Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia-mi polozna mowila ze do 6mcy mozna trzymac zamrozone mleko i odmrozone nie mozna ponownie zamrozic no i musi sie samo odmrozic nie wolno zagotowywac i kilka razy podgrzewac bo wytracaja sie wszystkie te dobre skladniki z mleczka.Ja mam zamrozone okolo litra juz ale mala mi wypije wszystko bo jutro os 8 do 16 bede sie kisic na uczelni w niedziele tez wiec pewnie wszystko pojdzie i to co nadoje jutro na uczelni to bedzie zamalo na nastepny wekend wiec pojdzie Nan w obroty na moja nieobecnosc bo jakos trzeba bedzie glodomorka uspokoic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A my dzis mamy dzien bez mamusi nie spimy bez mamusi nie lezymy jak malpka sie uczepila dzisiaj mnie 🙂 ale to pewnie dlatego ze dzis mialam pobudke jak z procy o 6:30 obudzil mnie okropny wrzask Lenki(gdzie zawsze jak sie wybudza tylko steka sie kreci nie placze i na spokojnie) a tu mega wielki wrzask wiec zerwalam sie z mezem na proste nogi patrze a ta cala buzia w mleku i twarogu (a po karmieniu o 4 odbila i ulala i odlozylam ja jak zawsze na boczek a Lenka najwidoczniej przekrecila sie z boczku na plecy i jej sie ulalo porzadnie wiec zlapalam ja szybko wytarlam a ta dalej sie darla ale nie dziwie sie poszlo jej nie tylko buzka ale i nosem wiec na szybko aspirator do nosa to wyciagnac woda morska wzielam w pion zaczela kichac ale darla sie dalej bo ciezko bylo jej oddychac a ja zimna krew i dalej woda aspirator przytulenie w pion i zaczela sie odetkiwac ale takie wielkie lzy jej z oczu lecialy a mi serce mieklo tak plakala no i po 4albo 5razach odessalam wszystko pociumkala xycusia zachlipala sie i usnela.No i od dzis spanie w waleczkach(kupione sa myslalam ze nie beda potrzebne ale jednak)w nocy zawsze spi na boczku a ze sie przekrecila na plecki no to i byla akcja ale co ja sie najadlam strachu to szok a maz stal blady i tylko podaj to podaj tamto jak robot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka zdrowka dla Maciusia !!

Anulka strach zawsze jest jak dzieja sie tego typu rzeczy, ale dobrze ze z Lenka juz oki 😉

U Nas wczorajszy dzien tragedia, nie wiem co sie ze mna stalo ale poszlysmy do galerii i niestety musialysmy wrocic bo mnie z nog scielo. Od 17 mega wymioty o 10 bylam juz odwodniona, nie przyjmowalam w ogole plynow, o 1 wzielo mnie pogotowie do szpitala bo stracilam przytomnosc z tego wycienczenia. Tam masa kroplowek plus antybiotyk na zapalenie zolodka...

Lece sie polozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser - współczuje, nie ciekawie masz... zdrowiej szybko i odpoczywaj duzo 🙂
Maciusiowi tez szybkiego wyzdrowienia i niech sie chłopczyk nie meczy kaszlem paskudnym.

Anula moja Olka tez juz sie sama w nocy od jakiegos czasu sama przekreca na plecy a ze jej takie historie sie zdarzaja z chlustaniem ulewaniem itd to ja spie z nia i czuwam 🙂 Ona jak cos sie dzieje takiego to nie płacze ale zaczyna kasłać bo próbuje przełknąc to co zwraca i sie zachłystuje.
Tez sie pierwszy raz przestraszyłam jak zobaczyłam jak nosem jej poszło...Teraz juz mniej jest takich akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser powrotu szybkiego do zdrowka!:*
anula widze ze zimna krew i opanowanie na calego to dobrze 🙂
gofer nie wiem czy popcorn mozna ale chetnie sama bym tez zjadla 🙂
u nas dzis bardzo leniszkowo - bylysmy dzis same i odsypialam caly tydzien w biegu heheh
najpierw pobudka o 5.30-rozmowa z mama na skypie...Ada oczywiscie tu zawsze przysypia... potem krotka pobudka jedzonko i spalysmy od 8 do 10.30 , teraz popoludniu tez ucielsmy sobie drzemke 2h wiec wieczorem Ada moze baraszkowac - mama ma dzis sile heheh. Wczoraj obie padlysmy przed 23.
u nas zero zimy jest -1 i nawet cienia sniegu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer tez nie mam pojecia czy mozna czy nie - ale moze spróbuj i nam powiesz jak Piotruś reagował i czy nie protestował 🙂 z chrupiacych to ja herbatniki suche jem 🙂 ewentualnie chrupkie pieczywo 🙂 ale chodzi za mna pizza i chinczyk 🙂 i co tu robić 🙂
Kurcze troche sie zmartwiłam bo jakos mi brzuch wywaliło w ostatnich dniach. Był płaski a teraz znów sie zaokrąglił. Waga niby spada ciagle a tu taki psikus.

Olka juz zasneła po kapieli... wczoraj tez tak wczesnie poszła spac i spała ładnie az do 3.30 zobaczymy co dzis mnie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny ! JUż jest troszkę lepiej, choć dalej jestem mega słaba .

Co do popcornu to ja też nie wiem, ale uwaga uwaga, jadłam pizze 🙂)! Była z szynka parmeńską, serem plus rucola i Sofii zero reakcji 🙂

My też już po kąpieli, kąpiel robiła babcia bo ja slaba a męża choroba rozłożyła 😞

lecę mezowi łososia zrobić,

milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja byłam dziś z Piotrusiem u pediatry. Opowiedziałam o moich obawach, że Piotruś słabo dźwiga główkę, nie chce leżeć na brzuszku ani w żaden inny sposób jej ćwiczyć, że nic nie łapie w łapki tylko macha nimi nieskoordynowanie, że się nie przekręca z plecków na bok.I pani doktór dała nam skierowanie do neurologa. Wizyta dopiero w czwartek późnym popołudniem. Więc umieram z nerwów i spać nie mogę. Bo oczywiście się naczytałam w necie czarnych scenariuszy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!Anula gratuluje opanowania. Mam nadzieje,ze sie to wiecej nie powtorzy. U mnie Wiktor spi otoczony moja duza poduszka do karmienia dzieki czemu sie nie przewraca na plecy.
Basier biedaczko dobrze,ze juz troszke lepiej. W zeszlym tygodniu przechodzilam cos podobnego,ale obylo sie bez szpitala. Czulam sie tragicznie.
Gofer co do popcornu to nie wiem. Ja mam ogromna ochote na czekolade... W sumie to od poczatku roku odstawilam wszelkie slodycze(biszkopty,herbatniki) ze wzgledu na skaze Wiktorka i to,ze chce sie pozbyc brzuszka. Mam nadzieje,ze czas do wizyty u neurologa szybko Tobie zleci i okaze sie ona niepotrzebna,a Twoe obawy zostana rozwiane.
Wczoraj wrocil moj maz po tygodniu nieobecnosci. Malego to by wysciskal na maksa. Tesknil:-) w nocy mnie lekko zdraznil pomijam aspekt chrapania(wyrzucilam go do salonu,bo spac nie moglam). Chodzilo o Wiktorka-chcial go budzic,bo dlugo spal bez karmienia!!!! Usnal po 21,a o 20:30 go karmilam. No i po 2 jeszcze spal!:-) jak ja sie cieszylam. A maz swoje uswiadomilam go,ze sam sie obudzi jak zglodnieje. No i przed 3 pobudka. Teraz zasypia po 2 karmieniu,,ktore bylo ok.6:-) fajnie,ze tak dlugo spal. Zycze milego dnia. Ide jeszcze spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nasz 3ka juz na nogach. G jeszcze spi

gofer, mam nadzieję ze neurolog rozwieje Twoje wątpliwości, Maciuś też nie lubi na brzuszku, głowe podnosi w sumie, ale nie przekręca sie, rękami macha jak chce, sam nie łapie jeszcze..ale nie robie na razie tego sprawy. baiser tez nic nie pisała ze sofia juz sie potrafi przekręcać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer w internecie jesli tylko chcesz to bedac zupelnie zdrowa- znajdziesz i dopiszesz sobie jakas chorobe- dzieci sa rozne i maja rozne tempo rozwoju co nie znaczy odrazu ze gorsze lub ze chore... fakt lepiej sprawdzic jesli sie niepokoisz...
mojej Adzie ulewa sie mleko za kazdym prawie razem po jedzeniu- pomimo tego ze czasem nawet dwa razy jej sie odbije-potrafi i tak sie ulac a czasem siknac mlekiem jakby wymiotowala... w necie tez pisza ze to moze skaza bialkowa lub niewiadomo co...ale ona skore ma idealna nawet potowek nie ma... wiec kazde dziecie ma swoje slabosci jak my 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiem ze Anka dzis sie edukuje 🙂 a gdzie reszta????
my po dawce antybiotyku, Maciek gada sobie coś do siebie a ja sprzątam po choince bo zaczęły nam jakieś pajączki wychodzić wiec ją wyrzuciliśmy juz

coraz mniej nas tu....alicja, andziucha, marta... wykruszamy sie. szkoda

moze na jakiś priv sie przeniesiemy? czy zostajemy tu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
prywatne forum karinka

ja mam przepis na sarlotke, prosta w sumie jest
Składniki:
3 szklanki mąki krupczatki
kostka (25 dag) masła lub masła roślinnego
6 żółtek
szklanka cukru pudru
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki gęstej kwaśnej śmietany
dobrze wysmażona jabłkowa marmolada
6 białek
3/4 szklanki cukru pudru
tłuszcz do wysmarowania formy

Rozdrobniony tłuszcz, mąkę, proszek i cukier puder rozcieramy. Do dobrze połączonych składników dodajemy żółtka i śmietanę, wyrabiamy gładkie,niezbyt ścisłe ciasto, formujemy kulę, owijamy folią i wstawiamy na 30 min lub dłużej do lodówki.
Do przygotowanej dużej tortownicy wkładamy 2/3 wychłodzonego ciasta, na cieście rozkładamy jabłkową marmoladę, powierzchnię wyrównujemy, pokrywamy warstwą piany ubitej z białek, całość posypujemy utartym na tarce z dużymi otworami pozostałym, wychłodzonym ciastem i wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy w temp. 200 stopni Celcjusza przez 45-50 min, aż całość się zrumieni

ja podpiekam najpierw samo ciasto na 15 min a potem daję na to marmoladke i resztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jedni prubuja zabawic wlasne dziecko zeby nie wylo.
Witam.
Wczoraj udalo mi sie w koncu wyskoczyc do fryzjera nareszcie wygladam.
basier zdrowka dla ciebie.
edytko mam nadzieje ze Macius juz sie lepiej czuje.
Anulka gratuluje szybkiej reakcji i zachowania spokoju bo to najwazniejsze w takich sytuacjach.
Gofer jesli chodzi o popcorn to mysle ze taki z mikrofali mozna zjejsc bo on nie jest bardzo tlusty no i wazne aby zachowac umiar (ja to moge cale opakowanie wciagnac na raz 🙂) i powodzenia na wizycie, bedzie dobrze. Osobiscie mysle ze z twoim Piotrusiem wszystko jest ok takie ma tempo wzrostu i tyle.
Jeszcze dwa dni temu moj kuba nie interesowal sie niczym poza moim cyckiem jak byl glodny a teraz nawet na macie edukacyjnej chwile polezyi cieszy ryjek do swoich zabawek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd dzieki za przepis 🙂 wykorzystam w pl bo tutaj niestety maki krupczatki nie dostane i kwasnej smietany nie mam....
jesli chodzi o prywatne forum to mnie nie robi to wiekszej roznicy szczerze mowiac jesli macie ochote sie przeniesc to ja rzecz jasna przeniose sie z wami 🙂
slyszalyscie o tym ze dobrze jest takiemu maluchowi puszczac muzyke powazna bo ponoc lepiej sie rozwija... godzine max wytrzymam ale dluzej zaczyna mi grac na nerwach taka muza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze, ze u prawie kazdej cos sie dzialo w ostatnich dniach, mam nadzieje, za u Was juz lepiej tak jak u mnie. Dzis juz po sprzataniu, maly spi po spacerze, a ja sie musze wykapac bo czuc smrodek :P
Wczoraj tata przywiozl od kuzyna kolyske, ktora ma juz z 45 lat na pewno i wybujala troche dzieci w naszej rodzinie (miedzy innymi mojego brata a ma 39), nie powiem, ze jakos bardzo lagodzaco dziala na krzyki Tymonka, ale jak mamie udalo sie go uspic w niej na 10 min, to mowi ze az ja radosc ogarnela-chyba jej wspomnienia wrocily.
Dzis nie wychodze nigdzie, zeby znow cycochow nie przeziebic, moj K pojechal do mamy, bo siostra przyleciala i we wt juz wracaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...