Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Kurcze a mi 6 kg zostalo do zrzucenia, zebym byla zadowolona 🤨 na diete nie moge przejsc bo karmie, przestalam wciagac slodycze jak szalona a przede wszystkim te moje zgubne ciastka owsiane i zobaczymy czy teraz cos sie ruszy...


Karola kup sobie otręby owsiane /najsmaczniejsze są z firmy KUPIEC/, tylko nie z dodatkami owoców tylko zwykłe i jedz codziennie rano i wieczorem łyżkę stołową. Jeśli lubisz pić mleko to wymieszaj z połową szklanki i jak napęcznieją po kilku minutach to zjedz albo np. z jogurtem. Super to czyści jelitka, i może pomoże zrzucić kilka kilo w kilka tygodni 🙂 Ja już od blisko miesiąca mam w planie zacząć znów jeść otręby ale zawsze jak jestem w sklepie to zapominam i przypomina mi się co kilka dni, że nie kupiłam... 😞 Skleroza nie boli...a szkoda bo czasem mogłaby 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aha jeszcze nie napisałam Wam jednego... /hehe mam zaległości z powodu niedyspozycji kompa/
We wtorek rano jak Zuza strzelała mi mega uśmiechy na przewijaku pokazując podniebienie, zobaczyłam, z tyłu na dziąśle mniej więcej tam gdzie w przyszłości wyrośnie Jej szóstka lub siódemka białą kropeczkę wielkości główki od szpilki. Od razu zapisałam małą do pediatry bo pomyślałam, że to pleśniawka. I faktycznie pediatra potwierdziła. Powiedziała, że dobrze, że to zauważyłam jak jest tylko jedna malutka, zanim się więcej zrobiło /pediatra się dziwiła, jak ja ją tam w ogóle zauważyłam/ Podobno to od tego, że zaczęła piąsteczki pchać do buzi a zawsze mimo codziennego kulkurazowego mycia rączek zbierają się tam paproszki między paluszkami. No i mam za każdym razem po karmieniu wyparzać smoczek z butelki a dotychczas robiłam to co 2-3 dni 😞 Zuza dostała żel do smarowania tego miejsca i mam nadzieję, że zniknie za kilka dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
Ja tak tylko na chwileczkę, bo uciekamy na usg bioderek 🙂
Nadrobię Was porządnie pod wieczór 🙂

Aniu, ja też SS będę jeszcze chciała. To raptem miesiąc, a Mała na SS i zawiesinie Debridat nie ma żadnych problemów z brzuszkiem, za wyjątkiem ulewania 🙂

A tak poza tym to ja widzę, że tu same styczniowe Mamusie 🤪 Ja 18 stycznia mam rocznicę własnych urodzin 🙂 A bobasy wrześniowo-październikowe 😁 Ale fajnie się złożyło 😁

I jutro mamy sesję zdjęciową 😁 Pani fotograf uspokoiła mnie, że poradzimy sobie jakoś z plasterkiem na brzuszku, bo niestety nie mogę tego zdejmować. No i ciekawa jestem jak to wyjdzie 😁 Boję się, że mój szrab, podobnie jak Twój Aniu, zasika wszystkie rekwizyty, hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Hej Mamusie 🙂
Ja tak tylko na chwileczkę, bo uciekamy na usg bioderek 🙂
Nadrobię Was porządnie pod wieczór 🙂

Aniu, ja też SS będę jeszcze chciała. To raptem miesiąc, a Mała na SS i zawiesinie Debridat nie ma żadnych problemów z brzuszkiem, za wyjątkiem ulewania 🙂

A tak poza tym to ja widzę, że tu same styczniowe Mamusie 🤪 Ja 18 stycznia mam rocznicę własnych urodzin 🙂 A bobasy wrześniowo-październikowe 😁 Ale fajnie się złożyło 😁

I jutro mamy sesję zdjęciową 😁 Pani fotograf uspokoiła mnie, że poradzimy sobie jakoś z plasterkiem na brzuszku, bo niestety nie mogę tego zdejmować. No i ciekawa jestem jak to wyjdzie 😁 Boję się, że mój szrab, podobnie jak Twój Aniu, zasika wszystkie rekwizyty, hehe 🤪


Ja z Danusią 13-go a Karolka tak jak Ty 18-go stycznia haha 😁

Na początku stycznia powiecie mi ile chcecie tych kropelek 🙂
Oby tylko podczas sesji Natka uśmiechała się a nie była tak poważna jak Zuzka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 🙂
Ania faktycznie Zuzia drobniutka jest. My dobiliśmy do 5 kg, więc jak się skończy to opakowanie 2 to przechodzimy na 3, które leżą i czekają.
Deira powodzenia na usg. Na pewno wszystko wyjdzie dobrze.
Danusia może się jeszcze Olga przyzwyczai to mleka mamy i na nim też będzie spokojna? Igor miał podane mm jeden raz w życiu na jego pierwszy posiłek, bo nie chciał ssać cyca i od tamtej pory wcale. Nie mam porównania, ale nie zauważyłam, żeby był niespokojny czy głodny. ja wręcz uwielbiam nocne karmienia, bo wtedy tak spokojnie leży i zasypia prawie przy cycu 🙂 W dzień ma już inne zainteresowania i jedzenie go tak nie uspokaja.

Igorek przespał dziś w nocy 7 godzin! 🤪 Jestem bardzo mile zaskoczona. Mógłby tak częściej 😉

Co do diety to mnie też udało się już osiągnąć wagę sprzed ciąży, ale do pełni zadowolenia przydałoby się jeszcze z 5 kg. Zobaczymy, może się uda. Święta w tym roku mnie nie przerażają z tyciem, bo i tak niewiele pojem. Same kapusty i grzyby, co lekkostrawne niestety nie jest.

To ja jako jedyna nie jestem mamusią ze stycznia? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka znam ten ból 🙂 Na szczęście w tym roku Wigilia wypada u moich rodziców, więc jestem pewna, że mama mi coś przygotuje. Nawet już pyta co chcę 🙂 A najlepsze u teściów są"rodzinne" obiady - jem tylko ja z mężem, bo oni już jedli... To po co nas zapraszali?

Nie dość, że nie jestem ze stycznia, to jeszcze najstarsza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania na plesniawki aphtin jest dobry- ja od dziecka wiecznie mam ,a to mozna stosowac juz u niemowlat.

Karolka- gdzie kupujesz to mleko w saszetkach? kupilabym kilka sztuk na czarna godzine albo jakbym chciala wyjsc sama.

Bylismy wczoraj u mojej mamy i tam bylo - 21 😲 jakbym wiedziala to bysmy sie z dzieckiem nie wybierali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- hehe z tym bigosem to pojechali 🙂 ale na tort bym sie skusiła- ja jem po troszce czekolady i Mała ani nie ma zatwardzenia ani uczulenia puki co.

Karolka- a co wpisałas w przegladarke? bo nie moge znalezc.. jak mozesz podaj link.
A jakie objawy ma Ula ze myslisz ze to skaza białkowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 my po lekarzu. Ula nie ma skazy, ale na alergieie pokarmowa i musze zrezygnowac calkowicie z nabialu 🤨 ale on jest przeciez wszedzie, to co ja mam jesc???
Danusia myslalam, ze to skaza, bo mala miala takie jakby liszaje i czerwone krostki na polikach, za uszami i na klatce piersiowej. Poza tym jest strasznie marudna, szybko sie bez powodu irytuje (weekend byl koszmarny) i ma ciagle straszne zaparcia, pierdzi i sie meczy.nawet po kupie. Mojej siostry synek ma skaze i u niego bylo bardzo podobnie, wiec sie wystraszylam, no ale na szczescie to nie to 🙂 Mam podawac malej kropelki probiotyczne BioGaia - maja pomoc na te zaparcia.
Ale do czego link? Do mleczka?
http://www.doz.pl/apteka/p63223-Bebilon_1_proszek_272_g_1_saszetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka to całe szczęście, że to nie skaza bialkowa. To pewne, że to na nabiał uczulenie? może uda Ci się znaleźć winowajcę i po wyeliminowaniu tego produktu będzie już ok 🙂

Danusia zjadłam odrobinę tego tortu, ale bardzo się bałam, bo ja nie jem czekolady. na szczęście nie było problemów. Co prawda dzień wcześniej też jadłam tort, ale moja mama sama go zrobiła, więc wiadomo co jest w środku i na dodatek był śmietanowy, żebym mogła uczcić urodziny brata synka i zjeść kawałek 🙂

My się właśnie szykowaliśmy na rynek na zakupy, ale Młody zasnął 😁 Trochę nie w porę. Dam mu z pół godziny i trzeba będzie jednak skończyć szykowanie i iść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski ja jestem zalamana, nie wiem co mam jesc 😞 a chleba sobie nie upieke bo nie mam maszyny 😞 ale tak sobie mysle, ze wczesniej nic malej nie bylo jak dawalam troche mleczka do inki, to ostatnio zaczelam jesc sery i wtedy ja wysypalo. moze jak ogranicze to jej przejdzie - zobaczymy. Na swieta i tak nie bedzie co jesc, bo wszystko ciezkostrawne, a jak sobie pomysle, ze nawet z ciasta bede musiala zrezygnowac to az mnie skreca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ja tez nie mam maszyny, piieke sama na zakwasie no ale z tym troche roboty jest... Jesli tak to ja bym sprobowala wrocic do tego co wczesniej jak nic jej nie bylo tzn dawac troszke mleczka do inki, jesc to co przedtem tylko bez serow. No i zobaczyc jaki bedzie efekt...

a jeszcze mam do Ciebie pytanie- na ile ml mleka starcza ta saszetka? bo na stronie nic nie pisze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka to może faktycznie wróć do wcześniejszej diety i zobacz jak będzie. Nie wiem jakie sery zaczęłaś jeść, ale np po żółtym Igora bardzo bolał brzuch i były kłopoty z kupą. Co prawda nie miał wysypki. Sery są po prostu ciężkostrawne, więc ja się ograniczam do twarożku i mozzarelli okazjonalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to Olga chyba ma stalowy zoladek- ja jem wszystkie- zolty, plesniowe i nic jej nie ma oczywiscie w rozsadnych ilosciach, za to zjadlam wczoraj 5 ruskich pierogow bo robilismy na swieta i cala noc puszczala smierdzace baki ale nie plakala przy tym, ale na wszelki wypadek nie bede jesc przez swieta- dziwne bo tam tylko ser ziemniaki cebulka sol pieprz a nie zjadlam duzo. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...