Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
jaki słodziak z Krzysia :*

ja mam siateczkę do pokarmów (chyba o tym mówicie) i odrazu kupiłam 10szt tej wymiennej siateczki... i bardzo dobrze się sprawuje... daje mu tam jabłuszko, chlebek, ciasteczka i inne różne pokarmy i wiem że się nie zakrztusi... i mam chwilę wolnego jak sobie mamla przez siatkę... 🙂

byłam u ciotki która ma wagę dla niemowlaków i wyszło że Szymon waży 7,550 więc moja waga coś zniża co z tym idzie : ważę o kilka kg więcej niż myślałam 😠 niestety Szymon nie daje mi czasu na ćwiczenia, a jak już mam chwilę to jest tysiąc innych spraw do zrobienia a wieczorem marzę o spaniu a nie o ćwiczeniach ... ;/

tak więc nie mam czasu nawet na forum. to co przelotem podczytuje to tyle...

Karolka powodzenia, (bo chyba nadchodzi wasz dzień i chrzciny... 🙂 jak to mówią z tej okazji: "dużo szczęścia na nowej drodze życia'' i oby wszystko poszło po waszej myśli 😁

od rana u nas sypie i śniegu po kolana...

a w sobote zjazd rodzinki.. moja babcia i mama robią urodzino-imieniny i dodatkowo 27lecie małżeństwa rodziców... dzisiaj już 2 placuchy upieczone i sernik, jutro robimy sałatki i torta... a w sobote ostatnie przygotowania i impreza na całego (25osób + 5 dzieciaków) 😮

aaa i od 3 dni męcze się z bolącym zębem (leczony kanałowo) ... byłam u dentysty zrobiłam prześwietlenie szczęki i jutro o 10 mam usuwanie 😞 już się boję bo nigdy nie miałam zęba wydzieranego... tak więc zapowiada się ciekawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oj Isa to powodzenia w przygotowaniu imprezy i u dentysty. Ja miałam nie tak dawno zęba usuwanego, lewą dolną 6, nic przyjemnego to nie jest, życzę sprawnego dentysty 😉
I wybacz ale chyba coś nie kumam - jak Twoja waga zaniża? Skąd wiesz, ze ważysz więcej? Po wadze dla niemowląt? 😁 Wybaczcie, ja dziś nie trybię prawidłowo 😁

Krzyś super przystojny, jaki dołek w brodzie 😎 Same przystojniaki i ślicznotki nam rosną 🙂

Sandra pytałaś czy będą efekty - będą 😉 Ja lecę z tymi ćwiczeniami 3 tydzień i są efekty 🙂 Bardziej niż na wadze to w cm w pasie - figura wraca to takiej normalnej, przedciążowej 🙂 Wreszcie, bo ja, wstyd się przyznać, długo wyglądałam jakbym była w I trymestrze 😞 Ale pracuję nad tym i EFEKTY SĄ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka, ćwicz z Tymkiem 😉

młody śpi juz ponad 2,5h z czego ostatnia godzine na moich rekach... jestem uwieziona... przejrzalam cały net i juz sie nudze... głodny powinien byc, bo obiad jadł ok. 13.30 😮 a teraz sni mu sie cos niedobrego, bo czolo marszczy i piszczy jakby plakac chcial 🤔 a mnie ręka drętwieje 😜

Isa wspołczuje zęba 😞

ooooo... szlochanie przez sen doszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj wlasnie tez spi na rekach coś ostatnio bardzo czesto i co za tym idzie bardzo odczuwam to ns.swoim kręgosłupie....

Inirtam, ćwicze z Nim czasami, no właśnie czasami , nigdy nie byłam systematyczna; ^
Popatrzę dokladnie moze podpowie mi internet kilks cwiczen z dzieckiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko wykapane, spi od jakiejs godzinki 😉 nawet bez mleka sie obeszlo a zwykle po kapieli pije mleczko i drzemke ma 😲

ja siedze jem paczka i pije herbatke , czytam co naskrobalyscie, czeka mnie jeszcze obiado-kolacja do zrobienia 🤢

co oznaczaja te kropki "." 🤔 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny , czy moge kilka dni szybciej przejść na mleko nastepne, czy lepiej o.kilka dni dłużej byc na tym pierwszym mleku? Bo Tymek za 10 dni Skończy 6mc a na tyle mi mleka nie wystarczy wiec nie wiem jakie kupic? Tak tydzien mniej wiecej wczeniej przed skonczeniem 6, i mozn bezpośrednio przejść czy mieszac np raz takie raz takie zeby sie przyzywczailm? 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia mam wrażenie że te chłopięce rzeczy idą jak ciepłe bułeczki! co się coś pojawi to znika!
ja też się dziś na pączki skusiłam na spacerze 😉
isa oby szybko poszlo to wyrywanie 😞
latka ja też nigdy nie akceptowałam ćwiczęń w domu. zawsze jakiś fitness a jeśli już sama- to rower! ale z czasem sie przekonałam. raz włączyłam ten skalpel i po prostu zaczełam ćwiczyć i jakoś poszło 😉
mały się położy spać to zrób to samo. nawet nie zauważysz jak 40min minie
initrram biedny Tymcio, pewnie brak mleczka mu sie sni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mały mnie zadziwia... piszczy śmieje się i jednocześnie płacze... na szczęście już wykapany śpi... dzisiaj przebił sam siebie spał w sumie 1,5h przez cały dzień...

efek bo u mnie na wadze pokazywało że Szymon waży 7,2 kg a byłam u ciotki to u niej na wadze niemowlakowej pokazywało 7,550 ... więc wydaje mi się że moja waga coś zaniża. ;/

my właśnie kończymy puszkę z mm 1 i już mam kupioną 2 ... i od jutra chyba zacznę mieszać i przyzwyczajać go do 2 , w sumie to on mleczko pije max 2 razy dziennie po około 60-100ml 😮 i w nocy raz 150ml. ( w sumie wczoraj na noc dostał 100ml kaszki na dobranoc jabłkowej i w nocy zrobił mi jedną pobudkę na smoka, nie chciał mm, dopiero o 5 rano wypił 50ml mm...) jest dzień że ma apetyt a jest dzień że praktycznie nic nie je... zwalam to na zęby które idą i wyjść nie chcą !! 😠

uciekam do kąpieli i spać... jutro ciężki dzień, ale chce to mieć za sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

Najlepszego dla Tymka 😘

Marylu Krzyś jaki przystojniak 😉

Latka ja już powinnam dawać Mai MM2 ale mój M za dużo kupił 1 😠 I niestety nie wyrzucę. Ale już na szczęście mi się kończy (została 1 puszka) więc będę zaczynała wprowadzać. Ja robię mleko 150 ml i 5 miarek i stopniowo najpierw przez kilka dni będę robić 4xMM1 i 1xMM2. Póżniej 3miarki mm1 i 2 miarki mm2 aż dojdę do 5 miarek MM2 🙂 Tak, jak napisała Sandra lepiej stopniowo.
Moja córcia też ma dni, że je za dwóch a są też takie jak dzisiejszy, że nic nie chciała. Już na głowie stawałam, żeby ją nakarmić, podałam nawet kaszkę o smaku czekoladowym po 5 miesiącu, niestety wylądowała na mojej bluzce 😮

Dzonatalie mamy te same spacerówki ale mi Maja się nie wyślizguje 🤔 Może dlatego, że jest przypięta pasami 😁 No i ja nie znalazłam tych zameczków 😮 Oczywiście rozkłada się na płasko ale siedzenie jest dalej kubełkowe. A wyjęłaś już wkładkę?

Ja przez ostatnie dni szorowałam dom 🤔 No i mam błysk, ciekawe na jak długo 🤨
Maja w ciągu dnia jest grzeczna ale w nocy coś jej się pozmieniało 🤔 Mam nadzieję, że wrócą stare, dobre czasy 😁 Dziś zasnęła o 18:30. Zobaczymy, czy będzie ją coś męczyć w nocy 🥴 Zębów nie widać 🥴

Tak pisałyście o tych teściowych, jak ja się cieszę, że od moich dzieli nas tyyyyle kilometrów 😁
Jak teściowej powiedziałam w święta Bożego Narodzenia, co myślę o jej niańczeniu 30 letniego syna, który z nimi mieszka, tak do tej pory odezwała się tylko dwa razy. Mój M wówczas stanął za mną murem 😁 Ale za to Maja rozmawia sobie często z dziadkami na Skypie 😁 Ja wtedy mam czas dla siebie, bo oni ją zagadują 😁

Mój M wyjechał środa -piątek do W-wy i mam spokój 😁
Kupiłam sobie czarne spodnie a'la skóra i starsza córa mi je zabrała 🥴 Kurczę, nic nie mogę sobie kupić, bo jak ona podpatrzy to zaraz mi jęczy, że też chce takie 🤔
To zamówiłam drugie, trudno-będziemy chodzić w takich samych 😁 Jak Majka będzie w jej wieku to już raczej nie będzie chciała ubierać rzeczy, które będą mi się podobały 😁 😁 😁

A co do gryzaków ja też mam z siateczką ale niestety kupiłam tylko jedną i po dzisiejszym bananie nie mogę jej doczyścić. Muszę zamówić kilka 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry wieczór. Dzień minął nie wiadomo kiedy. Poczytalam Was ale jakoś nie wiele pamiętam...
My na MM2 też przeszłyśmy od razu. Wiem że się nie powinno, ale tak wyszlo. Poza tym ona pije różne mleczko bo kaszki kupuję te na wodę, z dodatkiem mm i to różnych firm. Na szczęście nic jej nie jest. W tym momencie mamy MM2 gerbera.
A kiedyś pisałyście o konsystencji kaszek. Ja już doszłam do tego że na 150ml daję 4 miarki te co do mleka i wtedy kaszka jest odpowiednia do podania z butelki. Jak chcę dać z łyżeczki to daję 5 miarek. W ogóle dziwią mnie te proporcje podane na opakowaniach, bo jakbym nie mierzyla to moje łyżki stołowe nie mają takiej pojemności żeby 4-5 łyżek dawało 45g!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sypie na oko 😉 musi być raczej gęste niż rzadkie, nie tak żeby lyzka stała, ale też nie tak, żeby się z niej wylewalo 🙂 i mimo, że Tym na cycu, to daję mu kaszki mleczno-ryzowe, czyli na mm...

U nas sporu o teściową ciąg dalszy.... 😞

Marylu, może i mu się tak śniło, bo ostatnio coraz mniej przy piersi 😞 w zasadzie tylko w nocy i rano jeden posiłek... I przystawiam go po każdym innym posiłku,żeby choć się napis trochę, to się odwraca :/ jutro robimy próbę z niekapkiem i wodą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas aktywny dzień 🙂 Nati dziś wcinała brokuła 🙂 Zrobiłam już kilka pojemniczków do zamrożenia. Jutro jeszcze raz brokuł, a potem pietruszka i szpinak 🙂
Dzwoniłam dziś do żłobka. Moja niunia jest na 85 miejscu i jest duża szansa, że od września pójdzie do żłobka 🙂
No i jednak mamy problem z chrzestnymi dla Małej Chciałam aby chrzestnymi byli moja siostra i jej mąż, ale oni są tylko po ślubie cywilnym. Z tego co mi sis mówi, to jej mąż nie chce kościelnego. Siostra rozmawiała więc z proboszczem, czy ewentualnie dla niej chociaż wystawi zaświadczenie, bo przecież nie jej wina, że mąż nie jest religijny, to ją opieprzył i skończył rozmowę tekstem „Jak Pani sobie w ogóle to wyobraża???”. A nie było co ukrywać, że mają tylko cywilny, bo proboszcz ich kojarzy i wie, że kościelnego nie mają. Trochę jesteśmy w kropce, bo nie mamy komu zaproponować. Wielu z naszych znajomych albo nie jest katolikami, albo po prostu jest nie wierząca… Chcieliśmy kogoś młodego, ale jak nie będzie wyjścia to będziemy rozmawiać ze starszyzną w rodzinie 😁

Sandra, ja tam w cuda nie wierzę, jeśli chodzi o skalpel. Wzmocnisz mięśnie, wysmuklisz, ale na jakieś spektakularne wyniki nie ma co liczyć. Dlatego ja to połączę z bieganiem, a potem uderzam w killera. Albo turbo 😉

Inirtam, całuski dla Tymusia! 😘 😘 😘 I gratulacje z okazji ząbka!

Marylu, ślicznie żeście zrobili tę ścianę dla Krzysia 🙂 Pochwal się jak zdjęcia powiesicie 🙂 A ja z żyrafy Sophie mam naklejkę na samochód „Baby on board” 😁
My bez ślubu z M żyliśmy kilkanaście lat 😁 Na szczęście teście nie wtrącali się do tego. Uznali, że to nasza prywatna sprawa. Ślub wzięliśmy tylko ze względu na Nati, bo za dużo problemów urzędowych się porobiło 😉
A sukienka bardzo mi się podoba 🙂 Piękna klasyka 🙂
No i jakie uwodzicielskie spojrzenie ma Krzyś 😉

Madzia, współczuję sytuacji z allegro. Ja już się tak kiedyś nacięłam i teraz jak kupuję jakiś ciuszek na szczególną okazję to zdecydowanie wolę go obejrzeć na żywo zanim kupię. Zdrówka dla M 🙂

Mixi, dobrze, że Wiki ma płucka czyste 🙂 Oby jak najszybciej tego kataru się pozbyła 🙂

Ja już mówię Wam dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka ja Małej daję kaszki z bobovity z glutenem: mleczna kaszka manna i kaszkę pełnoziarnistą na dobranoc 🙂

Laura tak polubiła stanie że nawet w nocy jak się przebudzi to nieprzytomna wspina się do pionu. Boję się żeby sobie krzywdy nie zrobiła 😞 Już widzę jak nie trafia rączką na szebelek i wali buzią o szebelki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, Wy już możecie isc na całość bo wprowadzanie glutenu macie za sobą; ) a ja się musze w końcu za To wziąść, tylko ze boje się ze nie będę wiedzieć czy szkodzi mu gluten czy cos innego bo wiadomo ze w tym czasie moze tez dostawać cos nowego, jakieś mięso itp 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak podpowiadam, bo możesz tą kaszkę robić w ilości np. 30ml - trochę dasz Tymkowi a resztę sama zjesz 😉
U nas na szczęście rewolucji brzuszkowych specjalnych nie ma. Są cuda z jedzeniem jako czynnością, czasem zdarzy się kupka zielonkawa ale brzuszek nie boli. Albo ja nie potrafię zauważyć że boli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...