Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
tak, jestem na wychowawczym, ale pisałam pismo o rezygnacji przed porodem. nie wiem czemu tak nie może być. będę miala18 tyg macierzyńskiego + te 4 tyg dodatkowe...
trudno. po urlopie rozwiązuje umowę (szefem jest mój tata i nie chcę zeby musiał za mnie dalej skladki płacić) i zapisuję sie do UP żeby mieć ubezpieczenie. Póki nie dam rady chodzić normalnie do pracy to bede szukała czegoś dorywczo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
dzięki za linki do łóżeczek 🙂 a mogłbyście proszę jeszcze napisać czy jesteście zadowolone z materiału z jakich te łóżeczka są? i ze sposobu składania i rozkładania? i czy są stabilne?

Ja osobiście jestem zadowolona i z materiału i ze składania/rozkładania bo ku mojemu zdziwieniu nie sądziłam, że dam radę 🙂 i ten akurat jest bardzo stabilny 🙂

Dobry dzionek Mamusie 🙂
nocka super - spała sobie od 23 do 5:40 tym razem godzinkę dłużej 🙂
później od 7 do 9:40 🙂

dzisiaj coś u nas straszliwa mgła ://

Ja też nie miałam okresu jeszcze. A jakieś 2/3 tyg temu dopiero skończył mi się połóg.
Nigdy nie chodziłam tyle z podpaskami co po porodzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tussiiaa napisał(a):
buffy85 napisał(a):
dzięki za linki do łóżeczek 🙂 a mogłbyście proszę jeszcze napisać czy jesteście zadowolone z materiału z jakich te łóżeczka są? i ze sposobu składania i rozkładania? i czy są stabilne?

Ja osobiście jestem zadowolona i z materiału i ze składania/rozkładania bo ku mojemu zdziwieniu nie sądziłam, że dam radę 🙂 i ten akurat jest bardzo stabilny 🙂


No to super - chyba też się zdecyduję - muszę jeszcze mężowi pokazać 😉

Natalia u Was też będzie wszystko dobrze! Majeczka da radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Co tam słychać? Ja tak się oduczyłam od kompa,że jest on mi wlaściewie niepotrzebny.
U nas nocki ok dziś od 22.30 do 6.00 spała i po butli usnęła do 9.30 więc extra. Ślini się tak,że wszystkie śliniki mokre, piąstki ciągle w buzi.Dziś kupię żel na dziąsła,może to chodzi o zęby.Oby pomogło,bo juz mnie to wkurza.Broda ciągle mokra aż chrostki jej wyszły od tej śliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski... poprosiłam M, żeby włączył pranie małego... wrzucił do pralki wszystkie jego rzeczy, które akurat były w łazience, jakieś 3/4 garderoby Tymka... białe z granatowymi i włączył wszystko na 60stopni... 🤢 🤢 🤢 nowe białe body, pajace, pieluchy... wszystko kurwa niebieskie w granatowe plamy!! a najgorsze, że wśrod tych rzeczy były też ubranka, które wczoraj kumpela mi podrzuciła po swoim synku... jak ja mam jej teraz to oddać??!! 😲 😲 😲

chłop chciał dobrze, a wyszło jak zwykle kur... do bani!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):
Laski... poprosiłam M, żeby włączył pranie małego... wrzucił do pralki wszystkie jego rzeczy, które akurat były w łazience, jakieś 3/4 garderoby Tymka... białe z granatowymi i włączył wszystko na 60stopni... 🤢 🤢 🤢 nowe białe body, pajace, pieluchy... wszystko kurwa niebieskie w granatowe plamy!! a najgorsze, że wśrod tych rzeczy były też ubranka, które wczoraj kumpela mi podrzuciła po swoim synku... jak ja mam jej teraz to oddać??!! 😲 😲 😲

chłop chciał dobrze, a wyszło jak zwykle kur... do bani!! 🤢

Sorki ze sie wtrace ale mi kiedys tak sie zdarzylo ze skarpetami tylko byly z odcieniem różu i pomoglo Vanishem tym takim różowym w proszku-wiem ze to ciuszki dzieciece ale odplamic moze da rade tym a pozniej wszystko w dzieciecym proszku tylko trzeba od razu dzialac zeby zabarwienia nie wsiakly gleboko w tkanine 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
inirtam napisał(a):
Laski... poprosiłam M, żeby włączył pranie małego... wrzucił do pralki wszystkie jego rzeczy, które akurat były w łazience, jakieś 3/4 garderoby Tymka... białe z granatowymi i włączył wszystko na 60stopni... 🤢 🤢 🤢 nowe białe body, pajace, pieluchy... wszystko kurwa niebieskie w granatowe plamy!! a najgorsze, że wśrod tych rzeczy były też ubranka, które wczoraj kumpela mi podrzuciła po swoim synku... jak ja mam jej teraz to oddać??!! 😲 😲 😲

chłop chciał dobrze, a wyszło jak zwykle kur... do bani!! 🤢

Sorki ze sie wtrace ale mi kiedys tak sie zdarzylo ze skarpetami tylko byly z odcieniem różu i pomoglo Vanishem tym takim różowym w proszku-wiem ze to ciuszki dzieciece ale odplamic moze da rade tym a pozniej wszystko w dzieciecym proszku tylko trzeba od razu dzialac zeby zabarwienia nie wsiakly gleboko w tkanine 😉


właśnie już tym działam... tylko mam ten vanish w proszku do białego i namaczam wszystko w miskach z zimną wodą... mam nadzieję, że choć trochę zejdzie... 😉 na pewno gorzej być nie może 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny pomozcie! Uli strasznie spuchly uszy i sa czerwone, podbrudek rowniez 🤨 🤨 🤨 pojechalismy do lekarza, ale byla jakas mloda siksa i powiedziala, ze to na pewno uczulenie na jakas czapeczke lub ubranie 😮 tylko, ze ulcia nic nowego nie miala ubranego, a proszek uzywam ciagle ten sam...dzis dalam jej 60 ml mleczka enfamil, ale juz je kiedys pila i wtedy nic jej nie bylo...strasznie sie martwie... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
dziewczyny pomozcie! Uli strasznie spuchly uszy i sa czerwone, podbrudek rowniez 🤨 🤨 🤨 pojechalismy do lekarza, ale byla jakas mloda siksa i powiedziala, ze to na pewno uczulenie na jakas czapeczke lub ubranie 😮 tylko, ze ulcia nic nowego nie miala ubranego, a proszek uzywam ciagle ten sam...dzis dalam jej 60 ml mleczka enfamil, ale juz je kiedys pila i wtedy nic jej nie bylo...strasznie sie martwie... 🤨

Wiesz Karolina ja nie lekarz i nie zebym krakala a to nie zapalenie ucha?moze jedz do innego lekarza skoro ta siksa taka glupote walnela-nie do pomyslenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale to dziwne, żeby reakcja alergiczna pokarmowa wyszła tylko na uszkach. Jak odczyn alergiczny jest ograniczony do jednego miejsca to zazwyczaj jest tzw. "kontaktowy". Może małą miał ktoś nowy na rękach i np. przytuliła się do ubrania pranego w silnym proszku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam jaki słodki Twój synuś :* co do prania to niezłe akcje miałaś ;D no ale nie ma się co gniewać i denerwować na chłopa bo chciał dobrze... dziewczyny już poradziły więc ja tylko potwierdzam że Vanish powinien troszkę pomóc 😉
karolka może faktycznie to wina mleczka?! bo jakby Ulcia była chora to napewno byłaby marudna i płaczliwa...
pestka ostatnio własnie o Tobie myślałam... czego się nic nie odzywasz... 😜 ja pomimo że czasami nie mam czasu, jestem wykończona i brak mi sil to i tak muszę siąść przed kompem... to już chyba jest uzależnienie ;/ ale Twoja niunia jest śliczniutka... 🙂

ja się położyłam z młodym o 11 i spałam z nim do 14... on przed chwilą obudził się dałam cyca i dalej leży sam i ogląda swoje paluszki i się cieszy sam do siebie, a ja zdążyłam obrać i nastawić ziemniaczki i usmażyć mężusiowi kotlety... bo ja jeszcze zjadam tylko gotowane mięsko (boję się jeść smażone a nawet się odzwyczaiłam) i zrobiłam słodką marchewkę na ciepło... 😉

dziewczyny po CC - ćwiczycie może ? np jakieś brzuszki itp? bo ja wczoraj wieczorem zebrałam się i zaczełam ćwiczyć, po 20 brzuszkach tak mnie strasznie ciągło w miejscu rany że aż się przestraszyłam i przestałam i dzisiaj mam takie dziwne boleści dołem brzucha 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

My właśnie wróciłyśmy ze spacerku. Ja jestem wykończona a Ola zaraz się rozbryka bo się wyspała na spacerze 😁

Buffy mi lekarka po szczepieniu przepisała paracetamol w czopkach ale narazie i tak leży nieużyty bo Ola miała tylko 37,1 i była w miarę spokojna więc jej nie dawałam.

Inirtam ale twój Tymuś silny i radosny chłopak 🙂już tak ładnie główkę sam trzyma 🙂 moja Ola to jakaś leniwa jest i nie chce jej się główki podnosić 🤢

Isa ja jestem po cc ale narazie nie ćwiczę bo się boję. 5 idę do ginia to się podpytam 😜
A tak przy większym wysiłku też mnie trochę ciągnie mimo że ogólnie to już dawno latam i szybko doszłam do siebie ale ostatnio M był w pracy i sama wnosiłam wózek do domu po schodach do tego targałam małą w nosidełku i standardowo z nią na rękach chodziłam to na wieczór mnie ciągła ta rana i bolała jak małą podniosłam 😞 także chciałam się zabrać za brzuszek żeby był trochę jędrniejszy ale narazie jeszcze poczekam...

A jeśli chodzi o okres to ja nie wiem co jest grane 😮 połóg miałam ponad 6 tygodni. Jak się skończył to minęły 2 dni i znowu zaczęła mi krew lecieć myślałam że to okres po tygodniu się skończył a tu po 2 dniach znowu krew i tak do dzisiaj i nie wiem co jest grane. Chyba teraz za całe 9 miesięcy się podpasek nanoszę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cholerka to chyba przez to mleko, niby enfamil takie dobre mleko, a co zrobilo z moja biedna kruszynka. Mala zwymiotowala i sie zesrala, teraz zasnela, ale widze, ze obrzeki uszu sa mniejsze, a podbródek juz nie jest czerwony... w razie czego dzwonilam do dobrego pediatry, ktory przyjmuje prywatnie i powiedzial, ze od 17 mozna przyjezdzac, nawet w nocy. jak ula sie obudzi to ja obejrze i zadecyduje co robic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Kasiu moim zdaniem powinnaś iść do ginekologa bo aż tak długie krwawienie raczej nie jest normalne. Zwłaszcza po CC....


no właśnie też myślałam że po cc tyle się nie krwawi 🤢 poczekam do tej wizyty 5 zobaczę co mi powie. To nie jest takie mocne krwawienie jak na początku, czy nawet jak w czasie moich dawniejszych miesiączek no ale jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...