Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti do jedzonka zamawialismy na obiad rolade z kluskami, rolade drobiowa ze szpinakiem w ciescie franc., schab faszerowany pieczarkami i schab z ananasem . A na deser jakies tam ciasta. I tyle . Bo u nas bedzie czworo malutkich dzieci i nie mozemy dlugo siedziec 🙂 ale mi to na reke ze nie bede musiala Milusi meczyc 🙂 to bedzie taka kameralna imprezka 🙂) tak jak lubie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti, dzięki za informacje od Buffy. Biedny Marcinek 😞 Oby leczenie dało pozytywne efekty. Trzymam za nich kciuki 😘

A mnie tak wzięło na sentymentalny nastrój. Natka leży koło mnie w łóżku i uroczo śpi, a ja się nie mogę nacieszyć jej widokiem 🙂 I naszła mnie taka myśl, że zrobiliśmy z M chyba najpiękniejszą rzecz na świecie - stworzyliśmy tego małego człowieczka 🙂 Wierzyć się nie chce, że mamy w sobie tak potężny dar - dawanie życia. Ten mały krasnal, który leży teraz koło mnie, to część mnie i mojego M... Jestem w niej z dnia na dzień coraz bardziej zakochana 🙂 I nie wiem, czy jest granica tego zakochania 🙂

Idę się położyć. Natka od niecałej godziny śpi, więc idę korzystać z tego spokoju, bo następne karmienie pewnie koło północy.
Dobrej nocki, kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ja jak ogladam zdjecia z brzuszkiem to nie moge sie nadziwic ze tam przez 9miesiecy mieszkala Milenka. Ze tylko z dwoch komorek jest prawdziwy czlowiek ! I jaki to jest cud ze ona tam zyla bez oddychania, swiatla i w wodzie...
A teraz jest z nami i rosnie nasz malutki czlowieczek. :***



Na 12.30 chrzest...mam troche stresa juz :p heh 🙂 znajac zycie bedzie cala msze plakala :p
Moja mala ksiezniczka 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Deira ja też tak czasem sobie myślę jaki to cud się stał że z dwóch osób, z niewidocznych komórek powstał mały człowiek z odrębną osobowością, swoimi zachciankami i upodobaniami.... Jak to wszystko jest skomplikowane i niesamowite.

Pauleczka dużo tego jedzenia 🙃 rozumiem że to do wyboru? Ja jeśli będzie możliwość to na obiad zamawiam piersi z kurczaka z suszonymi pomidorami w cieście francuskim, do tego pieczone ziemniaczki i kolorowe warzywa 🙂 Nie wiem jaką zupkę do tego, ale coś się wymyśli. A poza tym ciasta muszę sobie zamówić sama 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Nocka ok.Mala wstala o 2 i 7 .
Dzisiaj mielismy w planach wyjscie na cmentarz ,poczekam az moj M wroci z pracy i powie jaka pogoda bo przez okno wydaje sie ok.
Kurcze tak piszecie o tych spiworkach do wozka ,a ja nawet wczesniej nie myslalam o czyms takim 😮
Glupia jestem ,musze tez poszukac .
Myslalam ,ze kombinezon i kocyk wystarcza 🤢
Co prawda ja na wielkie mrozy nie zamierza wychodzic ,ale moze sie trafic jakas wizyta u lekarza lub cos podobnego .
Mam prosbe jak ktoras kupowala moze przez alegro taki spiwor to podajcie linka to zaraz zamowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka To chyba zależy od zwyczaju ale ja nie daję więcej jak 100zł. Wystarczy. W końcu nie robi osobnej mszy tylko "przy okazji" jest chrzest. Choć wiem że są parafie gdzie jest określony cennik za usługi księdza.
A ja rosołu nie chcę bo już kilka razy zamawiałam na różne uroczystości w różnych knajpach z prośbą żeby makaron był krótki to nigdy tej prośby nie spełnili, zawsze był ten makaron długi :/

Mixi ja nie kupowałam, bo mi mama przerobiła stary śpiworek po siostrzenicy ale szczerze mówiąc ze starszym skorzystaliśmy z niego ze 2 razy jak pierwszy raz na sankach go woziłam (miał nieco ponad pół roku). Poza tym jak masz ciepły kombinezon i ciepły kocyk to moim zdaniem wystarczy. Przecież przy wózku na pewno masz jeszcze osłonkę.
Coś podobnego mamy: http://allegro.pl/vscout-spiworek-polarowy-wozek-fotelik-i-sanki-i2731772875.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masz racje Doti bo ja już znalazłam jakies wełniane za ponad 100 zł ,a szkoda kasy jak na pare razy by to było.Kupie ten co podałaś link przynajmniej nie zbankrutuje jakbym miała użyć go tylko na okazje. 🙂
Osłonke mam na wózek ,kocyk ciepły też ,ach pomysle jeszcze poki co mrozow strasznych nie ma na razie . 😁
Ide bo dziecie sie budzi czas rozgrzewać cycki.
A co do trzymania moczu to u mnie jest wszystko ok , i pochwale się ,że hemoroidy chyba znikneły bo już nic nie czuje. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
mój plan prawie się udał 😁 po kąpieli, nakarmiłam małego i zasnął, spal do 23, ale potem jak obudził się ok. 1.20, to nie chciał spać 😮 oczy w pięć złotych, uśmiech od ucha do ucha i głośne aaa, eee, yyy 😉 i tak prawie do 4 😠, później jeszcze obudził się o 6.50, pojadł i oddałam go tatusiowi, a sama kimnęłam do 8.30 🙂

my mamy jeden kombinezon na zimę... jeden mam na taką pogodę jak teraz, ale to w rozm. 56, więc pewnie niebawem maluch z niego wyrośnie. Tamten jest na 3-6 miesięcy (chyba 😮 muszę jeszcze sprawdzić) i jeśli byłby duzo za duży jeszcze, to może się zastanowię nad jakimś śpiworem - w niego na pewno łatwiej maluszka zapakować 😉

mamusiak a byliście już w centrum zdrowia dziecka z Antosiem?

Karolka a robiłaś coś z tym hemoroidem? ja swojego na co dzień nie czuję, a że załatwiam się raz na tydzień ☺️ to tylko wtedy on daje o sobie znać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry.
nocka spokojna i nawet jestem wyspana. mąż był grzeczny i przed północą wrócił. przynajmniej tak mówi bo ja nie wiem spałam już 😉

mam pytania dotyczące chrzcin:
a u nas chrzciny będą o 14 więc godzinkę msza i do restauracji dotrzemy ok 15.30. myśle ze przed 17 zjemy. i teraz pytanie czy brać dodatkowe danie gorące czy obiad z rosołem i 3 mięsami do wyboru wystarczy? dotego 3 sałatki wędlina, przystawka jakaś zimna i ciasto jest w cenie, a za to danie gorące trzeba dopłacić. sama nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edith moim zdaniem jak zjecie obiad przystawka +2 dania + ciasta i tort to do 19-20 będzie dość. Zależy jak długo chcecie siedzieć. U nas msza będzie prawdopodobnie o 11 więc na 13 zamawiamy obiad i koło 18 gorące danie, a w międzyczasie tort, ciasta i owoce na stół. Chyba nawet z zimnej płyty zrezygnujemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Lusia zamiast spać to leży w łóżeczku i paluchy zjada... 🤔

Ja bym chciała do obiadu jakąś zupę krem jako przystawkę ale zupełnie nie mam pomysłu. Bo ja nie boję się nowych smaków i chętnie spróbuję czegoś nowego, ale teściowa i babcia to są takie zatwardziałe w tym co jedzą, że jak kuzyn M na komunii podał zupę krem z zielonego groszku to stwierdziły że to jakieś gówno jest 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂a u nas nocka do du** 🤨 mala spala z nami, bo ciagle stekala i wydawala przez sen dziwne odglosy, wiec wolelismy ja miec pod reka 😮 ale za to malo co pospalam...

Inirtam na hemoroida stosowalam masc Avenoc i na razie nie ma po nim sladu 😆 przy wyproznianiu sie tez go nie czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
I od razu w zasadzie spadam, bo teście chcą nas odwiedzić. Nie wiem jak ja zdzierżę widok teściowej 🤢 Będę musiała mocno zaciskać zęby, żeby czegoś nie palnąć... 😉

Doti napisał(a):
Bo ja nie boję się nowych smaków i chętnie spróbuję czegoś nowego, ale teściowa i babcia to są takie zatwardziałe w tym co jedzą, że jak kuzyn M na komunii podał zupę krem z zielonego groszku to stwierdziły że to jakieś gówno jest 🤢

Przecież zupa z zielonego groszku jest rewelacyjna 🤪 Uwielbiam ją 🙂 Doti, a może jakiś krem pieczarkowy albo borowikowy - tradycyjnie no i chyba grzyby to teściowa i babcia raczej lubią? 🙂

Miłej niedzieli! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja 😁

A moja mała zrobiła mamie tej nocy niespodziankę i obudziła się w środku nocy i nie chciała spać, tylko się rozgaworzyła 😮 Musiałam światło włączyć, bo po ciemku się wściekała 🤔 Pierwszy raz jej się to zdarzyło i mam nadzieję, że ostatni 🥴
Robię na obiad racuszki, mój M kończy stawiać ogrodzenie (sąsiedzi dziwnie patrzą, bo w końcu niedziela 🤔 ) a ja czekam, aż mała wstanie, zje i pójdziemy na spacer jak zdążymy przed deszczem, bo chmur się sporo naszło 🤨 Większe dziecię na zakupach w Szczecinie.
A ja już sie zamartwiam powrotem do pracy i tym, co zrobić z moim maleństwem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka nie wiem, co na biegunkę 🤨 Najlepiej, jakbyś zadzwoniła do położnej, jak masz z nią kontakt.
Ja z pracą chciałabym pokombinować, wykorzystać urlopy wypoczynkowe z tego i przyszłego roku, no i chyba jeszcze wzięłabym urlpo wychowawczy na 5 miesięcy... Tylko szkoda, że wtedy nie płacą 🤨 Boję się oddać dziecko przed rokiem do żłobka, choć jak nie będę miała wyjscia to będę musiała 😞 Niestety na opiekunkę nas nie stać 😞 U nas biorą ok 1000 do 1500 zł 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn ja w marcu musze wracac do pracy, no moze jeszcze na wykorzystanie urlopu zaleglego sie zgodza, chociaz watpie, ze calego... na opiekunke tez nas nie stac, bo tyle co biora, to dla nas kosmos - od 8 zl za godzine, a liczac po 8 godzin dziennie to na koniec miesiaca wychodzi pokazna sumka 🤨 na wychowawczy tez sobie nie moge pozwolic, bo nie damy rady przezyc z jednej wyplaty, tym bardziej z dzieckiem. W zlobku panstwowym jestesmy dopiero na 300 pozycji w kolejce rezewrowej, wiec raczej od marca nie dostaniemy...zlobek prywatny to koszt 1200 na miesiac 🤨 no ale cos trzeba wykombinowac, nie ma innej opcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka, mi sie wydaje ze troszke przesada z tym zeby dziecko w wozek wkladac i kombinezon i spiworek...ale ja ogolnie dzieci mam nazwijmy to "hartownae" 🙂)
My musimy wychozic codzien niezaleznie od pogody, chocby po Nadie do przedszkola...

Zwariuje w tej popierdolenj chacie... juz mi wilgoc zaczela wychodzic.. ;/ To jakas masakra.. wszedzie gdzie cos blisko sciany gowno wychodzi.. nawet pzy malej lozeczku..
Sasiadka zmarla dwa lata temu i nikt nie mieszka w tym mieszkaniu i wszystko idzie do nas do gory.. 😞( Ryczec sie chce...
A najgorsze. ze to niekorzystne dla zdrowia..;//
Musze jednego dnia, dzieci wyprowadzic do mamy i ogarnac temat srodkiem na grzyba..

Ja wracam 17.04.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja do pracy chciałabym wrócić od września, ale raczej na pół etatu... po ostatnich głośnych "rewelacjach" w żłobkach, to aż się boję 🤢 a opiekunka u nas to 2tys jak nic, poza tym nie ufam obcym... teściowej też nie ufam 😜 więc tym bardziej odpada 😁 a gdybym miała pół etatu, to może udałoby się, żebyśmy się z M wymieniali.. no ale zobaczymy... jeśli się tak nie da, to zostanę kolejny rok w domu, a zajęcia będę prowadzić popołudniami z małym w nosidle 😉

Karola ta maść jest bez recepty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
W sobote wybralismy się do centrum bo chciałam sobie małe zakupy zrobić. I kupiłam tylko płaszczyk bo jakoś tak odkąd jestem mamą, to jakoś nic mi się nie chce kupować 😮 tylko najpotrzebniejsze rzeczy... aż mój M nie mógł uwierzyć i na siłe chciał żebym brała jakies kozaki czy cokolwiek 🤔. Ale po co mi jakieś "modne" rzeczy na spacery z wózkiem? nie wiem czy to tylko mnie dotkneła taka przypadłość?
Dziś za to pogoda straszna, chciałabym gdzieś wyjść bo jednak tylko w weekend spacerek z M może być, ale mu się nie chce 🤢 więc siedizmy w domu...
pauleczka. dzieki 😉 zamowiłam podobny też z regulowaną długością.
isa. jest fajna aplikacja na smartfony Baby Care. Zaznacza sie w niej karmienia, sen, podanie kropel, kapiele, zmiany pieluch itp. jest super bo odmierza czas od ostatniego karmienia/snu itp
mamusiak ja już teraz małego wsadzam w kombinezon ale taki dość lekki. A na zime mam zamiar mieć i śpiworek i kombinezon cieplejszy. W zalezności od pogody będę zakładać jedno lub oba.
buffy oby Marcinek wrócił jak najszybciej do zdrowia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolka84 napisał(a):


Ula ma dzis jakas biegunke, musialam cos zjesc... 🤔 jak moglabym jej pomoc? Boje sie, zeby sie nie odwodnila...

smecta, ale sprawdź czy takim maluchom można podać

i tak informacyjnie, jak już będą odrobinkę starsze, bo to jest chyba od 3 czy 4 miesiąca (nie wiem dokładnie), naprawdę polecam kleik hipp ors 200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laseczki 🙂
mam pyatnie bo juz zaczynam dostawać szału i chodzę ciagle głodna bo nie wiem co mogę jeśca co nie, nie chce zaszkodzić małemu 😞 a teraz ma kolki i aktualnie jesteśmy na SS.
Czy moża jeśc np.
naleśniki czy placki ziemniaczane?? ( bo to zmażone )??
z mięsa co jecie ?? bo ja tylko pierś z kurczaka i udko już mi się żygać tym chce !!
dzisiaj zjadłam rosół na obiad no i same ziemniaki bo mama zrobila buraki z cebulą no i smażone mięso z kurczaka i zaprotestowałam, zjadlam kanapki ;/
hmm??


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...