Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u nas dziś 2 pobudki w nocy 🙂
ja Starszą córkę szczepiłąm skojarzonymi 6 w 1. było ok. mamy znajoma- pielegniarka z przychodni szczerze poleciła,więc skorzystalismy. koszt 100 zł jedna dawka a było ich chyba 3 lub 4. Młodego też tak zaszczepie. za pneumo i rota podziękujemy. jak Młoda pójdzie do przedszkola pomyslimy.
zaczynam zalować ze nie zapisałam jej do przedszkola 🙂 męczy mnie starsznie kobita, a to lalki a to malujemy a to narysuj mi, a to kanapke a to serek a to budyń zrób 😮


Deira karm często co 1,5 h, budź córeczkę na karmienie w nocy co 3 h. Mojemu to pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marylu jakby szczepionki skojarzone były darmowe to też wszyscy by korzystali. Niestety nie wszystkich na to stać. I nie pisz proszę że jak kogoś na szczepionki nie stać to niech dzieci nie robi. My byśmy mogli kupić skojarzoną tylko po co? Może i wyjdzie na to że jestem bez serca bo będę tyle razy kłuła dziecko. Ale np. jak wyjdzie jakaś reakcja alergiczna to będę wiedziała na którą szczepionkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też idę podstawowym programem szczepień... 😉

jezu dziewczyny zazdroszczę wam że możecie się wysypiać i spać tak długo z pociechami... mój mały w nocy budzi się co 1-1,5h a w dzień ma taki przerywany sen... śpi 30min i 30min oczy otwarte i tak na przemian...
próbuje kłaść się spać jak on śpi, ale zanim ja zasnę to on już robi pobudkę 😞
i tak już od 2 tygodni... każdy mi mówi że wyglądam jak śmierć... podkowy pod oczami, zmęczenie i osłabienie bije odemnie na kilkometr itp... a samopoczucie, szkoda gadać! ;/ męczy mnie to wszystko.
ale ostro wierzę że mały się ustabilizuje... daje mu jeszcze troszkę czasu...
a jak nie, to zrezygnuje karmieniem piersią bo innego rozwiązania nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie,
Ja szczepie to co tu w Uk jest w planie szczepien,a zreszta to chyba tu nie ma zadnych platnych dodatkowych szczepien.
Isa wspolczuje ci kochana,moja sie darla przez 3 tyg jak nie spala albo nie jadla to non stop byl wrzask 😮,ale przynajmniej w nocy spala.Teraz juz jest lepie,polezy sama,poobserwuje,ale byl czas ze myslalam ze nie dam rady.Daj sobie jeszcze troszke czasu,bedzieok.
Edith moja to samo,ciagle tylko "mama chodz",czasem to mi serce peka jak nie moge do niej isc bo karmie ale za jakis czas beda razem szalec i to mnie pociesza 🙂
Ide obiadek wstawic,dzis pomidorowa i pierogi ruskie:-)
Doti podeslij swoja tesciowa i babcie tez bym chciala miec kuchnie z glowy 😉
Ach i czym ty smarowalas te chrostki od ulewania na buzce Laurki bo moja tez ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy was też bolały sutki na początku jak karmiłyście?? u mnie jestb masakra przed każdym karmieniem mam stresa 😞( i mały cały czas głodny w nocy w ogole nie śpi tylko chce cyca.
Isa no ja musiałam dać dziś butelke na noc bo bym cała noc nie spała i spał od 3 do 7 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie, becikowe nawet na pneumo nie styknie, a co dopiero mowic o pozostalych - ot taka pomoc w polsce dla mlodych rodzicow, az sie niedobrze robi 🤢

Wanilka ja tez przez pierwsze dni mialam mega bol sutkow, ale to normalne - przeciez musza sie przyzwyczaic do czestej molesty a one takie wrazliwe 🙂 smarowalam bepanthenem i robilam zimne oklady z herbaty z szalwii i pomoglo - teraz nie bola, tylko czasem jak mala za mocno je dziaslami poraktuje, albo zacznie wywilac glowa we wszystkie strony trzymajac sutka w buzi 😮 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu domyślam się, że nie miałaś tego na myśli. Mam nadzieję, że Cie nie uraziłam a jeśli tak to przepraszam :*
Ja w naszym kochanym kraju wiele razy już słyszałam takie komentarze... jak ktoś woli kupic dziecku tańsze pampersy, tańsze mleko albo używane ubranka - zaraz słyszę, że jak kogos nie stać to niech dzieci nie robi. A to g... prawda. Bo nas stać, ale po co mam przepłacać za pampersy które i tak pójdą do kosza skoro nic się dziecku nie dzieje po tańszych. Ktoś powie "ale szczepionki to kwestia zdrowia a na tym się nie oszczędza". I też g.... prawda. Nie znam się na składach szczepionek, skoro są dopuszczone do obrotu to pewnie są bezpieczne. ALE.. jeśli jest aż tak dużo zachorowań to dlaczego nie są te szczepionki obowiązkowe i refundowane? Np. pneumokoki. Chorują głównie dzieci między 6 a 18 miesiącem życia, które siedzą w domu z mamusiami, więc to nie kwestia chodzenia do żłobka czy przedszkola. Czemu nie mają darmowej ochrony przed zachorowaniem i bardzo poważnymi powikłaniami? Temat szczepień to jest trudny temat i nie ma jednej dobrej odpowiedzi - szczepić czy nie. Gdyby wszystkie były obowiązkowe i darmowe to pewnie bym szczepiła........

Wanilka mnie sutki specjalnie nie bolały. Na początku karmienia miałam coś takiego że jak Lula zasysała to jakby mi mnóstwo igiełek wbijało sie w sutka. Teraz czuję czasem takie napięcie... ale ogólnie moje sutki nie ucierpiały w żaden sposób, nie krwawiły, nie pękały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zastanawiam się właśnie jakie mleczko wprowadzić małemu na noc... orientujecie się może jakie mleczko mogę mieszać z moim cycem? 😁 może chociaż troszkę odżyję...
no i teraz jak karmie tylko piersią podaje mu wit. K i D... a jak wprowadzę mieszankę to co wtedy z tymi witaminami??

40min mi pospał i dalej się wierci i kwiczy... oszaleje zaraz... czekam na męża niech on się trochę z nim pomęczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi pediatra powiedziala, ze jak chcemy dac malutka do zlobka od 6 miesiecy to na pneumokoki sa 4 dawki 😮 i obowiazkowo MUSIMY Ule zaszczepic bo inaczej bedzie katastrofa - tak mi to przedstawila jakbym w zlobku bez tej szczepionki skazywala mala na zapalenie opon mozgowych czy sepse 🤔 no a przeciez watpliwa sprawa, zeby wszystkich rodzicow, ktorych dzieci sa w panstwowych zlobkach stac bylo na te wszystkie platne szczepienia...czy to oznacza, ze ich dzieci ciezko choruja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka ja tez daje witamine D juz od 2 tygodni chyba 🙂
iza mysle ze mozesz podawac i D i K bo w dzien wiecej wypije z cyca 🙂 a na noc przy dobrych rzutach moze wolac butli tylko 2 razy 🙂 a mleczo zalezy od finansow duzo mamusi chwali Bebiko najtansze mleczko chyba.
Ja karmie bebilonem akurat 🙂 i mi pasuje nie jest tlusty a mala ladnie je nie polecam hippa 🙂
co do szczepionek ja tez pojde tymi podstawowymi przebadanymi sprawdzonymi slyszalam ze z tymi platymi roznie moze byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emaleth te krostki smarowałam sudorcemem baaaaardzo cieniutko i przed dłuższym spaniem starałam się oliwką smarować te miejsca.

Karolka przy karmieniuu piersią wit.D powinno sie podawać od 1. dnia życia żeby uniknąć krzywicy itp.
Szczepienia dodatkowe przy żłobkach są jak najbardziej polecane ale pneumokoki nie wywołują sepsy ani zap. opon. Są to powikłania po zakażeniu pneumokokami (najczęściej zap. ucha środkowego albo niegroźnie wyglądające infekcje) do których może ale nie musi dojść.

Isa przy karmieniu mieszanym dawki witamin skonsultuj z pediatrą bo to zależy chyba od ilości karmień MM. A mleczko możesz podać dowolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilko pojedyncze krostki podobne do syfków, takie małe białe grudki to może być tzw. trądzik noworodkowy/niemowlęcy. Jest wywołany działaniem hormonów mamy które przedostały się do dziecka jeszcze w życiu płodowym. Absolutnie nie powinno się ich ruszać, same znikną choć czasem trwa to nawet kilka dni.
Natomiast takie małe wodne, albo lekko zaczerwienione krostki występujące w większych skupiskach to mogą być potówki, które powstają przy przegrzaniu dziecka albo tak jak np u mojej Lusi przez to że jej się ulewa w nocy jak śpimy. Ja nie wytrę i taka wilgotna buzia i szyjka sie podrażnia. Na to pomocny jest np. sudocrem bo wysusza. Potówki mogą pojawić się wszędzie, najczęściej w tych miejscach na których dziecko leży i się poci.

Karolcia poczytaj sobie o suplementacji wit.D3:
h ttp://www.neurosciencereview.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=231:suplementacja-witamin-d3-i-k-w-okresie-noworodkowym-i-niemowlcym-najnowsze-wytyczne&catid=51:neurologia-aktualnosci&Itemid=105.
Co prawda co lekarz to mogą być różne opinie...Być może u Ciebie lekarka stwierdziła że skoro brałaś witaminy w ciąży to nie ma konieczności podawania witaminy u dziecka od razu.


Wkurza mnie to że ciągle nie mogę dodawać linków normalnie! Ciekawe po ilu postach przestanę być "nowym" użytkownikiem??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie 🙂
ja tez mam pytanie dotyczące wit. D.
musze w koncu ja zaczac podawac ale naczytalam sie rowniez o zlym podawaniiu, dawkowaniu itd...i az boje sie zaczac...
mam w kapsulkach i devikap w kroplach, nie wiem ktore lepsze? ten devikap podobno ma troche zlych opinii...? ze mozna przedobrzyc , ze zle sie dawkuje.. ?
i czy bezposrednio do buzi? czy na mleko? na lyzeczce np?
Emilia Ty jak podajesz? 🙂)) podobno sytuacja jak u mnie , tez na bebilonie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka jak karmisz tylko mlekiem sztucznym to chyba nie powinnaś podawać dodatkowo wit.D bo ona jest w składzie mleka. Nie wiem jak można źle podawać krople... Ja nakrapiam Lusi z kapsułki bezpośrednio do buzi tak bardziej w stronę policzka żeby nie wypchała językiem. Trzymam jej przy tym buzię za policzki żeby miała otwartą i się nie kręciła za bardzo 🙂
Co do tego które lepsze - tego nie wiem. My stosujemy w kapsułkach wit.D3+wit.K bo kupowanie osobno wychodzi strasznie drogo. Wit. K podaje się do ukończenia 3. miesiąca i później przerzucimy się na wit.D3 w kroplach na receptę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez juz podajemy..i jak pisze Doti przy mleku sztucznym nie ma potrzeby suplementacji witaminowej.

Z cicikiem, czyli z takim kozuszkiem 🙂)

Ja od kilku godzin nosze mloda..;// Cos ma dzisiaj ciezki dzien ;/

A co do mleka.. ja zaczelam od bebiko ale mloda mi wymiotowala po nim obficie, pozniej przeszlismy na NAN i bylo wszystko w porzadeczku 🙂)
A jak byla juz wieksza baba, to jakos tak wyszlo ze znow zaczela wcinac bebiko i nie bylo jej nic... wiec stosowalam i NAN i Bebiko....
NAN jest dosc slodkim mleczkiem.

Karolka z moich 3 letnich obserwacji wynika, ze w WIEKSZOSCI nie wszystkie dzieci, ktore byly szczepione np. na rotawirusy to tez lapia, ale przechodzily je zdecydowanie lzej.. Zamiast powiedzmy 3 dni wymiotow, konczylo sie na jednym dniu i koniec 🙂
A co do pneumokokow, te bakteriozy byly ZAWSZE i zawsze dzieci to lapaly i chorowaly, ale nie bylo to tak mocno naglosnione...
w zlobku zwiekszone ryzyko w wiekksoci ZWYKLYCH infekcji no i chorob zakaznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...