Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ale dziewczyny naskrobałyście 🙃

Wszystkiego naj dla Szymka i Gabi 😘 😘

Isa trzymaj się oby jeszcze dało się uratować ten palec. Ale bądź dobrej myśli skoro lekarze jeszcze czekają to nadzieja jakaś jest 🙂 🙂

Natalia śliczna sukienka

Pati ja na początek dawałam marcheweczkę na zmianę z jabłkiem a później wprowadziłam obiadek i deserek. Kaszek narazie nie daję bo coś mi Ola tego mleczka modyfikowanego nie trawi 🥴

No i właśnie znowu mi Olę wysypało na policzkach i podejrzewam że od kaszki manny. Tylko pytanie czy to gluten czy właśnie mleko modyfikowane w niej zawarte bo daję tą z nestle. I właśnie mam pytanie czy któraś daje tą zwykłą kaszkę manną błyskawiczną? Jak to przyrządzić? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kasiu żeby zrobić kaszkę manną błyskawiczną dajesz 100ml wody do garnuszka, doprowadzasz do wrzenia, wsypujesz łyżkę kaszy, gotujesz 3-4 minutki i gotowe. Albo 30ml i łyżeczkę.

Isa trzymaj się :*

My oglądamy Gnomeo i Julia... M śpi... ja mam wkurw, bo zawsze wieczorem on wypija piwko i idzie spać. A potem do mnie ma pretensje że się z nim kochać nie chcę rano. Jak ja mam rano dwójkę dzieci głodnych do obskoczenia....

Jak myślicie czy jest szansa ominąć butelki i od razu wskoczyć na niekapka? Bo ze zwykłym kubeczkiem pewnie będzie problem jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia my mamy taką kaszkę:
http://allegro.pl/holle-bezmleczna-kaszka-pszenna-bio-250-warszawa-i2971675062.html
daję jej pół łyżeczki do 20ml mojego ściągniętego mleka - Marcinek bardzo lubi 😁 ogólnie mi pediatra powiedział żeby do 7 miesiąca nie dawać więcej jak pół łyżeczki tej kaszki glutenowej...no to dajemy pół...
no i u nas jeszcze tylko marchewka na tapecie-Marcinek zjada, ale najbardziej zachwycony na świecie w związku z tym nie jest :p
no i teraz się zastanawiam czy jabłko czy ziemniaka dać... miał być ziemniak, ale mam zrobione słoiczki z jabłek od rodziców M. no i chyba jednak na to jabłko się zdecyduję... tylko nie wiem czy zmieszać na razie z marchewką czy zrobić mu oddzielny posiłek 😉 chyba na razie zmieszam bo na razie jabłka to jedną łyżeczkę będę dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marcinek na razie jakoś z kupką daje radę, ale chyba mu ciężej zrobić bo tak jakoś jeczy i piszczy jak robi...tak dziwnie, ale myślę, ze musi się przyzwyczaić...
to jak mówisz że u Was się sprawdziło to też tak zrobię...no tylko odwrotnie-do marcheweczki, jabłko 😉
a ogólnie to mamy problem...ida zęby i Marcinek od poniedziałku tak mnie gryzie przy jedzeniu że masakra...chyba to jeszcze gorzej boli jak te karmienia zaraz po urodzeniu... zastanawiam się czy by nie używać znowu nakładek na sutki... ale jeszcze dam mu jutro szansę-ostatnio jak mu te pierwsze dwa żeby szły to też tak z 5 dni wcześniej mnie gryzł, no ale że wtedy jeszcze nie miał zębów to tak nie bolało jak teraz :/ esz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki la Szynka i Gabi :*:*:*

Isa, szalenie współczuję 😞 nie wiem, co jeszcze w tej sytuacji mogłabym napisać...

Mixi, nie za dużo dajesz tej kaszki manny? Ją dodaje tylko lyzeczke tej do innej. Która robię, bo boję se, z za duo tego gluten będzie, poza tym ta moja znajoma lekarka mówiła, żeby ilość manny, czyli kaski z glutenem zwiększyć dopiero około 8 miesiąca...

Pati, mój maluch też przez prawie dwa miesiące przybrał 900g,ale im będą starsze, tym mniej będą przybierac, więc nie ma się czym martwić.. My byliśmy u lekarza jakoś chyba 6 lutego i wtedy młody ważył 6700 i mierzył 68cm, więc podobnie... Wprowadzanie nowych rzeczy zaczęłam od manny nestle, najpierw jedną lyzeczke potem max 3 tego jego małe i tak przez tydzień, następnie zwykła mała lyzeczke manny dosypywalam do kleikiem rynkowego, który robiłam na wodzie i tak przez jakieś dwa tyg, później była kaszka mleczno-ryzowa o smaku waniliowym i od 10 dni marchewka, najpierw sama przez 6 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi pediatra powiedziala, zebym Uli zaczela wprowadzac gluten po 7 miesiacu, wiec na razie kupilam kaszke bezglutenowa, ryzowa z nestle...ale chce ja zaczac podawac jako drugie sniadanie od poniedzialku 😉
Jak marchewka sie przyjmie to dam jej marchewke z ziemniaczkiem, a pozniej zupke jarzynową...

poki jadla samo jabluszko to kupki robila codziennie, a po marchewce potrafi nie robic nawet 3 dni a pozniej z trudem ja wydusza, czasem musze jej masaz nozkami robic zeby poszlo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
My już wstałyśmy o 7.
Inirtam ja juz dawno wprowadziłam ten gluten ,przyjął się więc teraz daje normalną porcje.
Tak jest napisane na opakowaniu nestle.
Mała toleruje więc wole to niż jakieś smakowe .
Wiki wczoraj pierwszy raz dostała chrupki ryzowe ,zajadała aż miło. 🙂
Mam pytanko Wiki zaczyna raczkować ,tzn.proboje ,a my mamy panele .
Jak myślicie są jakieś nakładki na kolana do raczkowania bo ona się ślizga ?
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam jeszcze pytanie Wiki do południa nie ulewa ,chyba że bardzo rzadko.
Ale od południa jak zje pol słoiczka obiadku i po godzinie popije mleczkiem ,to leci z niej jak z kranu . Jak myślicie co jest tego przyczyna ?
Czy obiadek i cyc to za dużo ?
Bo sama nie wiem ,a może jeszcze nie jest gotowa do jedzenia obiadków ?
Tak o 13 -obiadek pół słoiczka to ok .60 ml
14-mleczko i śpi 30 minut
i jak się obudzi to już ulewa ,wszystko jest marchewkowe ,nawet ja. 🤨


Isa ,a nie myśleliście o zmianie szpitala ,może przetransportowali by Twojego męża do szczecina tu na prawde mamy najlepszy w polsce odnośnie takich operacji .[color=purple][/color]

http://spsk1.szn.pl/pl/ka.html
Zadzwoń dowiedz się co i jak .
Może jeszcze nic straconego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
U mnie niby ok, M chodzi na terapię jakoś to życie pchamy do przodu a czas pokaże co będzie...
Gabryś marudzi bo ząbki go męczą i musze mu smarować żelem bo nieraz wrzeszczy aż z bólu 😞
Moja mama wyjechała do Irlandii do mojej siostry i w tym czasie mieszkam u rodziców bo tu mam dobrego neta i bedziemy mogły rozmawiać przez skypa.
Znów was nie zdąże nadrobićbo ostatnio nie miałam głowy by tu wchodzić...

Isa trzymaj się !!

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie jadłam śniadanie i mały tak się na mnie patrzył litościwie, że dostał kawałeczek bułeczki z indykiem 🙂 A mruczy aż miło słuchać 🙂

My wprowadzamy mleko 2 i zauważyłam,że po nim Kuba ulewa twarożkiem, nie wiem czy to normalne?? poradźcie!

Mixi, może Wiki się przejada, spróbuj po obiadku dać jej tylko coś do popicia zamiast cycka i zaobserwuj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Hej .
My już wstałyśmy o 7.
Inirtam ja juz dawno wprowadziłam ten gluten ,przyjął się więc teraz daje normalną porcje.
Tak jest napisane na opakowaniu nestle.
Mała toleruje więc wole to niż jakieś smakowe .
Wiki wczoraj pierwszy raz dostała chrupki ryzowe ,zajadała aż miło. 🙂
Mam pytanko Wiki zaczyna raczkować ,tzn.proboje ,a my mamy panele .
Jak myślicie są jakieś nakładki na kolana do raczkowania bo ona się ślizga ?
🙂

Mixi sa specjalne rajstopki do raczkowania- kosztują u nas ok 15 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej...
Moze jeszcze za wczesnie dla niego na zmiane mleka?
Milena tak sie zrobila marudna ze szok... :// jutro kontrola u lekarza...
Pewnie znowu uslysze ze zabki jej ida. Ta babka jest jakas dziwna. Albo pojde bo drugiej ktora tam przyjmuje...
Wczoraj w lumpku kupilam jej dwie kurteczki. Jedna cieplejsza za 3zl . Kobieta ktora stala za mna w kolejce do mnie z tekstem 'pani nie bierz tej kurtki bo to sie nie spierze. Bo byla troche popramiona. A ja do niej ze zaryzykuje bo 3zl to nie pieniadze a moze da sie doprac. I rzeczywiscie wszystko slucznie sie dopralo. 🙂) a jak ogladalam zabawki to ona do sprzedawczyni tekst 'przeciez przegladalam kurtki, tam napewno nie bylo takiej.pewnie ja gdzies schowala zeby kupic po przecenie. 😁 sie usmialam bo bylam tam pierwszy raz 🙂)
.
A druga kurteczka z nexta nowiutka z metkami. Taki pluszowy plaszczyk z kapturkiem . Ecru. I dalam za niego 18zl. 🙂) uwielbiam takie lowy 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...