Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂

Ech, ja też myślałam, że dzisiejszej nocy sobie pośpię 🤔 Maja zasnęła o 18:30 i spała do północy, zjadła i do 6:30 nawet się nie wierciła 😁 Ale niestety ktoś nam biegał po posesji 😮 z córką takiego stracha się najadłyśmy, że policję wezwałyśmy 🤔 No i zanim przyjechali, to by w tym czasie zdążyli nas ukatrupić 🤢 Tak więc do rana spałam z sercem w gardle i nożem w ręce 🥴

Moja Maja też często potrzebuje uwagi ale na szczęście potrafi sporo czasu sama się bawić, przeważnie tak do ok. 16 na zmianę leży na macie, w leżaczku, huśtawce lub jeżdzi ze mną po domu w krzesełku do karmienia i mi "pomaga" 😁 Dopiero póżnym popołudniem domaga się wspólnych zabaw i noszenia na rączkach no ale przecież kiedyś trzeba się poprzytulać 😁
Ja oczywiście mogłabym ją niańczyć przez cały dzień ale boję się, że jak pójdzie do żłobka to się zapłacze, bo tam nikt nie będzie jej nosił całymi dniami.

Karolka życzę powodzenia na jutrzejszych uroczystościach 🙂 Maja na moim ślubie też była w jeansowej sukieneczce 😁

Sandra masz rację, czasy się zmieniają jak również sposób karmienia. Ja pierwszą córę prawie 16 lat temu całkiem inaczej karmiłam (nawet nie bawiłam się w wprowadzanie glutenu, bo pojęcia o tym nie miałam i od 6 m-ca od razu była cała butla kaszy manny). Ale to nie oznacza, żebym tak robiła przy drugiej, skoro są prowadzone badania i coś z nich wynika, jak np. zmiana schematu żywienia to wolę iść z duchem czasu i w miarę możliwości trzymać się tego.

Efek ja zamawiałam fotoksiążki, dla mnie super 😁 Możesz umieszczać co ci się podoba teksty, obrazki itp. Ja zamawiałam tutaj:
http://allegro.pl/fotoksiazka-a4-40-stron-kurier-gratis-i3096462368.html

Dzonatalie gratuluję 😁 Ja jeszcze nic nie wygrałam, marzy mi się 6 w totolotka ale nie gram 😁

Przepraszam, że tak się rozpisałam ale naskrobałyście tego dzisiaj trochę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ola znowu zasnela juz o 21 🤪 pewnie dla nuektorych to i tak pozno ale ja sie ciesze bo przyzwyczaila na do chodzenia spac przed polnoca lub w najlepszym wariancie po 22 🙂 ale musze ja troche poprzestawiac i Ola ladnie mi w tym pomaga hihi.

Uciekam spac mamuski 🙂 dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu trzydniówka to jak nazwa wskazuje trzy dni wysokiej temperatury. Czwartego dnia temperatura znika a pojawia się wysypka. Niestety inaczej się tego nie pozna jak dopiero po wysypce. Jeśli nie ma kataru, kaszlu, wymiotów, biegunki - objawów innych poza gorączką to spróbuj odczekać te trzy dni i zbijać gorączkę. Niestety rozdrażnienie może wynikać z gorączki. Znam też dzieci które tak gorączkowały tuż przed wyjściem ząbków. Ale jak po dziąsłach nic nie widać to ciężko powiedzieć. Jeśli po paracetamolu nie spada to można stosować na zmianę paracetamol i ibuprofen ale nie wiem w jakich odstępach czasu. Bo sam paracetamol powinno się dawać chyba co 6-8 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my od 7 nie śpimy.
U nas też słonko ,ale samochody jeszcze zamrożone.
Karolka powodzenia dla Was i Ulci 😘
A u nas jak zawsze problem z chrzestną 😠
W koncu zdecydowałam się na kuzynkę ,która w grudniu została już chrzestną ,ale gdzieś daleko w Polsce.
Poszła wczoraj do księdza po zaświadczenie i co ksiądz jej nie dał 😮 😠 😠 😠 😠 😠 Jestem tak wkur..... ,że mała bania . 😠
Już nie wiem co mam robić to 3 osoba ,która nie dostała tego cholernego papierka 😠
Mam już dość tych chrzcin i tego wszystkiego 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉

Wszystkiego Naj dla Naishy :*

My od 6:30 nie spimy ale dla mnie to i tak luksus po ostatnich nocach i ogolnie spal w swoim lozeczku! I nawet się o 2po karmieniu rozbudzil bo przemokniely pampers byl i pajacyk wiec musiałam go przebrac odlozylam do łóżeczka polezal i zasnal nie wierze!!! A to dlatego ze mial wieczorem temperaturę i podalam czopka wieczorem po kąpieli....czyli te wszystkie zle noce to jednak mu dokuczal jakis bol....teraz tez ma.37, 5 nie wiem czy podawać czopka dalej? Narazie bawi się ładnie. ...

Mam nadzieje ze to zeby bo tak dodatkowo laduje palce do buzi jednego sobie tak w policzku gryzie czyli cos z boku wychodzi, jak wychodzily jednynki nie mial goraczki lagodniej znosil...noce byly ok...i gryzl z przodu raczki, jak.sprawdzam dziąsła na ile mi da to na dziasle z boku jest taka gorka, zgrubieniee....dodatkowo kupe zrobil w nocy a nie jak zawsze rano po karmieniu ale nie zadka ....jak ma niby na zeby byc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
U nas dzień dobroci dla mamy - pospaliśmy do 8 🤪

Latka może spał dobrze w nocy bo gorączka? Wyższa temp. powoduje senność...
A z tym podawaniem ibuprofenu i paracetamolu naprzemiennie zdania są podzielone, jedni mówią co 4 inni co 6 godzin... Ale faktycznie, przy 37,5 nic bym nie podawała tylko obserwowała dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie,
my wlasnie zjadlysmy mus owocowy i mala jakas cicha dzis i marudna..
nie moze zrobic kupki od wczoraj, probuje jej pomoc bo widze ze cisnie bobka ale nie moze wycisnac, a nie mam zadnego czopka co by jej ulzylo i mogla normalnie sie zalatwic,
😞 😞 pierwszy raz mamy problem z kupka 😞

no i dzis 6 miesiecy mija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ogolnie, raczej nie marudze, ale chyba pora się wygadac, bo przezywam jakis kryzys… albo może po prostu zaczynam się stresowac powrotem do pracy..
Mam dosc, powoli!!!
Mniejsza ciagle w nocy placze, bo boli ja brzuszek (jak dla mnie) , ale nie mam zielonego pojecia od czego  Odstawilam wszystko praktycznie, marchew, kaszke, były dni ze tylko cyc.. ale nie mogę jej już tak trzymac bo niedługo wracam do pracy..
Wczoraj budzila się co godzine!! A mi się chcialo już plakac normalnie… 
Z butli wypije jak ma kaprys zasypia na cycu albo jak tata nosi. Co prawda od 3 dni, zasypia ale tlko z rana sama.. co prawda dzisi zrobila cyrk, ale jej nie odpuściłam, ona beczala , a ja razem z nia  ale w koncu zasnęła.. a ja zostalam, z poczuciem, ze jestem wredna. Normalnie mialam taka nerwice, ze najlepiej bym palnęła drzwiami i je zostawila. Aaa bo zapomniałam dodac, ze obok na lozku siedziała i ryczlaa Nadia,bo nie pozwoliłam jej kupki z kurzem zmiesc na jej zmiotke do zabawy..
Ale niestety moja mama ani cyca nie da, ani nosic nie może.
Do tego wszystkiego Nadia od czasu urodzenia się Titi, placze o szystko. A bo założyłam jej szalik, a bo nie założyłam jej szalika. Nie potrafi powiedziec, o co jej chodzi, tylko zaczyna ryczec i dopiero pozniej mowi. Wszystko wiem, ze to z zazdrości i zwraca na siebie uwage, ale ja te jestem człowiekiem i mam określone granice wytrzymałości, wiec konczy się to tak, ze ja na biedna Nadie się wydzieram, ale już momentami mam dosc, jak widze te jej grymasy i wymuszanie bez ani jednej lzy.. i oczywiście tekst: Gdzie jest mój tatus?? ;/ bo jak zaczyna plakac to tatus pozwoli..
Darek oczywiście twierdzi, ze tylko krzycze, a na prawde o niektóre rzeczy proszę się do wyygania, no to kiedys chyba trace cierpliwość..O kapcie to temat rzeka  Wczoraj się tak pokłóciliśmy, ze szkoda gadac..Tatianka oczywiście placze tylko w tygoniu, bo przeciez do godz.9 jak Dareczek jest w domu to nie zapłakała, tylko nie otrafi pojac, ze jestemy wszyscy w domu i każdy zwraca na nia uwage i zajmie się przez chwile. Oczywiście gdzies pojechal, ja chciałam zajac się obiadem, a Tatiana koncertowac zaczela..ale przeciez ona caly dzien nie placze 
I babcia, której garnki usyfione stoja, ja patrze co ona dzis robi, a ona podchodzi do zlewu i się bierze za mycie moich naczyc ze sniadania!! Nienawidze jak zmywa za mnie, bo lubie to robic i jest to chwila gdzie mogę się odstreswac i wysjc z pokoju i się czyms zajac..
Mowie, jej to po 100razy.. no t twierdzi, ze chce pomoc.. Ale tego ze w lazience wystarczy nasrac na srodku, albo szafki w kuchni brudne, albo podloga to już nie widzi. Lepiej umyc moje garnki i wyzygac, ze gdyby nie ona to bym sobie nie poradzila..FUCK!!!!
No to z rozpedu jak mloda zasnęła, pomylam podlogi pozamiatałam i gitara…
Toc się wyżaliłam choc troche 
Jak na 6 miesiecy to i tak nie za wiele… hehe…

Jak się Wam nie chce to nie czytajcie, wazne ze mi troche lepiej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😞 moje dziecko zaczelo wrzeszczec, plakac i cisnac i nic 😞 normalnie plakalam razem z nia! 😞
pierwszy raz taka sytuacja wiec nie wiem co robic bo nic nie mam oprocz bobotic, dalam jej kilka kropelek i uspokoila sie po tych kropelkach, "odzyla" wiec moze cos pomogly na brzusio..wlasnie usnela 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Sandra w końcu i Ty trochę ponarzekałaś 😜 😉 i dobrze tak trzeba ,bo inaczej byśmy zwariowały 🙃
A słyszałyście pewnie o tej matce co się spaliła z córka ,dzień wcześniej chciała do psychologa ,wiec lepiej się wyżalić niż potem głupoty wyprawiać. 🤔
Pode mną się wprowadzili ludzie i tez plącze dziewczynka często wiec się ciesze ,ze nie tylko moja robi syreny na cały blok 😜
Wiki robi sobie druga drzemkę ,dzisiaj mój małżonek wziął sobie wolne i idziemy na zakupowy szal 🤪 🤪 wszyscy maja sobie coś do kupienia wiec będzie wesoło 🙂
A jutro dzień pod tytułem spacerki z Wikuliną 🙂 wiec weekend się zapowiada super rodzinny.
Tylko nie wiem jak starsza bo się pożarłyśmy wczoraj i zwinęłam jej internet i chodzi naburmuszona i wszystko jest na nie. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra..i dobrze zrobiłaś że się wygadałaś, czasami trzeba. Moja też w nocy się budzi 3, czasem 4 razy i mam już dość nieprzespanych nocy, ale co zrobić. Nawet jak próbuję w dzień podrzemać jak ona śpi to się nie da, bo to pies lata i chce na dwór albo inne duperele.
Chyba nam wszystkim brakuje słońca i witaminy D 😉

Buziaczki dla Waszych małych słodziaków !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.youtube.com/watch?v=wrPKgdVRKQ8&feature=youtu.be

Sandra ciesze sie że ponarzekałaś, bo sie dowartościowałam troszke :P Myślałam że skoro nie narzekasz to pewnie Nadia super sie z siostrą dogaduje... że tylko ja nie moge sobie ze Starszym poradzić. :* Nie daj sie dziewczyno!

Dzonatalie buziaczki dla Naishy! Jak czasem sie zdarzy problem z kupką to warto mieć kawałek mydełka takiego wystruganego jak czopek. Ja czasem z braku innych środków używam patyczka do uszu polanego oliwką. Samą tą miękką końcówką delikatnie masuję odbyt żeby zwieracze sie rozeszły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...