckow nie tryska! A Sara i Hela podobne wzrostowo chyba..bo moze Helenka ma z 58 cm..ale tez nosi ciagle te same ubranka, a sukienki nadal czekaja bo za duze:/ A Wasz spacer uroczy..az sie obsmialam:P

A ja jutro z rana do neurologa..oby tylko nic powaznego..tzn. oby przemeczenie lub tezyczka, a nie inne pierdy neurologiczne:/ ja juz przymierzam sie do snu...a maz do 1 ogarnia Malutka, a potem od 3-4 jaaa! A w ogole to pewnoe skrzywienie rodzica, ale ona jest taaakaaa piekna i slodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
W koncu udalo mi sie dorwac do kompa i popisac troche 🙂 Weekend troche intensywnie spedzilam mimo, ze caly czas w domu 🙂 Wczoraj nawet 2h malam wolne, bo Rafal zabral Alexa a sapacer, ale nie opoczeam wcale, bo trzeba bylo w koncu dom porzadne posprzatac, bo masakra juz byla 😉 Dziaj w domku, bo pogoda do d..., ale w dzien za to pospalam z malym, a po drzemce Alex sie zrelaksowal i tez dal mi odpoczac. Obejrzal nawet z tata kawalek Epoki Lodowcowej 🙂
Dodi przykro, ze Pawel wyjechal, ale masz teraz Matylde to czas Ci szybciej leci i fajnie, ze masz mame do pomocy 🙂 Dzielna kobitka jestes 😘
Superabo powodzenia na badanach jutro I daj znac co i jak po 🙂 Apropo twojego przemeczenia fizycznego i psychicznego to moze to rzeczywiscie masz jakas lekka depresja, oby Ci przeszlo. Jak tam Helenka, leki dzialaja?
Pampinka ty o sie masz z tym chlopem, masakra 🤢 Czasem chyba lepiej se wstrzymac z slubem niz pozniej zalowac.
4nula tez mam taka aplikacje w telefonie z roznymi dzwiekami i czesto ratuje mine to. U nas dziala glownie suszarka 😉
Strzauka to niezle zjada Damanek I pewnie dlatego tak rosnie 🙂 My teraz jestesmy na etape ubranek 62cm, ale jeszcze chwila i tez pewnie zaczniemy 68cm 😮 Alex jest troche mlodszy od Damianka, ale tez sie ostatnio slinic zaczal. Ja podobno mialam pierwszy zabek ok. 3 miesiaca, a objawy zaczyna ja sie na ok. miesiac wczesniej.Oby nam sie dzieciaczki bardzo nie meczyly.
Czarnyloczku to szkoda Homera 😞, ale Miloszek jest wazniejszy i nie ma potrzeby go bez sensu narazac 🙂
Magdaluke to fajna wycieczke mieliscie, a te pokoje rodzinne to fajna sprawa. U nas tez cos takiego jest w centrum handlowym i mozna sobie bez stresu dziecko nakarmic. Co do Luka I jego pomyslu z praca to niestety tak to jest z tymi chlopami, ze zamast czasem zastanowic sie nad soba to plota bzdury 🤢
Agadka to masz wycieczki z wozkiem I psem 😁 A sekswna przygoda niefaja. Ja mam nadzieje, ze mi sie to nie zdazy 😮 Moj to odliczam dni kiedy juz bedzie mogl 😉 Biedna jestes z tym zebem 😞
Z tym fryzjerem to tez tak mam I jak mojemu powiedzialam, ze podkoniec miesiaca chce cos z wlosami w koncu robic to mnie zapytal czy z dzieckiem pojde o salonu 😮
Dobra zmykam spac 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,

agadka - ja nie mam problemu z wychodzeniem z psem bo mika bardzo ladnie chodzi przy wozku i od razu robi co trzeba, najtrudniej rano i wieczorem, ale mam pomoc - rano tesciowa wyprowadza a wieczorem moja mama jak przyjezdza pomoc w kapieli. klakow tez pelno u nas, raz to nawet z piczki matyldzie wyjmowalam 😮 ale psa nie oddam za zadne skarby, jak pawel w sobote pojechal, dalam mike do tesciow na weekend, to plakalam za nia tak samo jak za pawlem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez bym wyla za kotami:/ Za Wasza rada zainstalowalam aplikacje suszarki itp..wow..Hela plakala okropnie, ale przysnela! A w ogolw to od wczoraj kupy nie robila i strasznie placze, a ja nie wiem jak jej pomoc:,( Zaraz zwijam sie do nwurologa..ju nerw!
Dodi - super ze masz pomoc!!!
Anysz - A Alexowi przeszlo wszystko juz z tym refluksem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Nawet w miare sie wyspalam, jesli mozna sie wyspac w 6,5h 🙂 Nad ranem Alex spal juz u mnie na klatce piersciowej I brzuchu, bo mi go nudzicie bylo zal przekladanim do lozeczka po odbijaniu, wiec tak sobie spalismy przytuleni 🙂
Superbabeczko trzymam kciuki za badania 🙂 To super, ze Ci podzialalaa aplikacje u Helenki, bo u nas to czesto mi nerdy ratuje 😉 Alexowi chyba pomagaja w koncu te leki na reflux lub tez dobrze nie jem nabialu, bo jest troche lepiej. Na pewno pomoga pionizwanie po kazdem posilku.
Dziewczyny jak zajmujecie czas swoim maluchom, bo mi juz pomyslow brakuje, a Alexowi wszystko sie nudzi szybko lacznie z karuzela, wiec ja na troche zdejme, zeby sie odzwyczail troche. Chyba ide mu kupic jakies zabawki, bo za duzo to nie ma. Spiewacie dzieciakom, bo ja strasznie falszuje, ale znalazlam fajne radio internetowe dla dzieci z piosenkami dla maluszkow- Babyradio I mozna przypomniec sobie piosenki z dziecinstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anyaz - ja Matyldzie śpiewam, czytam bajeczki, trochę się do niej wygłupiam, no i biorę ją wszędzie ze sobą w bujaczku i gadam do niej, jak np. gotuje, prasuję itd. Dzieci nie słyszą fałszu, głos mamy jest dla nich najpiękniejszy, więc nie wstydź się śpiewać Alexowi 😉 Może kup też jakieś książeczki - wierszyki, rymowanki, bajeczki i mu czytaj zmieniając głos, mojej Matyldzie się to bardzo podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anyaz- ja tak próbowałam swojego kłasc ale wkurza sie i nie lubi..chyba ze na stojąco..
Dodi- pisałaś o tym, że już nie przezywasz tak mocno tego, jak mąż wyjeżdża.. ja tez siebie pod tym względem nie poznaje bo dawniej cieżko mi było gdzieś na krok puścić a teraz...jakoś inaczej na to patrze..sama swojego wysyłam do warszawy do pracy.. bo on bardzo lubi tą prace a ja wole zeby robił to co lubi a nie siedział w polu z rodzicami;/poza tym, analizuje zdrowo kwestie finansowe i myśle przede wszystkim o dziecku..
Superbabeczko trzymam kciuki za badania; odpocznij troche! ja byłam u rodziców na weekendzie i było tak fajnie że nie chciało mi się na tą wieś wracać.Odpoczełam.
Agadka rozumiem Cię bo mnie mleko też sika na wszystkie strony..i śpi w staniku bo byśmy pływali a jak juz bedzie ten sex to tez w staniku..i też uwazam że to dla mężczyzn ważna kwestia.. my inaczej rozumiemy bliskość oni inaczej a poza tym, tak czy inaczej to zbliża i tyle. Też nie mam ochoty o tym myśleć narazie ale pewnie przyjdzie na to czas..

Mój mały marudzi od wczoraj..całą noc.. i treaz.. już mi brakuje czasem sił. I z mężem się kłócimy już momentami bo mieszkanie z kimkolwiek to raczej dobry pomysł nie jest. Wkurza mnie zachowanie jego rodziców, które dotyczy nas bezpośrednio a on ich broni bo to jego rodzice..i koło się zamyka. Ciężko dojść do porozumienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey,
My już w domku... Mam już dość tych wszystkich lekarzy męczących Juniora 😞
Najpierw byliśmy u Neurologa. Pani powiedziała że wszystko jest bardzo dobrze, Junior już wszystko nadrobił. Tyle że powiedziałam że Młody na brzuszku leżąc daje główkę tylko w prawo, więc Pani wysłała nas do rehabilitantki na dół. I ponownie rozbierać małego do pampersa i znowu Jego nerw 😞 Pani oglądała Go, poprzewracała, położyła na pleckach i bawiła się nóżkami i w pewnym momencie Jeb.... I chwyciła Małego za łydki i podniosła do góry na metr nad stołem 🤢 😞 😞 Boże jak on zaczął płakać a ja ryczeć!! Dostałam Go do przytulenia by się uspokoił i razem płakaliśmy 😞 Jakie to było okropne widzieć Moją Kruszynę jak ktoś trzyma za te maleńkie nóżki 😞 Wyszło że w prawym barku ma zwiększone napięcie mięśniowe i pokazała mi ćwiczenia jakie mam Mu robić i za miesiąc do kontroli... Na pewno nie będę zadawała tyle bólu co ona...
Potem powisiał na cycu pół godziny to widziałam w tym czasie co Pani wyrabiała z innym dzieciaczkiem 😞
A stamtąd na badanie słuchu, oczywiście też płacz, ale już był cały czas przy cycu i słuch wyszedł ok, ostanie badanie w grudniu.

Czemu On musi tyle cierpieć 😞

Babeczko daj znać jak tam po lekarzu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku ale przeżycie, ja też bym płakała razem z dzieckiem, jakbym coś takiego zobaczyła! A przed nami pierwsze szczepienie, nie wiem jak ja to zniosę, nawet na szczepienia psa wysyłam męża, bo tak przeżywam, a co dopiero jak Matyldę ktoś potraktuje igłą 😞 Ale Pawła nie ma, więc będę musiała to sama załatwić.

Właśnie wróciłyśmy ze spacerku, jaka piękna pogoda! Matylda jeszcze śpi, więc ją wywaliłam na balkon, a sama coś może posprzątam... albo najpierw zjem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarna jeny 🥴 co za babsko! nie dziwnie Ci się.. sama bym płakała razem z malutkim jak bóbr 😞

Mojej mamie skrócił się pobyt o kilka dni i w następnym tygodniu już przyjedzie po mnie i Filipa do Warszawy i śmigamy na mazury 🙂 ależ się ciesze! nawet nie wiecie jak 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...