Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas Sofii robi codziennie ok 4 kupek i też jak zacznie się zbierać to tyle wiatrów idzie i takie odgłosy ze ho ho , smiejemy się zawsze 🙂 wczoraj tak się obsrała po pachy, że w kupie pływała , musiałam zrobić od razu szybką akcję przebieranie plus lekkie podmycie 😁 a mała była taka zadowolona hahah

Nocka ok, jedna pobudka. Moja królewna jest uzależniona od swojego smoczka 😁 uwielbia go, coż zrobić, jak chce to dajemy. A Ahh i zauważyłam, ze nauczyła się nowej rzeczy, zawsze jak jej sie ulewało to zlewało się na spiochy, teraz Sofii jest nazwana Plują :P bo pluje wszystkiem, ślinką, mleczkiem 😁 więc i ja zaraz zaczne chodzić w sliniaku, bo tylko ciągle popluta jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
1989gwiazdeczka napisał(a):
thalia a nie dokarmiasz czasem swojego maleństwa mm?? po mm mogą być kupki zielonkawe


Nie dokarmiam, jedynie w syt kryzysowych ale juz nawet nie pamietam kiedy. Troche mnie ten kolor niepokoi, zobaczymy co bedzie jak odrzuce powidla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edith też o tym myślałam. Pediatra mówiła,że to trądzik,ale sama zauważyłam,że to na brodzie to raczej potówki. Wiktorek nie uśnie jeśli nie będzie dobrze przykryty... pewnie ma za ciepło. Ale wolę by zasypiał spokojnie i miał ciepło niż idealną brodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie i ja.Oj ciezko mi czasami wpasc i cos napisac a dzis to calkiem na wairiackich papierach.Od rana prasowanie sprzatanie choc troche przed swietami pozniej mala sie obudzila i robota w pol stanela.A wogole dzis w nocy pierwszy raz w ruch poszedl sab simplex po 3,5 godzinach oczu jak 5 zl (co juz usnela budzila sie bo bak szedl zaczela sie prezyc)wiec postanowilam ze dostanie sab simplex no i dostala chwile pochodzil z nia maz i usnela i spala 5 godzin.Czy wy dajecie sab simplex tak jak mowia do kazdego karmienia po kilka kropli?to nie zaduzo?ja daje po 10 kropli i mala dzis pierdzi jak stara 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry!
Sofi i Macius super dzieciaczki 🙂
A ja mam tyle zajec ze czasu mi brakuje zeby tu wpasc i z Wami popisac teraz jeszcze swieta to porzadki sie zwalily na glowe:/
Alanek rosnie jak na drozdzach teraz w sobote jedziemy na USG bioderek a 8 stycznia bedzie mial pierwsza szczepionke 6 w 1 infanrix-a ktora kosztowala mnie 200 zloty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
jak wasze malchy sie budza to ile najdluzej potrafia nie spac? bo u mnie juz dochodzi to niespanie malej do 3h... czasem ciezko wogole ja uspic;(

No moja Lenka od 2,5 do 3 godzin oczy otwarte lubi jak jej spiewam gadam tłumacze no ale co sie dziwic rosna nasze dzieciaczki i ciekawe sa swiata.A ja mam od rana czas na porobienie wszystkiego zaleglego chyba moja corcia wyczula i obudzila sie o 6 do 8 popatrzyla najadla sie cycusia i spi sobie wiec mam od 3-4 godzin czasu na porobienie wszystkiego.Nocka super bez prezenia i placzu oby tak juz bylo i tylko oby to byl jedyny przypadek ktory nas ostatnio spotkal z tym placzem i prezeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka, nic sie nie martw-mojago Maciejka nie pobije...wygląda jak pryszczaty nastolatek 🙂
u nas noc ok, kari po antybiocie mniej kaszle i ucho nie boli, zostawie ją w domu do konca tyg.
Macius włąsnie straszlił kupaka 🙂)))
G znow na wyjezdzie le dzis krótko
moja mama ma urlop i wpadnie na kawę 🙂

dobrze ze jestescie, fajnie se tak pogadac coooo??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Hejka,
moj maly tez smoczka nie cumla, czasami K jak zostaje z nim sam, a maly placze to probuje mu podac ale musi mu przytrzymywac, bo pluje. Kupki robi codziennie, kilka ale nie sa takie zolte tylko zielonkawe, od dzis nie jem powidel moze to przez nie.
Najsmieszniejszy jest jak cisnie baka lub kupke-steka jak stary facet, na spiocha najlepiej niby sie wybudza ale jak pojdzie pierd od razu kimono.


hehe Thali moja Olka ma to samo 🙂 ja odrazu widze jak cos dusi 🙂 po minie i stekaniu. I jak stary facet czasem przywali pierdka lub kupala ze az sama sie przestraszy takie odgłosy. A w nocy tez odrazu jak puści oczy zamkniete i spi jak aniołek 🙂 A najbardziej lubi walic w czystą pieluche zaraz po zmianie 🙂
Karinka u nas był taki przstuj z kupami 3-4 dni i sie martwiłam ze cos nie tak. Połozna mówila ze spokojnie do 7 dni nawet czasami sie zdarza przerwa. Ale za to jak sie póxniej pojawiła kupa - to po kolei 7 przez dzien poszło. nie nadarzałam pieluch zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas potówki tez sie pojawiły, ale w okolicach brody pojedyncze i w pachwinach od pieluch, połozna mówi ze jej za ciepło w papmerze. ale nie ma tragedii smaruje ja bepanthenem i nawet ich nie widac juz. Pozatym zauwazyłam ze ona sie strasznie poci 🙂 niby nie ubieram jej strasznie ciepło...zazwyczaj w domu body i pajaca bawełnianego ma, na wyjscie cos welurowego bo cieplejsze. A i tak czasem obie mokre jestesmy jak sie wtuli we mnie. A ze ma dlugie włosy to zaraz widac na nich bo wygladaja jak posklejane po myciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do spania Karinka to u nas jest tak ze w ciagu dnia to Olka ma własciwie jedna tylko pore koło południa ze spi 3 godziny, a tak jak sie obudzi po nocy koło 9 to jedynie przysypia tak na 30min - 1 godzine. Ale to bardziej na czuwaniu jest niz twardy sen. A pozostała czesc dnia to trzeba sie nia zajmować 🙂 najlepiej nosic wtedy sie rozglada i zwiedza, pooglada ściany 🙂 I tak do 18 mniej wiecej - wtedy zaczyna byc marudna i zmeczona. Czasem ja przetrzymuje do 19 zeby wykapac i wtedy spać. Koło 20 -21 spi juz na noc i budzi sie codziennie jak w zegarku o tych samych porach 🙂 24-1 w nocy, później koło 4 rano i koło 7. Ale nie płacze raczej - zmieniamy pieluche, possie troche i zasypia dalej. Dzis jeszcze z nocnego snu sie nie wybudziła 🙂 Ale rano meczyła ja kolka kolo 7 wiec moze przez to teraz jest zmeczona 🙂 a czasem zdarza sie tak ze w nocy lub nad ranem sie obudzi i wielkie oczy ma - daje jej cyca prawie przez sen i przyznaje sie ze sama zasypiam nie wiem kiedy i co Ola robi w tym czasie a jak sie budze to ona spi z cyckiem obok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a co bedziecie gotowały na swieta biorąc pod uwage nasz stan - tz karmienie piersią 🙂 bo ja juz sie zastanawiam co bede jadła. uwielbiam tradycyjne jedzonko wigilijne - pierogi z grzybami i kapusta, krokiety, kapuste, smazoną rybke 🙂 a teraz kiszka 🙂 nie pojem sobie 🙂 karpia nie lubie wogole pod zadna postacią wiec mam dylemat co sobie naszykowac. Zostanie mi ryba na parze albo z piekarnika 🙂 i "cienki" barszczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie. Ja to kompletnie nie mam kiedy cos napisac bo mi moj maly terrorysta nie daje. Ostatnio nie chce spac w dzien a i w nocy tez nie jest lepiej. Nadal budzi sie co 2 godz na karmienie i czasem schodzi nam godz zanim znowu zasnie. samo karmienie nie trwa tak dlugo tylko nie chce mu sie odbic potem wiec meczymy sie nawet i 40 min. U nas kupki sa codziennie czasem 1 czasem 2 ale sa zawsze i odpukac jak narazie nie ma kolek. Baczki puszcza calymi seriami i czasem mam wrazenie ze chce mnie zagazowac no i rosnie jak na drozdzach bedzie juz ponad 5 kg szczescia. Ciuszki 56 poszly juz w odstawke bo sie w nie nie miesci 62 jeszcze troche za duze ale jeszcze tydzien i beda ok. Teraz dziec o dziwo zasnal wiec zaraz pedze jakies sniadanie zjejsc bo zazwyczaj nie mam mozliwosci sobie zrobic. Czasem nawet herbaty nie moge zrobic bo jest wrzask a o pojsciu do toalety juz nie wspominam. 😞 Mieszkanie zaczelo wygladac jak po przejsciu tornada a ja nawet nie mam sily by cokolwiek zrobic 😞 ale nic to trzeba sie zabrac za cos puki moge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolejna nocka super bez pobudki 🙂 ! my juz po spacerku, szybki bo jest -5, ale fajne sloneczko 🙂
Co do spania to moja Sofii jak zje o 6.30 to pospi do 9 i pobudka, zero spania tak do 13.. poźniej lubi zjesc i spac tak max 2h.. Więc zaledwie 2h snu rpzez caly dzień do 19 to bardzo mało, ale jest już większa to chce gaworzyć, siedzieć w leżaczku i tylko zeby caly czas ktoś przy niej był, coś mówił to się śmieje 😁
Teraz właśnie był cyc, mała oczy jak 5 zł, zadowolona, więc idziemy dokończyć lasagne i później będę robić focaccia, bo mąż ostatnio zrobił protest na polską kuchnie i zażyczył sobie coś włoskiego 🙂

Kurcze my w sb idziemy kupić samochód, dużo kaski pójdzie no ale jest niezbędny taki duży rodzinny bo moja Yaris to bardziej na miasto a męża corsa też za mała.. ciekawe czy zaproponują nam dobrą cenę za corsę jeżeli będziemy chceli wymienić na Opla..

Byłam dziś u gin i u mnie wszystko super zagojone 😁 a wczoraj z meżem pierwszy raz od wieków w końcu się "poprzytulaliśmy" i fakt, mały dyskomfort jest,a le gin mówiła mi ze tak może być i trzeba być cierpliwym a wszystko za jakiś czas wróci do normy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirko może to przejściowe, Kubus w końcu unormuje sobie czas snu, u Nas początki też były cięzkie, teraz jest o niebo lepiej, choć moja Sofii to mało plakała, teraz więcej ja słychać. Dasz radę :*

Gosia ja sama właśnie się zastanawiam, u mnie na wigilii będą moi rodzice, rodzina z włoch, mój brat z żoną plus siostra mojej mamy z mężem i córkami, więc spodziewamy się ok 15 osób 😁
Z tego względu muszę zrobić dla nich normalna wigilię a dla mnie to tak jak pisaalś rybka na parze, chudy barszczyk, i pierogi z pieczarkami (próbowałam już i Mała super toleruje). w ogóle zauważyłam, ze już większośc rzecyz jem i nei ma problemów, oczywiście omijam smazone, pieczone , czekolade itp ale innych rzeczy sobie nie odmawiam. Sosy też jem.

Co do potówek to my jakos przeszłyśmy na razie bez.. w szpitalu był mega trądzik ale w domku za kilka dni wszystko poschodziło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
my tez po spacerku, Tymek przespal caly i teraz jeszcze spi, ale poszla kupka wiec pewnie sie przebudzi przy przebieraniu, az mi szkoda go wybudzac, moze uda sie na spiocha. Maly tez ma potowki, ja niczym ich nie smaruje tylko przemywam przegotowana woda i nastepnego dnia juz sa duzo ladniejsze. Po takim spacerze az czlowiek sie lepiej czuje 🙂 nawet sie troche zmeczylam pchajac w sniegu wozek pod gorke, w ogole to postanowilam po malu wziac sie za siebie, trzeba wrocic do formy, zaczelam robic brzuszki i na poczatek takie oszukiwane pompki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziewczyny a co bedziecie gotowały na swieta biorąc pod uwage nasz stan - tz karmienie piersią 🙂 bo ja juz sie zastanawiam co bede jadła. uwielbiam tradycyjne jedzonko wigilijne - pierogi z grzybami i kapusta, krokiety, kapuste, smazoną rybke 🙂 a teraz kiszka 🙂 nie pojem sobie 🙂 karpia nie lubie wogole pod zadna postacią wiec mam dylemat co sobie naszykowac. Zostanie mi ryba na parze albo z piekarnika 🙂 i "cienki" barszczyk 🙂

rybka na parze i ziemniaczki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...