Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Pati my też mamy przygotowania do roczku.
Też gotuję warzywa na sałatkę 😁 😁
Napisz mi proszę swoje menu ,może coś od Ciebie zgapię.
U mnie będzie:
sałatka warzywna
pomidory z mozarellą ,bazylią i oliwą z oliwek
jajka w majonezie
wędliny
pieczywo
schab zawijany z pieczarkami i serem(na ciepło)
szparagi z szynką i serem(na ciepło)
tort
owoce
napoje ,piwo ,wino 😁 🙂
Zastanawiam się czy to nie za mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,

Karolka może faktycznie tatuś powinien córeczkę odprowadzać? a jak nie to trzymam kciuki za powrót do domku do ulubionych cioć 🙂 i nie zazdroszczę 'kiblowania'... oby wam szybko przeszło i Ulcię nie złapało.
Doti ściskam Lusię! co to może być? koniecznie udaj się na badanie moczu!! mój Szymek jak miał zakażenie układu moczowego po urodzeniu wcale nie płakał przy sikaniu (no tylko czasami jak sikał to piszczał) - ale też miał dziwne napady gorączki i w nocy napady płaczu. a teraz taka pora że nie trudno złapać i przeziębić pęcherz... ja w ciągu 2 miesięcy już 2 razy miałam z tym problem... ;/
Patinka mój to by tylko żołądek podrażnił takim śniadankiem jakie jadł Kubuś 😁 Szymon zjadł 100ml kaszki z łyżeczki, kromkę chlebka z całą paróweczką popił herbatką i zjadł całą bułeczkę maślaną (takie mini mini z biedrony) popił herbatką i mam spokój do obiadku 😁 w międzyczasie podjada... 😁
powodzenia w przygotowaniach!
mixi jak dla mnie wystarczy!!

my dopiero za tydzień ale będzie:
sałatka warzywna,
jaja w majonezie, pomidory z mozzarellą, bazylią w oliwie (bo to nasz przysmak na wszystkich imprezach)
barszcz czerwony z paluszkami słonymi,
zupa-krem serowo-kurczakowa (z kulkami kurczaka panierowanymi (pychaa)
feta ze szpinakiem zawijana w cieście francuskim na ciepło.
owoce, wędliny, pieczywo,
wódka, wino.
tort zamawiany, sernik piekę i ciasteczka kupuję....
tyle 😁

Szymon śpi...
a ja idę robić pierogi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze zaczelam wymiotowac 🤢

My robimy imprezke tez za tydzien w niedziele, ale wyszlo na tym, ze w domu mojej siostry pod Poznaniem, zeby nie przejmowac sie zalatwianiem stolu itd, ona ma wielki salon, wiec miejsca bedzie duzo a i dzieciaki beda mialy gdzie latac 😉 jak bedzie ladna pogoda to zawsze mozna na ogrodzie posiedziec 😉
My robimy skromnie, bedzie obiad i pozniej kawa z tortem i ciachem...Na obiad planuje zrobic zrazy, zawijaski z kurczaka z boczkiem i serem oraz schabowe z pieczarkami, do tego wiadomo rozne surowki, ziemniaki i fryty do wyboru 🙂 a do kawy to trzy rodzaje ciasta i tort, szampan lub winko i to by bylo na tyle 😉 w ogole to nie zapraszalam duzo osob, bedzie nas ok 10osób. Kolacji nie robie, bo tescie jak i moi rodzice musze wracac do siebie ponad 100 km, a po ciemku nie lubia jezdzic wiec po kawce na pewno wysartuja...i z glowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, zdrówka dla Was!!

u nas 13 piątek zaczął się wczoraj... M poszedł z młodym na plac zabaw i wrócili z zakrwawionym noskiem, a dziś Tym spadł mi z łóżka!! pierwszy raz 😞 zawsze tak ładnie schodzi, więc nie obawiam się już go zostawiać, poszłam umyć ręce... podejrzewam, że niefortunnie usiadł na skraju łóżka i go przeważyło... leżał dość daleko od łóżka, na brzuchu 😮

Mixi, to u was urodziny na bogato!!
my robimy extra skromnie, bo będą tylko jakieś słodkie przekąski, szampan i tort (ostatecznie zamówiłam, jakoś nie miałam weny, żeby się sama za to wziąć), kawka/herbatka i wypierdatka... nie mamy warunków na inne rarytasy, nawet stołu i krzeseł brak!! ale to maluch jest najważniejszy, on przy stole siedzieć nie będzie, więc goście też nie 😉 impreza w parterze 😁 😁 😁

w ogóle to się wpieniłam na M... bo cholera ustaliliśmy, że imprezę robimy tylko dla najbliższej rodziny (rodzice,rodzeństwo, babcie i chrzestni Tymka) z nami 15 osób, więc i tak sporo na nasze skromnie progi, ale inaczej się nie da... proponowałam, żeby zrobić na dwie tury, ale oboje zdecydowaliśmy, że nie ma takiej potrzeby... wszyscy zaproszeni na 15, a wczoraj M mi mówi, że do jego ojca dzwoniła siostra matki, że chce przyjść z mężem i dorosłym synem, no to ja, że jeśli bardzo chcą to ok, ale może w niedzielę, a oni, że nie... bo urodziny są w sobotę, że oni tylko na chwilę, na tort i sobie pójdą!! sorry!! ale nie będę dwa razy na jednym torcie stawiać świeczki (za drugim razem na pokrojonym), a M nie widzi w tym, zadnego problemu...z kolei tamci nie rozumieją, że nie mamy warunków na taką liczną wizytację, poza tym ja tez mam w rodznie wujków i ciocie, którzy chcieliby byc na urodzinach Tymka, ale jakos nikt problemów nie robi, tyle, ze z moja rodzina byloby ponad 40 osob!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Nas będzie tak

Sałatka jarzynowa
Udka z kurczaka w piekarniku pieczone
Przystawki
kupiłam 2 rodzaje szynki
ser żółty
pomidorami z serem feta
jajka w majonezie
i myślę nad frakfuterkami ciepłymi
Ciasto sernik (robi Moja Mama ) :P
Tort zamówiony w cukierni
Kawa , herbata ,
Wino co do wódki się zastanawiam czy jest sens ... Na chrzcinach nie było .

To by było na tyle 🙂 .

u Nas też będzie 15 osób z Nami . I też nie wiem jak sie pomieścimy he . Tyle że My dopiero o 17:00 na Msze i po Mszy do Nas przychodzą to będzie 18:00 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, mam wyniki moczu Lusi. Wszystko w normie a ona co pójdzie spać to gorączka rośnie. Podczas porannej drzemki znów jej wyskoczyła do góry. Rozbudziła się i po 5 minutach (dłużej nie dała sobie mierzyć) pomiaru termometrem galowym pod pachą wyskoczyło 38,3...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/dx7i.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/9917/dx7i.jpg[/IMG][/URL]
Na 16 idziemy do lekarki. Jak to przez zęby to ja nie wiem co zrobimy jak będą wychodzić wszsytkie po kolei z taką gorączką to dziecku żołądek zepsuję syropami a pupę czopkami podrażnię za bardzo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spóźnione Buziaki dla WIKI! 🙂
Nie wiem moze to te ząbki tak na Krzysia działają, ale nie mogę patrzeć jak on się tak o wszystko obija 😞 jeszcze kilka dni temu było ok. poczekam aż minie ta "fala" ząbkowania. Moze się polepszy.

isa zawsze przy ząbkowaniu strasznie się ślini. a te czwórki to jakiś dramat... cały mokry chodzi:/ Szymek ma taki apetyt, a nic po nim nie widać że tyle je. Dobrze takiemu 😉
kasiu Cieszę się że Ola robi postępy. Sama nie mogę się doczekać aż będę w pl, i pójde do jakiegos lekarza żeby poradził jakieś ćwiczenia.
Sandros tak jak piszesz pediatra mówiła mi o tej przepuklinie że uwieźnie. Przeraża mnie to. Ale i tak najwczęśniej pójdzie na operacje jak wrócimy do polski... 😞
initram mam wyniki badań i poziomWitd jest 50 a norma 30-100. Wysłałam do pediatry i ma oddzwonić. Martwie się bo teraz widzę że .żeberka odstają, i na środku klatki ma taką dziurkę. boje się co jeszcze może się pokazać. Wydaje mi się że czasem ma krągłe plecy na dole przy lędźwiach 😞
latka Gratki dla Tymcia 🙂
initram zaproś swoich też 😁 nie ma rady
Doti KRzyś od ząbków też ma często taką wysoką gorączke. W ogóle każdy kolejny zabek coraz gorzej przeżywamy.

Piszecie co do jedzenia na roczek i aż głodna się zrobiłam 😁 w ogóle ja to musze zacząć planowac przeprowadzkę a jakośnie mam głowy do tego. eh
pogoda u nas fatalna. normalnie nic się nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu u mnie oboje mają lekkie wgłębienie w okolicy mostka ale to akurat odziedziczyli po tatusiu. On też tak ma. Nie wiem na czym u Krzysia polegają odstające żeberka, ale u moich też widać, zwłaszcza jak leżą na brzuchu że dolne żebra są jakby za szerokie. To z kolei odziedziczyli po mnie. Ja mam bardzo szeroką klatkę piersiową i odstające dolne żebra. Taka budowa... Oby u Krzysia to jednak nie była krzywica.
A gorączkę od zębów rozumiem, tyle że u nas jest już od poniedziałkowego wieczora i sięgała nawet 39,6*C. Lusia jest prawie non-stop na środkach przeciwgorączkowych... I ślinotoku jakoś specjalnie nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, jak tak dalej pójdzie, to wszystkich będę musiała odwołać 😞 Tym 38,6.. nie wiem, skąd...niby miał katar, pokasływał nad ranem, ale to już od soboty i zaczęło przechodzić, więc cholera wie, co to.. może też ząb..
a jeśli chodzi o zachwiany krok Krzysia, to ja bym zębów tym nie obwiniała, prędzej któryś ze specyfików, jakie teraz spożywa, może od tego na refluks, pisałaś, że poprzednim razem też mu nie służył, tylko wtedy takich zachowań nie mogłaś zaobserwować, bo był raczej niemobilny... ja chyba bym w tą stronę szukała przyczyny... bo przyznam, że nie słyszałam, żeby przy zębach błędnik szwankował 😮 a na te zmiany w obrębie klatki piersiowej to Wy zwróciliście uwagę, czy pediatra zauważyła? bo może faktycznie ma taką budowę? tym bardziej, że poziom vit D jest w normie, nie sądzę, żeby w tak krótkim czasie aż takie zmiany mogłyby powstać, ale nie jestem lekarzem i puki co raczej teoretykiem w dziedzinie wad postawy, niewiele jeszcze przypadków widziałam... na pewno można pomóc wszelkiego rodzaju ćwiczeniami oddechowymi, zwłaszcza w wodzie...

Doti, jeśli to faktycznie przez ząbki, to bidulka nieźle się nacierpi jeszcze, choć kiedyś mi lekarka powiedziała, że każdy ząb inaczej... jeden może przynieść wszelkie możliwe objawy, a drugiego się nie poczuje... Daj znać, co lekarz powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiem ze taki stan moze by od budowh ciala. Ale niestety jest to rowniez typowe dla krzywicy. Krzys mogl miec niedobor witd killa miesiecy temu i to sa efekty. Lekarka mi sama pokazala klatke kego, sprawdzala tez nadgarstki. Ale tam nie wiem czy cos nie tak.
Na chwile obecna nie wygladato dramatycznie ale jeste wyczuwalne.obawiam sie jednak ze skoro jest to skutekniedoboru sprzed paru msc, to moz jeszcze cos wyjsc,lub moze to byc juz trwale;( jesli chodzi o zebra to dolne sa tak jakby na zewnatrz wywiniete.

Doti my przy ostatnich zabkach mielismy ok .trzy dni temperature rowniez podchodzaca pod 40;/ tez sie dziwilam ale na koniec wyszedl zab.... Ciekawe jak bedzie u Lusi

Initram biedny Tym musial cos podlapac;( dziekuje za podpowiedz w sprawie cwiczen, poczytam o nich. Jako ze mieszkasz w wawie mam pytanie, bo wiem ze macie tamsklep gap. A czy jest tez w nim sekcja dziecieca?
Musze poczytac o skutkach ubocznych tego leku. Bo dziwnie maly sie zachowuje i mi sie to. Nie podoba;/


Czy ktoras z was podaje vigantoll ? Ile dajecie kropli? Tak z ciekawoscipytam. Ijak aplikujecie? Bo moj nie ma aplikatora tylko trzeba tak jakby wkropic do buzi i zawsze sie boje ze za duzo poleci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu 3 dni to jeszcze rozumiem.. ale u nas ciągnie się od poniedziałku a zęby jeszcze raczej nie wyjdą. Przynajmniej na takie nie wyglądają co by miały wyjść zaraz. Choć opuchnięta jest 4 porządnie...
Ja wszelkie leki w kropelkach podaję z łyżeczki 😉

Lekarka na wyniki moczu powiedziała, że możemy jeszcze morfologię zrobić bo w drogach oddechowych czysto. Jak morfologia wyjdzie ok to na 99% zęby. A jak coś wyjdzie nie tak to podejdziemy na całodobówkę bo morf. robimy jutro rano prywatnie.
Teraz Lusia zasnęła znów z gorączką. Smutno mi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Lusia..

U nas też gorączki ciąg dalszy... O 13 dałam mu nurofen i do 19 było w zasadzie 37, a o 20 mierzylam i już 38,4, dałam mu znów ten nurofen, ale mam wrażenie,że jest jeszcze cieplejszy, tylko nie mam jak zmierzyć, bo śpi bardzo lekkim snem, na brzuchu i nie mam jak termometru wsadzić... 😞 no i kaszel wieczorem się pojawił :/ dałam sinecod i narazie spokój
A propos też podaje leki w kropelkach na lyzeczke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie uczyliino w szkole ze Viagnntolu nie podaje sie na lyzeczke!!! Tymbardziej, ze to jedna kropla, a polowa i tak na lyzeczce zostaje..
Bezposrednio do buzi!!!

Marylu, Titi tez ma dziurke przy mostku.

Lusia, jak dla mnie za dlugo ma te teperature 😞( Doti szukajcie dalej przyczyny.

Karolka, zdrowiejcie.

Titi przeziebienie przeszlo w dwa dni jak jej mama leki wlaczyla 🙂 hehe 🙂

Ja o roczku nie mysle jeszcze..ale wiem, ze alkoholu nie bedzie 🙂 Ewentualnei dla rodzicow jak goscie wyjda 🙂 Nie mam stolow krzesek. bo wywiezlismy.. moze zrobie na sali u tesciowki na wsi 🙂 w swietlicy..

To co sie dzialo u mnie na oddziale dzisiaj, to ludzkie pojecie przechodzilo.. Ok 15 mialam juz fdosc.. uwierzcie, ze caly dzien zjadlam obiad w locie, jedno siku i oprocz tego nie usiadlam ani dwie minuty nadprogramowo.. A jak na zlosc jutro mam kolejna dniowke rozpisana.. Masakra...Ciekawe jak nocka bedzie marudzic,, le rzeczy niedopelnionych.. bo po prostu byl taki zapier.. ze nie szlo wszystkiego ogarnac 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra współczuję ciężkiego dnia. Może jutro trochę luzu będziesz mieć...
a ja będę szukać przyczyny... ale coraz bardziej zaniepokojona jestem. Nie wiem jak pomóc dziecku zwłaszcza jak zaczyna popłakiwać i wykręcać na każdą stronę w nocy. W ciągu dnia nie widać żeby ją cokolwiek bolało a jak śpi to ma takie momenty...Ale co jak morfologia wyjdzie w normie? Jakie badania dalej? Zwalić na zęby? Przeczekać? 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam...a u nas Ula doloczyla do chorowitków i wieczorem obrzygała nam cale lozko, a pogoda beznadziejna, wiec jak popierzemy to nie bedzie chcialo schnac :/ na szcescie juz nocka byla spokojna...ale nie wiem co o tym myslec, co mam z nia robic, jechac do szpitala? troche sie boje, bo moj znajomy dal synka do szpitala na obserwacje, a maly wrocil do domu z zapaleniem pluc i sepsa...teraz lezy juz 3 tydz na odddziale i go ratuja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Ja już po fryzjerze, paznokcie do poprawki bo zasnęłam z mokrymi 🤢 torcik-różowa biedronka odebrany tata usypia Olę a na 16 roczek 🤪 przestało padać więc oby tak dalej...
Aha roczek mamy bez alkoholu. Tort ciasto kawa i kolacja. Ciasta mamy własne-M wczoraj upiekł sernik, moja mama miałą zrobić skubaniec a dorzuciła jeszcze milkę więc spokojnie starczy i tak każdy tortem się zapcha napewno 😉

Natalia pszczółka Maja jest zajefajna już i się znudziły te grube hipopotamy 🙃

Marylu nam neurolog zmieniła wit D na Vigantol podobno lepiej się wchłania. Kazała dawać po jednej kropli a co drugi dzień 2 więc spokojnie się nie przejmuj. Wit D podobno ciężko przedawkować... Aha dajemy bezpośrednio do buzi tak jak Sandra pisze część zawsze zostaje na łyżeczce i najlepiej przed mlekiem bo wit d rozpuszcza się w tłuszczach...

Karolka ja bym nie jechała do szpitala dopóki sytuacja jest pod kontrolą bo tak jak piszesz załapie pełno dodatkowych świństw, podawaj jakiś orsalit i dużo płynów żeby się nie odwodniła

Inritam buziaki dla Tymka i zdrówka 😘 a możesz wypowiedzieć swoją opinię na temat zakładania Oli sztywnych bucików-paputków jak zleciła nam ta rehabilitantka ☺️. Bo wszędzie czytam że się nie powinno ale to w normalnych sytuacjach a przy tej wiotkości jej stawów to faktycznie nie zaszkodzi na stopy?

Dobra uciekam trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało
Buziaki dla wszystkich choruszków 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...