Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Oj a może jak tak leży to zaczyna płakać z nudów??? Może jakbyś nie brała od razu na ręce jak zaczyna tylko spróbowała zagadać, pogłaskać itp?


tak, to tez robie ale na dlugo nie dziala..

chyba sie wyplakala, bo lezy i macha nozkami i rozglada sie po pokoju..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To jest trudna kwestia bo z jednej strony dziecko ma bardzo silną potrzebę bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Z jednej strony powinno wiedzieć że jak mu coś będzie to mama pomoże, a z drugiej strony nie można być na każdy płacz dziecka bo później będzie baaaaardzo ciężko....

Płacz dziecka chyba dla każdej mamy jest wyjątkowo ciężki do zniesienia.. dla mnie też. Tylko po prostu są sytuacje kiedy MUSZĘ powiedzieć Lusi "poczekaj".... Choćby po to żebym mogła się iść wysikać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
To jest trudna kwestia bo z jednej strony dziecko ma bardzo silną potrzebę bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Z jednej strony powinno wiedzieć że jak mu coś będzie to mama pomoże, a z drugiej strony nie można być na każdy płacz dziecka bo później będzie baaaaardzo ciężko....


dlatego probuje byc ze tak powiem po srodku.. przytulac, glaskac rozmawiac, ale gdy wiem ze placze bo chce byc noszona zostawic ja az sie wyplacze.
w ciagu dnia gdy nie spi, bawie sie z nia, ponosze, przytulam ale rowniez zostawiam w lozeczku i bywa naprawde dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Natalie każde ma gorszy dzień 😉

Ehhh dorwała się moja do cycka, zaczęła ssać i w pewnym momencie uśmiech od ucha do ucha, cyc jej z buzi wypadł i zalało ją po całej buzi i włosach - miała maseczkę mleczną 😁


dokladnie 🙂
haha no to dobrze podziala na jej buzke 😁 😜
musialam wlaczyc ogrzewanie bo zaczyna byc zimno na wieczor 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po ciężkim dniu...
od rana męcze się z tą gorączką i nabrzmiałą bolącą piersią 😞
na szczęście gorączka nie nasila się tylko stoi w miejscu... ale czuje się jakby mnie czołg przejechał... biorę paracetamol...
i często przystawiam małego do chorej piersi i widzę poprawę... ale ból nie z tej ziemi jak zaczyna ssać...

całe popołudniu się biedny zachodził... nie chciał ani cyca, ani przytulania nic, dopadł go jakiś dołek chyba... dzięki Bogu mieszkam z mamą i babcią zabrały małego żebym mogła sobie troszkę odpocząć... i przynosiły mi tylko co 1h do cyca... ja się wypociłam, wyspałam, wzięłam godzinną kąpiel w cieplutkiej wodzie... więc jestem odrazu jak nowo narodzona 🙂

teraz już mam synusia obok siebie i czekamy aż tatuś przygotuje nam kąpielisko...
co do palenia w piecu u mnie też sauna... tatko jak pali to można w samej bieliźnie chodzić po domu... a dzisiaj to na zmianę podkładają do pieca, mój mężuś i tatko... musiałam skręcić grzejniki bo można paść, a Szymek w samym bodziaku 🙂

Tusia to Twoje dziecko i masz prawo dać takie imie jakie tylko chcesz... i nie przejmuj się teściówką! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mała wykapana nakarmiona ulozona do lozeczka...i jeszcze sobie pomrukuje...a tyle co spala przez caly dzien 3godzinki moze 😁 😁 jestem ciekawe do ktorej dzisiaj bedzie spala..oto jest pytanie 😁 Moja ma pajacyk i koszulke,bo jeszcze nie grzeja u nas...w domu mamy piec jeszcze to inaczej,bo lozeczko nie daleko piecyka,wiec u Nas mała śpi tylko w bodziaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wykąpałam Małą i już sobie leży w łóżeczku ubrana w bodziaka i rajstopki. ja już otworzyłam okno bo nie da się wysiedzieć w takiej duchocie. A na noc zapowiadają -1*C! Pierwsza po lecie temp na minusie!
Teraz idę ogarniać Starszego, kolacja i usypianie. A potem może wreszcie jakiś film oglądnę i wypiję piffko czekając na M...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez zimno. Ale ogrzewania na razie nie wlaczam, tylko trochę farelka grzeje przed kąpielą małego. Niby cały czas jest w domu 21stopni ale czuję jakby było chłodniej...
Latka ja na twoim miejscu sprobowala tylko woda myć malenstwo i zobaczyć czy jest zmiana. Jeśli będą sie utrzymywać problemy to może oillatum;?

My już też po kąpieli małego, i teraz mam nadziieje ze pospi na tyle dlugo żebym mogla wziac prysznic i kolację zjesc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No własnie Marylu wykąpie go w samej przegotowanej wodzie i niczym nie posmaruje... jutro mam wizyte u poloznej wiec zapytam , ale pewnie jak zywkle sie tu nic konkretnego nie dowiem...

mam głeboka nadzieje ze to nie mleko , bo znow te zmiany szukanie, ehh.. .
dzisiaj spi, a jak nie spi to placze dosc mocno , prezy...

marylu a Ty w czym pierzesz ciuszki Krzysia, w Fairy Bio? bo moze tez sie zastanawiam czy z tego zelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja nakarmiona, przewinięta i teraz śpi jak zabita 🙂 Mam nadzieję, że da mi odpocząć te kilka godzin.
Niestety dziś w nocy zmasakrowała mi jednak prawego cycka tak, że nie daję rady jej do niego przystawić 😞 Ból jest tak ogromny, że wyciska mi łzy a ja gryzę koszulę przy każdym jej zassaniu 😞. I nie pomaga dłuższe zasysanie. Boli cały czas tak samo. Dlatego podałam jej lewego (choć też mam dwie ranki na brodawce, ale po zassaniu jakoś daje się wytrzymać) a z prawego cyca odciągnęłam mleko i podałam jej w butelce. Mam w nosie już tę strzykawkę. Za dużo pitolenia się z tym. M dziś się wykosztował - pojechał do sklepu i kupił taką specjalną butelkę na podciśnienie Medeli, żeby Mała nie zapomniała jak się ssie. Za dużo mnie pracy i łez kosztowało by do zwykłej butli ją teraz przyzwyczaić.
Muszę ją na dzisiejszą noc odstawić od prawego cyca, żeby doprowadzić go do ładu.

A tak wogóle, to coś mnie chyba rozkłada. Mam 37,5 stopni i czuję się jakby mnie walec przejechał. I ciągle mi albo zimno albo pocę się jak szczur.

Idę się położyć. Spokojnej nocy dziewczyny 🙂 Niech Maluszki dadzą Wam dziś odpocząć 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka mi rodzice wyslali zapas proszków i zeli Jelp. Jest bardzo delikatny. Jak sie pierze to prawie nie ma zapachu. Ale wydaje mi sie ze ten fairy nie powinien uczulac. Chociaż może powinnas użyć innego na próbę? Moze jakiś ekologiny kup?? Bo wyboru tutaj nie ma za bardzo:/ do kąpieli od kilku dni mamy zel Weledy, same naturalne składniki. Nie ma żadnej reakcji więc może kiedyd też sprobujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko zjadlo 120ml mleka w 2 czesciach 60ml przerwa na bek i pospala 30min i wstala dokonczyc ale teraz juz spac nie chce, lezy i ciumka smoczka przysypia i sie budzi, pewnie bedziemy musieli zaczekac do nastepnego karmienia i wtedy zasnie juz na dluzej wiec bede mogla i ja sie polozyc.. m dzwonil ze moze dzis sie pojawi w domu ale musze poczekac na potwierdzenie 100% czy napewno dzis wroci 😮... cos mi sie wydaje ze niebardzo i ze wroci dopiero jutro w nocy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
problem w tym ze gdzie znalesc tu cos innego do prania...
a ten zel gdzie kupilas? 🙂tez z Polski? 🙂


ja od poczatku piore ciuszki malej w zelu non-bio z lidla i wszystko jest okej.
zaczelam dolewac troszeczke plynu do plukania comfort non bio tez dla dzieci i malej sie nic nie dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...