Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry,

dziewczyny co mam robić bo mnie prawy cyc tak okropnie napierdziela że szok, w nocy nie karmiłam z tej piersi i mi się guzy okropne porobiły i mimo, że o 6 rano małą przystawiałam do tej piersi to nadal strasznie mnie boli, mam guzy i pierś co najmniej dwa razy taka jak lewa
dodam, że muszę teraz moje cycki tak wyszkolić, żeby wytrzymały od 8-16 bez karmienia bo od pon do pracy idę, więc nie chcę małej ciągle przystawiać do tej piersi, żeby nie pobudzać laktacji, tylko ją raczej ograniczać

jest jakiś sposób, żeby mniej bolało i nie zrobił się stan zapalny?? okłady gorące czy coś? czy spuszczać po trochu mleka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
My dzis zaszalałyśmy i do 7.30 spałyśmy.
Natalia super ,że w wynikach nic nie wyszło. 🙂
Karolka straszna ta historia z tą matką 😲,a o tej chorobie już kiedyś oglądałam film.
Doti super sukienka .Bardzo mi się podoba 🙂
U nas pogoda jako tako ,dzisiaj chyba pójdziemy na spacer ,a jutro albo nad morze ,albo na odpust u nas do kościoła 🙂
I jeszcze czeka mnie zakup dla starszej traperów ,kurtki przeciwdeszczowej i jeszcze paru pierdół bo 20 jedzie na tydzień w góry z klasą . 🙂 🙂
Musze Wiki kupić krem z filtrem bo do tej pory smarowałam jej bambino z faktorem 4 ,a już się ładnie opaliła na buzi .
Pati niestety nie pomogę co do piersi ,u mnie wystarczyło podpiąć Wiki i przechodziło . 😜 😉 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati ja bym masowała żeby zastoje rozluźnić i po troszku pasuje upuszczać. Nie często i nie dużo, tylko tyle żeby poczuć ulgę. Możesz też spróbować opróżnić pierś do zera za jednym razem żeby zastoje zeszły a po kilku godzinach upuszczać tylko po troszku. W nocy chyba w ogóle więcej mleka sie produkuje...

Szykujemy sie do kupienia fotelika dla Małej. Każda jazda od jakiegoś czasu to nieprzerwany płacz. I chyba wybierzemy ten 0-25kg z możliwością montażu tyłem do kierunku jazdy bo Lusia ma dopiero 8kg... tylko on mi sie wydaje taki niski. Znaczy że oparcie ma niskie....Nie wiem czy do 25kg wytrzyma żeby wzrostem dziecko nie wyrosło...

Wybieracie się na film "oszukane"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Pati wiem co przechodzisz ja to mialam non stop...na dodatek Ulka nie chciala z tego cyca ciagnac, bo jej mleko z niego nie smakowalo 😮 mi pomagaly cieple oklady i od razu odciaganie laktakorem...oczywiscie najlepiej jakby Gabrysia Ci tego cyca oproznila. Pomaga tez np. odkurzanie i inne podobne prace domowe, bo wtedy ruszasz ramionami i to piersi rozluźnia...
Ja normowalam swoja laktacje jakies 2 tyg, wiec przez weekend raczej Ci sie to nie uda 🤔 ale zawsze mozesz w pracy pokarm odciagac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
witam 🙂
Pati wiem co przechodzisz ja to mialam non stop...na dodatek Ulka nie chciala z tego cyca ciagnac, bo jej mleko z niego nie smakowalo 😮 mi pomagaly cieple oklady i od razu odciaganie laktakorem...oczywiscie najlepiej jakby Gabrysia Ci tego cyca oproznila. Pomaga tez np. odkurzanie i inne podobne prace domowe, bo wtedy ruszasz ramionami i to piersi rozluźnia...
Ja normowalam swoja laktacje jakies 2 tyg, wiec przez weekend raczej Ci sie to nie uda 🤔 ale zawsze mozesz w pracy pokarm odciagac 😉


no taki miałam właśnie plan, że w pracy chcę po troszku odciągać, ale tylko tyle żeby ulżyć sobie jak już mi bardzo nabrzmieją, żeby docelowo piersi mi wytrzymywały te 8-9 godzin bez karmienia
no ale nie spodziewałam się ze dziś mi takie coś się stanie, w zasadzie to pierwszy raz mam taki ból, bo mnie jakoś na początku ominęły te wszystkie zastoje itd., to teraz to odchoruje...

dałam Gabi żeby wyssała, ale wydaje się nadal strasznie nabrzmiała, a o masażu to nie ma mowy bo przy każdym dotyku nawet delikatnym boli mnie okropnie..
zaciskam zęby i staram się pomasować ale nie daje rady za długo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂) Hey 🙂)
Ja pozytywnie naladowana z ranca przebieglam 5km 🙂 Upocilam sie niesamowicie 🙂 Teraz zamiana i maz na rolki poszedl ;D

Ja zaluje ze Nadii nie kupilam do 36kg, bo teraz musze znow nowy jej kupic...a dosc sporo placilismy. Co prawda Titi teraz go przejmie.. 🙂 Ale jeszcze musi sie pomeczyc,bo pas w tym wiekszym foteliku jej za blisko szyi idzie..

A co do piersi, to mala ciagle ode mnie nuplala, nie udawalo mi sie az 8h wytrzymac, ale po powrocie do pracy 2 czy 3 dni byl problem i spokoj. Teraz jak probuje o 13 odciagac to mam problem szczerze mowiac.

Rozwazam czy podac malej znow kaszke zawierajaca mleko, moze juz sie brzuszek przyzwyczail, ale chyba nie bede ryzykowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Natalia, dobrze,że wyniki u Majuni dobrze wyszły 🙂
Karolka, ale historia, aż mi się w żołądku przewróciło...

Co do fotelika my kupimy ten od 9-18 kg, Chicco X-pace, podoba mi się no i cena uśredniona powiedzmy.

Kuba ma dzisiaj dzień śpiocha, już 2 godzinki od 6 rano zaliczył, jak nigdy 🙂
Jak wstanie, to pójdziemy na spacerek, a później jak M. skończy pracę to na obiadek i na zakupy, dokupić resztę letnich ubranek dla młodego.

:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia ja też się zastanawiam nad tym fotelikiem lub maxi cosi tobi 😉

A tak w ogóle co myślicie o odkupieniu uzywanego fotelika?
Bo mam możliwość właśnie tego maxi cosi od koleżanki, ale nie wiem jak to jest, chyba dziecko raczej powinno mieć nowy ?

Nasz fotelik jest do 13 kg więc chyba nie muszę się tak spieszyc? Tylko że na długość nie wiem czy będzie ok w sumie to się nie przygladalam jeszcze jakos 🙃
No i czy wysiedzi w takim podczas jszdy bo ciagle sie podnosi z tego
A w tym kolejnym nie wiem czy bedzie dobrz siedzial juz
Bo ogólnie to siedzi dobrze więc po foteliku latał nie będzie pewnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Robie sobie obiad.. w pokoju cisza..no to sie ciesze, ze dzieci sie grzecznie bawia 🙂 Wchodze i owszem Nadia pieknie ksiazki oglada, a Titulec stoi na krzeselku uczydelku i cieszy do mnie paszczaka 😉) Podlecialam, a ona co?? Jakos sie odwrocila i po prostu usiadla na nim, tak jak powinno sie siedziec.. a po chwili z niego zeszla.. Kontuzja nie odniesiona 🙂 Bylam ogolnie pewna, ze spadnie!!! Szogun..
Czlowiek kupe robic bedzie chodzil z dusza na ramieniu, co zastanie po powrocie 😁 Moze Titka na lampie
??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myślę ,że używany może być.
Ja muszę patrzeć na materiał bo w tym teraz Wiki jak śpi ,to strasznie się główka poci,chyba jakiś sztuczny. 😠
I też muszę poprać okrycia z tego 3w1 i wystawić 🙂 może się sprzeda .
Póki co może dzisiaj sprzedam chustę do noszenia dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...