Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agn biedna Majunia pewnie ja przeraza taka ilosc dzieci i ten wrzask.
Doti jak to dzieci przy obcych sie zmieniaja. Wyrobi sie chlopina.
Sandra wspolczuje tych nerwow z mieszkaniem .
Pari to poszalalas mamuska na parkiecie.

A ja dzisiaj bylam u gin tylko nie miala pizda usg i nadal nic nie wiem.
Okresu nadal tez noe mam.
Kupilam dzis zaproszenia na roczek balony czapeczki i jeszcze pare rzeczy.

Uciekam poczytac ksiazke .
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agn, moim zdaniem Sandra ma racje...jak Maja ciagle Cie widzi to nic dziwnego, ze nie chce sie bawic z innymi dziecmi i z pania tez nie...ma Cie na oku i nie moze sie skupic na normalnym funkcjonowaniu, tak to bedzie jej ciezko sie przestawic...a moze sprobuj ja na 2-3 godzinki sama tam zostawic? nawet jak poplacze to nic jej sie nie stanie, z czasem sie przyzwyczai do nowej sytuacji bez mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agn trzymaj się! mam nadzieję że Mai w końcu się tam spodoba!

My kolejny dzień bez cyckowania, ale znów jak się obudzi w nocy dostanie. To juz ostatnia noc. Jutro będzie spał tylko z moim M 🙂 zobaczymy jak im pójdzie, ale mam nadzieję że już z górki!
Podróz do Londynu względnie udana. załatwiłam co chciałam, ale samo podróżowanie z małym doprowadza mnie do totalnego zmeczenia.
buziaki dla was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marylu Ja jak odstawiłam Kubusia a w nocy sie budził podawałam wodę w kubeczku lub butli popłakał po marudził z 4 noce a już się nie obudził 🙂 i teraz jak idzie spać o 20:00 to śpi do rana 5:00 czasem 4:00 budzi sie na MM i czasem śpi dalej ale rzadko co 🙂 .

My wczorajszy dzień po za domem .. Bez M bo w pracy był na 18:00 . Posiedzieliśmy u Moich rodziców z Kubusiem 🙂 . Dziś zależy od pogody bo już jest o wiele chłodniej i przeraża Mnie ta myśl że tak może być we wrześniu .. A pomyśleć że w zeszłym roku było jeszcze cieplutko bo do końca września wychodziłam jeszcze z Kubusiem jak był Malutki 🙂 .

jakie macie pomysły na obiadki dla Maluchów ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 wczoraj wyhaczyłam na tablicy.pl jedna laske co sprzedawala mnostwo ciuszkow po swojej córeczce, 3 zl za sztuke 🙂 no wiec pojechalam bo to bylo niedaleko i obkupilam sie ze ho ho 🙂 wydalam 50 zl, a przywiozlam do domu dwa zimowe kombinezony z c&a, spodnie ocieplane, ogrodniczki na zime, bluzeczki, czapki, bluzy, sweterki - wszystko firmówki 😉 od razu mialam lepszy humor 😉

Ja sie ciesze, ze to Ula sama sobie cyca odstawila, to ja bardziej cierpialam niz ona, bo mleka bylo a ona nie chiala i koniec...

A co do obiadkow to ja gotuje malej sporadycznie, bo za kazdym razem ma zatwardzenie po moich obiadkach 😮 przewazne sa to pyrki z jakas ugotowana poledwiczka wieprzowa lub kurczaczkiem i rozne warzywka, wszystko poduszone widelcem z odrobina maselka 🙂 czesto do warzywek dodaje pomidorka to wtedy nie jest to wszystko takie suche 🙂 a do zlobka i tak musimy nosic sloiczki. Od poniedzialku idzie do panstwowego to juz na szczescie bedzie dostawala swojskie jedzenie i mam nadzieje, ze tam mi sie ladnie przestawi i calkowicie zrezygnujemy ze sloiczkowego jedzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to Karolka zaszalałaś 😉 kurcze też powoli muszę o jakimś kombinezonie pomyśleć 😲

Sandra a nie ma prawnie jakiegoś sposobu żeby się tego gościa pozbyć bo mi ręce opadają jak czytam o tych Twoich przebojach 😠

Agn ja też sobie myślę ze skoro Majeczka widzi Ciebie to ma w nosie dzieci bo do ciebie jest przyzwyczajona a poza tym pewnie czuje też Twoje negatywne nastawienie... Nie wiem ile masz jeszcze czasu na przystosowanie Mai ale też bym radziła najpierw zniknąć na mała godzinkę jej z oczu później trochę dłużej a tak jak Ty jesteś to Maja chce się z Tobą bawić a dzieci jej "przeszkadzają". Wiem że nie jest lekko ale wydaje mi się że im dłużej będziesz to przedłużać to będzie Ci jeszcze gorzej trzymaj się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZEŚĆ dziewczyny 😉

Czytam Was ale wybaczcie ze sie nie odnosze albo nie do wszystkiego bo z telefon u nie jest lekko i nie pamiętam Wszystkiego.

Wczoraj bylam u fryzjera, wy siedziałam sie 6, 5h i szyja mnie boli od myjni ;/ masakrs! Sciagalam kolor pierwszy raz bo zawsze mialam ciemneee a teraz mam miodowy blond co wyglada zalezy e jakim świetle jak dla mnie blond lub rudy blond hehe i grzywke prosta sobie zrobiłam bo dawno nie mialam ;p. Niby na koncach mam ombre heh.. mma jeszcze do dopracowania przyjść kolo 20tego września.

Roczek postanowione robimy maly poczestunek u teściowej. ...

Cos mialam jeszcze mówić ale zapomniałam... najwyżej dopisze 🙂

Agn Trzymaaj sie buziski dla Was:*

Marylu ciesze sie ze z odstawianiem co raz lepiej 😉

Ja tez chce sprzedać ostatatnirozmiar ciuszkow bo sa rsz noszone duzo z metkami kazdy mi mowi jak za darmo ale ja bie lubie drogo sprzedawav i chce się szybko pozbyć tylko pech ze znajomi maja same dziewczynki praktycznie heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka ja powystawialam ciuszki na grupach na fb, zawsze jakies ppjedyncze sztuki schodzily, ale w koncu wyobraz sobie, ze jedna laska kupila ode mnie cale 15 kg rzeczy 🤪 czyli pozbylam sie wszystkiego od roz 56 do 74 😉 moze tam sprobuj ...

Pokaz ten swoj nowy look 🙂 lubie takie ekstremalne metamorfozy 😉 mnie ciagle korci zeby wrocic do koloru rudego, bo od czasu mojego ombre tak mi sie ten kolor koncowek podoba,. ze chcialabym miec takie cale wlosy 😉 juz nawet dekoloryzator zakupilam ale na razie czekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak jakas fotke pstrykne to wstawie. 🙂)) a Tobie to fajnie ostatnio wyszło samodzielne ombre hehe i fajne Ci w takich kolorach. Ja tez bardzo lubie z włosami kombinować ale czy co ciagle bylo ze strzyżenie a teraz strzyżenie mam raczej zwykle teraz za kolory sie wzielam ale ostatecznie w Anglii bede wiązać pewnie częściej 🙃
Karolka a na tych grupach to bym z wysylka musiala a nie wiem po ile sa wysyłki itd nie orientuje sie tu w tym
itd

Kupilam ostatnio mustele zel do mycia ciala i głowy i krem do twarzy. To wychdozi na to ze krem wysypal Tymka na twarzy. ..moze tak byc ze zel do ciala ok bo na ciele nic nie ma a krem nie podpasowal? Bo nie sadzeze od jjedzenia choc podjada tu duzo...
Uzylam raz i odstawilam i zel i krem wiec zobaczymy za jakiś czas. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tam Uli w ogole twarzy kremem nie smaruje. No chyba, ze na pelnym sloncu byla, ale to żadko sie zdarza, bo przewaznie pod parasolka jezdzila 🙂 dziwne, ze Mustela wysypala Tymka...u nas super sie sprawdzila po tym jak Ule wysypalo po Bobini. Gdyby nie byla taka droga to dalej bym ja kupowala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, może to w ogóle nie mustela, tylko coś innego? może go od nadmiaru babci wysypało 😜 hehe
a Tymol to jaki rozmiar teraz nosi, że już 74 sprzedajesz? kurde, mój to maluszek taki... jak się uprę to w duże 68 wejdzie ☺️

dawaj fotę!! strasznie jestem ciekawa, jak wyglądasz 🙂 też kiedyś grzywę miałam... zrobiłam taki myk, że z blond girl zrobiłam się dość ciemna i właśnie grzywkę 😉 ale od tamtej pory już włosów nie farbowałam, bo m woli mnie w jasnych, ja wolę siebie w ciemnych, więc w ramach kompromisu nie farbuję ich wcale już jakieś 7 lat 😉

co do kombinezonu, to Tymol dostał od mojej sis, kupiła w lutym na wyprzedażach w h&m za 40zł, a mi udało się te kozaczki ecco dorwać za 60zł (to juz kiedyś pisałam). w sklepie kosztują 319zł 🙂

nocna sielanka się skończyła... młody od kilku nocy budzi się dość często, w dodatku z płaczem :/ nie wiem, co mu.. dziś się obsrał, ale to raczej nie to... znowu chciałabym zrzucić na zęby, tylko nie mogę do tego małego pyszczka zajrzeć ani okiem ani palcem, a ślini się co nie miara, paluchy non stop w buzi i wczoraj miał dzień niejadka..

Marylu, jak dzisiejsza noc Krzysiów? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry..My mamy okres ząbkowania,gorączka drugi dzień nie mogę zczaić które to zęby wychodzą,ale podejrzewam,że czwórki do góry bo Maja tak wtyka paluszki,że szok. Przyjechaliśmy do mamy po receptę do lekarza w sumie i zostajemy do soboty.
U nas jest tak,że jak wyjdę Maja mnie nie widzi to sama zostaje z babcią nawet godzine,a jak już sie pokaże to jest meksyk!!!
Sandra ja cały czas czekam na parapetówe,ale ogólnie znam Twoj wkurw więc się nie dziwie 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi dawaj szybko znac trzymam kciuki :*

Karolka ja smaruje takim nawilzajacym pielęgnacyjny. Tez sie mega zdziwilam ze po musteli moglo.go wysypac ale na to wyglada bo wszystko do buzi pcha duzo próbujemy rzeczy i nic a jak go tylko posmarowalam tym kremem to krostki sie pojawiły a przestalam i schodzi. Widocznie bardziej mu odpowiada ziajka za niecałe 5zl hehe a chcialam dziecku lepsze zafundować.

Inirtam ja zzakladam mu na 80 , 9-12 miesięcy , mysle ze w poszczególne 6-9 by sie zmieści ale juz cala pake rozmiarowa spakowalam , niektóre sie sprzedaly. Niektóre na 12-18 mu zakładam . Na długość spodnie 6-9 byly krótkie, a bluzki waskie w barach hehe

Ja piernicze jesien normalnie , upal byl tylko w dzien co przylecielismy...

Marylu poeiedz mi proszę raz jeszcze. Ten kubek krzysia avent trzebs zassac? Bo bylam e sklepie i pani przekonywał a mnie zd trzeba zassac ze na tej samej zasadzie co lovi.
No i zebym sie nie przejmowala ze żadnego kubk nie chce tylko butle nie licząc normalnego , a wracając do domu jechala dziewczynka w wozku pewnie jKies dwa latka i butla z herbatka . Dla mnie to dziwnie wygląda i chce zbey sie nauczył kubk ale pewnie od razu będzie zwykły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, to pewnie wszystkim ulzylo 😉 możecie szaleć na nowo 😜

Latka, ja też jestem zdania, że butla u dwulatka to nie bardzo... Mój teść natomiast usilnie próbuje mnie przekonać, że gdyby Tym miał na noc kaszę w butli, to nie byłoby problemów ze snem, hehe...I za nic nie mogę go przekonać, że to bez sensu w naszym przypadku, bo butla od początku była i do tej pory jest będę, a kaszka z łyżki... Mój tata ma jeszcze lepsze teorie na temat częstych pobudek Tymka w nocy 😁 kabaret normalnie...to wszystko przez to, że nie jem mięsa, wiec i dziecko się moim mlekiem nie najadalo, bo niepepnowartosciowe niby, hehe... Ostatnio mu powiedziałam, że zaczyna gadać jak babcia, która przez 17 lat się nie przyzwyczaila i nadal ma nadzieję, że uda jej się coś mi przemycić albo w ogóle namówić na schbowego 🙂

A ja dziś fatalny dzień zaliczyłam, w przeciwieństwie do mixi okres mam i to koszmarnie bolesny... Brzuch, ledzwie to prawie jak przy porodzie, a do tego chyba ciśnienie spada, bo co wstalam to mało się nie przewróciła, tak mi się w głowie kręciło i napieprza do tej pory niemiłosiernie... 6xapap i dwie nospy... Idę spać,dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patinka u nas w nocy maly nie akceptuje ani butli, ani kubka, ani niekapka. Niemam mozliwosci mu nic wcisnac, jest ryk i tyle...

Latka pochwal sie fryzurka 😉 ja jak bede w pl tez postaram sie do fryzjera zajsc

Initram to i nasz maluszrk wejdzie w 68rozm. Zmieniam mu na wieksze bo mam dosc jego garderoby;-) wczoraj przez sen wciaz dostal cyca, dzis ma juz nie dostac, ale wiem ze to bedzie gorsze niz odstawienie w ciagu dnia. Maly w nocy zaspany, szuka tlko cyca i jak szybko. Nie dostanie to wrzask na calego.

Latka, tego avent nie trzeba zassac. Zaraz sama naleje wody i sprawdze 😉 ale jestem prawie pewna bo jak krzys sie nim bawi i wcisnie to denko u gory to tez leci! Wiec zawsze pilnuje o jak z tego pije zeby nie bylo wszedzie mokro


Ja dzis znow zrobilam tort probny na urodzinki krzysa ale wciaz mam problem z masa, nie wiem co ostatecznie uzyc zeby bylo i smaczne i trzymalo sie dobrze na torcie,,,, w ogole w sobote lot, troche mnie stres lapie, bo skoro sie juz nie cyckujemy to nie mam jak uspokoic malego;( jak byl maly to najczesciej w samolocie zasypial, a teraz jesli nie zasnie to ja go nie utrzymam na miejscu;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie. Dziś drugi dzień w przedszkolu. Mati ma opory przed zabawami w kółeczku. Poza tym zabawki i plac zabaw są super i mamy może nie być. Jutro idzie z nim tatuś i chyba boi sie bardziej niż Mat 😉
Boli mnie ząb. Nie jakoś bardzo ale drażni...
Tatuś nakarmił wczoraj Małą ptasim mleczkiem. Nie wiem czy po tym czy po czymś innym (tata kupił kaszkę nestle zamiast bobovita) ale trochę ją przeczyściło i to tak drażniąco że jest odparzona.
A od kilku dni zbielała jej górna trójka. I popłakuje mi przez sen od 3 nocy. A ja głupia jestem i nie wiem w czym rzecz. Czy brzuszek, czy zęby czy coś jeszcze innego....

Mówicie o butlach u większych dzieci... moja mama się śmieje że my u babci nie raz dostawałyśmy kaszkę z butli jak miałyśmy po 4-5 lat 😁 Mati w ogóle butelki nie tolerował a Lusia za chwilę będzie piła tylko z kubeczka 🙂 A jak pomyślę że moja siostrzenica miała 2,5 roku jak jeszcze się do cycka dobierała....

MUSIMY KUPIĆ MLEKO 3!!!! 😲 I umówić sie na szczepienie... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oczywiście tylko na chwilkę....

Dzięki dziewczyny za rady i wsparcie.
Oczywiście co dzień były próby zostawienia na 10-15 minut ale w takim stanie swojego dziecka nigdy nie widziałam. Zanosiła się płaczem, odruch wymiotny aż w końcu dzisiaj zwymiotowała 😞 Koniec. Cztery dni cierpienia mojej kruszynki. I tak za długo to znosiłam. A Maja w szczególności. Wraz z mężem, który wcześniej upierał się na żłobek na razie rezygnujemy z niego. Nawet M nie może znieść tych scen dantejskich.
Postanowiliśmy wziąć jej opiekunkę (sąsiadka zza płotu). Przez pół roku odczekamy, Majka będzie miała czas na odzwyczajenie się troszkę od mamy a my jak najczęściej będziemy zabierać ją do dzieci (bawialnie itd). Nie będę męczyć własnego dziecka. Ale zamierzamy wrócić do tego samego, tylko nie wiemy co na to jutro dyrektorka 🤨 "Ciocie" są wspaniałe i zazdroszczę innym mamom, że ich dzieci tak łatwo się zaadaptowały 🥴 Niestety na Majkę żadna ciocia nie mogła nawet spojrzeć 😞 Choć u przyszłej opiekunki jak się bawi w ogrodzie i przychodzą do niej goście jest towarzyska i uśmiechnięta. Nie rozumiemy z M tego wszystkiego 🤨 Chcę zamówić poradnik: http://ecsmedia.pl/c/rozwoj-psychiczny-dziecka-od-0-do-10-lat-b-iext7134159.jpg
Może po części nam pomoże 🤨
Nie sądziłam, że tak bardzo to przeżyje moje dziecko, liczyłam się z trudnościami (w końcu starsza też chodziła do przedszkola mając ponad 2 latka i robiła sceny) ale nie spodziewałam się takiego dramatu. W ciągu czterech dni moje dziecko zmieniło się nie do poznania 😞 Jęczy, płacze, kaprysi a do krzesełka do karmienia nie da się wsadzić (do żłobka kupiliśmy jej podobne, żeby z niego nie wypadała i to był błąd, ponieważ czuła się ubezwłasnowolniona i nie mogła tak jak inne dzieci w każdej chwili z niego zejść 😞 )
Rozpisałam się a mogłabym tak jeszcze sporo opisywać...
Wiem, że szybko skapitulowałam ale to było dla mnie nie do zniesienia 😞
Niepotrzebnie tylko wydałam majątek na wyprawkę do żłobka i ciuchy.
Przepraszam za chaotyczny styl i że nie odniosłam się do waszych postów, choć wszystko przeczytałam. Trochę mnie przybiła ta sytuacja. Niestety opiekunka dwa razy więcej niż żłobek kosztuje ale są rzeczy, z których mogę zrezygnować dla dobra mojego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnieszko szkoda że Maja się nie zaadaptowała. Ciężko powiedzieć dlaczego. Dzieci wyczuwają jak coś jest nie tak. Moje np. obydwoje płaczą na widok mojego szwagra. Spojrzeć na nich nie może. Starszy moją mamę tolerował tylko jak ja byłam w zasięgu wzroku. Teraz mu przeszło na szczęcie 😉
Ciuszki i wyprawkę zawsze możesz sprzedać i część kosztów się zwróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, no niestety niektore dzieciaki tak reaguja.. U nas jedna dziewczynka okolo miesiaca dzien w dzien ma wymiotowala..
W koncu poszlismy z rodzicami na uklad i nie dawali w domu mleczka. Bylo pozniej ok. Aczkolwiek nawet majac 3 lata, jak cos jej sie baardzo nie spodobalo, potrafila zwrocic co zjadla.. Taki typ...

Dla mnie taka wlasnie "adaptacja" jest srednio fajna.. ale kazdy ma swoje zdanie na tem temat. Mam nadzieje, ze przy drugim podejsciu Majeczka sie przekona.. choc dzieci im starsze tym przebiega to trudniej... 🤢 Mowie oczywiscie teraz o adaptaci zlobkowej, bo przedszkole to juz inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...