Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja Oluska tez kochana i grzeczna, płacze tylko jak ją brzusio boli. Ale jest lepiej odkad nie daje butelki z mm. Wiec narazie jest super.
Co dopieluszek to odpakowałam 2 pampersa - bo jedynki mi sie juz skonczyły ale patrze ze chyba jeszcze za wielkie bedą na pupcie małej - a jak kupie 43 jedynek to znów bedzie ich za duzo... i nie zuzyje wszystkich. I tak sie zastanawiam co jest pośredniego. chyba kupie jeszcze babydreama z rossmana tam jest 30 sztuk chyba. Choc one srednio mi pasuja bo sa sztywniejsze i grubsze niz pampery. I jakies takie szerokie 🙂 I mysle ze dzieciakowi jest w pampersach wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gwiazdeczka-super ze wspomnialas o promocji w sumie ja korzystam z jedynek 2 mam 108 sztuk ale jak jest promocja to dlaczego by nie 😉 1 mam juz na upust malutka ma pupcie ta moja kruszynka wiec jedyneczki jak znalazl i dwojki sa zaduze mam karte z rosmana wiec upuscik tez wpadnie 😉 co do krzyku mojej kruszynki to oj potrafi pokazac podczas kapieli na ca ja stac albo jak sie osra po pachy to od razu krzyczy ale oby tak zostalo ja bylam dobrym dzieciaczkiem maz gorzej wiec oby tylko wygladem poszla w tate a zachowanie po mamusi 😉 w szpitalu pokazala mi tez przez 2 godziny jaka potrafi byc ni cyc ni gadanie ni chodzenie nie pomagalo uwalila sobie placz i zale ze nic nie pomagalo ale to byl jeden jedyny taki indydent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja wlasnie wole te z babydreama bo Adriana jest jeszcze taka tycia i wydaje mi sie ze one lepiej pasuja daja wieksze poczucie stabilnosci...wazy 3kg i 30dag przybiera na wadze ale na butelce by szybciej to poszlo wiadomo..., kapiel zaliczona mala byla spokojna do momentu wyjecia z wody heh chyba jej sie spodobalo 🙂 a teraz odciaganie piersi masakra rece bola jak nie wiem, a potem znowu tesciowie... juz powiedzialam swojemu m ze ma z nimi pogadac i wiecej niz 2 razy w tygodniu ich sobie tu nie zycze..bo ja sama nie mam czasu dla siebie i corki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Nam Wiktorek od rana dał popalić. Spać nie chciał. Tylko drzemał po 10 -15 min,a potem płacz - bo mokro, bo kupa, bo głodny, bo chce na rączki i tak do 15. Teraz śpi. Ja w tym czasie zjadłam obiad, poprasowałam, powypełniałam dokumenty by zapisać go do pediatry. Zrobiłam zakupy w Tesco przez neta, bo mąż kiepsko sobie robi z zakupami. A sam jak narazie boi sie zostać sam na sam z Wikotrkiem 🤨 więc pisze mu kartki co i jak. Jutro wraca na dobre do pracy, więc zobaczymy co to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się późnym popołudniem 🙂

Nocka w miarę ok, dzień też 🙂 Sofii nie płakała w ogóle, grzecznie siedzi w bujaczku lub leży w macie edukacyjnej wsłuchując się w melodyjki 😁

Co do tych humorków, to jak byłyśmy w szpitalu to Sofii nawet nie zapłakała ani raz.. dopiero w 5 dobie usłyszeliśmy jej płacz 😁 kąpiele uwielbiam !

Płacz jest straszliwy jak łapie ją wilczy głód i boli brzuszek w innych momentach jest pogodna i zadowolona 😉!

Mój teść cały czas by ją tylko na rękach nosil i jak mu tłumacze, że lepiej żeby leżała to nie :/ i bądź tu człowieku mądry !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po chrzcinach...padam na pychol, ale wszystko wyszło ok 🙂 Maciuś był bardzo gzeczny w kosciele, przespał cała msze, kwęknął raz, tak to luz. opróćz nas były jeszcze 3 chrzty wiec mielismy towarzystwo 🙂
potem impreza u moich rodziców, uroabili sie strasznie..szykowanie stołów, zastawy, moja mama to nic z imprezy nei miała...niby catering, ale i tak roboty od cholery...
ale wszystko byo pycha, obiad, kawka, tort cudny, wrzuce wam fotki jutro bo juz dzis nie dam rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie ja wieczorkiem i musze sie pochwalic kapiel pelen sukces zero krzyku zwro kwiku normalnie az mo lepiej na sercu maz radzi sobie perfekcyjnie przy kapieli kapie i trzyma sam Lenke ja dzis nadal z siedzenia obserwowalam bo rwie mnie rana a raczej supelki dzis mnie rwaly na koncu i poczatku ale tak ma byc bo jak jutro zdejmie mi ginus szwy to i bedzie ulga.Moje dziecie poszlo spac o 19:30 i pewnie za godzinke juz bedzie kwik ze pelen pampers i glodek i cyc i znow spioch jutro od 8my w kurs szwy zakupy formalnosci w urzedach ale siostra ma w zamrazarce 240ml mleczka i 120ml z dzis w lodoweczce wiec moge leciec w szal zakupow 🙂 mam tyle pokarmu ze szok mala najada sie z jednego cyca a drugi musze zdajac bo do nastepnego karmienia mi by nie wyrobil czuje sie jak krowa dojna maz soe smieje ze musimy wczesniej wstac bo gospodare musi obrobic a ja zdziwiona nie zalapalam i pytam sie jaka gospodare a ten ze smiechem no ze krowe musi zdoic no myslalam ze padne ze smiechu 🙂 ale co fakt to fakt laltator to moj przyjaciel od wczoraj 🙂 mamusie ile razy dziennie wasze szkraby jedza bo moja wychodzi tal 6-7 karmien na dobe-to ok ilosc?przy karmieniu tylko naturalnym.No i wezcie mi wytlumaczcie bo soe poplatalam teraz daje wit d3 Od 8 doby mam dawac k+d mam zakupione 2w1 i juz nie dawac d3 czy dawac i do ktorego miesiaca i czy mozna dopajac hetbatka rumiankowa od 1tż czy nie jest konieczne przy naturalnym karmieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka ja też dostałam 2w1 i tam już jest odpowiednia ilość witaminy DiK więc podajesz tylko jedną 🙂! Co do jedzenia to Sofii tez tak ok. 7 razy na dobę, dobrze przybywa więc chyba jest prawidłowo .
Mi pediatra zalecal, żeby nie dopajać jeśli jest tylko na naturalnym pokarmie, a jak już przejdzie się na sztuczne mleczko to wtedy juz trzeba. Ja osobiście pije herbatkę koperkową, ale taką parzoną z liści kopru i mała pije z melczkiem 🙂 nie ma większych problemów z brzuszkiem .

Gratulacje udanej kąpieli 🙂))

Edytka czekam na zdjęcia Twojego Maciusia, pewnie przystojniak to i wszystkie dziewczyny się za nim oglądały ;D

My chrzciny mamy 26 grudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja witaminki tez daje 2w1 D+K- takie w kapsułkach które sie przerywa i wciska bezposrednio do pysia 🙂 Mała nawet sie nie krzywi tylko jezykiem miele 🙂
Ja herbatki kupiłam rumiankowa i z kopru bo niby od 1 tyg. Ale mi lekarz tez mówil ze jezeli tylko na cucku to nie ma potrzeby, jesli butelka to dopajać... Wiec narazie jej nie podawałam. Niech pocmokta cycusie póki z nich leci bo nie wiadomo jak długo. Bo u mnie to nie jest tak jak czytam ze tryska po oczach i nosach 🙂 Leci owszem sporo chyba, słychac ze mała musi szybko łykac i czasem nawet az sie zachłystuje od nadmiaru albo leci jej po policzkach jak na chwile wypusci z dziobka... Ale jak długo bede miała pokarm ciezko powiedziec. Laktatorem sciagac nie musze, nie cieknie mi po nogach ani niczym innym 🙂 nawet wkładek laktacyjnych nie uzywam. Wiec typowego nawalu nie miałam - lub mała wyssała bo ona to cały czas przy cycku wisi najchetniej. Nawet nie liczyłam ile razy na dzien ja karmie bo karmie na kazde zawołanie 🙂 a ona ciagle jest głodna i szuka piersi nawet przez koszulke, przez rekaw, przez pieluche, jak ja werandowałam to nawet kombinezon swój chwytała dziobem 🙂 albo jak ja mam na rekach to mi lize dekolt 🙂 taki zarłok mały. Ale co jej bede załować 🙂 Kochana jest wiec... skoro najedzona jest szczesliwa, spokojna, usmiecha sie do wszystkich to niech sobie je ile chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
my po chrzcinach...padam na pychol, ale wszystko wyszło ok 🙂 Maciuś był bardzo gzeczny w kosciele, przespał cała msze, kwęknął raz, tak to luz. opróćz nas były jeszcze 3 chrzty wiec mielismy towarzystwo 🙂
potem impreza u moich rodziców, uroabili sie strasznie..szykowanie stołów, zastawy, moja mama to nic z imprezy nei miała...niby catering, ale i tak roboty od cholery...
ale wszystko byo pycha, obiad, kawka, tort cudny, wrzuce wam fotki jutro bo juz dzis nie dam rady


Ale Wam fajnie - całe to zamieszanie macie juz za sobą. Ja jestem ta wizja nieco przerazona, bo jakos nie mam checi wogole organizowania jakichkolwiek imprez teg typu 🙂 Najchetniej załatwiłabym to po cichu - bez gosci, szykowania, stania przy garkach. Rodzice chrzestni i dziadkowie ewentualnie. Ale u nas to nie przejdzie...Choc predzej czy później mnie to czeka.

Czekamy na fotki Maciusia z uroczystosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam pierwsza ciezka noc za soba- oby takich jak najmniej bylo....
wkurzam sie bo przez gosci w domu nie trace rytm i szkodzi to malej... wlasnie tak bylo wczoraj...usnela na rekach u kuzynki ja wyszlam na chwile a jak wrocila to tesciu juz ja mial na reku i wybudzil ze snu-oj jaka bylam wku.....! po 10 min se pojechali a ja zostalam z rozhisteryzowanym dzieckiem- myslalam ze jest znowu glodny i dalam jej cyca - chyba nie byla. Mysle ze za duzo wlasnie zjadla bo byl za krotki odstep czasu- to wlasnie mam na mysli przez utrate rytmu...
dostala kolki od godziny 19 do 2 w nocy probowalam ja uspokoic wkoncu usnela mi na reku lezac brzuszkiem w dol na mojej rece..... jestem wkonczona i zla.... na siebie i rodzinke mojego- musze to jakos do pionu ustawic szybko bo tak dluzej byc nie moze...
sab simplex dajecie przed kazdym jedzeniem? czy tylko przed butelka?i z lyzeczki?
jak podajecie lek na krzywice? ja wkladam jej do ust placem i podaje mleko do picia i tabletka rozpuszcza sie w ustach jak mala pije....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas jak zwykle, pobudka o 7 (w nocy 2 pobudki), kari sniadanie, ubieranie obojga, Małego zniosłam do mojej babci (niestety ost raz taka wygoda, teraz go bede musiała do 14.12 brac ze soba bo babcia pojechała do 20.12 na rehabilitację do Piekar Sl), my z Kari do przedszkola.

co do chrzcin to na serio wszystko super poszło, Małemu kupiliśmy rozek ale taki z zamkami z boczku, ocieplany polarem w srodku był w spiochach, golfiku, i takim białym kompleciku. bałąm sie ze moze mu byc zimno, ale w kosciele było cieplo a w polarku tez wiec super. Kari była z nami. moi rodzice kupili jej przepiękny płaszcz i komplecik czapka-szalik z coccodrillo. wyglądałą jak modeleczka 🙂

jedyny problem to brak kupy od 2 dni, ale i tak byłam zdziwiona bo Mały duzo wcz spał, jak sie obudził to pił i trochę sie wyginał, ale bez płaczu (i dobrze bo by wszyscy nas raczyli 'dobrymi radami' a tak luz). za to ledwo wrócilismy od moich rodziców do domu Mały obkupkał sie centralnie po pas..jajeczka sobie całe obsmolił 🙂

mieliśmy 17 doroslych i 3 dzieci. dziewczyny (lat 3/ 3,5/ 5) szalały seryjnie jak spuszczone ze smyczy, ale miały taką frajdę a my z nimi bo takie to było naturalne i radosne. Mały ma ł,ozeczko na kółkach (jeszcze po nas) u moich rodziców wiec sobie smacznie spał.

moja tesciowa widziała Maciejka 4 razy...z czego 1 w szpitalu...ja jej nie zapraszam, ona sie nie wcina...moja mama to inna historia, ale nauczyłam sie juz zaciskac zęby i nic nie gadac, bo duzo razy ja potrzebuje zeby mi cos załatwiła albo przypilnowała dzieciaczki wiec wole jej nie pyskowac bo ja mam gębę jak wrota i wale wszystko... a ona potem przezywa..

no i jeszcze dwie wazne rzeczy:
dziewczyny, nie zamęczajcie ak cycusiow laktatorami.... im wiecej bedzieci ciągły, tym więcej mleka będzicie miały, to jest takie błędne koło...to nieprawda ze cycus nie wytrzyma do kolejnego karmienia..moje tez jak mleczarnia, ale jak M drugiego nie wypije to troszke tam z niego wycieknie do wkłądki i reszta 'zaczeka'
no i nie warto mrozic az tyle pokarm, bo konsystencja naszego mleka sie zmienia aby zapewnic najlepsze wartosci naszym dzieciom, i nie mozna mlekiem z dzis nakarmic dziecka za 2 miesiące, bo to juz jest inne mleczko... ja naciągam tylko jak trzeba, i zastawiam max na 24h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia, my tez chcieliśmy mniejsze grono, ale sie nie dało...u nas na śłąsku to chrzciny robi sie szybko (miesiąc-dwa po ur dziecka) i wielka impreza

karinka, u nas nie ma tabletki tylko kropelki wygodne to. jak chcesz to ci kupię i przysle - daj cynk 🙂 a noc ...hm nie zazdroszcze..wez sprawy w swoje ręce, bo chlop to nic nie załatwi 🙂 wiem z własnego doświadczenia...... sab simplex ja daję wtedy jak Macius płącze i wiem ze to nie z głodu tylko kopie nożkami, wygina sie itd....

my Maciusia dajemy na ręce innym ale rzadko, i zawsze w usztywnianym rożku, nigdy tak luzno

baiser - my robimy wszystko tak jak ty opisałas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka ślicznie wyglądasz i Maciuś przystojniaczek 🙂! Naprawdę oboje jesteście cudowni 🙂! !

Ja od rana latałam po urzędach pozałatwiać wszystkie sprawy, jutro idziemy do kancelarii załatwić kwestie chrztu 🙂

Wczoraj kupiłam Malej śliczny kombinezonik w Mothercare 😁 i czapke mikołajki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd dzieki narazie pobrobuje dalej z ta tabletka jak zobacze ze nie funkcjonuje to wtedy bede dzialac..
kurde wczoraj zjadalam rybe i co i z cytryna zapomnialam ze nie wolno! dzis polozna mnie uswiadomila czemu mala ma caly tylek czerwony! jejku jaki czlowiek glupi i nieswiadomy... musi biedactwo na moich bledach cierpiec....
teraz spi po tym jak ja sama pierwszy raz wykapalam pod instruktarzem poloznej...fajna babka mi sie trafila...przyjezdza prawie codziennie i zostaje przynajmniej na godzine, dzis byla dwie... na wszystko zna odpowiedz...jestem mega zadowolona z niej 🙂
ide ogarniac obiad poki Ada lula.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry!
troche mnie tu nie bylo nie wiem czy ktos zauwazyl 🙂
mam milion rzeczy do zrobienia i czasem braknie mi czasu!a jak jest chwila to wykorzystuje ja na robienie obiadu albo sprzatanie wiec ciezko mi sie zgrac zeby tutaj do Was zajrzec!
Alanek ma sie dobrze rosnie jak na drozdzach polozna nie widziala go tydzien i stwierdzila ze rosnie w oczach 🙂odpadl mu pepus po dwoch tygodniach takze juz nie trzeba uwazac na niego!
Anula-Witam Cie z Lenka spowrotem 🙂
Edyta-super wygladasz promieniejesz a Maciusz to przystojniaczek!i torcik tez niczego sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no jaka cisza , nie trzeba nadrabiac czytania nawet 😞
edithd super TORT i wy tez swietnie wygladaliscie, Macius bardzo urosl 🙂
ja przysnelam ze zmeczenia na kanapie...dobrze ze mama jeszcze jest 🙂 od piatku bede z Ada sama-ciesze sie i zarazem nie...
a te kolki mozliwe ze tez od tej cytryny 😞 dzis wyprobowalam urzadzenie do gotowania na parze do piekarnika rewelacja super smakowalo ale nie wiem ile dam rady takie cos jesc.... mala duzo spi w dzien i musze wieczorami odciagac mleko bo mam mega piersi pelne- jedna az mnie pobolewa...
mamy kontakt z rodzcami dziewczynki ktora ur. sie kilka godzin po Adzie i lezalysmy na jednej sali...ich corka przybrala juz 800g a Ada dopiero 300- spora roznica, ale moj m nie zapytal czy nadal piersia ja karmi...? bo to tez ma znaczenie... 🤢
pada snieg w polsce? ze tak glupio zpytam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Od rana latanie zakupy formalnosci szwy wrocilam myslalam ze mi cycki eksploduja zjadlam obiadzik i polozylam sie bo mala usnela i dopiero wstalam .A wiec tak od dzis formalnie Lena jest obywatelka RP szwy zdjete ja myslalam ze cos tam bedzie dłubal a on mnie tak zagadal ze nawet nie wiedzialam kiedy poczulam 2 szczypniecia i on juz mowi ze juz a ja zdziwiona 17 grudnia mam pokazac sie na godzinke jak tam rana wyglada bo z jednej strony lekko czerwona ale mam pryskac 2 razy dziennie octenisept-em i lezec i wietrzyc przynajmniej 2 godziny dziennie rane chodzic w przewiewnych skienkach albo wcale w koszuli zeby nie pocic rany.A tak to ok pod koniec tygodnia mam nosic majty uciskowe zeby pomoc macicy sie skurczac bo powiedzial gin ze szkoda zepsuc mi brzuszek bo mam ladny bez rozstepow i trzeba pomoc 😉 zeby mi zwis nie zostal 😉 Polozna ugadana na czwartek popoludniu pediatra wpadnie w tygodniu nie wiadomo kiedy i to mnie wkurza bo nie lubie jak mnie zastanie w najmniej oczekiwanej chwili.Na szczepienie umowione tez juz jestesmy miedzy po swietach a nowym rokiem. Chrzciny to my robimy po zimie bo u nas jest cholernie wielki kosciol i zima staremu tam zimno przez msze wytrzymac wiec zrobimy na wiosne i sie wcale nie smutam bo ogarne wszystko wpadne w wir mamusiowania i wtedy bo nie to co Edytka juz doswiadczona mama to daje rade.Co do cyckow moge nadal isc na wojne mleczna normalnie lekko scisne i tryska po scianach a co do mrozenia to ja musze pomrozic zapas bo w styczniu mam egzaminy na uczelni i w domu musza miec zapas mego mleczka bo nie chce jej faszerowac mm zeby nie bylo anomali zoladkowych i czegos jeszcze.Wiec karmie i doje sie na zmiane.Polozna obmacala mi cycki widziala wyciek i powiedziala ciesz sie dziewczyno ze masz taki tlusty pokarm bo nie jedna co nie ma by chciala miec.A i co najwazniejsze dzis odpadl pepuszek-ale sie ucieszylam wracamy z mezem do domku a ciocia ktora pilnowala naszej kruszynki daje nam prezent 😉 super juz mi lepiej na duszy bo jakos mialam stracha z tym pepkiem. Mezus coraz lepiej radzi sobie z mala daje mi ja tylko do karmienia gada zabawia mala dzis ma dzien smieszki bo co sie gada do niej to sie usmiecha codziennie coraz inna jest jejku ale ten czas leci jutro juz tydzien minie.No to chyba tyle w skrocie.Acha Edytka-ale sliczne zdjecie i torcik super. Acha no i moja kruszynka wreszcie robi ludzkie kupy nie smolkowe tak sie skasztanila w nocy ze nie wiedzialam z ktorej strony ja oporzadzic bo tatus spojrzal i wola chodz pomoz bo ja nie wiem boi sie takich kup 😉 ale serio skad z takiej malej dupki tyle kupki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
ja wracam do zywych wreszcie. W pt przesadzilam i przeliczylam swoje mozliwosci, za dlugo bylam poza domem i moje cycochy tego nie wytrzymaly-dostalam temperatury i boli, goraczke mialam do niedzieli, na szczescie juz przeszlo. Malutki bardzo dobrze to znosil, jadl i spal. W nocy odpadl mu pepek. Jedyne co mnie martwi to, ze zaczal robic zielone kupki, dobrze, ze w srode idziemy na kontrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...