Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam się z wami po długiej nieobecności ale miałam problem z netem.Była u mnie przedwczoraj pediatra dziecięcy i wymyśliła że mała ma przepuchlinę pępkową...ale od czego ta przepuchlina przecież moje dziecko wogle nie płacze 😮 więc wysiłku żadnego nie ma.Głupia zezowata nie miała się czego przyczepić to se wymyśliła,była jakaś taka nie miła,zmieniła ton gdy zaczęła rozmowę o szczepionkach(kolosalne mają ceny,bo to jakieś zamienniki)a ja jednak wolę te na fundusz,tyle dzieci je przyjmowało i nic im nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka, my po wizycie wczorajszej, Tymon byl bardzo dzielny, nawet nie zajeczal, wszyscy mowia, ze fajny chlopak, wazy 3,5 wiec przybiera. Dostalismy skierowanie na usg bioderek, jutro sie umowie na wizyte. No i nad szczepionkami musimy sie zastanowic. Moje dziecko jak jest najedzone to jest istnym aniolkiem, jak jest glodne to zamienia sie w demonka. Dzis nocka jak marzenie-pierwsza taka, oby nie ostatnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Ja wczoraj dostałam porządnie w kość. Młody od 7:30 do 21:30 przespał może ze 2 godziny. Leża i patrzył,albo płakał, momentami wrzeszczał. Nie szło go uspokoić. Nosiłam, bujałam, przewijałam, przekładałam, przebierałam. Był tak zmęczony,że usnął na przewijaku ale na 10 min. Wieczorem mąż go uśpił w foteliku i przespał ciągiem 3,5 h. Potem kolejne 3. Zaczął od 5:30 marudzić. Przed 7 mąż przełożył go do łóżeczka ( mi płakał jak to robiłam) no i po wielu bojach i wierceniach usnął do 9:30!wstał,jest troszkę marudny,ale chyba w końcu uśnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas dzis lightowo- mala usnela 00.30 wstala na jedzonko o 3.30 i spala potem prawie do 9. teraz znowu spi wiec ja juz spakowalam mame, ogarnelam lekko dom i robie obiada...pozniej przyjada tesciowie zeby z nia zostac a my na dworzec o 17...szybko zlecialy te trzy tygodnie! Adriana dzis ma dokladnie dwa tygodnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia40322 napisał(a):
Witam się z wami po długiej nieobecności ale miałam problem z netem.Była u mnie przedwczoraj pediatra dziecięcy i wymyśliła że mała ma przepuchlinę pępkową...ale od czego ta przepuchlina przecież moje dziecko wogle nie płacze 😮 więc wysiłku żadnego nie ma.Głupia zezowata nie miała się czego przyczepić to se wymyśliła,była jakaś taka nie miła,zmieniła ton gdy zaczęła rozmowę o szczepionkach(kolosalne mają ceny,bo to jakieś zamienniki)a ja jednak wolę te na fundusz,tyle dzieci je przyjmowało i nic im nie jest 🙂


Kasiu nie przejmuj sie ta przepuklina, poki pepuszek sie nie zagoi to wyglada to jak przepuklina, mi tez wmawiali, ze mala ma przepukline, a jak jej tylko pepuszek doszedl do siebie to po tej przepuklinie sladu nie ma, wiec nie masz co sie przejmowac na zapas. Ula tez jedzie na szczepionkach darmowych i jakos przezyla pierwsza serie, druga 3.01. Co prawda wieczorem miala lekka temperature i marudzila, ale rownie dobrze po szczepionkach platnych moglaby miec taka sama reakcje...

Anula sliczna Mikołajka z Lenki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula Lenka jest super 🙂 widać ze sie zmienia.
U nas dzis była połozna - i stwierdziła ze mała rośnie 🙂 widac ze jej sie pucki zrobiły na buźce 🙂 zreszta jak ja na nia patrze to tez widze - czasem jak sie przeciaga po obudzeniu i tak sie wyprostuje jak strzała to mysle sobie ze duza dziewczyna juz z niej w porównaniu z tym co było po urodzeniu.
Na wizycie lezała sobie cały czas grzecznie w łózeczku i patrzyła niewiadomo gdzie i sie usmiechała 🙂 Troche sie podpytałam o szczepienia i raczej zdecyduje sie na te 5w1. koszt u nas około 110 zł. Rota i pneumo - musze pzemyslec ale raczej jestem na nie.
Połozna wymasowała jej brzuszek i mała odrazu walneła kupke mega 🙂 zadowolona i spokojna teraz śpi - mam nadzieje ze da mi chwile zebym zdarzyła obiadek zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja po wczorajszej nieobecnosci. 🙂
U nas noc jak zawsze czyli pobudki co 2 godz i ostatecznie od 7.30 juz nie spimy wiec juz ledwo zyje. Nas tez dzisiaj odwiedzila polozna srodowiskowa. Z Buba wszystko ok. Rozwija sie prawidlowo. Za 5 tyg mamy szczepienie a 9.01 usg bioderek.
Dziewczyny zazdroszcze wam tych w miare przespanych nocy i tego ze mozecie karmic piersia i wasze dzieciaczki sie najadaja waszym pokarmem. Ja mialam nadzieje ze po zmianie mm ze zwyklego na dla dzieci extremalnie glodnych bede mogla troche dluzej pospac niestety niewiele sie zmienilo. Zmykam bo terrorysta sie budzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie wyszla od nas polozna wszystko ok pepeuszek super oznak zoltaczki brak kazala zaczac jednak werandowanie wiec juz zaliczylismy 10min na tarasie mala sie objadla cycem i znow spi. 17.12 mam kontrol u gina z rana ale polozna ponaciskala czy nie robi sie nic i popatrzyla i stiwerdzila ze wszystko wzorowo.I juz raczej obejdzie sie bez kolejnych wizyt bo nie ma nic do zarzucenia.Po swietach idziemy na szczepienie i raczej zostaje przy szczepionkach NFZ bo u nas kolosalne ceny sa 5w1 od 180 zl do gory a i polozna mowila ze duzo u nas mam szczepi tymi szczepionkami i my bylismy szczepieni i jakos krzywi nie chodzimy i nie pamietamy ze tyle razy klucie bylo przeciez takie dziecko jeszcze nie pamieta takich rzeczy no ale kazdy robi jak uwaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Dziewczyny jecie takie rzeczy jak sernikalbo nalesniki?tak mi sie chce nalesnikow albo sernika an ie wiem czy wolno i czy nie zaszkodzi
Ja jem wszystko i nic małej nie szkodzi,zjedz i zobaczysz czy zaszkodzi malutkiej,każdy żołądek jest inny,tak mi położna tłumaczyła.Zeby nie ograniczać się z jedzeniem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula a ja bym spróbowala na twoim miejscu, Ja sernik jadłam i nic mi nie było, nalesników nie próbowałam ale miałam chec zrobic i uwazam ze tez nic sie nie stanie. Niby sa smazone - ale to własciwie praktycznie bez tluszczu - a jesli masz dobra patelnie na której nie przywiera i nie przypala nic to mysle ze dwie krople oleju nie zaszkodzą 🙂 Przeciez one nie ociekaja smazonym tłuszczem. Mi polozna mówila zeby nie dac sie tez zwariowac i probowac ze wszystkim w rozsadnych ilosciach. Ja mowilam Wam - probowałam nawet sałatke jarzynowa z groszkiem i wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Zjadlam sernik jejku jeszcze w zyciu tak mi nie smakowal jak teraz mysle ze nic nie bedzie bo przeciez to twarog i kruche ciasto a to wolno jesc


No własnie a szczesliwa mama to szczesliwe dziecko 🙂 Ja tez jadłam sernik, szarlotke, biszkopt z galaretką... i młoda zadowolona jak mamusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
anula4ever spóźnione serdeczne gratulacje!!! Z przyczyn technicznych nie mogłam pisać na forum jakiś czas /awaria kompa/. W końcu się doczekałaś dzieciątka i zamknęłaś listopadową tabelkę 😁 Jeszcze raz wielkie gratulacje 😁
Dziekuje bardzo.A no sie wreszcie doczekalam-ale warto bylo tyle czekac na Lenke.Oczu oderwac od noej nie moge i mimo ze juz minelo 1,5 tygodnia nadal nie dowierzam ze juz mam ja na raczkach a nie w brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze moja kriszynka juz 4 godz spi a ja czuje jak mi cycochy ponabieraly i szykuja sie do wybuchu 🙂 ja juz zdarzylam sobie przydrzemac i teraz bede siedziala i czekala az mala sie obudzi 🙂 my dzis mimo ze Mikolajki to bez prezentowo.Skupiamy sie bardziej na swiatecznych prezentach-juz mamy wybrane co dla kogo tylko pokupowac i czekac na kuriera.Ja sobie wybralam juz prezent-komplet czapka dlugi szalik i rekawiczki za wszystko 70zl wiec w normie sie zmiescilam bo przyjelismy do 100zl i jestem ciekawa bo czapki nie nosilam z 5-7lat a teraz sie napalilam na zestawik i od Mikolaja (czyt.meza) 🙂 bede miala 🙂 no ho przeciez chorowac nie moge i musze sie ubierac porzadnie bo nie ma juz zartow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...