Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
ania mi sie tez jeszcze zdarza krwawic, dlatego nie wiedzialam na kiedy mam sie zapisac... 😮 znajac zycie jak przyjdzie isc do gina to okres dostane 😁 😁


Ja zapisałam się na 22 listopada czyli równe 6tygodni po porodzie tak jak jest zalecane. Na chwilę obecną krwawię co kilka dni i mam nadzieję, że do tego 22-go mi przejdzie albo akurat wypadnie mi dzień bez niespodzianek bo naprawdę chciałabym, żeby mnie lekarz zobaczył, bo moja położna też do mnie nie zaglądała tylko pytała, czy wszystko ok, czy nie boli itp.

Podczas karmienia przeważnie nie ma okresu i właśnie wiele kobiet uważa, że brak okresu to brak dni płodnych a właśnie wtedy są najbardziej płodne dni 😆 I strasznie dużo kobiet zachodzi wtedy w ciążę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja tabletek nie chcę brać. Kiedyś brałam ale niestety wtedy chodziłam do beznadziejnego lekarza i miałam źle dobrane tabletki i przez to później 2lata u neurologa się leczyłam. Przez to tak się zraziłam do tabletek, że to ostatnia metoda anty jaką bym teraz zastosowała. A brałam tabletki blisko 5lat.
Będziemy musieli uważać, żeby nie być w gronie tych co zaciążają podczas karmienia, bo rodzeństwo dla Zuzi dopiero za ok 2lata chcemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podobno tabletki antykoncepcyjne nie są zalecane podczas karmienia piersią. Ja się zastanawiam nad spiralą i od razu jutro przedyskutuję to z lekarką. Rodzeństwo dla Igora planuję za 2-3 lata jeśli w ogóle, także takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić. Tabletek już się nałykałam - niby oprócz zabezpieczenia miały regulować cykl, a i tak w ciążę zaszłam po ponad 2 latach od ich odstawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Podobno tabletki antykoncepcyjne nie są zalecane podczas karmienia piersią. Ja się zastanawiam nad spiralą i od razu jutro przedyskutuję to z lekarką. Rodzeństwo dla Igora planuję za 2-3 lata jeśli w ogóle, także takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić. Tabletek już się nałykałam - niby oprócz zabezpieczenia miały regulować cykl, a i tak w ciążę zaszłam po ponad 2 latach od ich odstawienia.


Wypytaj o spiralę i jutro zdasz relację jak to wszystko wygląda. I zapytaj o cenę bo ja słyszałam, że spirala kosztuje ok 1000zł + jeszcze za założenie lekarze biorą ok 150zł. Ale nie wiem czy to plotki, czy faktycznie tak jest więc jak będziesz wiedziała to napisz bo jestem ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane,

Po 2 tygodniach wracam do rzeczywistości.Widzę, że dużo się tu działo, nie wiem kiedy dam radę nadrobić zaległości więc jak możecie napiszcie w skrócie co u Was? Będę bardzo wdzięczna 🙂

My dziś zostaliśmy wypisani ze szpitala,z drugiego szpitala,w którym w tym czasie byliśmy...
Piotruś urodził się przez cc zgodnie z planem 29.10. 4130 g, 58 cm i 10 pkt.Ale od początku położne mówiły, że apatyczny. No i nie chciał ssać piersi w ogóle.Neonatolodzy go zbadali i stwierdzili, że wszystko ok.A położne postanowiły mi rozkręcić laktację, bo ponoć po cesarce są z tym problemy. Efekt: rozkręciły ją tak, że wyłam z bólu i chodziłam po ścianach (cesarka i ból po niej to przy tym małe miki 😞) Istna masakra. DO tego każdy lekarz i każda położna dawali inne sprzeczne ze sobą rady... W końcu zadzwoniłam do mojego gin i on jako jedyny doradził coś co pomogło (na ból i nawał, na ssanie Piotrka niestety nie). Po 5 dniach wróciliśmy do domu. Ale problemy z karmieniem trwały nadal. Małęgo nie sposób było dobudzić na jedzenie. Ja spędzałam dni i noce wisząc na laktatorze, żeby miał co jeść i okłądając się kapustą i mąż dzielnie wstawał, budził i karmił Piotrka. Nie wiem, jak sama dałabym z tym radę...
Po kilku dniach kontrolna wizyta u neonatologa, niby wszystko ok ale kazali zbadać mocz. Wyszły mu bakterie. Więc znowu neonatolog i skierowanie na posiew. Poszliśmy do pediatry po skierowanie, ta zobaczyłą Piotrka, załąmałą ręce, że taki apatyczny i bez energii (a wcześniej wszyswcy to zlewali), i od razu kazałą jechać do szpitala.W szpitalu okazało się, że mały jest odwodniony i ma rotawirusa. Nie wiem co by było gdybyśmy do tej kobiety nie trafili bo "specjaliści", mimo naszych wag i obaw, twierdzili, że wszystko jest ok. Piotruś dostawał masę kropłówek i dziś na dobre wypisali go ze szpitala.
Jest mega słodki ale straszny śpioch. No i marzy mi się porzucenie laktatora, bo co 3 godziny wiszę na nim, czy dzień czy noc 😞 Ale nie ma co narzekać, ważne, że mały zdrowy 🙂
To tak w dużym skrócie...
A od jutra mam nadzieję odrabiać forumowe zaległości 🙂
Buziaki i trzymajcie się ciepło
I nie ufajcie tak bardzo lekarzom,jak coś Was niepokoi a oni na was patrzą jak na hipochondryczki, to nie ma się co przejmować tylko trzeba iść do innego lekarza. teraz już wiem.mądry Polak po szkodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer gratuluje syneczka i bardzo wspoczuje tego, ze od poczatku musieliscie przez to wszysto przejsc...teraz bedzie juz tylko lepiej 😘 Jak bedziesz miala chwilke, to wstaw nam fotke maluszka 🙂

Mi nawet gina powiedziala jakie tabletki mozna brac karmiac piersia, ale nazwa wyleciala mi z glowy - ale dowiem sie 26go. Tez juz kiedys bralam tabsy i bylo ok. Tych wszystich innych metod troche sie boje. Zastrzyki zupelnie odpadaja, a spirala to jednak cialo obce siedzace w naszym organizmie. Mojej siostrze gin proponowalpo porodzie jakas spirale, ktora zupelnie hamowałaby miesiaczke, to wg mnie zupelna glupota, bo dojsc do siebie po tym pewnie ciezko, tym bardziej jak ktos chce miec kolejne dziecko. ..My poki co nie mamy w ogole w planach drugiej dzidzi, no ale moze za pare lat nam sie odmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer, współczuję tych przeżyć 😞
Ale dzielna byłaś 🙂 Dobrze, że trafiliście na lekarza, który odpowiedno zareagował. A bólu piersi naprawdę współczuję. Wiem jakie to masakryczne. Walcz o odruch ssania u Małego. Moja zatraciła odruch jak mi mleka zabrakło po cc i musiałam ją dokarmiać. Tydzień walczyłam, by jej przywrócić chęć ssania. A i tak do dzisiaj czasem possie 5 minut i zasypia. Niestety niektóre dzieci to takie małe śpioszki i cyc je usypia 🙂 A dobudzć takiego śpiocha to też sztuka 😉

Ja u gina dostałam tabletki Symonette (Cerazette). Są to hormony, które bezpiecznie można brać przy karmieniu piersią. My raczej pozostaniemy już przy jednym dziecku. Po cc musiałabym jednak długo odczekać, a ja już do najmłodszych nie należę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer serdeczne gratulacje!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁
Zastanawiałam się cały czas co z Tobą... No ale teraz wiem, że już jest wszystko u Was ok!!! Najgorsze za Wami i teraz tylko pozostaje się cieszyć macierzyństwem 😁
Co do karmienia piersią to ja też miałam duże problemy i tak naprawdę zaczęłam karmić Zuzkę jak miała ponad 2tygodnie a wcześniej co 2-3godziny laktator.... 🤢 koszmar.
Stwierdziłam, że jak skończę karmić to wyjdę na taras z młotkiem i rozwalę go bo jego dźwięk działa na mnie jak płachta na byka 😠 no i jaka strata czasu 🥴 Przystawiaj Małego do cyca jak najczęściej i może kup w aptece kapturki silikonowe na sutki z Aventu i być może w nich załapie ssanie i później będzie mu prościej pierś chwycić. Ja karmiłam z tymi kapturkami na początku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer bardzo współczuję przeżyć i gratuluję syneczka. Teraz może być już tylko lepiej. Czekamy na fotki 🙂
Ania jeśli to taki koszt jak mówisz, no to raczej odpada taka metoda. Wydaje mi się to trochę wygórowana cena. Ja słyszałam, że 200 zł i przez początkowy okres są częstsze wizyty kontrolne. No ale szczegółów jutro się dowiem. Tabletek wolałabym uniknąć, bo mimo wszystko obciążają wątrobę bez względu na to jak nowoczesne by nie były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja jak będziesz się pytała lekarza o spiralę i powie Ci cenę, to się zapytaj czy to z założeniem, czy za założenie płaci się dodatkowo. I ciekawe czy ta cena o której słyszałam się potwierdzi, czy jednak ktoś wprowadził mnie w błąd. W 100% pewne jet to, że spirala zwiększa obfitość krwawień menstruacyjnych i niestety zwiększa ich bolesność 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ciekawe jak to jest z tym ssaniem- moja chetnie chwyta i butelke i cyca, u mnie z pokarmem coraz lepiej 🙂 zobaczymy co bedzie, zalezy nam glownie zeby dostala jak najwiecej siary a potem to sie zobaczy. Nie mozna sie spinac bo im bardziej sie chce i stresuje trym bardziej nic z tego nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 🙂
dokladnie danusia, wszystko trzeba robic na luzie, bo jak sie bedziesz tym pokarmem stresowac to nic z tego nie wyjdzie. ja mam teraz pokarmu w sam raz, a wczoraj zrobily mi sie w prawej piersi bolesne guzki - chyba jakies kanaliki z mlekiem musialy mi sie pozatykac 🤔 no wiec wczoraj cierpialam z bolu, ale Ula mi pomogla, bo ciagle jej tego cyca dawalam do ssania i memłania, troche spuszczalam laktatorem i robilam gorace wrecz oklady na to miejsce z guzkami. dzis mnie nadal ta piers boli ale juz nie tak mocno, a co najwazniejsze guzkow nie ma 🙂
A nocka byla super, Ulka budzila sie na mleko o 3 i 6.30. pozniej wypila o 9 i znow zasnela. Czekam az sie obudzi i pojdziemy na spacerek bo ladne slonko za oknem.
A od wczoraj zaczelam jej podawac herbatke na lepsze trawienie z hippa, bo cos kupy zrobic nie moze i strasznie ciezko pierdy wychodza. Po tej herbacie troche lepiej, ale nadal kupki brak 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
nie moge, Angela z listopadowek urodzila w nocy Alanka, ktory wazyl 4700 🤪 🤪 🤪 nie wiem jak ona tego dokonala 😁 😁 😁

Ja dwa razy czytalam smsa czy dobrze widze na oczy fakt o 4 rano mi napisala a i tak okolo 8 musialam sprawdzic czy dobrze widze na oczy-to jest mega wyczyn 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wizyta u gina zaliczona. Wszystko jest bardzo ładnie poza jakąś infekcją, ale to się szybko wyleczy. najważniejsze, że szwy ok i wszystko co się miało poobkurczać się obkurczyło 🙂

Ania pytałam o tę spiralę. U niej to jest podobno koszt 500-600 zł w zależności od rodzaju zakładanej wkładki. No ale ja się na razie nie decyduję. Pani doktor stwierdziła, że skoro mam w planach kolejne dziecko za 2-3 lata to nie ma sensu teraz zakładać i tam ciągle grzebać. Według niej takie zabezpieczenie ma sens jak już nie planujesz więcej dzieci. Dodatkowo może się jednak nie przyjąć, bo w końcu to ciało obce. Ja jej ufam, bo w końcu ona jedna pomogła zajść mi w ciążę. Dostałam tabletki Ovulan dla matek karmiących i zobaczymy co będzie.

No Igorek ma dużo włosków, ale straszą mnie że mu jeszcze wypadną i się wytrą. Oby nie, bo lubię tę jego czuprynkę 😁 Za to musi być chyba bardzo poważnym dzieckiem, bo bardzo rzadko obdarza mnie uśmiechami 😞 Najlepiej mu idzie jak zasypia, ale podejrzewam że to wtedy taki grymas bardziej. Choć może jednak jest zadowolony, że znów wrobił mamę w noszenie i bujanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...