Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka!!!
Wiktorek przeszedł dzisiaj sam siebie z sikaniem. Najpierw nie sikał od 8, o 1:30 miał jeszcze sucho,a potem pobudka o 3:30 bo mokro i głodny, a potem przed 7 bo przesikał pampersa i śpioszki!! Pampersy są pojemne,ale na niego czasami nie dają rady.
Mi też ten czas leci jak oszalały. Wczoraj Wiktor skończył 8 tygodni w przyszłym tygodniu 2 miesiące. Masakra, a macierzyński to tylko 24 tygodnie. Potem zaległy urlop i decyduję się na wychowawczy. Mam nadzieję,że finansowo podołamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
powiem wam ze to okropne ze jeszcze nie wprowadzili tego rocznego macierzynskiego- jak tu zostawic takie malenstwo? ja zostaje rok na bank w domu, a jakbym miala umowe na stale w pracy to moglabym 3 lata w domu siedziec!
u nas od poniedzialku jest okey- Ada po szalonym niespiacym weekandzie zmienila sie nie dopoznania- nie marudzi, zaczela sie smiac i jak sie ja polozy to potrafi juz bez krzyku polezec i sie zainteresoowac widoczkami salonu wiec jest super 🙂
a wychowawczy jest w polsce bezplatny tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas sniegu po kolana... kupiłam wcz na allegro inhalator/nebulizator z philipsa. mam dosyc katarów...tym batdziej ze kari jak nie wysmarka porzadnie nosa to katar jej na uszy schodzi i jest antybiotyk. mysle ze sie sprawdzi u nas. ma dod. maske dla niemowląt.
upieklismy z M. sernik bo dzis moi uczniowie maja nas odwiedzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
teraz was doczytałam
karinka- tak, bezpłatny.... ja wracam 14 maja, ale na 1,5 miesiaca, potem wakacje.

dzewczyny, nie ekscytujcie sie tak tym moim 36.... w orsayu sa rozmiarówki zanizone...pewnie to w innym sklepie byłoby 38/40....widze swoj tłuszcz na biodrach.... ale poprawia nastrój wiec niech se jest 36 🙂

gosia, ty do warsaw wracasz do pracy? przenoscie sie tam z powrotem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak edyta jesli zdecyduje sie na powrót do pracy to do Warszawy znów 🙂
Zreszta ja mam troche skomplikowana sytuacje w pracy wiec własciwie mam dwa wyjscia albo wrócic bo chca mnie przymusic do tego pracodawcy a drugie zrezygnowac calkiem... bo dano mi do zrozumienia ze jezeli pójde na wychowawczy to umowy ze mna nie przedłuza wiec jedynie do konca tego roku. Wiec macierzynski do kwietnia - urlopu mam 48 dni wiec do czerwca mi zejdzie praktycznie 🙂 a później wazna decyzja - 6 mcy wychowawczy i perspektywa zakonczenia pracy w warszawie w grudniu bo mam koniec umowy albo powrót...

Megan na pierwsze dziecko jest 20 tyg. macierzynskiego plus dwa dodatkowe na prosbe mamusi - trzeba pisac podanie o dodatkowe 2 tygodnie. Wiec na pierwszego malucha 22 tyg. Przy kolejnych czas sie zwieksza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):


Megan na pierwsze dziecko jest 20 tyg. macierzynskiego plus dwa dodatkowe na prosbe mamusi - trzeba pisac podanie o dodatkowe 2 tygodnie. Wiec na pierwszego malucha 22 tyg. Przy kolejnych czas sie zwieksza 🙂


Dodatkowego sa 4 tyg z tego co sie orientuje w tym roku. Wiecie moze, czy nasze chlopy maja tatusiowego w tym roku 8 tyg a nie jak to bylo wczesniej 2?
My po spacerku, bzdziaku jeszcze spi, mam nadzieje, ze mu jeszcze z 2h zejdzie 🙂 tez sniegiem zasypalo u nas.
wczoraj sobie uswiadomilam jak ja kocham tego szkraba, jak zaczal plakac po szczepieinu i zrobil taka smutna minke to mialam ochote przylozyc pigule, bo jak ona moze mojemu dzidziowi bol sprawiac.
Naszla mnie ochota na zakupy, znalazlam na allegro wymarzona witryne starodawna i mnie kusi, tylko droga jak fix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmm myślałam, ze tacierzynskiego są 2 tygodnie a nie 8, jak to w koncu jest ???

Karinka śliczna Adusia 🙂 według mnie podobna do Ciebie z oczek i usmiechu 🙂 !

My dziś zaliczyłyśmy urząd komunikacji i transportu i za chwilkę jedziemy do galerii na jakiś mayl shopping 🙂 Sofii dość grzeczna.

Śniegiem zasypało 🙂

Anulka świetnie, ze wizyta u gina przebiegła wzorowo , mnie czeka w next tygodniu i pewnie mi da te same tabletki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez nie słyszałam ze 8 tyg dla tatusia , ale o 4 dodatkowych do macierzynskiego tez nie, mi kadrowa dosłownie wczoraj mówila o 2 dodatkowych ale moze tez nie jest na bierząco.

U nas tez zasypało sniegiem i jest paskudna chlapa... Olka po wczoraj ma katarek lekki i furczy. Wpusciłam jej krople z wody morskiej moze nic wiecej sie nie pojawi... Pozatym cos dzis nie chce spac w dzien. Chyba ze ja sie koło niej kłade.... jak odchodze 10 min i pobudka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj Kuba dzisiaj marudzi na potege. rano jak sie rozwrzeszczal tak do tej pory mu zostalo i nie wiem o co chodzi 😞. Ja mam macierzynskiego rok wiec korzystam i do konca sierpnia siedze z malym a pozniej moge wziasc kolejny rok bezplatnego ale predzej zrezygnuje z pracy bo mi sie nie bedzie oplacalo wracac po to by pracowac na opiekunke lub zlobek dla Kuby. zlobek w pelnym wymiarze godzinowym kosztuje tutaj okolo 1700 funtow miesiecznie a ja nawet tyle nie zarabiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olka tez dzis szybko padła 🙂 o 20 juz lulała. Ale to przez to ze cały dzien sie obijała i spała po 15 min 🙂
Choc Anula podziwiam ze Twoja córunia usypia jak sie ja ubiera - bo moja diabliczka po kapieli jak sie ją ubiera to drze sie w niebo głosy 🙂 Nienawidzi po kapieli ubierania. Dopóki jest w reczniku jest ok jak tylko zakładamy ciuszki płacz...
Wogole nie zdarza jej sie usypiać samej... moze z raz w wozku usnela jak ja woziłam a tak musze albo ja przytulić do piersi albo z nia lezeć. Mój ogonek mały... Bez mamusi ani rusz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
Moj Kuba dzisiaj marudzi na potege. rano jak sie rozwrzeszczal tak do tej pory mu zostalo i nie wiem o co chodzi 😞. Ja mam macierzynskiego rok wiec korzystam i do konca sierpnia siedze z malym a pozniej moge wziasc kolejny rok bezplatnego ale predzej zrezygnuje z pracy bo mi sie nie bedzie oplacalo wracac po to by pracowac na opiekunke lub zlobek dla Kuby. zlobek w pelnym wymiarze godzinowym kosztuje tutaj okolo 1700 funtow miesiecznie a ja nawet tyle nie zarabiam.


Rok macierzynskiego -pozazdroscic Ci tylko 🙂 Ja to sobie nie zdawałam sprawy a teraz dopiero widze jak ciezko przyjac do siebie ze trzeba wracac do pracy i takie malenstwo w domu zostawiac. Mam nadzieje ze w polsce juz niedługo tez wydłuza do roku ten urlop - dziecku potrzeba z mamą byc jak najdłuzej - pierwszy rok to chyba najwazniejszy jest. Dziecko zaczyna chodzić, komunikowac sie z mamą, szkoda byłby to przegapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas w 12 tyg mamy kolejne bioderka. zawsze u nas są 2 wizyty.

jutro o 9 znow jadę Macka osłuchać niefajny ma ten kszel...Kari zostwiam jutro w domu bo znów jej cieknie z nosa...przeszkole plus ta pogoda...skandal. u nas dzis napadało jakies 10cm sniegu, ale temp plusowa, mokro, plucha, fuj.

wizyta moich uczniów ok. przyszło 7 osób, przynieśli piekną koszulę i bezrękawnik dla Macka, słodycze dla Kari i kwiaty dla mnie. miło 🙂

wyskoczyłam dzis nna basen. ale wypas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
u nas w 12 tyg mamy kolejne bioderka. zawsze u nas są 2 wizyty.

jutro o 9 znow jadę Macka osłuchać niefajny ma ten kszel...Kari zostwiam jutro w domu bo znów jej cieknie z nosa...przeszkole plus ta pogoda...skandal. u nas dzis napadało jakies 10cm sniegu, ale temp plusowa, mokro, plucha, fuj.

wizyta moich uczniów ok. przyszło 7 osób, przynieśli piekną koszulę i bezrękawnik dla Macka, słodycze dla Kari i kwiaty dla mnie. miło 🙂

wyskoczyłam dzis nna basen. ale wypas 🙂


Ojj niefajnie masz z tymi choróbskami... pogoda robi swoje.Tak nam sie trafiło, jesienno - zimowe dzieciaczki wg mnie sa poszkodowane - zamiast łapac sloneczko i dogrzewac sie na swiezym powietrzu to plucha snieg i deszcz... no i infekcje...

Miło faktycznie z tymi odwiedzinami 🙂 Fajnie masz dzieci w szkole, dzieci w domu 🙂 ja to nie mam cierpliwosci - nie nadawałabym sie na nauczycielke choc moi rodzice oboje uczyli w szkole 🙂 ALe tez pamietam jak przychodziły dzieciaki do mojej mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maciek niestety ma antybiotyk na 3 dni...nie umi wykaszleć tej flegmy i mu to zaczya alegac, jeszcze umiarkowanie dlatego mała dawka i powinno byc ok. w poniedziałek kontrola. nawet dobre bo mi sie serce kraje jak on kaszle....

u mnie wszyscy chorzy....wszyscy, mama, siostra, ja kaszle, grzesiek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez juz nie mamy bioderek.
U mnie tez nie zaciekawie, juz 3 raz mam zapalenie, temp i ogolnie padam. W nocy sciagnelam mleko wiekszosc z chorego cyca i rano az sie przeleklam, potrzebna mi byla butla wiec mleko przelalam, myje butle a tu mi sie zrobil taki dziwny glut z wody, tak jakbym zelatyny dodala, wylalam to mleko.
ide spac, poki moge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
My tez juz nie mamy bioderek.
U mnie tez nie zaciekawie, juz 3 raz mam zapalenie, temp i ogolnie padam. W nocy sciagnelam mleko wiekszosc z chorego cyca i rano az sie przeleklam, potrzebna mi byla butla wiec mleko przelalam, myje butle a tu mi sie zrobil taki dziwny glut z wody, tak jakbym zelatyny dodala, wylalam to mleko.
ide spac, poki moge


Przy zapaleniu moze sie takie cos robic z mlekiem. to własnie ze wzgledu na jakies tam bakterie czy cos takiego.
Ja w środe pierwszy raz sciagałam laktatorem mleko bo po podrózy do warszawy tak mi piersi nabrały ze myslałam ze eksplodują a mała nie miała apetytu i mało wypiła, zreszta ona tylko z jednej pije i jej wystarcza a druga juz ledwo miesciła 🙂 . zamroziłam bedzie na czarną godzine 🙂 Ile to mozna przechowywac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJKA!Mój budzik właśnie zasypia. Dziś pobudka o 1 na karmienie, po 3 bo mokro, po 5 bo poczuł głód. Potem tzw drzemki i czuwanie. Ja wstałam o 7 |(Mały się wiercił, stwierdziłam,że zjem śniadanie, bo może potem nie będzie kiedy). Mały był o 7:30 na przewijaku i o 8 przy piersi. Posiedział ze mną. Potem pospał z godzinkę.Ja w tym czasie zadzwoniłam do kumpeli. Wiktorek jest kochany, jak siedzi na leżaczku to od rana odkurzyłam mieszkanie,gdy spał to umyłam podłogi Teraz mam w planach kąpiel jak będzie spał. Przed chwilką zrobił kupkę. Bardzo mnie to ucieszyło bo od śr wieczór jej nie robił. Dziś mój mąż wraca z delegacji. Wyjechał w pn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...