Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
edithd napisał(a):


osciloccoccilum i inne leki homeopatyczne.


Muszę zakupić jutro, bo strasznie boli. . . a nie chcę rozsiewać zarazków .

My się kąpiemy codziennie, Mała ma taki rytm już ustawiony, budzi mi się dokładnie na kąpiel i wręcz nie może się jej doczekać. jak kładę ją do rozbierania na przewijaku, to zaczyna mi gaworzyć i cieszy się przy tym strasznie 😁 kąpiele też uwielbia . Gorzej jest po, jak łapie ją wilczy głód jak tylko zostaje wyciągnięta z wody eheh

idziemy spać, Młoda śpi ja też korzystam. Zawsze kilka godzin wpadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka po kapoeli i cycku padla i spi do teraz ja tez padlam i sie zdrzemnelam wstalam poszlam pod prysznic maz napsikal rane i sie wietrze 🙂 co ja teraz bede robic wyspana jestem wiec poczekam z godzinke bo mala powinna sie obudzic na cycusia i wtedy pojde dalej spac 🙂 na gardlo polecam syrop Drosetux polam w ciazy bo kest homoepatyczny i pomogl mi bardzo.A ile kupek znajdujecie w ciagu dnia?Bo u mnie to 4-5 to chyba norma?w tym 1 gigant zawsze jest.Acha-dalam na probe dzis herbatke rymiankowa po 1 tygodniu i malej smakowala chyba ale sika na maxa po niej 🙂 zapisalam ja na bioderka na 24.01 wogole jakos mi dnia malo przy niej ale super nie ma takiej nudy jak bylo pod koniec ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wasze dzieciaczki tez tak maja czy tylko moja Lenka tak mi i taka jej uroda chodzi o nozki i raczki muso byc w niedrapkach bo ma chlodne raczki a nozki to w skarpetkach spiochach i paputki i tak ma chlodne stopki jedyny wyjatek w nocy ma ciut xieplejsze a tak to zawsze chlodniejsze no i sie zastanawiam czy to taka jej uroda czy wiekszosc dzieci tak ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula moj Wiktorek tez tak ma. Chlodne,czasami nawet lodowate dlonie,stopki. Robie tak samo jak Ty. Edith dziekuje za pomysly. Jutro sie temu przyjze.
Mlody siem nie dawno przebudzil. Nakarmilam go i teraz czekam az usnie. Neta mam w komorce wiec moglam Was odwiedzic. Zycze spokojnej nocy. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello
u nas ranek w snieznym wydaniu. byłam z kari wcz u dr - osłuchowo czysta, zostajemy na homeopatycznych na razie plus syrop. mam nadzieje ze to nei owsiki, bo dziwny ten cykl, ost 3 tyg temu miała tak samo...ale patrzyłam jej do tyłka, czysto i bez niespodzianek. poszła do przedszkola.
Maciejek tez ma zimne rączki, stópki ok. dzis w nocy tradycyjnie 2 pobudki, juz norma. ładnie spi w nocy. cieszy mnie to bardzo.
ja zaraz zarzucam jejeczko na sniadanie z fermy mojej tesciowej 🙂 ma 10 kur i dostarcza nam pyszne jajka.
ruszam dzis do rossmanna - chce kupic jakies prezenty no i domowe potrzeby.

co tam u was mamusie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
u nas nocka straszna do pewnego momentu, od 11 do 2 maluch na zmiane jadl i plakal, nie wytrzymalam i dalismy mu 60ml mleka i zasnal do 7. Teraz zjadl cyca i spi. Juz myslalam, ze butla poszla calkiem w odstawke, ale glodek byl silniejszy ode mnie. U nas tez bielusienko, dzis lekarz, ciekawe jak z waga stoimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my w poniedziałek idziemy do lekarza, w sobotę jadę kupić szczepionkę, znalazłam aptekę gdzie wszystko jest duzo tansze i szczepionka 5w1 jest 20zł tansza niz gdzie indziej, za 99zl mozna kupic wiec od razu mi lekarz dał recepte na 2 dawki i mogę to u nich w przychodni przechowac.

wlasnie przeglądam oferty banków, chce załozyc Maciejkowi jakies koto osczednościowe - wpłącę mu tak kasiurkę z chrzcin i co miesiąc jakąs mała kwote mu tam wpłace,tak samo zrobiłam Karolince, za duzo to tam nie jestem w stanie przelewac, ale zawsze cos.... wejdzie euro to moze im na waciki starczy, ale przynajmniej ja sie lepiej czuję ze myslę o ich przyszłości

własnie kupa wpadła do pampisia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy i My 🙂

Co do tych puzzli, to moja chrześnica ( w styczniu będzie miała 4 latka) też uwielbia je układać, co idę do niej to kupuje a ona zaraz rozkłada i pokazuje jka pięknie ułoży 🙂 ! Myślę, że to jest dobry pomysł 🙂

U Nas nocka super, jedna pobudka na 30 minut i spanie do 8.40 😁 😁
Jedziemy zaraz do pediatry, dziś ważenie itp a jutro mamy szczepienia. . . Aż się boję. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! 🙂 U nas noc spokojnie - mała zasneła w wózku koło 21 i spała do 2.30 później wziełam ją do siebie do wyrka i spałysmy razem do 9 🙂 Zjadła sniadanko 🙂 i teraz znów sobie słodko drzemie.

Ania u nas kup nie było tydzien temu wcale prawie- albo jedna na 3 dni 🙂 teraz jest nawet 6 dziennie 🙂 Po odstawieniu mleka sztucznego jakos sie jej uregulowało ładnie. Wczoraj tez podałam Oli herbatke rumiankową ale nie specjalnie chciała ją pić.
Wczoraj pierwszy raz wyrwałam sie z mezem bez małej do miasta na zakupy 🙂 babcia została na godzinke z nia sama 🙂 chyba nie chce sie przyznac ze mała płakała ale cos tam szlochała jak wrócilismy i odrazu musiałam ja do cycora przystawić zeby sie uspokoiła 🙂 Babcia zabawiała ja wszelkimi sposobami - na lezaczek, do wózka, na rekach, spiewała 🙂 ale maly cwaniak czuł ze matka sie oddaliła 🙂
U nas dzis pochmurno i zimno wiec ze spacerku zrezygnuje, małej cos furkocze w nosie... Jutro mamy kolejna wizyte połoznej a we wtorek kontrole u pediatry i pobranie krwi na hormony tarczycy u Oli. Hmm dostałam skier. na kontrole bioder ale z tego co juz sie dowiedziałam u nas sa terminy na marzec 🙂 wiec na NFZ nie ma szans raczej zrobic tego w 4-6 tyg. tak jak mam zlecone. Pewnie umówie sie prywatnie jeszcze w grudniu lub poczatek stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u Nas też już nie ma na NFZ, idziemy prywatnie w następnym tygodniu 🙂!

My już po wizycie, Sofii waży 4050, grubasek mój malutki 🙂 ciesze sie, ze pomimo tego, że urodziła się malutka dobrze przybiera, jak na 1.5 miesiąca jest ok 🙂

Ahh i od razu nas szczepili 😞 jejku aż sama prawie się popłakałam, dostała 5w1, żółtaczkę i rotawirusy. Mam nadzieje, że dobrze to zniesie. W razie gorączki zaopatrzyłam sie już w syrop panadol, mam podawać 2ml co 5 godzin. Mała strasznie płakała, teraz też się żali, widać że ją to boli 😞 obyśmy przeszy to bez żadnych objawów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jak zwykle padam...choc nie przez ade bo ona spi duzo wciagu dnia i do tego jest moja mama-ale ciagle cos robie...chyba odpoczne po smierci heheh. dzis jeszcze kapiel 🙂 jutro mama wyjezdza-kurde przyzwyczailam sie przez 3 tyg. zawsze to inaczej miec kogos w domu i moc rozmawiac po polsku 🙂
Ada wazy 3200 wiec w ciagu 2 tygodniu przybrala 500gram powoli ale dobrze 🙂 maly wampir mleczny..po jej obudzeniu mam max 5 min zeby jej podac mleko! jak nie to zaczyna sie zanosic i krzyczec w nieboglosy.... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
my dzisiaj byliśmy na szczepienie 5w1 i żółtaczka engerix za 5w1 sałam 107zł a za zółtaczkę 52zł to wcale nie drogo kolejne szczepienie za 6 tygodni czyli 16 stycznia
mały troszkę płakał osiusiał pielęgniarkę i pryknął tak że aż doktorowa się śmiała że jak stary pryka tak śmierdząco 🙂 waży już 5030g to dużo 🙂 w ciagu niecałych 3 tygodni rzybrał 1040g ale co tu się dziwić jak dokarmiam go mm bo moje mleko jest słabiutkie..ż nie ma zbyt często kupek...wczoraj Maciuś nie zrobił ani jednej przed wczoraj bya tylko jedna ale mam się nie martwić bo pani doktor powiedziała ze jeśli nie jest twarda tylko luźna to jest Ok to przez to że go dokarmiam mimo że go przepajam kupy nie ma ale skoro tak lekarz mówi to chyba ma racje... u nas te wczorajszy dzień obył się bez kolek na całe szczęście chyba lepiej działają na mojego Maciusia kropelki infacol niż sab simplex,,,teraz też śpi mam nadzieję że będzie tak cudownie jak wczoraj jak zasnął o 19 obudził się o 22.30 zasnąl o 23 i spał do 4.20 zasną po jedzonku i spał do 8 chciałabym żeby było już tak zawsze spokojnie 🙂 żeby już go nie męczył brzuszek....dzisiaj zaczęłam powoli sprzątać już na swięta...maż w domku to małym się zajmuje a ja mogę trochę ogarnąć...zmykam bo mały się budzi i będziemy go kąpać...pozdrawiamy buziaki pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my kupowaliśmy już w szpitalu szcepionke na żółtaczke bo moja ciocia pielęgniarka noworodkowa ówiła że engerix jest najlepsza bo jest mało prawdopodobne że będzie po niej jakiś odczyn dla tego ją kupiliśmy i teraz też...a my już 2 wieczór bez kolek...jest cudownie 🙂 mamy czas dla siebie z mężulkiem 🙂 mały z powrotem zaczął mruczeć...czyli dobrze mu się śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja 🙂 ale mialam dzien caly czas na nogach cos robilam Lenka ladnie api jest kochana ale to moj zlodziej czasu kazdego dnia coraz to inna sie robi kocjam jej te 5zl oczka tak patrzt z ciekawoscia a ja musze teraz odpoczac bo jeszcze z godz i xyx.Nareszcie poczulam przyjemnosc z karmienia bo mala mi wyciagnela oba cyce do zera i wreszcie mnie nic nie boli ale xzuje jak sie napinaja i nabieraja do karmienia za godz bufet mleczny otwieram a tymczasem uciekam wykprzystac czas na kapiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczko my robiliśmy tą 5w1 i płaciłam 140 zl.. plus żółtaczka za free i to jest właśnie engerix, mam wklejone w książeczkę, plus dziś Sofii wypiła pierwszą dawkę na rotawirusy , cena kolosalna 310 zł, ale może coś pomoże i nas uchroni, jak nie to trudno, pieniądze nie są ważne a zdrowie córeczki. Na pneumo nie szczepimy. Jak na razie to Sofii cały dzień dość apatyczna jest, mało ruchliwa, tylko tak leży i patrzy tymi oczkami, goraczki nie ma tylko 37.2.. Mam nadzieje, że będzie dobrze.

Mąż na piłce, ja oglądam film Biutiful, no i tak jest, piękny ! Razem z córcią oglądamy 😁 leżymy w łóżeczku

Anulka później to już tylko sama przyjemność z karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no u nas też na żółtaczkę jest darmowa szczepionka ale my kupowaliśmy bo nie mają engerixa u nas w środku...mały przeżył szczepienie dobrze dostał w rączkę i nóżkę bo na drugiej nóżce ma tą szczpionkę na gruźlicę i ona mu trocę napuchła dla tego dostał w nóżkę gdzie to mocniej boli...myślałam ze będzie ciężko i ze nie będe mogła go uspokoić ale było Ok 🙂 e domku zapodałam mu czopka przeciw bólowego bo trochę popłakiwał ale nie miał gorączki i się uspokoił i wyciszył...teraz śpi od 19 zaraz pewnie się przebudzi na jedzonko...zmykam ...zrobiłam zakupy na allegro 🙂 zakupiłam krzesełko do karmienia + huśtawkę : http://allegro.pl/fotelik-do-karmienia-elektryczna-hustawka-3w1-i2817931698.html i emulsję do kąpieli i ciała atoperal bo dowiedziałam się że jest to tak samo dobre jak emolium a dużo tańsze...u nas w szpitalu tego używają do kapieli i smarowania noworodków...dobrej i przespanej nocy kochane papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...