Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nocki robią się już standardowe czyli pobudka o 3, o 5 do nas i śpimy do 6/6.30.
Teraz mały krąży wokół mebli i kanapy, a w przerwie bawi się kabelkami ulubionymi 🙂
Nadal jestem wkurzona, cały czas chodzi mi po głowie, jak teściowa mogła się nie odezwać do syna i wnuka w dzień dziecka, nie mówię o prezentach, ale chociaż głupi telefon mogła wykonać, nie wiem co zrobić w tej sytuacji, doradźcie! :/
U nas jeden ząb , drugi się przebija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry 🙂
Ulka w żłobku byla dzielna, nawet nie zaplakala ani sie za mna nie obejrzala - dzieci ja zainteresowaly 😁 Ulci jeszcze daleko do chodzenia, nawet do raczkowania sie nie garnie, tylko by siedziala 🤔 jak lezy na brzuchu (bardzo niechetnie) to czolga sie do tylu lub kręci wokół wlasnej osi, a jak siedzi to czasem podpiera sie na rączkach , ale zeby cos z nogami pokombinowac to juz niebardzo..,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry...Sandra aż mi łzy poleciały 😞 Przypomniało mi się wszystko...ah
Widzieliście jak ksiądz ma wesele na DDtvn?? 😁 hahha
My już nie śpimy od 6 Majka tylko miala malą drzemke o 7:40-8:30.M pojechał do pracy i same siedzimy.
Wczoraj wieczorem jak juz sie polozylismy,cos nas wystraszylo...kurcze tak wyraznie jak by ktos cos polozyl na naszą komode...sprawdzalismy wszystko,ja myslalam,że Majce spadł smoczek ale leżał kolo niej i obydwoje bylismy wystraszeni...masakra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
U nas noc nieprzespana... ale mały od ok tygodnia ma mega katar i ciągle ma zapchany nosek 🤢 Mimo iż wyszły nam dwie górne jedynki to dalej się ślini i wydaje mi się że idą gorne lub dolne dwójki. Oby wyszły szybciej niż te górne !
ajj na temat wagi to ja nie rozmawiam. Ale właśnie takie flakowate mam ciało, że wstyd się w stroju pokazać 😞 kupiłam sobie krem ujęrdniający do biustu i taki antycellulitowy na ciało i mam nadzieje że to trochę pomoże...
mixi to z Wiki zdolniacha. Pewnie tylko chwila i już zacznie chodzić 😉 może i u KRzysia będą jakieś postępy jak będzie się z pchaczem bawić 😁
initram;(

spóźnione buziaczki dla Kuby :* Madziu nie zamartwiaj się teściową na zapas. Czasem lepiej żeby się nie odzywała jak nie ma nic miłego do powiedzenia. Jakby Ci zatruła życie to chyba by było gorzej 😞

Doti ty nie badz smieszna że źle wyglądasz! ostatnie zdjecia na fb- piekne! laska jak sie patrzy!
isa podziwiam Cie! i musisz być z siebie dumna że dajesz radę połączyć pracę z macierzyństwem! a jak wygląda sprawa wyjazdu do francji? przycichło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się po weekendzie. Zmęczona nieziemsko- Tym nie odpuszczał mnie na krok, nawet jak szłam do toalety to wył jak bóbr bo mnie nie widział. Cały czas uczepiony do mnie jak rzep 🤢 Na męża nawet nie zwracał uwagi.
Co do wagi to nawet gadać mi się nie chce, bo pomimo , że ćwiczę 2 albo 3 razy w tygodniu na siłowni, ograniczyłam jedzenie to waga jak spadła 1.5 kg tak stoi w miejscu. Co prawda brzuch mam o wiele mniejszy i boczki też- ale za to nogi jak u prosiaka 😞 Nie wiem co mam robić, żeby schudnąć. Przy wzroście 160 ważę ok 61 kg- więc wieprz ze mnie 😠 słodyczy praktycznie nie ruszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Witam się po długim weekendzie 🙂 My praktycznie cały weekend na świeżym powietrzu a w Dzień Dziecka Nata pojechała z nami do zoo 😁 Generalnie bardziej interesowały ją jej własne buty i dzieci biegające dookoła niż słoń czy żyrafa, ale i tak było super 😁

Karolka, trzymam kciuki za koleżankę, aby wszystko dobrze się skończyło.
Mixi, moja od urodzenia miała dużo włosów i też dostała ciemieniuchy. Ja po prostu przez kilka dni kilka razy dziennie lałam jej na czubek głowy oliwy z oliwek i wklepywałam w skórę. wieczorem porządnie zmywałam przy kąpieli. Co prawda cały dzień chodziła z tłustymi włosami przez tę oliwkę, ale ona czapeczek w domu nie toleruje, więc nie miałam wyjścia. Po kilku dniach ciemieniucha znacznie się zmniejszyła.

Zaległe życzenia dla wszystkich naszych kochanych bobasów i miesięcznych solenizantów 😘 😘 😘

Widzę, że trochę popisałyście od mojego ostatniego wpisu. Może uda mi się Was nadrobić wieczorkiem 🙂

Buziaki i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubuś ma właśnie drugą drzemkę, ja idę się wyszykować, bo jak wstanie to śmigamy na spacerek w nowym wózku 🙂 bo pogoda piękna!
Obiadek już gotowy, rodzice dzisiaj przychodzą w odwiedziny, więc miłe popołudnie się zapowiada. A teściowa, jak nie dzwoniła, tak nie dzwoni :/ chyba muszę ją olać, bo nerwy nic tu nie dają...
Jak wam się podoba nasz nowy wózeczek? http://www.wozkifoteliki.pl/wozki-spacerowe/324-maxi-cosi-noa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiki też ma druga drzemkę.
Pogoda jakby lepsza ,ale zimno wiec nigdzie nie idziemy.
Muszę coś pomyśleć nad ta ciemieniucha.
Karolka 38 tydzień to już dzidziuś fajny wiec jak tylko poród przebiegnie spokojnie to myślę ,ze będzie ok. 😉 🙂Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie 🙂
Magda fajny wózek ,a Ty nie chciałaś tego Quinny?
Ma taki sam stelaż jak mój ,bardzo fajnie się jeździ tylko ,ze ja mam pojedyncze kola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Od rana w biegu, byłam oddać krew, potem zakupy i tak zleciało...

Karolka łatwego i szybkiego porodu dla koleżanki! No i przede wszystkim zdrowego Maleństwa!

Madzia myślę że nie powinnaś się przejmować, w końcu to Wasze dziecko a nie Waszych rodziców. Nie mają obowiązku składać życzeń z tej okazji... Moi teściowie takich dni nie obchodzą w ogóle, moi rodzice też nie dzwonili i jakoś mi to nie przeszkodziło. Ja dzień dziecka swoim dzieciom zapewniłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie po dlugim czasie
Wszystkiego Najlepszego (spoznione) dla dzieciaczkow :*
i buziaki z okazji miesiecznic :*
mam nadzieje ze u Was wszystko w porzadku i do przodu..


u nas okej, praca, play group, dom i tak caly czas... bylismy zwazyc Naishe w piatek i wazy 8.630g 😉 a myslalam ze conajmniej 9

Naisha w zeszlym tygodniu zaczela raczkowac, a myslalam ze nie bedzie, bo woli chodzic za raczki niz raczkowac, jak juz za dlugo to ryczy z nerwow 🙃 i robi wszystko zeby wstawac, lapie sie pchacza i wstaje, lozka, lozeczka, szafy, komody, przewijaka WSZYSTKIEGO! i podnosi tylek, wiec tak to u nas jest, pierwsze buty do nauki chodzenia z Clarks zakupione w piatek, cenowo nawet nie drogie, bynajmniej porzadne! a jak w nich zasuwa. 😉

oto buciki:
http://www.clarks.co.uk/p/20352707

no i oczywiscie wczoraj kilka kompletow ubranek na lato kupilismy + sandalki + crocsy wiec na lato jest gotowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka! ważne że koleżanka jest pod opieką lekarzy, wszystko będzie dobrze!
Deira Natalka jaka już duża w avatarku! wow! a jak dziadkowie dają rade? zadowolona jesteś ? 🙂
dzo initram fajne buciki 😉 my mamy jakieś mokasynki i adidaski a mały zawsze je ściąga. Chyba musze mu kupić takie conversy wiązane za kostkę 😁
madzia fajny wózeczek;-) pokaż nam Kubusia w nowej furce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzo, inirtam napiszcie jaki rozmiar kupowałyście i jakiej długości wkładki ten numer odpowiada bo wg rozmiarówki Clarks to np.
3 UK to jest europejski 18,5
4 UK to 20, ale ile to jest w cm????
bo ja zielona na razie jestem w temacie rozmiarówki bucików dziecięcych, a trzeba pomyśleć o czymś bo młoda zacznie chyba prędko chodzić
na roczek to jaki zazwyczaj dzieciaki rozmiar noszą???

obrysowałam jej stopę na kartce i wyszło, że teraz ma długość 10,5 cm, to ile przez 3 m-ce może urosnąć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miło czytać takie dobre wiadomości!! 😁

Pati, te akurat te buciki są bardzo miękkie, przeznaczone do raczkowania i nauki chodzenia, jak maluch już chodzi, to powinny być trochę bardziej "twarde", sztywny zapietek, wyprofilowana wkladka... Ja zdecydowałam się na nie, bo dużo czasu spędzamy na dworze i młody "chodzi" w nich po trawie, po domu na boso, bo tak najzdrowiej 😉 Tym ma nozke 11,5cm i z tego, co pamiętam tyle miała wkladka 18stki w clarks, my kupiliśmy 20, czyli 4 (długość wkładki niecałe 13cm), bo but powinien być większy,mnie uczyli, że na początku ok. 1,5cm , żeby była swoboda
W tym clarksie mają też różne szerokości bucikow,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...