Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam.
Nocka cała przespana bardzo się cieszę 🙂
Dzisiaj jedziemy do babci i prababci na pierożki i ciacho dostaliśmy zaproszenie 🙂
Dobrze bo na dzisiaj nie miałam obiadu.
Muszę się Wam pochwalić ,że waże 56 kg. kurcze wszędzxie mi schodzi ,a w biodrach szeroka jak szafa 😁
Jeszcze 6 i będzie git. Fajnie to widać ja chudne ,a mala tyje na potęgę. 😁 😁
Kurcze musze zaczac szukac sukienki na wesele ,ale tez takiej co chrzciny obskocze 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 U nas nocka tez ok 🙂 mała po 1 sie obudzila i do 2:15 nie spala bo jej się zachcialo gadulic i potem o 7:20 pobudka 🙂
Widzialyscie te smoczki?? 😁 😁 😁 http://allegro.pl/okazja-expres-wysylka-smieszny-zabawny-smoczek-i2774120461.html

jutro jedziemy do genetyka na pobranie krwi i na usg przezciemiączkowe

a Tu gadulenie Majki z mamusią 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=AM-pH_gG7hE&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 u nas też nocka fajna. Budziłam Małą o 1 na jedzenie bo mi cycuch pękał. Trochę odciągnęłam laktatorem ale i tak mnie bolał więc wolałam ją obudzić. A i tak nie spałam bo sobie oglądałam "jeźdźca bez głowy". Po tym karmieniu Laura spała do 6:30 🙂 Najadła się pogadała i dalej śpi.
Tu nasze pogaduchy poranne: http://www.youtube.com/watch?v=D4cAKlZnZeo&feature=share

Natalko widziałam te smoczki 🙂 są troszkę upiorne... ja bym chyba takiego nie kupiła - chyba że na Halloween 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 Ulka tez mnie zadziwila bo spala sobie od 20 do 2.20 🤪 no a pozniej to juz standard 🙂
Mi niestety waga stanela, bo zapycham sie ciastkami zbozowymi, ktore tez swoje kalorie maja niestety 🤨 postaram sie przystopowac, no i zaczelam w domu cwiczyc troche 😉 co prawda mieszcze sie we wszystkie spodnie, ale z ledwoscia, nie moge patrzec na swoj tylek, uda i brzuch 🤔 a moj M sie jara, bo wg niego wygladam bardzo kobieco 😮 😁 co z tego jak ja sie z tym zle czuje 🤔

Natalia bedziemy trzymac za Maje kciuki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja 🙂)

Dzis akcja rozmrazamy mleko, 1100ml jest, wiec mloda tego nawet nie przeje.. a ja juz cala nerwowa chodze z tym czwartkiem...

Ehhh, udalo nam sie zapisac do neurologa, mlody wzedl i wyszedl i jeszcze mandat 100 dostal, bo stanal za blisko chodnika 😞(( Ehhh... Pecha ciag dalszy.. a do sadu sie spieszyl na 9, wiec juz nawet z nimi nie dyskutowal tylko ich opierdolil niepotrzebnie 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
natalia trzymajcie sie cieplutko, napewno wszystko bedzie ok 😉

wczoraj dałam małemu po kapieli MM i spał od 20 do 00.30, dalej podałam MM i spał do 4. o 4 dałam juz cyca bo mi rozsadzało i niestety mały juz budzil sie co 1h ;/ nie wiem dlaczego po MM potrafi tak ładnie spac a po cycu nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się i ja 😉

Isa... mój też po MM, które dostał o 20 spał do 0.20, ale zasnął dopiero po 21, potem już mu dawałam pierś i budził się 3.40, potem 5.20 i od 6.40 przekazałam go mężowi... zauważyłam, że po tym MM ma problem z kupą... bąki schodzą, ale kupa dopiero po calej nocy stękania, jak posadzimy go w leżaczku i włączymy wibrację... dobrze, że przynajmniej ten sposób działa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny a wasze maluszki robią jeszcze takie rzadkie kupki??

bo mój jak już zrobi to gęste a nawet dzisiaj wydusił małe grudki 😮 nie wiem czy to normalne... ale nic nie płakał tylko postękał postękał i poszłooo... niezłe śmierdziuchy, jakby się kapuchy najadł 😁

ale odrazu mu ulżyło bo zasnął bez mojej pomocy... ciekawe na jak długo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny!! Jestem przeszczęśliwa 😁 byliśmy wczoraj u kardiologa i Marcinka serduszko biło jak dzwon 🙂 no i co najważniejsze miarowo, bez skurczów, przyspieszeń itp. Jeszcze idziemy i tak pod koniec stycznia na holtera upewnić się do końca, bo wiadomo że badanie 24h to co innego jak tak kilka minut, no ale zawsze nawet na tych kilku minutowych wychodziło mu dużo "brzydkich rzeczy". także kamień z serca. no i dostaliśmy zgodę na szczepienie, bo jeszcze na ani jednym nie byliśmy z powodu tego serduszka. także w czw idziemy. możecie mi tylko proszę przypomnieć co na gorączkę w razie co kupić??

dzięki za linki do łóżeczek 🙂 a mogłbyście proszę jeszcze napisać czy jesteście zadowolone z materiału z jakich te łóżeczka są? i ze sposobu składania i rozkładania? i czy są stabilne?

Isa Marcinek nadal robi takie same kupki. Może Szymek tak po tym mleku modyfikowanym "zaszalał"?? no a co do mleka to czytałam ze mm się wolniej trawi i dlatego dzieci mają dłuższe przerwy w jedzeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się własnie dowiedziałam że będe miała tylko 18 tyg macierzyńskiego 🤢 bo jak się jest na wychowawczym to urlop macierzyński w pełnym wymiarze nie przysługuje... tyle że napisałam rezygnację z wychow. z datą przed terminem porodu 😠 i znów muszę pisma pisać.... i znów kasy nie dostanę... 😠 😠 😠 😠 i tylko do końca stycznia będę miała macierzyński.... grrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Dawno się nie odzywałam, bo mam malutko czasu, mały zmienia tryb dnia i skromnie śpi w dzień, chce gadać i być noszonym albo bawionym...
Z nowości u nas to mam obniżenie ściany pochwy - taka pozostałość po porodzie. O dziwo poród wspominam dobrze, bez komplikacji, a tu takie coś :/ Mam robić ćwiczenia Kegla i po skończeniu karmienia dostanę globulki z estrogenami...
Walczę z koszmarnym pęknięciem brodawki, stosuję Maltan i jest lepiej, ale to dopiero 3 dni, więc jeszcze trochę minia zanim się wyleczy. Za dnia karmię tą pękniętą brodawką, bo nawet nie miałabym kiedy ściągnąć pokarmu, w nocy mały dostaje raz butlę ze ściągniętym mlekiem. A mleko odciągam ręcznie, bo laktator mi też rozrywał naczynka 😮
Mały rośnie, gurzy i w ogóle jest uroczy. Unormował sobie pięknie dzień - wstaje o 7, je o 9.30, 12, potem spacer i znów je o 15, 17, 19, kąpiel i śpimy do 12, czasem 1, budzi się około 3 i potem z rana i tak w kółko 🤪 i karminie trwa już tylko 20-25 minut 🤪
Godzinkę po karmieniu zaczyna marudzić i czasem płacze tak, że aż histeria 🤢 Długo myślałam, że to brzuszek i ładowałam w niego Espumisan, ale teraz go wyczułam - on jest wtedy zmęczony, a nie może zasnąć. Jak mu się pomoże wyciszyć to kimnie na pół godzinki czasem 45 minut i budzi się na jedzonko 🙂 Poza tym to nie jest brzuszek, bo ja już prawie nic nie jem 😞 Waga mimo to stoi w miejscu 😞
Postaram się teraz czytać na bieżąco, może jak teraz młodego wyczułam, to będę miała więcej wolnego w ciągu dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry.
u mnie dzieci chore 😞 w aptece 70 zł zostawiłam na leki dla Starszej. Młody ma "tylko katar". w nocy budził się co godzine. w końcu położyłam go na mojej poduszce tak wysoko, wysoko i spał 3 godz.
Mały już tak dźwiga głowę jakby chciał już siedzieć 🥴 i to jak leży na pleckak się spina do siadania jakby 😁 i ciuszki 62 w większości ciasne. już 68 (3-6 m) zaczynamy ubierać 🙂

Też czytałam że MM wolniej się trawi i przez to dziecko dłużej na nim wytrzymuje. A Oskar 3-3,5 godz w dzień wytrzyma bez cyca. chyba że dobrze śpi to i dłużej. w nocy już do 7 godz śpi na cycu. a kupy robi czasami takie z grudkami i różnokolorowe hahaha

Doti to mnie zdziwiłaś. Bo niby dlaczego na wychowawczym nie przysługuje pełny macierzyński? Wkurzają mnie te polskie przepisy :/ wszytko zawsze rozchodzi si o kasę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/pb100621.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9921/pb100621.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tak wygląda śmieszek obecnie 😁
I zamówiłam świetne ręczniki na prezent gwiazdkowy dla teściów 🙂 http://allegro.pl/recznik-z-haftem-dedykacja-imieniem-prezent-slub-i2784597614.html Z napisami "Babcia Jadzia" i "Dziadek Józek", jeden granatowy, drugi błękitny 😁 Super wyszły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
Dziewczyny!! Jestem przeszczęśliwa 😁 byliśmy wczoraj u kardiologa i Marcinka serduszko biło jak dzwon 🙂 no i co najważniejsze miarowo, bez skurczów, przyspieszeń itp. Jeszcze idziemy i tak pod koniec stycznia na holtera upewnić się do końca, bo wiadomo że badanie 24h to co innego jak tak kilka minut, no ale zawsze nawet na tych kilku minutowych wychodziło mu dużo "brzydkich rzeczy". także kamień z serca. no i dostaliśmy zgodę na szczepienie, bo jeszcze na ani jednym nie byliśmy z powodu tego serduszka. także w czw idziemy. możecie mi tylko proszę przypomnieć co na gorączkę w razie co kupić??

dzięki za linki do łóżeczek 🙂 a mogłbyście proszę jeszcze napisać czy jesteście zadowolone z materiału z jakich te łóżeczka są? i ze sposobu składania i rozkładania? i czy są stabilne?

Isa Marcinek nadal robi takie same kupki. Może Szymek tak po tym mleku modyfikowanym "zaszalał"?? no a co do mleka to czytałam ze mm się wolniej trawi i dlatego dzieci mają dłuższe przerwy w jedzeniu


super że u małego wszystko ok...My niestety czekamy na operacje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...