Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Na skierowaniu pani doktor napisała "przepuklina pępkowa/pępek skórzasty". Z tego co wyczytałam w necie, to przepuklinę pępkową do 2 roku życia można leczyć jakimiś plasterkami a w ostateczności chirurgicznie. A jeśli okaże się że to pępek skórzasty to tego chyba się wogóle nie leczy, bo to po prostu zanika po jakimś czasie. Ale musimy poczekać na diagnozę chirurga dziecięcego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja planuje wydluzac czas spacerow, jak Olga bedzie miala 2 miesiace jak Wasze dzieciaczki to napewno wiecej bedziemy chodzic. Spacer to jedyny cZas przez dzien kiedy ona spi 🥴 tak to caly dzien wojuje wiec ten czas na spacerze to dla mnie super sprawa zeby sie zresetowac 🙂
u nas bioderka ok, nastepna kontrola w 3 miesiacu. Kurcze a cop z reszta dziewczyn? chodzi mi o larose, emme...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś po raz pierwszy wykąpałam sama Igorka, tzn. bez pomocy męża. Nie jest to takie trudne jak mi się wydawało 😉

Danusia mam tak samo z tymi spacerami. nawet jeśli nie śpi, to przynajmniej nie płacze i nie każe się sobą non stop zajmować. Niestety teraz trudno mi robić długie spacery, bo szybko marznę pomimo szybkiego marszu 🤢

Deira a jak sprawa z Twoją piersią? Bo chyba nie pisałaś nam czy udało się zaleczyć po tej drugiej serii antybiotyku.

O Larosie i Fiann chociaż wiemy, że urodziły i że wszystko ok, a o Emmie nic...
A gdzie Ania i Gofer? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ja jestem 🙂 Żyję i mam się z Piotrusiem całkiem dobrze 🙂 Nie odzywałam się długo bo ostatnio mieliśmy w kółko odwiedziny gości i wizyty u lekarza na zmianę...
Piotruś ma niedojrzałe panewki więc czeka nas podwójne pieluchowanie przez min miesiąc. Wysypka na buzi nadal 😞 I kolejny lekarz stawia kolejną diagnozę: tym razem łojotokowe zapalenie skóry 😮 W piątek idziemy do dziecięcego dermatologa.
Ale wróciła z urlopu nasza pani pediatra i powiedziała, że bez sensu żebym byla na tak ostrej diecie dłużej, skoro po 2 tygodniach nic się u Piotrusie nie zmieniło. Więc powoli od nowa zaczynam jeść różne rzeczy 🙂 Ale mam wprowadzać nie częściej niż 1 produkt raz na 3 dni więc może do swiat uda mi się w końcu w miarę normalnie jeść 🤪

Dziewczyny, sesje foto Waszych Skarbów prześliczne!!!! 😆 😆 😆
Zdradzicie ile płaciłyście? Ja dzwoniłam do studia foto w którym robiliśmy sesję ślubną ale pani powiedziała, że to min 450 zł 😲. Więc spytałam 2 znajomych, które się zajmują fotografią na poły profesjonalnie i u nich taka sesja (tylko że w domu więc bez lamp etc) to 150 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 🙂
Nas dziś na spacerku złapał śnieg, więc siła wyższa skróciła nasze wędrówki. Igorek przekonał się do maty i nawet przez kilka minut sprawia mu ona radość. Niestety nadal nie chce leżeć na brzuszku 😞 Już nie wiem jak go do tego przekonać.
A jutro jadę na caly dzień do rodziców. Dziadek będzie się miał okazję wykazać o zostanie na trochę z Małym. My z mamą jedziemy na zakupy. Święta coraz bliżej i choć na kilka lat znów w naszym domu zagości wiara w Świętego Mikołaja, to jednak trzeba Świętemu trochę pomóc 😁

Gofer pieluchowanie na pewno pomoże i wszystko będzie ok z bioderkami 🙂 No i ciesz się nową dietą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ja moją żabę już dwa razy kąpałam sama i w sumie faktycznie nie jest to takie trudne, jak się człowiek do tego dobrze przygotuje, żeby nie latać po całym mieszkaniu w poszukiwaniu jakiegoś kremu czy czystej pieluszki 😁
Co do mojej piersi, to udało się 😁 Obędzie się bez skalpela 🙂 W poniedziałek byłam na usg i u pani chirurg. Ropień się wchłania. Ma już wielkość tylko 1cm na 1 cm, więc poprawa jest znaczna. Pani chirurg była bardzo zadowolona, ale kazała mi nadal nagrzewać pierś termoforem. I 18 grudnia na jeszcze jedną kontrolę 🙂

A my jutro (a w zasadzie już dzisiaj) z Natalką do chirurga jesteśmy zapisane na 9 rano. Zobaczymy co powie na temat tego skrętu szyjki i pępuszka...

Moja mała bidulka miała dzisiaj łzawy dzień. W nocy po szczepieniach nie gorączkowała, ale dziś cały dzień albo spała albo budziła się ze straszliwym płaczem na ustach. Oczka miała już pod koniec dnia tak spuchnięte od płaczu, że mi samej chciało się płakać. I wogóle nie miała apetytu. Ale wieczorem już było lepiej. Nawet porządnie mi cycka possała koło 23 🙂 I śpi już spokojnie od 20, więc chyba najgorsze za nami jeśli chodzi o szczepienia 🙂

Dobrej nocki dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, dzięki 😘

A my już mamy za sobą wizytę u chirurga. Cudowny lekarz, który tak zagadał Małą, że ta aż zaczęła się śmiać 😁 A do tego kazał nam wejść do gabinetu jako pierwsi, oznajmiając pozostałym w poczekalni, że tu mają pierwszeństwo najmłodsi 😁
Skrętu szyjki nie ma, ale drobna przepuklina pępkowa jest, więc na Mikołaja Natalka dostała od pana doktora plaster Porofix do leczenia przepukliny. Będzie go nosić około 2 miesięcy, ale mam nadzieję, żu uda się przepuklinę zaleczyć.

A my lecimy na spacerek 🙂
Aha, i miałam jeszcze przekazać mikołajkowe buziaki od Natalki dla forumowych ciotek i forumowych kuzynów i kuzynek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- ja nic nie placilam za sesje bo ta Pani fotograf znalazla na fb zdjecie Olgi i chciala jej zrobic sesje jaklo swoje portfolio bo ponoc taka jest sliczna 🤪 i zdjecia mielismy za darmo 🙂 a Olga byla modelka.

Olga zrobila gigantyczna kupe ze az musialam ja kapac pod kranem- w zyciu takiej kupy nie widzialam 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe no moja wlasnie przed chwila strzelila taka kupe, ze ledwo pampy 3 daly rade 😲 😁 luzowala sie na lezaczku a tu nagle pelne skupienie na twarzy, zly w czach i czerwona jak burak 😁 😁 😁 teraz pije cyca, bo zglodniala przez to oczyszcznie sie 😁 😁 😁

Wszystkiego Najlepszego dla Olgi 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helloooooooooooo 😁
Powróciłam 😜 Laptop nareszcie naprawiony 😁
Dzisiaj Zuzia miała sesję i raczej pozowanie nie należy do Jej ulubionych czynności, więc córki modelki nie będę miała. Uwierzcie mi, że przez 2,5h ani razu nie strzeliła uśmiechu, była taka poważna jakby miała robione fotki do dowodu 😜 A gdy tylko zamknęłam bramę za panią fotograf, Zuzka strzeliła takiego banana, że było Jej widać migdałki 😁 Oczywiści 2 razy się zesikała na futerko, na którym pozowała 😮 W poniedziałek będziemy mieli płytkę ze zdjęciami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ja płacę 150zł za sesję i dostaję płytkę,na której będzie między 50 a 100 zdjęć. Zależy ile będzie dobrych ujęć, ale ma nie być mniej niż 50. Tylko, że wywołać muszę we własnym zakresie.
Jak pytałam u innych fotografów, to u większości za mniej więcej 20-30 zdjęć liczą sobie ok 200zł i jak chcesz dodatkowo na płytce zgrane te foteczki to płacisz albo dodatkowo 50zł za płytkę albo np. 5 lub 10zł od zgrania jednego zdjęcia. Więc ta pani fotograf bardzo tanio nam to zrobiła, mam nadzieję, że zdjęcia będą ładne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia i Deira parę tygodni temu pisałam Wam o kropelkach z Niemiec Sab Simplex ale szwagier nie przyjechał teraz do Polski bo w połowie stycznia robimy chrzciny i dlatego dopiero na chrzest przyjedzie. Więc jeśli jeszcze będziecie chciały wtedy to Wam załatwię ale teraz niestety nie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira no to same dobre wieści 🙂 Pierś prawie wyleczona, z szyjką wszystko dobrze, a plasterek na pewno pomoże na pępuszek. Teraz to już tylko z górki 🙂
Danusiu wszystkiego najlepszego dla Olgi z okazji jej pierwszego miesiąca na tym świecie po drugiej stronie brzucha 🙂
Ania witamy z powrotem 🙂 No i czekamy na wyniki sesji 🙂

A my po wizycie u dziadków. Zawsze jak z Igorkiem gdzieś jedziemy, to jak wracamy jest tak nakręcony, że po kąpieli nawet nie ma mowy o spaniu. Zawsze myślałam, że jak dużo się dzieje, to się człowiek męczy i zasypia, a tu działa na odwrót.
Byliśmy dziś też kupić chustę i od jutra zaczynamy próby noszenia. Przynajmniej mam szansę na wolne obie ręce. Niby teoria wiązania nie jest trudna, ale próba praktyczna wyszła dużo gorzej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie i Dzidziusie 😘
Nie chcę zapeszać ale Zuzka chyba załapała rytm dnia. Już od blisko tygodnia zasypia ok 19-20 i budzi się ok 2 czyli przesypia 6-7 godzin. Karmienie i zmiana pieluszki /chociaż nie zawsze ale to zaraz napiszę/ trwa ok 20 minut i później sen do mniej więcej do 7-8 😁 W ciągu dnia robi sobie co godzinkę drzemki 20 minutowe i czasami ok 14 udaje Jej się pospać blisko godzinkę. A w czasie jak nie śpi to bawię się z nią, gadamy do siebie a jak jest odłożona do bujaczka to potrafi "bawić" się sama, tylko raz na czas zerka czy jest ktoś w pobliżu jak nie słyszy rozmowy.

Jak przeszłyśmy na mleko modyfikowane to przez tydzień Zuza miała straszne zatwardzenia i codziennie był półgodzinny płacz bo nie potrafiła kupki zrobić ale już minęło 😆 i nawet ostatnio zaczęło się mniej ulewać 😁 A no i po mm kupka jest bardziej zbita więc czasem uda mi się wytrzeć dupkę jedną chusteczką i czyściutko (później tylko jeszcze wacikiem z wodą przemywam). Nie wypływa nic na zewnątrz z pampersa więc ja chyba na dwójkach będę leciała jeszcze kilka miesięcy bo Zuza dopiero minimalnie ponad 4kg waży.
A jeśli chodzi jeszcze o pampersy to kilka razy nam się zdarzyło, że w nocy jak chciałam zmienić małej pieluchę było w niej całkiem suchutko.... 😲 zero siku przez 6godzin 😮 To przecierałam tylko dupkę chusteczką i smarowałam kremem i dopiero rano zmieniałam czyli po 12 godzinach 🤪 Macie też czasami takie suchutkie noce ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga dziekuje za życzenia od Cioć 🙂
Aniu ja nadal bede chciala te kropelki dla Olgi, narazie kolek nie ma ale kto wie.. wiec lepiej je miec 🙂 Zuzka malutka- Olga ma miesiac i wazy juz 4,5 kg hehe 🙂 Olga jak byla na mm to tez tak miala ze dlugo spala i nie moglam jej dobudzic na jedzenie, spala w nocy tylko z przerwa na jedzenie i zmiane pieluchy i w nocy tez- prawie caly czas- a teraz to tylko w nocy od okolo 21-22- do 2-3 w nocy a potem budzi sie o szostej i koniec spania, przez dzien spitylko tuyle co na spacerze. Mnie strasznie kusi zeby przejsc na mm... ona byla spokojniejsza, grzeczna, najedzona i ja tez a teraz to z tymi cyckami czuje sie jak krowa, na dodatek jak pije z jednego z drugiiego leci fontanna i w nocy zawsze ja przebieram bo jest mokra od cyca, rano przescieradlo mokre, koszuula nocna a ja smierdze skislym mlekiem a nie mam sie jak wykapac bo Kuba w pracy.
Te kupy byly twardsze ale chyba latwiej jej sie je robilo bo teraz to przy kupie zazwyczaj jest placz... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Zuzia jest rzeczywiscie drobniutka 🙂 Moja juz jakos ponad 5 kg ma, nie wiem dokladnie, bo ostatnio byla wazona jakos 2 tyg temu...zakupilam bebilon1 w saszetkach na wszelki wypadek jakbym musiala mala dokarmic, ciesze sie, ze mozna kupic w saszetkach, bo ostatnio musialam cale opakowanie wywalic 😮

Ulka rabie w nocy w pieluche ze szok 😁 rano to normalnie mozna ja wykecac, a ostatnio nie zmieniam jej w nocy, bo ryk niesamowity jak ja za mocno obudze i pozniej nie moze zasnac tylko sie wierci i steka. no ale nie jest odparzona, wiec sie tym nie przejmuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
aaaa i musze sie czyms pochwalic- dzis rano odkrylam ze waze juz tyle co przed ciaza 58 🙂 jednak przy dziecku diety i cwiczenia sa zbedne i samo schodzi 🤪


Danusia to z Ciebie jest szczęściara !!! 😁 Mi niestety waga prawie stoi w miejscu i jeszcze przeklęte 13kg na plusie 😞 😞 😞 ☺️ 1kg na 2tugodnie mi spada. Miałam zacząć już dietę ale stwierdziłam że jeszcze miesiąc się pomęczę z tłuszczykiem (akurat będzie mnie grzał w zimę 😜 ) Za niespełna 3tyg święta, a 12-go stycznia chrzciny, 13-go moje urodzinki (i zresztą Danusi też 😆 ) i po tym zaczynam dietę. Czyli jeszcze miesiąc mogę jeść co chcę 😁

Karolka Zuza była ważona 2tyg. temu podczas szczepienia to miała 3900g więc obstawiam, że może z 200g przybrała 😆 Następne ważenie podczas kolejnego szczepienia czyli 4stycznia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...