Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja mam chustę tkaną i pewnie jeszcze długo jej nie sprzedam 🙂 Jest przydatna jak idziemy w miejsca gdzie ciężko poruszać się wózkiem, a zawsze zabieram ją jak planujemy dłuższe spacerowanie i wiem że Mateusz może się zmęczyć chodzeniem. Wtedy jego do wózka wkładam a Laurę przekładam do chusty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ależ jestem padnieta... Ula dzis spala 9-11 i kolo 16 zasnela na spacerze na 20 min 😮 nie wiem skad ona bierze sily 😮 katarek ja męczy,no wiec po kąpieli byla frida, kropelki i inhalacje, no i dziasla dentinoxem posmarowalam...mam nadzieje, ze ta noc bedzie w calosci przespana bez chrumkania...a jutro jedziemy do mojej siostry, to bedzie sie dzialo, bo jej dzieci zawsze dom roznoszą 😁 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O mamo!! Co za dzień!! Końca nie miał,ech... Padam na ryj...

Latka, jeśli masz pewność,że fotelik bezwypadkowy to moim zdaniem możesz brać , chyba że w oplakanym stanie... Maxi cosi tobi,ma dobre opinię, ja też biorę go pod uwagę, ale u nas zmiana fotelika zbyt szybko nie nastąpi, bo Tym za mało waży jeszcze, a nóżki mogą wystawać, więc luz... Poza tym ponoć bepieczniej, jak dziecko jedzie tyłem do kierunku jazdy bez względu na wiek, więc niech jeździ jak najdłużej 😉 fajnie, że tak szybko udało się wózek sprzedać 😉

Gratulacje dla Uli za dwie piękne jedyneczki i dla Titki za wspinanie się na wyżyny 😉 spryciula mała jeszcze pewne nie raz mamę zaskoczy 😜

Jutro komunia... Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja wlasnie padla.. Myslalam, ze ja rozszarpie ;// Oddalam Darkowi do usypiania, bo juz tracilam cierpliwosc...;/

Aaaa nie mowilam wczoraj rozmawialam z szefowa, wspominajac, ze w okolicy lipca bym chciala szukac pracy.. Powiedziala, ze mam sie puknac w lep i czym predzej spadac i zanosic CV do szitala 🙂)) !!!! Powiedziala tez, ze naczelna dyrka wogole sie dziwi, co tu jeszcze robie 🙂 Troche mi powlewaly, ze bystra, zdolna 🙂 a siedze w tym zlobie 🙂) I co bedzie trzeba podpisze mi z pocalowaniem w reke i kopem w dupe na do widzenia!!!! Ale sie ciesze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
My dziś wybraliśmy się na rodzinny spacerek i złapała nas ulewa.... brr aż mam ciarki do teraz. Krzyś kolejny dzień męczy się z ząbkami i znów nie je. Wg mnie waży tyle samo co miesiąc temu lub mniej 🤢 zważę go jak będę u siostry. Chciałam być sprytna i cały dzień mu dawać tylko kaszki- które lubi- ale nawet tego nie je. eh.
Krzyś jeszcze spokojnie się mieści do naszego fotelika. Właściwie jak teraz jest lekko ubiernay to ma tam dużo miejsca. do 13kg mu daleko a i głowa górą nie wystaje więc luzik 🙂 a dla bezpieczeństwa to mógłby do 14roku życia tyłem jeździć 😜

latka masakra jest z tymi urlopami. Każdy dzień na wagę złota! najgorzej jest jak mieszkasz za granica. Bo urlop masz jeden a chciało by się i rodzinę odwiedzić w polsce i gdzieś pojechać. A na wszytsko dni nie starcza 😞 dlatego ja większość wyjazdów do PL lece sama 🤢
Jak Tymuś się czuje? bo u nas też masakra z jedzeniem i ząbkami...
Fotelik jeśli używany od znajomych to bierz! nie powinno się kupować używanych jeśli nie znamy ich historii bo może być powypadkowy. A jeśli chodzi o profilowanie fotelika to nie słyszałam o tym 🙃
karolka masakra z ta kobieta 😞 mam nadzieje ze wysla ja na leczenie 😞
gratuluje zabkow u Ulci 😉
Sandros super titi alpinistka 😉 a wiadomo coś z mieszkaniem?
Doti daj znać czy po zmianie fotelika mała polubi podróże bo u nas też zawsze ryk w aucie...
Natalko a kiedy macie badanie krwi? I czy są w stanie określić czy Maja będzie mogła mieć dzieci w przyszłości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie kusi mnie odkupić ten fotelik bo jestem za nim a nowy jest cenowo dość drogi 🙂
Przemyśle to jeszcze. Mam czas. Myslalam ze juz w miare szybko zmienić trzeba, ale skoro ten co mamy jest do 13 kg Tymek dużo nie waży , pewnie trochę ponad 8 albo równe 8, tylko nie mogą nóżki wystawac??
Przygladne się jutro dobrze jak on miarowo w nim siedzi.

Co temu mojemu dziecku jest to nie mam pojęcia. ...wczoraj mówiąc juz od południa o 14 obudzil sie z drzemki i od tej pory nie spał aż do 18; 30 jakoś wredy kąpiel i zasnął. Po czym obudzil sie po nie całej godzinie.
Zasnął dopiero po 22.

Dziś wstal rano o 7, zasnął na drzemke o 11 do 14 i od tej pory nie spał o 18:30 kąpiel i zasnął na pól godz. I dopiero usnal....
Moje dziecko Teraz cierpi na bezsenność. Jedna drzemka w ciagu dnia.

Marylu, powiem Ci ze nie jest źle z jedzeniem. Je wszystko oprócz kaszki bo nie mamy tej którą lubi, mam nadzieje, że jutro już będzie. Pozatym je ładnie obiadek, dziś np. Jakoś 220g, deserek -sporo, mleko 150-180.
Az właśnie sie zdziwilam, że je ładnie, mimo tych zębów. Moze to jeszcze nie punkt kulminacyjny u nas.
Nawet ładnie sie bawi, dużo uśmiecha, gada, jestem zdziwiona 😮 heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To super zr nie ma przeciwwskazań. Natala pisała że muszą robić badania czy wada jest dziedziczna?stąd moje pytanie. Nie wiem czy dobrze zrozumialam, o genetyce nie mam pojęcia:/
Sandra no szkoda że tak zwlekają. Ci co to nadzoruja powinni jakieś terminy wyznaczyć.
Latka z fotelików nóżki mogą wystawać, ale główką nie może:-) dobrze że Tymus pogodny. U nas jeden dzien jest kulminacją bólu, i nic go nie cieszy. A kolejny jest ok. Po czym znow jest źle... I tylko n ie wiem kiedy to się skończy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja az sie boje co to będzie ale najgorsze przede mna, spodziewam się gorączki, luźnych kup itp bo pediatra mnie nastraszyla ze ciężkie to sa zęby a jak patrze to mam wrażenie ze jemu idzie 6 zębów z góry i na dole na pewno druga dwójka. ...
Tylko u nas znow nie wiem co z tym spaniem mu sie porobilo, nie potrzebuje wypoczynku. .. 🙂
Choć przeważnie jest spiochem. No ale jak zdaza mu sie pojsc spać o 17 do 6 , to i muszą się zdarzyć takie dni jak ostatnio;p

Marylu a jakie kaszki kupujesz tu w UK? Jakie probowalas? ? 🙂 tzn Krzys 😉
Padam na twarz a rano czeka mnie pobudka..
Dobranoc:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Laurka też sie mieści w foteliku bez problemu ale od jakiegoś czasu masakrycznie wrzeszczy i nie wiem w czym rzecz. Zawsze jest spocona, ale nie wiem czy spociła się od płaczu czy od fotelika. Dziś jest chłodniej. Jedziemy na zakupy to zobaczymy czy będzie płacz czy nie. Może jej jest za gorąco po prostu...

Latka główka nie może wystawać 🙂 Nogi mogą, wtedy sie je podkurcza dziecku jak na zdjęciu.
Ja zdecydowałam że jak będziemy kupować dla niej fotelik to przymierzymy do niego Mateusza, żeby widzieć na jak długo oparcie będzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry.
Marylu to mnie zaskoczylas tym pytaniem o dzieci czy Maja będzie mogła miec. Tak jak Sandra napisała,że kariotyp jest ok czyli Maja napewno jest zdrowa,tylko są te wady.Nawet sama nie pytalam o to czy Maja dzieci bedzie mogla miec,ale chyba nic z ciążami nie koliduje...
A zreszta napewno będzie mogła miec.Bo od M kuzyna dziewczyna teraz urodzila ona ma wade serca a mały Jasiu nic! Jest całkowicie zdrowy,bo tez mu robili wszystkie badania z tego wzgledu,że mama ma wade serca.
Takze raczej nie ma przeciwskazan do tego by mloda tez moze miec dzici,ale za to jest ten strach,że jej dzieci będą mogly mieć jakies wady serca lub rozszczep jesli to będzie dzieciczne jednak.A badanie krwi tak we Wrześni jak genetyczka Maję też chce zobaczyć jak się zmienia itd. Teraz tylko psycholog,ktory ma wystawic opis rozwoju i potem czekac na wizyte u Pani genetyk.

My już nie spimy od 6 w sumie,ale Majka jeszcze mi dala pospac do 8 i sama tez spała.Teraz kawka i potem wyjazd do Gniezna na zakupki 🙂

Maja sie tez miesci w foteliku,ale czasami jak sie zesunie to jej cale nogi wychodzą 😁 a tak to ogolnie jak odeszly kombinezony to wyglada jak patyk w tym foteliku,bo girki cienkie jak nie wiem a reszta nawet nawet grubuska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Natalia przepraszam z całego serca, co innego zrozumiałam. Cieszę się że Majka zdrowa i może normie funkcjonować ! Najważniejsze że z niej taka iskierka ruchliwa 🙂
Latka kaszki kupuje cow and gate różne smaki. I tylko je próbowaliśmy. Minus to mała pojemność tych co są od razu z mlekiem... Tylko 125g.

Co dzis macie w planach? My tylko jakis spacerek.
Miłego dnia Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
u nas szaro, zimno i pada, wiec humor nie najlepszy 🤨 czekamy aż Ula się obudzi i jedziemy do mojej siostry, tam z pewnością się rozruszamy 😉
M od wczoraj ma na mnie focha, mam go serdecznie dosyć i mam ochotę wszystko, co mi w nim przeszkadza, wygarnąć, ale wtedy to już niezły kocioł będzie 🤢

Milego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Dziewczyny sprawdźcie sobie naklejki na swoich fotelikach bo ogólnie to przyjęło się , że te pierwsze foteliki-kołyski są 0-13 kg, ale wcale tak nie musi być i np. na moim jak kiedyś przypadkiem zerknęłam to jest naklejka z informacją 0-10 kg, co prawda Gabrysia pewnie tę wagę osiągnie najprędzej we wrześniu na roczek albo i nie, bo ona taka drobniutka jest, teraz ma 7,5 kg a, że je niewiele to nie ma jak masy nabrać

No i faktycznie bezpieczniej jest dla dziecka jak jeździ tyłem do kierunku jazdy, jednak jeśli fotelik jest kiepskiej jakości, to fakt, że jest montowany tyłem na niewiele się zda i wówczas zdecydowanie lepiej jest kupić fotelik montowany przodem ale dobrej jakości, taki, który dobrze wypadł w testach zderzeniowych itd.

No i nie każde dziecko, jak jest już większe to chce jeździć tyłem niestety… 🤢

Ja akurat bałabym się kupić fotelik, który nie przechodził żadnych testów, bo nie mam żadnej, absolutnie żadnej informacji jak się spisze przy ewentualnym wypadku.

Pewnie, że lepiej, żeby nie było okazji testować, ale chyba bym sobie nie wybaczyła, gdyby coś się stało mojemu dziecku tylko dlatego, że miało kiepski fotelik. My akurat sporo jeździmy, więc bezpieczny fotelik to był priorytet. Sporo czytałam, przeglądałam te testy zanim się zdecydowałam na konkretny model, co prawda nie był może najtańszy, ale też nie jakoś super drogi bo kosztował 850 zł, ale za to ma maks. gwiazdek w testach. A kasę na fotelik miałam odłożoną z tego co Gabrysia zebrała na chrzcinach. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...