Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂
Obkupiłam się na Święta i chrzciny 🙂 Nowa sukienka, bluzeczka i sweterek rozpinany. Rozmiar 44, pomyśleć, że kiedyś nosiłam nawet 38... 😞
Wczoraj wpadłam na pomysł wieczorem. Możemy wykorzystać pomysł z innego forum i zrobić sobie założenie, że nie jemy słodyczy, tabelkę i co wieczór wpisywać czy nam się udało czy nie - wtedy będzie większa mobilizacja, żeby wytrzymać 🙂 Kiedyś taka tabelka dawała mi mobilizację przez kilka ładnych miesięcy 😉 Co Wy na to?
Młody poszedł na spacer z tatą, chwila ciszy w domu 😁 mmmmmm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Fajny pomysł z tą tabelką .
W koncu moge Wam opisać co nas spotkało.
Lekarka rodzinna zadzwonila w srode ,że jest paskudny wynik moczu i natychmiast mam sie pakowac i do szpitala. Maz pojechal po skierowanie i wynik po czym pojechalismy .
W szpitalu polozyli nas na oddzial i pierwsze co to zrobili mocz i krew -wyszly wyniki ok,chcieli jeszcze zbadac kupke ale Wiki nie chciala jej zrobic . W piatek zrobili jeszcze raz mocz i stolec bo udalo sie zrobic i co wyniki ok.
Wiec zostalysmy wypisane Wiki dalej wyje jak cholera ,kupy nadal wielkie ,kwasne i z sluzem.
Nie jem nabialu ale widac ze to nie pomaga ,juz odciagam pierwsze mleczko z piersi bo jest w niej mega duzo laktozy ,ale to też nie daje rezultatu.
Nie wiem co mam robic mala ryczy ja sie denerwuje i tak w kolko.
Dzisiaj poprosilam meza zeby w aptece popytal czy nie maja jakis probek preparatow na kolki .
Mysle ze jednak te gazy jej sie kumuluja w brzuszku i moze ja boli.
Caly czas slychac jak jej sie w brzuchu przelewa i burczy wiec wywnioskowalam ,że to gazy. 🤨
Zalamuje rece ,a to okaze sie ze zeby 😁

Mąż kupił esputicon zobaczymy czy pomoże .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorkiem 😁

Jaka tu cisza 😁
Mixi super, że u Wikusi wyniki ok. Ja jak robiłam małej wyniki to pierwsze też wyszły żle i chcieli ją do szpitala ale zrobiłam drugi raz, porządnie ją wyszorowałam aż się plaster nie chciał odkleić i za drugim razem wyszły dobre 😁

Efek fajnie, że zakupy się udały 😁 My wyruszamy jutro, bo też chcemy sobie coś kupić no i dla Mai kombinezon, bo ten co ma teraz to jakiś mały się robi 🤔

A moja mama zadzwoniła wczoraj i kazała wybrać dla Mai krzesełko do karmienia , chodzik (no i ten kombinezon, po który jedziemy jutro) i powiedziała, że to będzie od niej na gwiazdkę 🤪 Ale się cieszę 😁 No i oczywiście wjedzie do mnie na święta z ciuchami dla małej, bo ona obok niemieckiego Smyka obojętnie przejść nie może 😁
Ja już w sumie prezenty mam porobione, tylko czekam aż kurierzy przywiozą 😁
Krzesełko wybrałam takie (kolor chocolade):
http://allegro.pl/maxx-wypas-krzeselka-materialowa-tapicerka-podnoze-i2817922064.html

a nad chodzikiem się zastanawiam, może ten 🤨
http://allegro.pl/maxx-wypas-chodzik-bujak-multimedialny-szary-i2822130556.html

Moje dziecko coś dzisiaj w póżnych godzinach strasznie płakało, co do niej nie podobne, posmarowałam jej dziąsła Dentinoxem (myślałam, że mi palca odgryzie :blink 🙂 i się uspokoiła i teraz nie wiem, czy zadziałał lek czy nowy smak 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam napisać jaki mój M jest nie myślący 😠 Zajmował się Mają a ja sprzątałam łazienki, ona spała w wózku a on napalił tak w kominku, że w salonie było chyba z 30 stopni 🤢 Maja spocona pomimo, że była w samym bodziaku bez przykrycia, poczułam, jak mi ciągnie zimno po nogach. Wchodzę do salonu a tam drzwi na ościerz otwarte a ona taka spocona i rozebrana na wprost nich!!! On sobie salon wietrzy! No myślałam, że go zatłukę 😠 I tak jak ostatnio martwiłam się przegrzaniem Mai tak teraz jeszcze bardziej, czy jej to nie zaszkodzi, bo to tak jak by na chwilę taką rozebraną i spoconą ją na dwór wystawił 😠 Albo ja chyba wraz z wiekiem stałam się przewrażliwiona 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was 😉
Efek fajny pomysł, może by tak jeszcze jakas mobilizacja z ćwiczeniami heh:p.
Mixi dobrze, że już jesteście w domku 🙂.
Agn fajne rzeczy wybralas dla Majusi 😉 powinna by zadowolona 😁.

U nas dziś super pogoda, więc pospacerowalismy 🙂 a jutro rano jedziemy do znajomej zobaczyć na Ciuszki bo ma do sprzedania po swoim synku, a Tymek już wyrósł z większości więc musimy dokupić jeszcze cos do jego garderoby w następnej rozmiarówce 🙂 ciekawe czy będzie coś ciekawego 🙂.

Dobranoc 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 😁

U nas zzzzzzzimno 🤢
Dzisiaj bez spacerów, tylko do sklepu na zakupy. Muszę kupić sobie rękawiczki bo jak byłam ostatnio na spacerze to tak rozgadałam się przez telefon, że jedną zgubiłam 🤔
Maja jak wczoraj wieczorkiem zasnęła ( nie pamiętam , coś po 20) to wstała o 2 na jedzenie a póżniej o 7. Strzeliła kupę, trochę pogadała, zjadła mleko i znowu zasnęła ok. 8:30 i śpi do tej pory. Pędzę się ogarnąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam .
U nocka super o 21 Wiki zasnela i pobudka o 9 na cycucha.
I teraz marudzi maruda jedna wziela do buzi mojego palca i tak mnie scisnela dziaslami ze myslalam ,ze bede krzyczec. Moj maz sie smial ,ze Wiki tak mnie gryzla ze az sie bordowa zrobila.
Nistety mamy dzisiaj dzien ulewania.
Wiktoria od pewnego czasu zaczela ciagnac do pozycji siedzecej ,ze teraz tylko chce siedziec i nic wiecej jej nie interesuje.
A i zaczela przy przewijaniu łapac swoje stopy . 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi moja jeszcze stópek nie łapie 🤨 Nawet jej je podawałam, żeby zaczęła chwytać 😁 ale na razie nic z tego 😁 Raz tylko przez przypadek przewróciła się z brzucha na plecy i tak się wystraszyła, że zaczęła płakać 🤔 Ale na dworze zawierucha, mam wrażenie, że śnieg pada poziomo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My dziś byliśmy w kościółu z małym 😁 Spał całą mszę 🙂 Gdyby tak było przy chrzcie to byłoby super 😁 U nas nie pada na razie, ale zimno i wiatr :/ Już nawet M założył zimową kurtkę i coś o czapce zaczął przebąkiwać 😉 Czyli zimno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ale tu spokojnie w weekend 😉
My w piątek byłyśmy na usg bioderek. Poszło szybko, sprawnie i bezboleśnie, a wynik jest, taki, że Natalcia ma super bioderka 😁
A w sobotę mieliśmy sesję foto. Niestety miniony tydzień tak się dał Małej we znaki, że sesję musieliśmy przerwać w połowie i przełożyć na za tydzień. Natalka zaczęła być najpierw bardzo marudna a potem to już tylko płakała 😞
W sumie na 5 dni w tygodniu, 4 to były różnego rodzaju wizyty u lekarzy, poranne wstawania i nie dziwię się, że kolejne sobotnie wrażenia to było już dla niej za dużo.

Inirtam, Edith, z taką częstotliwością karmicie też w nocy, czy przerwy robicie dłuższe?

Mixi, porozmawiaj z Waszym pediatrą, czy nie zapisałby Wiki zawiesiny Debridat. To jest taki proszek do wymieszania z wodą i podawania w formie syropku. Reguluje perystaltykę jelit – albo ją wzmacnia jak jest za słaba albo hamuje jak jest za dużo. U mojej ciągle się „przewalało” w jelitach, ciągle burczało i warczało jakby miała tam stado wściekłych tygrysów, a do tego ciągle bąki. Lekarz zapisał jej Debridat 2 razy dziennie po 2,5 ml i do tego kazał brać SS 3 razy dziennie. I naprawdę to pomaga. Może Wiki też to pomoże. I super, że już stópki łapie 🙂 Moja to na razie tylko macha nogami na wszystkie możliwe strony 😁

Efek, nie przejmuj się rozmiarem. Ja przed ciążą bluzki, sweterki to miałam 36-38. Teraz muszę kupować 40-42 bo cyce mi się nie mieszczą 😁 W dupsku mam też o rozmiar więcej niż przed ciążą, ale mam nadzieję, że do wiosny uda się coś z tym zrobić 🙂 A pomysł z tą tabelką fajny 🙂

Agnieszka, ale super to krzesełko 🙂 Mi się to zielone i fioletowe podoba 🙂

Dziś w prognozie pogody zapowiadają, że ma zachodnią Polskę zasypać nieźle. Ciekawe czy do Trójmiasta dotrze zawierucha. Na razie zimno, ale śniegu jak na lekarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey,
czy tylko mi od soboty nie działało forum?!
wchodzę wczoraj i dzisiaj do południa i komunikat się wyświetlał że strona jest przenoszona na inny serwis 😮 i nie działała mi strona od soboty do teraz... ;/

mały marudny... później jak mi się uda to was nadrobię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór.
U nas jest pogoda znośna. ale i tak już spacerek max godzinkę bo mi zimno 😮
Małego muszę na szczepienie zaprowadzić bo Starsza już zdrowa.

Deira w nocy karmię 1 raz max 2 razy. czasmami wogólę, dopiero rano o 7-8 jak już się obudzi. na noc dostaje oba cyce z przerwą ok. pół godz. no i parę razy na noc podawałam MM bo mnie wyssał a chciał dalej jeść 😉
isa mi działa. w sobotę byłam tylko do południa wiec nie wiem jak było później.
efek mój mąż jeszcze chodzi w przejściowej, ale jedną warstwę więcej ubiera. tylko że on to do samochodu i z samochodu. ale buty kupił porządne i nieprzemakalne, więc już zima 😉

Lubię jak pada śnieg taki delikatny i jak jest tak max -5 stopni i nie wieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski 🙂
Długo się nie mogłam zebrać żeby wejść na forum. Mój tata wracał do polski i ciągle łaziliśmy po sklepach bo mama i siostra mu nieziemsko długa liste wysłały 😉
Chyba mnie jakieś chorubsko łapie bo taka połamana się czuję. A mój M też chory.. oby tylko mały nie złapał...!
Krzyś kończy dziś 3 miesiące!!! jak to szybko zleciało 😉
kasiak26mojej siostry synek jak miał kupe ze śluzem to pediatra dała skierowanie do szpitala... no i rzeczywiście coś nie tak było 🤔
natalia buziaczki dla majki. trzymamy za nia kciuki
madzia super te ubranka do chrztu Krasnal! my też chrzcimy w okolicach wielkanocy więc takie by byly idealne. Wprawdzie mam dla malego koszule i spodnie ale wydaje mi sie ze beda za duze więc pewnie zamówie z tej firmy
mixi extra sukienka 🙂 dobrze że z Wiki jesteście już w domku. Oby przestała cierpieć malutka 😘
latka my już paszport załatwiliśmy. wyprawa do londynu też była 😉 zdecydowalismy sie nawet zostac na noc w hotelu żeby małego nie męczyć 🤔 chociaż od nas się jedzie autem 40min.
efek dorby pomysl z tabelka!!! 🤪 dopisuje się. ale najpierw musze skończyć wszystkie słodycze w domu 🙂 to od kiedy zaczynamy?!
Deira a jak wygląda pepek małej? Krzyś ma wystający jak bąbelek i taki ciemny 🤨 angielscy lekarze problemu nie widza... aha mogłabyś podać przepis na drożdzówkę z jagodami? tą co w ciąży robiłaś? 🙃 zapomniałam Ci podać kolejny namiar na sesje ale widzę że już była 😉
initram dobrze robisz ze nie rsuszasz czekolady. ja sprawdzilam ze po kazdych slodyczach maly dobrze sie czuje i wcinam jak leci 😞
isa8 a lubisz kawę zbożową? bo ja inkę piję na potęgę. zaczełam ją lubic bardziej niż zwykła kawe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
u nas ostatnio coś kiepsko i ze spaniem i z jedzeniem i wogóle wszystko nie tak, jak być powinno... 😞
aaa zauważyłam że mój Szymuś częściej i chętniej łapie lewą rączką, czyżby był lewakiem?! w sumie mój teść jest leworęczny...
czy wasze pociechy również mają jedną stronę bardziej aktywną?!

marylu wszystkiego naj dla Krzysia :* ale słodziak z niego... właśnie zaczęłam pić kawę zbożową... i bardzo mi posmakowała ta Inka 😉
agn super ten chodzik i krzesełko do karmienia... bardzo mi się podoba i super prezent od mamy... 🙂 no i co do bezmyślności Twojego M to mój jest taki sam... wczoraj wygnałam go na spacer z małym i kazałam go ubrać ciepło bo zimno i padał śnieg, to on wziął go bez czapki! ;/ dobrze że chwile później wyszłam za nimi to założyłam małemu czapeczkę... pokłóciliśmy się i taki był koniec weekendu że się do siebie nie odzywaliśmy 😞
deira u nas z kolei z jedzeniem w nocy bywa różnie ale zauważyłam że w nocy potrafi więcej zjeść niż w dzień... jak karmię MM to daje tylko jedną butlę 125ml i to mu wystarcza na 5-6h a jeśli piersią to budzi się co 2,5-3h ;/
mixidixi super że już po wszystkim i jesteście w domu !! oby Wiki się poprawiło... trzymajcie się ciepło!

a i ostatnio zjadłam te naleśniki z nutellą... to później miałam okropny dzień!! 😞 jednak nie mogę jeść czekolady bo Szymuś źle na nią reaguje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam u nas nocka standard o 21 zasnela i spi do tej pory.Dobrze że chociaż to zostalo bez zmian.
Marylu u nas jak pępuszek wystaje to jest przepuklina i nalezaloby plasterkowac.
Zapytaj wujka gogle 😁 Krzyś cały zawalony prezentami super wyglada.
A Wiki sie udalo bo w szpitalu byl mikolaj i byl u niej ,dostala dwie maskotki ,a jak na niego patrzyła 🙃
U nas wczorajszy dzien nawet fajny obylo sie bez wiekszych histerii .
Isa 8 moja Wiki też ma jedna strone bardziej aktywną i tez jest to lewizna ,ale nie ma sie co dziwic bo mama tez leworeczna. 🙂
Uciekam bo mala wstala .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 😁

Deira
i jak, dotarła zawierucha do Trójmiasta 😁 U nas nieżle popadało, z domu z dzieckiem nie wyjdę chyba,że na własnej posesji będę jeżdzić wokół domu 😁 U nas na wsi rzadko odśnieżają a tu gdzie mieszkam, to odśnieżarki nie dojeżdżają 🙃

Marylu Krzysiu jaki obdarowany prezentami 🤪 Przystojniak z niego 😁

Isa ach ci tatusiowie 😁 No bez czapki w taki mróz 😮 Ja staram się nie spuszczać oka z mojego M i Mai 😁 bo czasem ma głupie pomysły i muszę go sprowadzać na ziemię 😁

A my dzisiaj robimy kolejne podejście do wyjazdu na zakupy 😁 Święta i ślub tuż tuż a jeszcze tyyyyyyle do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane. U nas marudzenie cały czas. Dziś już 5 kupę zmieniam. Wczoraj chyba z 11 pieluch poszło... jestem wykończona.
Pupa w krostki, cała czerwona. W fałdkach na szyi od ślinienia się czerwono i pęknięty naskórek tak że zrobił się strupek. Paluszki czerwone od gryzienia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...