Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A ja sie wzielam za mycie okien w upale hehe jeszcze dwa na jutro sobie zostawie ale masakra jest gdzie dawne polskie lato??? A Ola to jest agentka taka jak ja upal jak cholera w domu w samym bodziaku siedzi ale nue zasnie dopoki nie nakryje sie po szyje koldra M sie smieje ze jakby mnie widzial tylko noge wystawia jedna na koldre zupelnie jak ja no ale w koncu 9 miesiecy mnie podgladala to cos musiala podlapac hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez uwazam, ze parowki to same końcówki i syf największy  Aczkolwiek będę je Titi podawac, choc jeszcze nie teraz.
Te cielece zazwyczaj tez sa podrasowane , al.e dzieciom smakuja i tyle. Ja będę dawac drobiowe.
Mi zreszta tez.

Latka nie ma co szalec z jadłospisem, tymbardziej, ze maz alergik. Nasze dzieci jeszcze się najedza. Ja wprowadzam wedlug kalendarza, wiec tez się ni spiesze nic a nic.
Móje dzieci dwoch dan nie jedza i nie zamierzam dwoch dan robic 😁
Doba by musiala mieć 60h.
Ja soli nie dodaje, bo bardzo obciaza nerki. Smazonego tez nie bo sami nie jemy /

Moim zdaniem absolutnie nie od hormonow.

Pogoda specjalnie dla mnie. Skwar, upal I’m lovin it 😉
Szkoda tylko, ze musz isc do roboty, a nie od rana do wieczora z dzieciakami na dworze 😁

Kasia a nie smakuja jej bez cukru? Po co jej dodawac?
Zrob same truskawki a ewentualnie pozniej dosłodzisz.
Chyba, ze już nauczona.
Moja wcina np. mix malina, jezyna, jagoda mega kwasny .. a ja bym chyba nie ruszyla. Dzisiaj jej dodalam do owocow jogurtu troche zobaczymy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My gdybysmy mogly tez caly dzien na dworze,ale niestety Maja nie moze byc w takie upały,jedyne w cieniu ale i tak duszno.
o 20 z mama sie wytarszylysmy bo zaczela tak plakac jak po pierwszym szczepieniu,ale dalam jej odrazu czopka przeci goraczce i bolu i spala15minut troche sie pobawila i teraz zasnela na dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandra nie ze mi sie spieszy, bo absolutnie, ale jak patrze nie raz co niektóre dzieci jedzą to sobie myślę ze panikuje i go kalecze ze nie daje mu tego czy tamtego 🙂 tylko takie dziecięce jedzenie nie raz jak nie chce kaszki bo tez jest anty mleczny to myślę co by mu dać zeby nie mial tak długich przerw ale jemu to nie przeszkadza tylko ja się glowie i mi w oczach chudnie hahaha 😁
Tez zawsze wprowadzamy wszystko wg kalendarza i stopniowo właśnie bardziej ze względu na to ze może po M miec alergie...ale czy to przesadzone ze skoro jeden z rodziców jest alergikiem a raczej byl to dziecko tez będzie? ???
Dziś na kolacje zjadł bulke z maslem i zoltkiem posmarowana i herbatke bo mlekiem nie popije...a ale za 2, 5 h mleko no jednak to mało było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No cokolwiek napiszę, to tyle mi to czasu zajmuje, że już nieaktualne 🤢
I zbieram się tak od kilku dni, coś ostatnio jestem niezorganizowana 🤢

Latka ja nie podaję dwóch dań i tak jak Sandra nie zamierzam. Bynajmniej na razie. U mnie w domu obiad zawsze jest jednodaniowy, nie mam czasu stać przy garach. Dziecko i jednym daniem się naje 😁 Moja Majka je obiadki ze słoiczka, to wynika z mojego lenistwa, ponieważ nie chce mi się wymyślać co jej ugotować i pichcić osobno dla niej. Ale często daję jej tak jak Doti spróbować naszego "dorosłego" obiadu, który jest normalnie przyprawiony. Dzisiaj chciałam dać jej polizać wafelka w polewie Prinz Polo a ona jak kasownik odgryzła połowę i nie chciała oddać, zacisnęła usta i nie mogłam jej zabrać 😮
Generalnie gusta naszych pociech się zmieniają i te np. kaszkowe mogą teraz nimi pluć 😁 Moja córcia uwielbiała obiadki i wcinała prawie cały słoik a teraz wszystko ląduje na mnie 🤢 Za to wzięła się za jedzenie kaszek, niestety tylko z butelki 🤔 Jak podam łyżeczką to wypluwa 🤢

Majka zrobiła się strasznie marudna, jak jej coś nie pasuje rzuca się twarzą na podłogę 🤢 Już kilka razy w nos się uderzyła 😞 Zawsze jestem wobec niej strasznie spokojna, nie wiem dlaczego ona taka nerwowa 🤨

A co do jedzenia to u nas wygląda to tak:
wstaje ok.6:30
ok.7 dostaje bułkę z masłem z której coś tam sobie wyskubie, bo nie zjada całej
ok.9 180 MM+3 łyżeczki kaszki manny
12 - obiadek
14 - jogurt lub twarożek z owocami
15:30-16 180 MM
20 - 210 MM+3 łyżeczki kaszki ryżowej
Między posiłkami soczki, herbatki, biszkopty, chrupki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Sandra ja jestem z tych antycukrowych wiec Ola nie wie co to jest a smak ma chyba po mni bo uwielbia kwasne rzeczy... no ale tak sie zastanawiam czy bez cukru to ten dzem mi sie nie popsuje bo wyjdzie na to ze to tylko przesmazone i zagotowane truskawki hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Wczoraj po drzemce zrobiłam tak jak Doti mówiłaś posadziłam koło basenu i sama weszła po chwili taplania rączką. 😁
Za tydzień idziemy na baseny u nas do laguny zobaczymy jaka będzie reakcja 🙂
A tak poza tym duchota za oknem ,słońca brak i w nocy padało .
Może wybierzemy się na jakiś spacerek jak nie zacznie padać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 moi rodzice juz zaczeli robic soczki ze swoich zbiorów dzialkowych, na jesien bedzie dla Ulci mimo, ze robia je jak zwykle, dodaja cukiem, no moze nie tyle co zwykle ale jednak...jak je rozcieńczę z woda to bardzo slodkie nie beda, bez przesady, przeciez nic jej sie nie stanie 😉 dzieci moich siostr od malego tez pija dziadkowe soczki i je uwielbiaja 🙂 nie ma co przesadzac z tymi pokarmami dla dzieci, w koncu nasze szkarby juz takie malutkie nie są 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane!!

kilka dni mnie nie było, a czuję jakbym wieki nie pisała 😜 trochę was czytałam, ale nie miałam jak pisać, bo jakoś przez tel nie chce mi pole odpowiedzi działać... nie wiem, dlaczego, bo przecież wcześniej było normalnie...

Latka, u nas też dieta bardzo ograniczona, mało tego, Tym nie za bardzo chce jeść, jeśli musi gryźć.. nie dotyczy to bułek czy chrupek, ale jak ma ryż w zupie, to już pojawia się problem 😉

Kasia, jeśli zrobisz pasteryzację, to chyba można bez cukru... my też z bezcukrowych, aczkolwiek w kaszkach jest go sporo, a młody jak tylko widzi kaszkę, to aż się trzęsie, hehe

Sandra, wy to się macie z tym mieszkaniem, normalnie chyba bym mu sama te sufity pomogła zrywać... :/ miałby problemm, gdybyś kase wycofała, a jeszcze się burzy burak jeden!! a co do jedzenia, to mój też lubi kwasoty, nieraz mnie aż ściska i się wykrzywiam, a ten wcina ze smakiem... natomiast, jak dostaje normalnego banana, to niekoniecznie jest zainteresowany 😉 hehe

my od kilku dni w zasadzie całe dnie na dworze, oczywiście staram się unikać wychodzenia pomiędzy 12 a 15, ale i tak siedzimy przy otwartym tarasie, więc prawie jak na dworze 😉
dziś jedziemy do siebie, a w sobotę nad morze 😁 😁 😁 pod namiot 🙂 i pewnie wrócimy dopiero pod koniec lipca!! 🤪 🤪 🤪
noce bez zmian, cycolenie w ciągu dnia ograniczone, ale nie do zera, bo serca nie mam, gdy tak prosi nieraz 😜

wczoraj dostał pierwszy raz truskawkę, bez cukru, nawet się nie skrzywił... a ja bym sobie dosłodziła 😜 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂

mixi gratulacje dla Wiki 🙂 super!!!!!

inirtam ale sobie powczasujecie !!! 🙂

Moj wymysla czasami ze wszystkim a czasami zje wszysciutko! Ostatnio cos jest wybredny co do napoji/soków wwczoraj dalam mu wode z odrobina syropu malinowego z Łowicz więc też to super rozwiązaniem nie jest no ale chociaż wypil. Nie lubi wogole herbatek z hipp tych granulowanych, jak byl malusi to pil tą na trawienie po 1 msc i tyle ostatnio cala Leśna wyrzucilam a teraz kupilam malina z dzika róża i absolutnie nie. Jedyne co to woda, soki jablkowe, herbatki z "MioBio" zdrowy brzuszek i dla niejadka to uwielbiaaaaa sle juz nam sie skończyły 🙂

Ostatnio jest bardzo marudny ! Tylko mama, mama i mama ! Po przebudzeniu jest okropny wlepi sie we mnie, ciagle marudzi i nie opusci mnie na milimetr! Nie mogę sie odchylic od Niego, w ciagu dnia ciagle sie po mnie Wiesza, albo żeby go prowadzac, albo nosić, jest teraz wyjątkowo absorbujacy! Nic kompletnie nie da sie zrobić. ....ehhh

Wyszly dwie dwójki gorne, mamy na stanie 8 zębów 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny u nas od rana nie zaciekawie...w sumie od 2 w nocy Maja co godzine się budzila,miala goraczke byla rozpalona,rano dalam jej czopka,ale nie pomogl,pozniej polecialam do apteki po ibufen i dopiero to pomoglo. Od 11.30 dopiero spala godzine,narazie jest ok. Po tym ibufenie zaczela tak skakac,gadac jak by nigdy nic nie bylo. Pewnie po wczorajszym szczepieniu te objawy,tylko dlaczego po tak dlugim czasie??
Dzisiaj na noc zostajemy same bez M,bo jedzie do pracy a potem do domu,mam nadzieje ze ta noc bedzie lepsza 🙂 Dam jej jeszcze ibufen o 16.30 i potem na noc.
No i cały czas slysze mama,mama,mama 🙂 az Bartek zazdrosny trochę dzisiaj byl 😜 😜

Majka we wannie w pokoju się pluska 🙂
Przez to serduszko chore poci sie masakrycznie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas też upał niemiłosierny 🤢

Mixi gratuluję 😁 😁 😁 Ale Wikusia spryciula 😁 Moja to jeszcze dobrze nie stoi, chwieje się na wszystkie strony 😁

Latka 8 zębów 😮 wow!!! U nas ciągle jeden na stanie 😁

Moja babcia dzisiaj zmarła, 89 lat 😞

Starszej paprze się pępek, jak go przebiła i za nic nie chce wyjąć kolczyka 😠 Jedzie dzisiaj prywatnie do dermatologa, zobaczymy co ta powie 🤨

Majka też najchętniej wisiałaby na moich rękach, ciągle się na mnie wspina, oddechu nie mogę złapać 🤔
Wkurzyłam się, bo kupiłam jej pościel do żłobka i z przesyłką zapłaciłam prawie 100 zł a w Smyku jest wyprzedaż i pościel "Zakochany kundel" za ok. 38 zł 😠
http://www.smyk.com/cool-club-komplet-poscieli-dziewczecej-zakochany-kundel-100x130cm-i-40x60cm,p1063871785,ubranka-dla-dzieci-p

42,49 zł - 10% z kodem PLuS 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...