Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agn na MN
Małgosia witamy 🙂
A nie da się z butelki jakoś wkroplić do buzi trochę mleka? Jak Wojtek nie chce ciągnąć cyca to mu psikam mlekiem do gardełka i jak czuje smak to wtedy zaciąga... Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy... Mój lubi butelkę i gdyby nie mój upór to jadłby z butli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę że reniferki z dady nie tylko na pupci mojej Oli świetnie leżą 😁

Dziewczyny mam dobrą wiadomość dla wszystkich dziewczyn których dzieci nie chcą na brzuszku leżeć. Każde chyba musi do tego faktycznie dorosnąć. Moja Ola za żadne skarby głowy nie chciała podnosić razem z M skakaliśmy nad nią tańczyliśmy śpiewaliśmy gruchaliśmy zabawkami i nic... a tu dzisiaj ją kładziemy a ona od razu głowa do góry, na boki aż na rączkach zaczęła się podpierać i patrzeć do przodu. 🤪 A my w takim szoku że zapomnieliśmy gdzie aparat leży 🤪 i tak cały dzień aż się śmieję że ktoś jej chyba przycisk we śnie przełączył 🤪 mam nadzieję że do jutra nie zapomni 😮 a skoro mój leniuch tak nas zaskoczył to tylko patrzeć jak wasze dzieciaczki też będą się podnosić bo ja już nie miałam nadziei naprawdę...

A moja teściowa mnie zaskoczyła nie wiedzieliśmy jak jej powiedzieć że w tym roku nie przyjdziemy na wigilię, bo z małym dzieckiem,m nie damy rady na dwie a tu ona sama się pyta co robimy ze świętami czy przyjdziemy w pierwsze święto bo szkoda takie maleństwo męczyć i latać z nim na 2 wigilie 😜 świąteczny cud normalnie 😜

Ale wkurzyła mnie bo Ola leży na tapczanie a ona tapczan zaczyna podnosić bo koc chciała sięgnąć... Ola w płacz ja w krzyk a ona drugie podejście robi 😮 na szczęście wszedł M i powiedział że ma tak nie robić bo dziecko się wystraszyło i że może się sturlać więc odpuściła ale normalnie w szoku byłam że jej taki pomysł do głowy w ogóle przyszedł...

No nic lecę do mojego aniołka z którego jestem dzisiaj bardzo dumna 🙂 🙂 taką niespodziankę mi zrobiła 🙂

Aha któraś dziewczyna pisała o rzadkich kupkach. Takie są ponoć zupełnie normalne i na piersi i na MM. U nas właśnie od jakiegoś czasu wychodzą takie zbite kleiste jak plastelina i ze śluzem i to już ponoć jest znak ze coś jest nie tak ale staramy się to zwalczyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 masz rację musi dorosnac do lezenia na brzuszku u nas to sama było, a jak się tu na Tymka pozaliłam jak widziałam jak niektóre bobaski już tak fajnie dzwigaja głowę na brzuszku to zaraz byłą poprawa jakby co najmniej wiedział że matka się skarży na niego :p z dnia na dzień postęp....a teraz bardzo lubi i co raz dłużej leży 🙂 nie ma co panikowac każde dziecko w swoim cZasie, wiem bo sama się martwilan 🙂

Tymus dziś został z babcia bo ja miałam wizytę u okulisty, i nawet mogłam spokojnie pochodzić po mieście coś sobie kupić ale jakoś nie umie go na dłużej niż godzina, dwie zostawić...

W końcu M ma wolny weekend więc spędzimy go razem, jutro jakąś wycieczka w planach 😉

Dobrej Nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, moja Maja to naprawdę dużo śpi 🤔 Już dzwoniłam do mamy i pytałam czy to normalne a ona, że dziecko zdrowe to śpi 🤔 Dziś byliśmy na zakupach, przespała całą drogę i w sklepie ponad godzinę, wróciliśmy - zjadła, pogadała z pół godzinki i znowu zasnęła. Obudziła się, znowu troszkę pogadała, ponosiliśmy ją na rączkach bo chciała dom pooglądać i patrzę a jej oczy się kleją 🤔 No to szybko wykąpałam, dałam mleko i zasnęła o 18 😮 Myślałam, że po jakimś czasie się obudzi, wysprzątałam cały dom a ona poszła spać już na noc 🤔 wiem, że nie będzie niespodzianek w nocy bo ona mi nie wojuje jak pierwsza córka. Wstanie może wcześniej zjeść ok. 2 i jak wkładam do łóżeczka zasypia.
Oczywiście już się doszukuję czy oby nic jej nie dolega, bo naczytałam się, że jak główka mocno się poci i dziecko jest śpiące, apatyczne, to objawy krzywicy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnieszko. Moze akurat miala taki dzien? M tez bylismy na zakupach dzis i przespala prawie caly dzien tylko na mleko sie budzila.. tak ta pogoda dziiwnie wplywa na dzieciaczki...

Prezenty prawie kupione 🙂 dla chrzesniaka M bluza dinozaur. 🙂) swiena jest, dla jego braciszka musztardowa bluzeczka z sowa . Nie moge sie na nia napatrzec tak mi sie podoba. :p
Przy okazji bycia w smyku zakupilam skarpeteczki dla Milenki bo 50 % znizki bylo. 🙂) i dla Juli takie puchate skarpety z gumami do chodzenia 🙂) place karta a tam mi jakis papierek wypada . Patrze a to znizka 20% na ciuszki ze smyka :d zapomnialam o tym kmpletnie 🙂 wiec jeszcze 15zl taniej wyszlo 🙂

Co do pieluszek to uzywamy pampersow... wczesniej tych bialych a teraz zielonych. A chusteczek ja mam zapas na x czasu 🙂 bo ostatnio jak bylismy w carefourze to 6paczek bialych pampers byl za 19.99 wiec sie obkupilismy bo rzadko takie promocje robia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn może faktycznie masz śpioszka takiego 😁 A wit. D podajesz regularnie więc skąd dziecko niby miałoby mieć krzywicę? Może to tak jak piszecie - musi dorosnąć 😁 Odeśpi to co ma odespać i będzie czujna za dnia, tylko musi jeszcze trochę podrosnąć 🙂
Co do dojrzewania do trzymania główki to mój miał falstart :p Jak był mniejszy to się siłował na brzuszku, że aż w szoku byliśmy. I czasem dzwigał główkę wysoko... A teraz jak leży na brzuszku to kładzie pyszczek na piąstce i za nic nie chce głowy podnosić 😁 Za ciężka teraz 😁 Do siadania też się nie spieszy, na boczek się nie przekręca. Tylko piąstki obgryza i nauczył się chwytać i trzymać zabawkę 🙃 A jak go nosimy na ramieniu to jest cały sztywny, nie trzeba mu główki asekurować 🙂 A jak się rozgląda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak Was czytam robi mi się przykro...też bym już chciała miec problemy i radości takie jak Wy 😞 ale to jeszcze trochę czasu potrzeba by Maja była w domku...kurcze 😞 ale dzis tak jak by Nam dała znak,że będzie dobrze i bardzo się cieszyłam bo ruszyła rączką i nóżką 🤪 Kocham Moją śliczną Niunie...Dzis miała troszkę powieki opuchniete,ale lekarz to mowi ze normalne,bo woda się zbiera w organizmie i tak jest...Módlcie się oby tej operacji nie było drugiej My z Bartkiem mamy nadzieje,że może zle zobaczyli i wszystko jest w dobrym stanie z tą łatką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalko modlimy się za Majeczke. nie wyobrażam sobie co musisz czuć 😞 bardzo mi przykro

My dziś cały dzień w centrum- poszukiwanie prezentów świątecznych cd. Męczące jest szukanie giftów 🤨 Mały grzeczny jak nigdy, prawie cały czas spał w wózku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamuśki!
U nas trochę gorsza nocka dzisiaj, bo dwie pobudki na jedzenie, ale może to dlatego,że pospał trochę w samochodzie i wcześniej poszedł spać niż zawsze. Ale rano zawsze trzeba wstać po 6:00 :P
Natalia,musi być dobrze, najważniejsze,że już jest jakaś poprawa.
Brzydka pogoda dzisiaj...Śnieg z deszczem pada 😞
Dzisiaj do teściów jedziemy, mam nadzieję,że jakoś dam radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka Efek dzięki 😘
Majka jak zasnęła o 18 to wstała o 4:40 na mleko i poszła dalej spać
Ja wiem, że przy problemie Natali moje to nie problemy ☺️ Ale jak każda mama przejmuję się, jak widzę, że coś może być nie tak... Nawet jak kupka za gęsta, za zielona, czy jej nie ma to problem ☺️ Takie uroki macierzyństwa... Pierwsza córa dała mi tak popalić, że byłam pewna, że Maja będzie taka sama a tu takie grzeczne dziecko 😮 No i pierwsza bardzo dużo mi chorowała, najczęściej na zapalenie oskrzeli. A jak miała 2 latka i 5 miesięcy mieliśmy wypadek samochodowy, kierowca nie zauważył czerwonego światła 😠 I córa miała wstrząśnienie mózgu, była poobijana a mnie robili punkcję krwiaków na głowie 🤨
Ech, z biegiem lat doszły złamania rąk, zwichnięcia kostki i inne...

Pauleczka ja jak wchodzę do Smyka to dostaję oczopląsu, tyle tam pięknych ubranek 🤪 I też odkryłam u siebie ten kupon zniżkowy, więc trzeba będzie skorzystać 😁
A ja prezenty robiłam przez allegro i już mam popakowane, tylko dla mojego M nie wiem, kiedy przyjdzie, więc kupiłam coś jeszcze w razie czego 😁

A co do pieluszek to od początku uzywam Pampers Premium, zielone nie podchodzą. Pierwsza córa przez ponad pół roku zmagała się z pieluszkowym zapaleniem pupy, miała jedną wielką ranę na którą nic nie działało, więc teraz jak Mai podpasowały te pampki to nie eksperymentuję 🤨

Efek no właśnie podaję wit D . A ja właśnie miałam zapytac czy podtrzymujecie główkę dzieciom i do kiedy to się robi 🤔 Bo moja raz trzyma sztywno, innym razem głowa lata na wszystkie strony 🤔

Madzia powodzenia u teściów 🙂

Natalia a ja dalej wspieram was myślami i modlę się za imienniczkę mojej córy. Nie chcę się powtarzać, ale podziwiam was za siłę, jaką w sobie macie, bo to jest bardzo ważne dla waszego maleństwa. Ja jestem słaba psychicznie i nawet jak czytam, co u was słabo mi się robi i serce mi pęka 😞 Łzy same do oczu się cisną, jak wiem, że takie maleństwo cierpi 😞 😞
Ale musi być dobrze a my musimy w to wierzyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej też sie witam z kawką . 😁
U nas powtorka z wczorajszego wieczora mala spala ze mna ,marudzila i zasnla o 0.00 .
Za to jeszcze spi gnida mala . Mam nadzieje ,że wyjdzie ten drugi zebor i bedziemy mialy troche spokoju .
Slyszalam ,że pierwsze zabki taki sprawiaja "ból" , potem dziecko zaczyna sobie radzic z tymi zabkowymi dolegliwosciami bo wczesnij poznalo to uczucie. 😜
Oby bo jak tak maja wszystkie zeby wychodzic to ja osiwieje . 😁 😁

Agn ja jak mam jakies pytania do lekarki to poprostu do niej dzwonie i ona mi mowi czy mam do niej przyjechac z mala czy radzic sobie sama.Moze zadzwon i popytaj ,to cie uspokoji. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zapomnielam Wam powiedziec co moja mala wyprawia jak lezy na brzuszku.Wczoraj lezala cale 20 minut i z maty wyszla na srodek pokoju 🤪
Wiki odpycha sie nogami i przemieszcza do przodu ,jak jakis robal pełznie .
Myślałam ,że sie posikam ze śmiechu bo położyłam ja na macie i poszłam do toalety i kuchni przygotowac obiad ,a ona zostala ze strasza ja wracam ,a Wiki nie ma na macie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam napisać.
Mixi zacznę podawać Mai dodatkowe pokarmy jak skończy 4 miesiąc, czyli na początku stycznia. Teraz pediatrzy zalecają wprowadzanie dodatkowych posiłków dla dzieci od 4 m-ca, które są na MM, dzieci karmione piersią od 6 m-ca. No i oczywiście stopniowo, Dodatkowo wprowadzę kaszkę na noc, bo będzie już można. Wcześniej nic jej nie daje, bo dziecko musi zacząć wytwarzać enzymy trawienne, by poradzić sobie z nowym pokarmem.
http://parenting.pl/portal/zywienie-niemowlaka
Maja śpi na tarasie a ja leniuchuję 😁 A mój M leczy się po wczorajszym spotkaniu ze swoimi menagerami 😁 Wrócił o 5 nad ranem i wziął nie ten klucz, co trzeba i obudził mnie pukaniem do okna, ale się wystraszyłam 😁 Pościeliłam mu w innym pokoju, żeby nam nie dmuchał alkoholem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...