Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny jeszcze raz 😘 Mam nadzieję, że za pół roku nie będzie tak dramatycznie 🤨

Latka ja już podaję obiadki od roczku, sprawdzam tylko co w nich jest, żeby w razie czego wiedzieć po czym w razie czego może boleć ją brzuszek. Choć na razie nie miałyśmy żadnych przygód. Je już płatki owsiane dla dzieci od roczku na mleku modyfikowanym, choć za bardzo jej nie podchodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Agn przykro mi że tak wyszło no cóż może faktycznie lepiej jak narazie zostanie z opiekunką w domu niż gdyby się miała tak męczyć ... a i Ty pewnie byś w pracy cały czas o niej myślała... Mi ogólnie szkoda kasy teraz na żłobek jak babcie mogą zostać z Olą ale ogólnie chyba by jej nawet bardziej na ten moment przypasował żłobek bo bardzo lubi dzieci(tak jak kiedyś na nie płakała) i wszystkie na ulicy zaczepia a z kuzynkami jak się "bawi" to nawet na mnie nie zwraca uwagi

Latka pewnie że już możesz tak patrzyłam właśnie ostatnio na te sosiki i tam nic specjalnie więcej nie ma tyle że chyba słoiczki większe i kawałki też większe i dlatego przeznaczone dla starszych:-) Ja ostatnio kupiłam z Hippa te po 11 m-cu i dzisiaj czytam ze tam jest sól i pieprz a tak w sklepie wyjątkowo nie przeczytałam i w szoku byłam. No ale 11 miesięcy dziecku nic nie przyprawiałam to co jej będę żałować. 😜

Aha byliśmy dzisiaj na badaniu krwi bo po tym ostatnim żelazie cały czas miałam zrobić ale ten grzybek nas dopadł i się wszystko w czasie odwlekło. Oczywiście moczu nie dałam do zbadania bo znowu woreczek się odkleił 😠 no moje dziecko oczywiście zachwycone pobieraniem krwi wyszło z bananem na twarzy i jeszcze pół drogi przytulała się do gazika który dostała od Pani pielęgniarki 🙃 a i weszliśmy się zważyć więc Ola ma 8750 ale w ubranku więc Pani stwierdziła że 8600 to z czystym sumieniem jej wpisze 😉 a wzrostu ma niby 78 cm ale inna babka niż zawsze mi ją mierzyła i kazała Olę na stojąco trzymać a Ola co chwilę nóżki podkurcza w kolankach więc myślę że ten wzrost to trochę zaniżony 😉 ubranka mamy na 80 cm - 86 cm niektóre to wiadomo nawet na 18 m-cy zależy od firmy ale poniżej 80 cm nie schodzimy już od jakiegoś czasu już nawet myślę że za chwile z 80 wyjdziemy 🙂 Ale ogólnie to Ola drobniutka. Nawet potem pojechaliśmy do sklepu i spotkaliśmy jakiegoś chłopca oczywiście Ola musiała się z nim przywitać, a Pani do mnie że jaka malutka i pewnie z 8 m-cy ma bo jej roczek i miesiąc a ja jej że Ola za dwa tygodnie ma roczek to minę zrobiła jakbym dziecko głodziła i stwierdziła że dziewczynki to jednak drobniejsze 😁

Jeśli chodzi o picie z butelek to Ola tylko mleko z niej dostaje ale narazie nie idzie jej przekręcić na inny sposób podawania mleko więc póki co butla zostaje. A jeśli chodzi o inne płyny czyli w naszym przypadku wodę ewentualnie babcia czasami herbatkę anyżową lub rumianek poda to najlepiej ze zwykłego kubeczka i przez słomkę. Ten z Lovi zabieram na spacer bo gorzej z niego pije niż normalnie ale jest fajny bo nic nie leci 🙂

Ale się rozpisałam....

Mixi napisz później jak tam wyniki 🙂
Madzia jeszcze raz 😘 😘 dla Kubusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

na początku wszystkiego najlepszego dla wszystkich pociech które skończyły swój pierwszy roczek !! 🤪

Agn no to miałaś przeboje, niezazdroszczę... biedna Majeczka. może faktycznie z nianią będzie lepiej, a po jakim czasie przekona się do żłoba.
sciskam was!

Sandra Titi jaka słodka na filmiku, i jak ładnie drepta...

Latka ja też podaje już mojemu dosłownie wszystko, no i rzadko kiedy już zajada ze słoiczka bo odkąd jestem w domu to gotuję mu sama... a to że je praktycznie wszystko to co i my więc nie mam zbytnio dodatkowej roboty. dzisiaj zjadł 5 pierogów 🤪

u nas nadal ząbkowanie i histeria ! ;/ ... mam już tego dość! smaruje dziąsło maścią ale pomaga tylko na chwile. a przebija się druga jedyneczka dopiero 😮 , a gdzie tu kolejne ząbki?! oszaleć można!!

nauczył się uciekać od nas, jak widzi że ktoś się do niego zbliża wstaje i biegnie do innego pokoju i tak w kółko byleby mu nie przeszkadzać.

od kilku dni zasypia wieczorem przy bajce, tzn wykąpiemy go, ubierzemy itp... mały bierze pieluszkę, smoka i bajkę - ja muszę czytać/gadać a on powoli zasypia... wczoraj takie usypianie trwało ponad godzinę... a ja czułam się taka wygadana że hoho.... chyba będę musiała pochować na wieczór wszystkie bajki bo takie usypianie wcale mnie nie zadowala 😁;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, lepiej czytać przez godzinę niż np. skakać jak niektórzy muszą 😉 hehe... mój się kręci wierci i przytula aż wreszcie zaśnie 🙂

Latka, myślę, że możesz 😉

Sandra, nie mam Cię na fb!!!!!! ☺️ więc filmiku nie widziałam 😞

u nas noc dzis trochę lepsza, ale nic w tej buzi dojrzeć nie mogę, więc nie wiem, czy te płacze ostatnie były z okazji kolejnych zębów, czy tak po prostu 🙂

Marylu, no niestety... mój też ryczał w nocy, jak mnie nie było, ale właśnie dobrze, że tego nie słyszałam, bo pewnie bym pękła 🤨 tak samo szukał cyca i musiał mieć na cito, bo inaczej ryk, hehe... teraz pije z tego lovi wodę ze dwa razy w nocy, przytula się jak do piersi i zasypia... ale już nawet goły cycek wrażenia na nim nie robi 😉

a my w ogóle mleka modyfikowanego nie podajemy młodemu, tak jak myślałam, lekarka potwierdziła, że dwie porcje kaszki mlecznej w zupełności wystarczą, a on dodatkowo jeszcze jogurt je 🙂

aaaa... no i okazało się, że M ma od września taki "grafik", że spokojnie mogłabym na pół etatu do pracy wrócić... tylko teraz to już nawet głupio mi iść i się o to prosić, bo miałam najpóźniej dać znać na początku sierpnia... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja tez juz jakis czas temu kupilam hippa po 11 mc z królikiem bo wykorzystuje tu obaidke z królikiem hehe.

Isa a co Szymek je z Waszych obiadkow albo co mu gotujesz? Zupy np z sola, pieprzem czy tez ine przypraw?

Sandra fajnie Titi drepta

Dziewczyny jak mi dzis to babsko tzn tesciowa ciśnienie podniosła wiedziałam ze ta "dobra" passa duzo lepsza niz tamtym razem . kiedys musi się skończyć .... co zs dziwoling szok... ma by tak jak ina chce bo jak juz ktos robi po swojemu i ma.swoje zdanie a nie daj Boże sie sprzeciwia to juz w ogóle dramat. ..
Zobaczymy co dalej bo juz decyzja zapadła ze roczek robimy u teściów ;/ i ms robić torta i inne rzeczy i teraz zobaczymy ....k**** sorki ale nie moge z tymi ludzmi. Najpierw wchodzi di d... kupuje rozne rzeczy pampersy cos tam dla Tymka zaprasza na obiady oferuje sie ze zrobi ti i tamto a tu nagle jakis zale ma nie wiadomo o co jej chodzi...staram sie nie przejmować nia ale najgorsze jest to ze nie wiadomo jak z nia sie obchodzić bo chcieć to moze zle bo chcemy nie chcieć jeszcze gorzej bo obraza ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka mój już je dosłownie wszystko, przyprawione i bez. tylko unikam mocno ostrych/słonych/słodkich itp itd...
tak więc dzisiejsze pierożki zjadł z cebulką, pieprzem i innymi przyprawami i nigdy mu nic nie jest 😉
Co do butów to stawiam na sztywniejsze ... bo już widze jak mały bedzie smigał dosłownie wszedzie i po kałużach itp...

a mój M pojechał na całą noc na ryby i jestem sama z Szymonem (wkońcu moja zmiana) mąż zajmował się Szymkiem od rana do 14 a ja od 14 do końca dnia... na szczęście się wykupkał, zjadł kaszkę, budyń i się sam bawi a raczej chodzi i przenosi rzeczy z kuchni do sypialni 😁 w międzyczasie zajada paluszki.
czekam do 20, kąpiel, bajka i pewnie o 22 dopiero zaśnie.

a ja zabieram się za ustalanie menu na roczek i innych spraw organizacyjnych.

od kiedy siedze w domu (a to już tydzień) dostaje powoli pierdolca i postanowiłam że dalej tak nie będzie, od poniedziałku zabieram się za sprzątanie łazienek, kuchni, okien itp od A do Z...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂 ostatni dzien Ulci w zlobku prywatnym za nami ...Ula sie jakos trzymala, zrobila na odchodne 'papa' i pojechalysmy - biedna nie wie, ze juz tam nie wroci, za to ze mna bylo gorzej - poryczalam sie 😮 bardzo pieknie ja pozegnaly ciocie. Ula zaniosla dzis slodycze i ciastka na impre pozegnalna, jak przyszlam po nia to byl piknik na trawce 🙂 "ciocie" ja usciskaly, wreczyly dyplom i wielka antyrame z jej chcwil w złobku i woreczek na ciuszki na pamiatke z wyszytym jej imieniem. jak ja to zobaczylam to sie rozkleilam 🤨 umowilam sie z nimi, ze bede ulcie od czasudo czasu im dawala w razie jakbysmy mieli cos do zalatwienia, albo na wakacje jak w zlobku panstwowym akurat bedzie przerwa...no ale to nie to samo 🤨 jest mi bardzo przykro a mysle, ze i Ula bedzie za tym miejscem tesknic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Karolka super Panie zrobily pozegnanie dla Ulci.
Sandra super Titi zasowa.
Ja juz tez po malu zaczne dawc obiadki od 12 m.
U mnis Wiki niestety nie je obiadkow ktore jej gotuje wiec nieraz je tez nasz obiad.
Wyniki mam cos tam odbiega od normy amle nie duzo wiec bede zyla .
W poniedzialek pojde z nimi do lekarli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć.
Trudne pytanie mam, ale może któraś się zna na sprawach kadrowych. Mąż poszedł na urlop ojcowski 13-26 sierpnia. Pracuje w systemie zmianowym i w międzyczasie wypadały mu 4 dni wolne. Wypłacili mu zasiłek tylko za 11 dni urlopu ojcowskiego tłumacząc się tym że miał swoje wolne w tym czasie. Czy powinien mieć wypłacone za całość urlopu czy przedłużony urlop o dodatkowe 4 dni w związku z jego dniami wolnymi wypadającymi z grafiku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
On i tak teraz co miesiąc ma nadgodziny bo przeszedł z systemu 8h na 12h dziennie. I tak się zastanawiam jak to jest, bo niby urlop ojcowski to 14 dni ale czy to ma być 14 dni roboczych czy 10 roboczych + np 2 weekendy jak ktoś pracuje pon-pt? Z tego co czytam to płatne jest 100% tylko za ile dni...
Wyczytałam na forum prawnym że ojcowski liczy sie w tygodniach i ma być równe 2 tygodnie (14 dni) wypłaconego zasiłku macierzyńskiego w wysokości 100% wynagrodzenia....

Martwi mnie że jak Lusie podnoszę do góry pod pachy to jej cały kręgosłup strzela... ja do tej pory mam słabe mięśnie przykręgosłupowe i co chwile mi coś przeskakuje i boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...