Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
tylko, ze one wapnia nie zawieraja, a ja musze jej jakos wapn w pokarmach przemycic 🤔 wlasnie przeczytalam w necie, ze wapn jest w tym calym sinlacu, to moze to sprobuje jej podac... no i wiecej jaj, masła. Piszą o twarozku, zeby dziecku po 6. miesiacu podawac...ale jaki, taki zwykły twarog na krowim mleku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
To ja nie pisze co Krzyś je w ciągu dnia 😁 haha w każdym razie nie martwcie się, wasze maluszki jedzą dużo ! 🙂
Karolka możesz posmarować jakimś zwykłym twarożkiem. A do kaszki może się jeszcze przekona? a może jakieś płatki z mlekiem by jadła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola, wiem, że gerber ma deserki z twarożkiem i z jogurtem.. może w ten sposób... moja lekarka zabroniła podawania produktów na krowim mleku do skończenia 10 miesiąca życia... wczoraj w ddtvn mówili, żeby dopiero po 12 podawać twarożki, ale takie w słoiczkach przeznaczone dla naszych maluchów niby można i te jogurty... u nas duży słoiczek jest na dwa razy 😜

podpytam siostrę, co ona dawała swojej starszej, bo ona też bezmleczna...

Marylu, myślę, że nasze chłopy podobnie jedzą... co ja ze sobą wyprawiam, żeby mu łyżkę obiadu do buzi wetknąć.. mój jest na 3 centylu wagowo, więc Krzyś przy nim ma się chyba nieźle 😉 na pewno nieco lepiej 😉
wzrostowo jest w okolicy 50 centyla...

u nas pogoda jeszcze ładna, więc wybywamy.. obczajać działki!! będę cisnąć męża!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam Ula zajada te deserki z jogurtem i twarożkiem, ale to i tak za mało nabiału... bede bardzo wdzieczna jak sie popytasz co by mozna bylo podac zamiast produktow mleczych... mojej siostry synek tez byl bezbutelkowy i bezmlekowy, tzn z cyca chcial pic, no ale mojej siostrze sie udalo karmic do do 1,5 roku zycia, ja niestety nie mam juz wcale pokarmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Skoro o jedzeniu mowa, to jak Wasze dzieci obecnie jedzą? Bo zaczynam się zastanawiać nad zlikwidowaniem jednego cyca - o godzinie 15. Wtedy miałaby tylko dwa karmienia naturalne i tak w przyszłym miesiącu kolejnego cyca bym zlikwidowała, a sierpień, wrzesień pociągnęłabym jedno karmienie i od października bym ją odstawiła.
Na razie moja je tak:
06.30 cyc (oba)
09:00 śniadanko (kaszka pszenna/kleik) około 180 ml
12-13.00 obiad (200 ml papki warzywno-mięsnej)
15.00 cyc (jeden)
17.00 cyc (jeden)
20.00 kolacja (200 ml kaszki ryżowej)
Od śniadania do obiadu czasem jeden jogurcik Gerbera 60 ml, jak zgłodnieje a pomiędzy posiłkami rozcieńczony sok owocowy (ok. 150 ml koncentratu soku rozcieńczonego w proporcji 1:2, czyli w sumie około 450 ml napoju)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja cyca to nie licze jako posiłek tylko jako picie. 😮i teraz to zwątpiłam.
Moja :
8-cyc i chlebek z masełkiem
10-11 -kaszka manna 150 ml
11.30- cyc
13-14-obiadek duży słoik
14.30-cyc
16-17-deserek słoiczek lub banan
17.30-cyc
18-18.30- kaszka z 100ml lub mały danonek
19-cyc
20-21- spanie cyc
i w nocy z 3-4 razy cyc.
Więc myślę ,że u nas ten cyc to do popicia między posiłkami. 😜
No i ostatnio zaczęła popijać wodę z niekapka ,ale to jak mi się przypomni.
Żadnych herbatek ,ani soczków nie daje i przyzwyczajam do wody. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale fajna pogoda. Niech już tak zostanie do końca września!!! Korzystamy z ciepła i Lusia dziś pochlupała się w basenie. Dużo wody nie miała, tyle żeby zamoczyć stopy, ale przy jej taplaniu się i tarzaniu było wystarczająco dużo żeby się nie utopiła 😁

U nas jedzenie się trochę rozregulowało, ale generalnie jest 5 posiłków + miedzy nimi owoce albo chrupki kukurydziane i picie. Zupy dalej stanowczo odmawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas było zawsze tak:

6 kaszka ryżowa na pół rzadko z mm ok 80 ml
8.30-9 kaszka mleczno-ryżowa 200 ml
12.30-13 obiadek duży słoik
15 deserek owocowy
17 jogurt (a czasem tylko 2 chrupki zamiast jogurtu)
19 230 ml kaszki

od jakiegoś czasu jednak Ula chodzi spać po 18, wiec ten jogurt wypada, na jego miejscu są te chrupy lub wafle ryżowe z hippa. W międzyczasie wypija bardzo dużo soczku rozcieńczonego z wodą... Teraz niestety będę musiała kaszkę zastąpić czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasze lato: http://www.youtube.com/watch?v=-A04LDEM69s
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/7tgr.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img443/2967/7tgr.th.jpg[/IMG][/URL][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/jow9.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img823/2091/jow9.th.jpg[/IMG][/URL]

I stołówka dzików:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/341/abp1.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img341/44/abp1.th.jpg[/IMG][/URL]

Karolka nie przejmuj się, może za jakiś czas Uli się odmieni i będzie chciała mleczko. A jak nie to dawaj zamienniki i najwyżej skonsultuj z pediatrą podawanie wit.D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadia swoja przygode z mlekiem zakonczyla w 10 miesiucu zycia i nie ma na szczescie zadnych problemow z tym zwiazanych.
Ja mleko krowie raz na 2-3 dni podawalam juz jak miala 8 miesiecy ( za pozwoleniem pediatry).

To Titi w porownaniu do Waszych malcow je malo 😉 Aczkolwiek uzupelnia cycem wiec tak naprawde ciezko okreslic.
Zje na obiad maly sloiczek, a na podwieczorek pol, czasem caly sloiczek owocow.
Przez caly dzien ze 100 ml sliwki wypije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam buziaczki dla 9cio miesięcznego Tymeczka!!!! 😘 😘 😘

U nas też mleczne produkty są ciężkie do zjedzenia, ale jakoś 'wpycham' mu te kaszki itp., mleka nie ma mowy, żeby zjadł normlanie, tylko na spiocha, ale zje, kaszke zależy jaka i zależy od dnia, ale jakoś je. On nie umie spokojnie usiąść i zjeść, szkoda mu czasu na jedzenie, więc często jestem cała w kaszce, on i inne rzeczy. Też nie zawsze uda nam się regularnie jeść, ale plus minus godzina 🙂

mniej więcej tak:
4-5 mleko - bardzo róznie, powiedzmy 120 ml
9-9:30 kaszka 90-150, a dziś dostał ze słoiczka kaszkę , zawsze tych zjada więcej nie wiem dlaczego to zjadł 170 ml.
12-12:30 jogurt poł dużego słoiczka (mniej więcej 80 ml) to dostaje od dwóch dni , bo mielismy przerwę z jogurtem, wcześniej na tym miejscu było mleko przeważnie
14-14:30 obiadek duży słoiczek
16-17 deserek mały lub duży słoiczek
18;19 kaszka 90-180 ml
zalezy ile zje kaszki to jeszcze pozniej mleko, jak mało to za 3h od karmienia, a jak więcej to 4-4,5 h od karmienia, jak widze, że się wierci i bardzo ciągnie smoka 😜 😜

ostatnio przez tą 3 dniówkę i wychodzące górne zęby było trochę ciężko z karmieniem ale mysle ze i tak dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, jestem w szoku, że Wiki tak dużo cyca ssie 🤪 Moja pewnie by tak też jeszcze chciała ssać, ale moja praca niestety zweryfikowała jej menu 😁

Karolka, Natala je o bardzo podobnych porach i w podobnych ilościach jak Ulcia 😁 Ja właśnie chcę z czasem zamienić tego cyca o 6, 15 i 17 na inne posiłki. Ale o 6 będzie dostawać mm, o 15 jakiś deserek a o 17 owoc albo chrupki. Taki lżejszy podwieczorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja się nie wypowiadam na temat jedzenia widząc jak Wasze maluchy jedzą...Majka zje prawie caly sloiczek i jescze chce mleka i wypije ze 120ml a nawet czasami 180 🤪 🤪 🤪 wiec i tak jest u nas wiecej mleka niz obiadkow i deserkow...
u nas:
4-5 mleczko 160ml
8-9 kaszka z butli 160ml
w miedzy czasie chrupki,jogurt
potem spanko
13-14 obiadek cały słoiczek czasami mniej+mleko przeważnie 160ml czasami 180ml
chrupy
17-18 deserek cały duży słoiczek
20-21 kaszka na noc bo tak chodzi spać.
Dzisiaj jej sie pozmienialo bo śpi juz godzinke i nam pewnie zaśnie kolo 22 :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Intitram Buziaki dla Tymcia 😉 ja już jakoś mniej stresowo podchodzę do tego że mały nie je. Trochę martwie się że te centyle spadają, ale jak sama piszesz nie jest źle 😁
Doti ślicznie Lusia się bawi 😉 a pole strasznie wygląda:/
karolka może jakieś słodkie płatki zmienią smak MM . Sama nie wiem co doradzić bo u nas też MM nie podchodzi. różnie mówią o wprowadzaniu krowiego mleka. Wydaje mi się że who pozwala na wprowadzenia produktów na mleku krowim po 6msc, a picie mleka krowiego po skończeniu 1rż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...