Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja na razie nie mam wizji na roczek, chcialam u tesciowki, ale ostatnio mnie wkurzyla..a dwa nie ebdzie mi sie chcialo jezdzic z tym jedzeniem caly...
wiec wyjdzie w praniu 🙂)

Dzis maz chyba jedzie na msze, a my same nie wiemy czy jedziemy czy tez nie 🙂 Znaczy do kosciola na pewno, nie, bo ja omijam szerokim lukiem.. i mam nadzieje, ze najblizsza moja wizytya w tym przybytku bedzie na komunii mojego dziecka 🙂 Czyli jeszcze troche sie uchowam 😜

Co do owsikow. to nie zazdroszcze swinstwa!!! Marylu, a nie bylo widac w kupie.. one sa dosc konkretne i chyba ciezko przeoczyc.. No niestety dzieciom bardzo latwo je zlapac.. wsystko biora do buzi.. nie jest sie w stanie nadazyc i uchronic od wszystkiego...
A co do refluksu iprzede wszystkim krzywicy. to bym chyba zaje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam 🙂

Sto lat Dla Solenizantów :* / Solenizantek :* .

Czytałam i widać że imprezy udane 🙂 i dobrze .

My robimy za tydzień w niedziele w domu nie wiem gdzie pomieszczę 16 osób oj nie wiem :d ale wole w domu jak u Teściowej oj co to to nie !
Kubuś nauczyła sie wchodzić i schodzić z łóżka teraz na chwile nie da się go zostawić bo ino wyjdę to już wchodzi na łózko usiądzie Sobie i się śmieje 🙂.

Oby była taka pogoda za tydzień słoneczko świeci ciepło . Jutro odebrać ciuszki na roczek dla Kubusia 🙂.

MAM PYTANKO DLA MAM KTÓRE DZIECI UKOŃCZYŁY JUŻ ROK . PODAJECIE MLEKO MODYFIKOWANE 2 CZY JUŻ 3 ?

Marylu Współczuje 😞 Oby jak najszybciej udało się wszystko zdiagnozować i zacząć leczenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jeszcze podaje to mleko do roczku bo tu w Polsce tylko takie nam ze sobą jakie on pije. Pije wieczorem przed moim spaniem 22 jakos i pozniej raz w nocy jakos 3. Czyli jalby dwa razy dziennie 200ml mleks myslicie ze ok?
Oprócz tego dostaje twarożek/jogurt ns drugie śniadanie. No i kaszke na sniadanie/kolacje lub tylko jedno z tego. Przeważnie tak to wygląda.

Zauwazylam dziś ze Tymek lewa nozka czasami idąc staje na palcach ale nie zawsze, czy mam sie tym przejmować i skonsultować czy to wszystko jeszcze sie reguluje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od wczoraj podaje mlodej 3.. i przeszlam tak jak sie nie powinno.. od razu.. nie mieszajac.. ale sytuacja nas zmusila, bo 20 min przed robota oswieilo mnie, ze nie ma mleka.. i byla tylko 3 wiec nie bylo innej mozliwosci 🙂
Problemow nie bylo.

krzywica charakteryzuje sie zmianami w ukladzie kostno-szkieletowym i zaburzeniami rozwoju. Ewidentny brak witaminy D.Pierwsze objawy choroby to utrata łaknienia, drażliwość, wzmożone pocenie się, skłonność do zaparć, niepokój, czasami charakterystyczny zapach moczu. A reszta to juz powazniejsze wszytsko zwiazane z koscmi jak niski wzrost,koslawosc kolan, skolioza, kifoza.. ehh..
Zapierdolilabym tych lekarzy, bo w dzisiejszych czasach jest tak rzadko wykrywalna, ze wzgledu na profilaktyke, wiec mam nadzieje, ze to nie to..
Maryu kiedy dokladniejsze badania??
Doprowadza mnie do szalu, jesli maluchma zagrozone zdrowie wlasnie z winy jakiegos DEBILA NIEDOUCZONEGO, bo inaczej nie mozna go nazwac.. ;//
Bo to jest choroba ktorej mozna latwi uniknac.. 😞

Wiecie ze krzywica jest czesto zwana achoroba angielska, wlasnie ze wzgledu na niedobor promieni slonecznych w tym rejonie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki:-)

Spóźnione buziaki dla wszystkich solenizantów 😘. Czytam że wszystkim imprezy się udały więc super. Wrzućcie jakieś zdjęcia:-)

Przepraszam ale nie nadrobię chyba wszystkiego bo przez ostatnie dni myślałam tylko o Oli i miałam lekką załamkę. Dzięki dziewczyny za wsparcie 😘 i przede wszystkim Inritam bardzo Ci dziękuję ze popytałaś o Olę próbuję robić tą "żabkę" ale nie zawsze Ola na to pozwoli bo się napina i koniec 🤢
Jutro kumpel wraca z urlopu co jego żona jest rehabilitantką więc popytam czy by nie przyszła i chociaż jakiś ogólnych ćwiczeń nie pokazała.

Aha i jeszcze jedno Ola wczoraj zaczęła raczkować 🤪 i tym najbardziej poprawiła mi humor narazie przejdzie tak po metrze i robi przerwę ale z pełzaniem było podobnie więc pewnie i tu będzie dobrze 🙂

Marylu przykro mi że w UK miałaś kiepską opiekę i nie potrafili zdiagnozować Krzysia ale wierzę że teraz będzie już prawidłowo leczony 😘 widzisz na moim przykładzie że w Polsce też jest podobnie... a jeśli chodzi o niedobory wit D to nam neurolog kazała zmienić na Vigantol i co drugi dzień dawać dwie krople, bo mówiła ze nie każda wit D się tak samo wchłania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie za bardzo potrafię wklejać zdjęcia, mam nadzieję, że was nie zanudzę 😁

Tutaj Maja z tatusiem i prezentem od babci 😉

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/109/3sg2.jpg/][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/2964/3sg2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Tutaj przed imprezą:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/41/9qk2.jpg/][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3295/9qk2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Tutaj z torcikiem:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/812/h71q.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/8920/h71q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie,

isa no szkoda, a tak trzymałam kciuki, żeby się udało, ale nie teraz to następnym razem się uda 🙂
marylu, strasznie mi przykro i mam nadzieję, że to jednak nie krzywica, a swoją drogą to ręce opadają na tą angielską służbę zdrowia...

agn, zdjęcia super, Majeczka widać przeszczęśliwa i torcik też ekstra 🙂 no a ta fura to wymiata, a kto tu miał większą radochę córka czy jednak tatuś??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra Pati to auto bardziej dla taty chyba 🤨
No i niestety Majka się boi 😮
Chyba Doti pisała wcześniej, że Mati też tak miał 🤔
Myślałam, że Majka będzie chętnie w nim siedzieć ale tak było, dopóki tatuś nie zaczął z nią jeżdżić 🤔
Tak więc chowamy auto do przyszłej wiosny, może jej się odmieni 🙃

Poza tym dostała sporo prezentów i pieniędzy, z czego nie byłam zadowolona bo prosiłam wszystkich, żeby prezenty były bardziej upominkami a nie drogimi zabawkami czy pełnymi kopertami. Ja z tych osób, co wolą książkę z pamiątkowym wpisem a niestety nawet mój M nie posłuchał i kupił jej laptopa Vtech. Starsza natomiast ze swoich oszczędności kupiła jej nocnik z FP ze spłuczką i jeszcze kilka gadżetów. Ech, sporo można byłoby jeszcze pisać. To co się teraz na komunie i wesela daje? 😮

Za tydzień do pracy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Dziś od rana pozytywne nastawienie, bo Mati bardzo chce iść do przedszkola. Coś mówi przez nos ale oddycha swobodnie, wydmuchać też nic nie idzie. Zobaczymy co będzie jak zaczniemy się ubierać.

Agn tak to Mati bał się jeepa takiego na akumulatory. Najpierw był zachwycony dopóki tatuś nie ruszył. Szarpnęło, dziecko się wystraszyło i po zabawie. Tak naprawdę sam zaczął jeździć dopiero w tym roku (3 lata miał). Inaczej w ogóle nie chciał wsiąść.
Agn na komunię teraz to tablet, laptop, drooogi rower, kład.... albo komplet złotej biżuteri... w sumie widzę że im drożej tym lepiej. A na ślub to pasuje dać mieszkanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
dzis ula pierwszy dziem a w zasadzie dwie godzinki, w nowym zlobku...teraz pije szybka kawe i jem snaidanie i za godzinke jade ja odebrac...plakala biedna jak ja zostawialismy, ale to bylo do przewidzenia, inne "ciocie", inne dzieci, inne miejsce...mam nadzieje, ze z dnia na dzien bedzie lepiej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny

Ale mi smutno bo M wraca dzis do UK a my zostajemy, smutno mi cholernie bo nie lubie bez Niego byc, daawno sie nie rozstawalismy 😞 no i M zawsze duzooo mi pomaga we wszystkim 😉
Ale wiem ze to tez jeszcze lepiej na nas wpłynie i potrzebny jest chwilowy odpoczynek od siebie. Więc dww tyg osobno. ..

Agn fajnie ze Maja dostała takie wypasione prezenty. Fakt teraz z czasem co raz to kosztowniejsze upominki. 🙂

Doti brawo dla Mateusza 🙂

Buziaki dla Krzysia !!!!!!! :* nasz dzisiejszy solenizant :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
A my wczoraj jednak wybralismy sie do Poznania po fotelik. Kosztował 445zł i jeszcze rabat to wyszło 422zł a fotelik to maxi cosi czerwony o taki:
http://allegro.pl/fotelik-9-18-priori-xp-maxi-cosi-warszawa-i3515929237.html
no i rowerek ale to Wam później zdjęcie przyślę 🙂
Maja śpi a ja mam czas na kawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry 😉

Karolka buziaki dla Uli i życzę żeby szybko się zaklimatyzowała w nowym otoczeniu, ale ona to światowa dziewczynka więc pójdzie szybko 😉
Agn super zdjęcia! i fajnie że imprezka się udała. co do prezentów to ja też jestem zwolenniczką skromnych upominków ale i tak goście dają to co chcą 🙂) ja swoim też zaznaczyłam że nie chce jakiś drobiazgów z 'najwyższej' półki ale co zrobią okaże się 21.09 😉
Doti chyba najgorszy czas macie za sobą, fajnie że Mati się już przestawił i chętnie został w szkole. oby tak dalej! 🙂
Marylu buziaki dla Krzysia!! biedaczek się namęczy, a ta służba zdrowia w Anglii niezaciekawa ;/ dobrze że przynajmniej wiecie co jest małemu! szybkiego powrotu do zdrowia!

a my wczoraj cały dzień w ruchu, dzisiaj odpoczywamy... 🙂
Szymon śpi a ja idę z kawką prasować ciuszki...

no i fajnie że wszystkie imprezki roczkowe się udały!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiec poczatek w nowym miejscu nie byl dla ulci dobry - cale dnwie godziny plakalaz mala przerwa na drzemke, nie chciala jesc, pic, nic...co sie zabawila na chwilke to cos jej sie przypominalo i znow plakala...no co ja poradze, w pt pojdzie tam na 8 godzin, nie ma zmiłuj... 🤨 jutro zostanie tam sama na 3 godzinki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

Tym przeziębiony... ja też, a M chyba najbardziej... mamy kolejny ząbek na horyzoncie, kolejne nieprzespane noce, pełne krzyku, łez i wymiotów z nadmiaru kataru itp. ale idzie ku lepszemu na szczęście...

Marylu, współczuję!! Kurcze, ile maluszek się nacierpi!!biedny nie może powiedzieć, co mu dolega i tak się męczy od długiego czasu 😞 ja w złości, to chyba nie chciałabym w ogóle wracać do UK, ale wiadomo jak jest...
życzę Wam dużo zdrówka!! i oby jak najszybciej wszystko Krzysiowi przeszło... a krzywica, zdziwiło mnie to baaaardzo!! przecież chyba jako jedna z nielicznych na forum cały czas podajesz mu vit D 😞
Buziaki urodzinowe dla malutkiego chorowitka!! :*:*:*

Doti, i obyś już nie musiała przeżywać takich chwil, jak w ostatnich dniach poprzedniego tygodnia, oby Mateuszowi juz zawsze towarzyszył uśmiech 😉
a jeśli chodzi o przytulanie maluszka, to ja absolutnie nie widzę w tym nic złego!! Uwielbiam to!! jeśli ma potrzebę, to niech się przytula puki może 😉 i tak moje postanowienie na wrzesień wzięło w łeb... młody dalej śpi z nami 😜

Isa, kiedy wyjeżdzacie do Francji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...