Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my sie podzielilismy na dyzury-dzienny i nocny ..wczoraj moj m mial nocny i ja wreszcie przespalam cala noc- obudzilam sie o 8 i az bylam w szoku ze mnie nie budzil w nocy zeby mu pomoc i ze mala spala jak ja wstalam 🤪 a jednak mezczyzni potrafia jak chca!
Ada dlugo spi jesli juz zasnie min te 2.5 h wiec jestem wstanie duzo w domu ogarnac...wczoraj ubralam choinke a dzis ogarnelam caly salon...
jeszcze dzis wizyta tesciow i poloznej i kapiel malej... jejku jak te dni leca i ciagle jest cos do zrobienia...za prace w dom powinni placic !!!! 😠
my problemu potowek nie mamy -Ada ma super skore 🙂
a co do wigilii to nawet nie zdazylam jeszcze pomyslec nad tym ale pewnie jak wy zrobie rybe na parze ziemniaczki i grzybowa pewnie, bo chyba grzyby jesc mozna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja krolewna znow spi najedzona przewietrzona bo u nas -2 i super pogoda sprzatnelam w domku choinke tez ubralam jeszcze zostaly tylko prezenty popakowac to co dojechalo a na reszte czekam na kuriera ja co do wigili w tym roku mam spokoj rodzice robia i mama sie zastanawiala co mi zrobic zebym przez swieta jadla no i rybka na parze krokiety takie bez oleju smazone z farszem z indyka ziemniaczki kurczak gotowany i tyle wiec wszystkie rarytasy kolo nosa przejda a no i sernik pol blachy moje 😉 jakos przezyje 😉 ale na sama mysl o barszczyku z uszkami i grzybami mojej siostry slinka leci o kapuscie wigilijnej to juz nie wspomne ale czego sie nie robi dla dzidziusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja to mam czas wejść tutaj i coś napisać dopiero na wieczór bo mały cały dzień nie śpi...jeszcze fajnie byłoby jakby ni śpiąc spokojnie leżał a ten nasz szkrab chwilę poleży i zaraz płacze i trzeba brać go na rece:/ teraz znowu płacze...czasami już nie wiem co mam robić jak tak płacze a wiem że to nie kolki tylko jego fochy....my na spacer nie wychodzimy o u nas straszny mroz w dzień do -11...a na dodatek ja chora kardło i katar...mam nadzieję że mały się nie zarazi ode mnie...a co do świąt to ja podobnie jak wy rybka cienki barszczyk z pierogami ruskimi i ryba po grecku z tym że nie smażona tylko zrobiona w folii aluminiowej w piekarniku a reszta jak zwykle, sałatka z makaronem tortelini, gołąbki tzn środek z gołąbków bez kapusty 🙂 galareta z drobiu ryba w galarecie i jako sie przeżyje te święta 🙂 szkoda tylko że nie pojem mojej ulubionej sałatki gyros:/ my też już prezenty mamy zakupione tylko popakować a choinkę ubieramy dzień przed bo będziemy mieć żywą w tym roku to nie chcę żeby się tak szybko obsypała....my dopiero porzytulamy się w środę 🙂 bo rano w środe mam wizytę 🙂mąż już nie może wytrzymać 😁 zmykam bo mały kwęka...chyba go zaraz wykąpiemy...miłego wieczoru papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no pieczarki jadlam 🙂 ale o normalne tez pytalam poloznej i mowila ze mozna -ze dziecku nie wolno dawac jak zaczyna jesc pokarmy bo sa ciezkostrawne ale samej w przyzwoitej ilosci mozna skonsumowac troche...ja sprobuje dluzej mala przetrzymac zeby byla umeczona i spala dluzej w nocy....ciekawe czy sie uda...`?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja już też dzisiaj nie wrabiam...nie wiem czy Maciuś przeziębiony czy co bo jak zaśnie nie moze spać dłużej niż 5 minut....tak jest przez cały dzisiejszy dzien....mam nadzieję że nie zaraził się ode mnie bo jeść też za bardzo dzisiaj nie chce....ale jutro jedziemy do lekarza niech go doktor zobaczy chociaż będę spokojniejsza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczka u mnie dzis to samo. Cały dzien z małą na rekach bo kweka i popłakuje a momentami nawet wrzeszczy. I tak mniej wiecej od 15 jest nie w sosie. O 20-20.30 powinna normalnie juz spac na noc a dzis masakra - budzi sie co chwile. 10-15 min spania max, w dzien to samo. najedzona, przewinieta, napojona nawet herbata z kopru, masaz brzucha, sab simplex był, noszenie na rączkach..nic nie pomaga. Wiec juz sama nie wiem co dzis jej dolega. Rano było wszystko ok. A teraz az sie boje co bedzie w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj okruszek tez juz spi. Tak narzekalam ze nie moge nawet obiadu zjejsc a tu zaskoczenie. Nie dojsc ze sama zjadlam to jeszcze udalo mi sie zrobic obiad dla mojego P bo moj Kubek troche pospal w dzien i nawet bez wiekszego marudzenia poszedl spac wieczorem wiec jestem mega zadowolona. Mam nadzieje ze go nie przechwale i zostanie mu tak jak dzisiaj na dluzej.
Przespanej nocki wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA DOPIERO SIADŁAM...
DOPOŁUDNIA MAMA BYŁA, POTEM OBIAD, KARI BIEGUNKI DOSTAŁA Z ANTYBIOTYKU, GRZES PREJĄŁ DZIECIAKI A JA NA 2H NA LEKCJE WYSKOCZYŁAM, POTEM POUKŁĄDALIŚMY RODZINNIE PUZZLE, KARI FOACH STRZELIŁA BO NEI CHCIAŁA SIE ISC KĄPAĆ I CAŁA AFERA Z TEGO WYNIKŁĄ. PŁACZU, WRZASKU, NASZYCH NERWÓW KUPA...CHYBA 2GI RAZ W ZYCIU TAKĄ AKCJE MIAŁA...PADŁA ZE ZMĘCZENIA Z MLEKIEM W NIEKAPKU, NAWET GO DO UST NIE PODIOSŁA...
MACIO Z CAŁEJ TEJ AKCJI SIE NEROWY ZROBIŁ, DO TEGO JA DZIS PASZTETU SPRÓBOWAŁAM I MASAKRA...DARŁ SIE BIEDNY W NIEBOGŁOSY... W SUMIE TO NAWET JAK SIE USPOKOIŁ TO Z GODZINĘ W SUFIT W SYPIALNIE SIE WPATRYWAŁ ZANIM ZASNĄŁ... O 22.10. WIEC JA SZYBKO PRASOWANKO, SPRZATANKO KUCHNI, NO I JESTEM...
ALE SIE CIESZĘ NA HOBBITA...JUZ KOMBINUJEMY Z G. CO BY TU Z MAŁYM ZROBIC BO CHCEMY ISC OD KINA, NIE WIEM CZY ON TYLE WYTRZYMIE...OBAWIAM SIE ZE MI WERSJA DOMOWA ZOSTANIE...TRUDNO, MACIUŚ WAŻNIEJSZY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HMMM, JA TEZ WIEM ZE GRZYBÓW NIE WOLNO PRZY KARMIENIU...
JUTRO GRZES ZACZYNA URLOP - JUZ DO KONCA ROKU. BARDZO SIE CIESZĘ. KARI ZOSTAWIĘ JESZCZE JUTRO W DOMU, NA 13.45 MAM GINA A NA 16.30 DR I SZCZEPIENIE.
W SOBOTĘ IMPREZKĄ PEPKOWA Z KUMPLAMI G. ZE STUDIÓW. FAJNA EKIPA WIEC SIE CIESZE...TYLKO TO SZYKOWANIE :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiktorek zasypia,wiec mam chwilke. Dzisiaj nie mogl jakos spac,ale po 14 padl i mialam czas na obiad i troszke na ogarniecie domu. Co do swiat to ja planuje zjesc lososia z pary,zamiast kapusty z grzybami i pieczarej zjem marchewke,no i barszczyk. Moze cos jeszcze wymysle. Jakos przezyjemy te swieta. Nie mam zamiaru szalec z jedzeniem,bo potem pewnie Maly by cierpial a ja z nim. Zycze Wam dobrej i spokojnej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek 🙂
a jednka udalo sie wczoraj Adusie wykapac bo sie obudzila po godzinie 🙂 jak wasze malenstwa reaguja na kapiel?
Mala wstala o 7 i teraz znowu spi wiec moge ogarnac sterte prasowania 🤨
kurde pasztetu tez nie wolno ? ja wczoraj zamowilam ze sliwka 😞 mam tu polski sklep i wszystkie produkty... pewnie makowca tez nie wolno jesc? nastepne dziecko mam zamiar urodzic na wiosne zeby na swieta nie miec takich dylematow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja na chwilke- wczoraj od 19:30 do 21:30 placz prezenie sie rece dla mnie i meza w d..... wchodzily niby 3 kg wagi a moze nawet ponad a tak po takim noszeniu strach pomyslec co bedzie pozniej. Wreszcie podarla sie dostala simplexu cycusia i usnela i nocka ok pobudka pierwsza o 2 pozniej 6:30 i od 7 znow spi a ja ogarniam tematy domowe i na chwilke wpadlam tutaj. Sterta prasowania czeka naszych ciuchow i malej wiec dzis zelazko to moj przyjaciel za drugim podejsciem jak Lenka usnie musze pomalowac wlosy.Jutro na 13 do 16 na uczelnie skoczyc bo dlugo i tak mnie tam juz nie bylo wiec trzeba sie pokazac co by nie bylo 😉 a w dodatku mialam niemila niespodzianke z rana a myslalam ze te sprawy mam za soba skoro bylo cc a tu prosze i mam wylazly mi homoroidy jeden malutki ale jest okropienstwo juz poprosilam mame to poleciala mi do apteki po cos zeby to swinstwo zagoic.No a ja myslalam ze tylko po naturalnym porodzie mozna miec to swinstwo a ze po cc mnie to omini a jednak. Dobra mamuski zmykam prasowac i dalej ogarniac zaleglosci-wohgole teraz to raz moze dwa dziennie zalece tutaj ale fakt to juz nie tak jak w ciazy bylo caly dzien na forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas okropna noc.... i to nie przez Maciusia bo aniołek malutki spał jak suseł....karo ma taką straszną biegunkę ze co 10min od 4 nad ranem bylismy w kibleku. wszystkie spodnie od piżamy brudne. od rana 6 majteczek. teraz juz permanentnie siedzi na nocniku przed TV... smecte wypiła (z oporami ale wypiła), wmusiłąm w nią czerstwą bułkę i kubek czarnej herbaty... matkooooooo

u nas sie robi makówki moja ulubiona potrawa - i chyba tez nici bo tam kupa bakalii wchodzi. karlę miałam polroczną to wszystko jadłam (prawie), a z Małym nie ryzykuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pomimo swojego uswiadomienia zawodowego tez odczuwam uroki karmienia... 😞 pozniej bedzie gorzej wiem... ale za to wpadlam na rewelacyjny pomysl wlasnego biznessu, a raczej moja polozna wymyslila..ona ma szkole rodzenia i wlasny gabinet... moge zajac sie gimnastyka masazami dla ciezarnych i karmiacych- masaz leczniczy kregoslupa goracymi kamieniami, likwidacja cellulitu, masaz dzieciakow terapia przepuklin i kreczu szyi itd..... mysle ze glupie to nie jest....tylko musze poczekac az Ada skonczy rok 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!Mały znowu dał popalić. Od 3 do 5:30. Ehh no ale w końcu usnął i spał do 8.
Teraz też śpi. Zasnął mi na rękach Kochany jest. Ja na Dzień Babci i Dziadka chce zrobić kalendarze ze zdjęciem Wiktorka. Sobie też taki zrobimy. TO chyba się im spodoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karusia, super pomysł...na serio udany. a nie chcesz wczesiej czegoś zacząć, tak 1-2x w tyg??? ja wiem po sobie ze fajnei jest się czasem wyrwać... 🙂 ale wszystko zalezy od Ciebie

megan, my te kalendarze robimy od urodzenia Małej (czyli ju 3 lata) zawsze na świeta. własnie tworzymy następny, juz od pazdziernika ze zdj Małego 🙂 🙂 🙂 na grouponie były 3 kalendarze za niecałe 60zł z firmy colorland - polecam, kalendarze są przepięknie zrobione i duze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
dziendoberek 🙂
a jednka udalo sie wczoraj Adusie wykapac bo sie obudzila po godzinie 🙂 jak wasze malenstwa reaguja na kapiel?
Mala wstala o 7 i teraz znowu spi wiec moge ogarnac sterte prasowania 🤨
kurde pasztetu tez nie wolno ? ja wczoraj zamowilam ze sliwka 😞 mam tu polski sklep i wszystkie produkty... pewnie makowca tez nie wolno jesc? nastepne dziecko mam zamiar urodzic na wiosne zeby na swieta nie miec takich dylematow!


Karinka mi połozna tez zabroniła pasztet jeść. Ach i ja odstawiłam sliwki bo mała chyba po nich kolke ma - jadałam chleb razowy ze sliwką ciągle 🙂 Co do makowca czytałam rózne opinie. Na niektórych stronach pisza ze absolutnie nie wolno - na innych ze w bardzo minimalnej ilosci mozna... ja nie bede ryzykowała.

A powiedzcie mi jak z kaszami? Bo wymysliłam sobie ze zrobie na swieta pierogi z kasza gryczana i białym serem skoro kapustki i grzybów nie mozna... ale nie wiem czy gryczana jest ok dla karmiacych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...