Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Isa, dzięki za wsparcie 🙂
Współczuję Ci takiej sytuacji, jak mój M. czasami wyjedzie na 2 dni, to już mi przykro i czuję się nieswojo, a co dopiero u Ciebie.
Myślę,że Szymek przyzwyczai się,że widzi na razie tatę tylko na ekranie komputera, a jak przyjedzie to dopiero będzie radość!!! Główka do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witajcie Dziewczynki ;* 🙂


Nie było Mnie z miesiąc jak nie więcej . Nie miałam dostępu do internetu ...
laptop w naprawie ..
Co tam u was słychać ? 😉 Jak Maluszki .?

u Nas dużo się zmieniło 🙂 . Kubuś już bardzo dobrze chodzi . Co do ortopedy powiedział że wszytko jest na miejscu i w porządku i z czasem zacznie normalnie stawiać nóżkę bardzo dużo mówi , 🙂
"mama , tata , baba , dada , toto , co to , kto to , ciocia . i takie tam 😁 .
Pyskuje zbój Mały zadarł już nosem o ziemie i miał rozdarty nosek :P . Ale nic mu nie było już zeszło .
Szybko ten czas leci 🙂 .
Ogólnie jak wolne to chorujemy Kubuś nabawił sie zapalenia gardła .. i ma antybiotyk do poniedziałku . Ma straszny kaszelek ale płuca i oskrzela w porządku .
Chyba nic innego sie nie dzieje u Nas 😁 .

Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny czy mozliwe, zeby jednym z objawów poszczepiennych byl kaszel? Kurde, w czw Ula miala szcepienie i do tej pory bylo wszystko ok, a od wczoraj rana kaszle 😮 kupilismy nawilzacz, nocka byla bez smarkow i kaszlu, a od rana znow sie pojawil 🤢 zaraz mamy jechac na impreze urodzinowa do mojej 3letniej chrześnicy, a ja nie wiem czy jechac czy nie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam.

M od srody juz do pracy, wiec jest dobrze 🙂
ja za tydzien lub dwa przejade sie chyba do Polski z Pola na tydzien 🙂

Skubanica teraz jak sie budzi, a my jeszcze spimy, to staje w lozeczku na przeciwko naszego lozka i zaczyna krzyczec na caly glos 😁 lata normalnie jak dzika!
O dziwo usnela przed 14 i spi nadal...

Iza - musisz jakos wytrzymac, chociaz wiem ze jest ciezko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

U nas od wczoraj pogorszony apetyt , duzo więcej pchania paluchow do buzi i mnóstwo śliny !!!
Od wieczora troche lekko podniesiona temp, po kapieli po jakiejś godzinie obudzil sie i marudzenie, w nocy tez trochę, dalam mu viburcol wieczorem , rano zagladam a w buzi dosc ze 4ki gorne sie dobrze jeszcze całkiem nienwyszly, to ida na pewno 3ki dziasla sa już białe mozna powiedzieć ze juz przeswituja i wyglada na to ze niedługo sie przebija, i dodatkowo chyba jeszcze 4ki dolne....
Mam nadzieje ze ta goraczka i samopoczucie to przez zeby!
Jak zawsze drzemka jest od 11 jakos to juz spi od od niedawna, dalam mu czopek paracetamolu.
Biedak nie ma sie co dziwic wygląda na to ze idzie 6 zebow na raz ale i tak dzielnie to znosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!

Ciągle mam wrażenie, że dzisiaj niedziela 🤢
Narobiłam się w weekend co nie miara.
Powoli wyrzucam lub oddaję to co niepotrzebne, nie chcę wyprowadzać się znowu ze wszystkimi tobołami. Dom prawie sprzedany, prawie-bo wszystko zależy od tego, czy kupujący dostaną kredyt. Umowa przedwstępna podpisana. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca stycznia się wyprowadzamy. Na szczęście chatę sprzedaliśmy wraz z meblami, więc dużo do targania nie będzie 😉
Zaraz zacznie się szukanie mieszkania do wynajęcia, zanim znajdziemy coś fajnego do kupienia.
A ile jeszcze rzeczy musimy posprzedawać, masakra 🤔 w mieszkaniu wiele rzeczy nie będzie nam potrzebnych jak w domu, np. kosiarka czy piła 🥴

No i trzeba będzie znależć jakiś żłobek dla Majki, bo niania nie będzie do niej dojeżdżać ani odwrotnie 🥴 Ech, ciężko będzie z tym żłobkiem, bo mam zbyt wygórowane wymagania 🤢
No i mieszkanie musimy znależć w pobliżu liceum starszej, żeby nie musiała za dużo czasu tracić na dojazdy. Normalnie kolorowy zawrót głowy 😁

Kupiłam ostatnio Majce konia na biegunach, jest nim zachwycona 😁 Nie potrafi jeszcze na niego wejść i zejść sama ale jak już na nim siedzi buja się, że mało z niego nie wyskoczy 😁
http://allegro.pl/milusinski-miekki-bezpieczny-konik-dzwieki-i3604938127.html

Latka aż musiałam przybić ci oklask za przepisy 😁
Ja jeszcze karmię małą obiadkami ze słoiczka Hipp-a, chcę żeby miała pełnowartościowe posiłki a sama przez pracę i zamieszanie ze sprzedażą domu nie mam czasu nawet dla nas gotować 🥴 Na razie mój m gotuje obiadki 😜
Ale jest kilka fajnych przepisów, które powoli wdrażam w jadłospis Mai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja a u nas koszmar...wczoraj bylo wszystko ok, bylismy na imprezie urodzinowej, Ula ani kataru, ani kaszlu nie miala, wszystko fajnie pieknie, a jak wrocilismy nie miala apetytu zaczela sie dusic normalnie, katar jak z kranu 😮 zalamalam sie, o co chodzi??? zasnela o 22 z wykonczenia, bo wczesniej sama nie chciala spac, tylko marudzila, stekala, plakala 🤨 spala za mna, to dopiero po 4 zaczela pokasływac, teraz z dzien sporadycznie ale tez i kicha, a katar juz przeźroczysty leci 🤨 czyli jutro do lekarza znow...dziwne, to, bo ostatni tydzien siedziala z moimi rodzicami w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn dzięki 🙂. Dzis właśnie ma na obiad gulasz drobiowy 😉. Pychaaa sami z M sie zajadamy:p.
Staram sie jak mogę. Chyba jest jakis efekt bo dzis tesciowa na skype mówi ze Tymcio jakie papulki dostal haha 😁 a tak długo jadl biedny te swinskie sloiczki 🤢 . Nie będę jej tłumaczyć Dlaczego dawalam mu sloiczki do roku, choc nie tylko sloiczki bo sporadycznie jadl gotowane.
Duzo rzeczy na kolacje/sniadanie odpada z mlekiem gdzie go mocno czuc bo nie zje jak wyczuwa MM lub musze sie mocno starac.... a ja sie jakoś boje podać krowie...
Ostatnio zrobilam mu manna na MM z tartym jablkiem to raz zjadl jakos, raz w ogóle wiec to zależy. ..
najpierw pewnie trzeba tez z dnia na dzien stopniowo co raz więcej z mlekiem krowim na????
Lubi placuszki jogurtowo owsiane, kluseczki leniwe, omleta z serkiem wiejskim
Co raz to próbujemy cos nowego ale tez wracamy do ulubionych przepisów.
Teraz biedak sie tak meczy ze mi sie serce kroi i ewidentnie wygląda na zeby wiec średnio z apetytem ale rano jakos zjadl kaszke później jogurt...
Wstaw jakies Mai aktualne zdj 🙂. Ale masz teraz na glowie-nie zazdroszczę ;( 😞 wszystko się ułoży! Takie pozytywne nastawienie jak masz Ty kobieto to az chciałabym abys mogla mi trochę oddać

Karolka moze to wszystko na tle alergicznym?
Mialas jakis syrop alergiczny i zauwazylas wtedy jakas poprawę?
Ehh niech juz będzie wiosna i lato i skończą sie te kaszle i katary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka Ula dostaje caly czas krople na alergie 🤨 i mimo to ma katar i kaszel 🤨

Ja ostatnio zrobilam dla malej leniwe z Twoich przepisow, wyszly pycha, ale to nie malej smaki chyba, bo ona miesne obiadki woli 😉 ale za to sama wszystkie zjadlam ze smakiem 😁
Dżis w Poznaniu zajada sie rogale Świętomarcinskie - mmmmmniammmm - juz drugiego wciagam i zaraz pęknę 😁 a co tam, dzis mozna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ciekawe bardzo co to Uli dolega...
No właśnie ja tez zamowilam takie rogale u polskiej kobietki które piecze ciasta na zamówienie i mysle ze będę miala okazję takiego spróbować choc tu bo w Poznaniu nie bede a jednak się okazalo ze za szybko przyjechal M po placki w sobotę i rogale sie dopiero piekly 😞 wiec nie sprobowalam i pewnie juz nie spróbuję mozee za rok jak babeczka będzie dalej piekla 😁 ale za to pojadlam plackowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny rano o 8 podalam Tymkowi czopek, o 11 paracetamol w syropie (chyba za maly odstęp) moze temp nie byla bardzo wysoka ale strasznie marudzi i rak z buzi nie wyjmuje i ciagle placze nie moglam patrzeć gdybym podala teraz bo ma 38st goraczki i później jeszcze jak do północy będzie potrzeba to będzie za duzo bo 4 razy w ciagu 24godzin mozna paracetamol w jakiej kolwiek postaci nie wazne ze ns przemian syrop/czopek nienwiem juz co robic a nie moge patrzeć jak cierpi no i nie chce przedobrzyc 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laseczki, 🙂

Coś ostatnio dobę mam za krótką… czasem Was podczytałam odrobinę, ale już nie miałam albo siły albo czasu, aby coś naskrobać do Was.

U nas w sumie nic nowego. Od czasu pamiętnej gorączki ponad 40 stopni, którą miała 4 doby (od wychodzącej czwórki jak się potem okazało) to „odpukać” jesteśmy zdrowi.
Gabrysia raczej za wiele nie mówi, bynajmniej takich słów, które są zrozumiałe dla mnie, co najwyżej coś tam pod nosem do siebie mamrocze, ale nie wiem co 😮
Mówi jedynie chyba MAMA, TATA, DADA, BABA
Za to skubana tak wszystko rozumie, że szok! Powiem, że ma pozbierać zabawki czy klocki do skrzyni to zbiera, albo jak mówię, że zaraz wychodzimy i żeby poszła po kurtkę i buty to przynosi; albo jak mówię, że zaraz będziemy się kąpać to biegnie do łazienki i skacze, żebym ściągnęła jej z półki gumowe zabawki do wanny, a jak zadaję pytania, np. czy jest głodna to kiwa głową na TAK lub NIE 🙃


Madzia, gratuluję sukcesu wagowego i silnej woli

Isa, uszy do góry, jakoś przeleci ten czas raz dwa i niebawem będziesz mieć M przy sobie, a może nawet taka chwilowa rozłąka dobrze Wam zrobi; bo pisałaś ostatnio, że coś się kłócicie itd. to teraz nieco zatęsknicie za sobą

Buffy, współczuję tych, wymiotów, strasznie długo Cię męczą bo Ty jakoś chyba już w okolicach połowy ciąży jesteś, co nie?

Agn, cieszę się, że już naleźliście kupca, wyjątkowo szybko wam to poszło. Anie chcecie już od razu poszukać mieszkania do kupna zamiast tego wynajmu, skoro i tak możecie mieszkać w domu do końca stycznia to jeszcze macie sporo czasy aby coś konkretnego już znaleźć. Zawsze to jedna przeprowadzka mniej by była, bo to chyba najgorsze w tym wszystkim, no i dla Mai tez chyba byłoby lepiej bo nie musiałby dwa razy adoptować się w nowym miejscu…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Ostatnio tak dzien mi ucieka ze masakra ja chce juz lato...
Ale od jutra mam dwa tygodnie urlopu wiec moze czesciej zajrze jutro jade z olcia na kontrole do neurologa wiec trzymajcie kciuki chociaz ja po Oli widze ogromne postepy ciagle by chodzila za raczki probuje wchodzic na wszystko super radzi sobie przy pchaczu za raczki to nieraz az biega no i jak mowimy ze ma pokazac jak sie puszcza to staje i sie puszcza i tak fajnie lapie rownowage i coraz dluzej stoi. Jesli chodzi mowienie to Ola wszystko pobuje powtarzac czasami z lepszym czasami z gorszym skutkiem hehe mowi mama na tate mowi mam wersja meska sie smiejemy baba czasami dziadzia ladnie mowi pan gdzie daj. jest mi z laczonych slow czasami powie gdzie jest alvo daj mi no i duzo w ogole umie i rozumie laba z nia nieraz taka ze masakra no i jest na etapie mama i tylko mama wiec co chwile stoi mi przy nodze hehe

Karolka bo Twoja Ulcia tez jeszcze nie chodzi wiec mam pytanie jakie buciki kupujesz jej na zime takie sztywne juz czy z takich miekkuch raczeh bo ja mam dylemat... zdrowka dla Uli tak poza tym a moze na tym szczepieniu cos jej sie przyplatalo..

Doti z checia bym ci oddala rzeczy ale mam w zasadzie same letnie i to s-m. Sama sie cieszylam ze zdazylam urodzic zanim sie ochlodzilo bo bym musiala cos kupowac cieplejszego.

Agn to zycze powodzenia w poszukiwaniach mieszkania i zlobka oby Majka szybko sie oswoila...

Isa trzymaj sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia no wlasnie Ula chodzi tez na razie tylko za rączki, ale ja sie z tego postepu ogromnie cieszę 🙂 nim sie obejrzymy to nasze dziewczyny bedą latać jak reszta wrzesniowych maluchów 🙂 a butki to mam jedne takie sniegowce z podeszwa do chodzenia a jedne cieplutkie emu 🙂
Ula nadal ma straszny kaszel, na szczescie temperatury brak, ale i tak zadecydowalismy, ze jedziemy z samego rana w moje strony do dobrego pediatry. Juz mam watpliwosci czy Uli lekarka ja dobrze leczyla, a moze mala jest po prostu niedoleczona, albo wczesniej byla zla diagnoza - oby jutro sie okazalo. ten pediatra ma super opinie, mojej kuzynki synkowi postawil dobra diagnoze przez co uratowal mu zycie. Moi wszyscy znajomi z mojego rodzinnego miasta tylko jemu powierzaja swoje pociechy, wiec warto jechac. Mam szczerze dosyc tych jej meczarni, ciaglego kataru, kaszlu, marudzenia, my przez to tez jestesmy ciagle zestresowani, dzis sie poryczalam juz z bezsilnosci bo ile mozna patrzec na jej męki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...