Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Super Ulcia wygląda w tej spacerówce 🙂 Widać, że się jej podoba, bo śpi chyba jak zabita 😁
Fajnie, że możecie ustawić dziecko przodem do prowadzącego wózek. U nas tej opcji nie ma 😞 No ale kupując wiedzieliśmy, że z tego rezygnujemy z uwagi na inne walory wózka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak ładnie dziewczyny już podróżują 🙂 Dziś taka fajna pogoda, że chyba i my przysiądziemy do poszukiwań spacerówki 🙂
Gratulujemy ząbków 🙂
A to nasz debiut jabłuszkowy 🙂 Mina Igora mówi sama za siebie jakie te jabłuszka były pyszne 🤪

[IMG]http://i50.tinypic.com/dy91z5.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ale fajny ten Twój Igorek 🙂 🙂 🙂 A jabłuszko fakt, chyba niezbyt pyszne 😉 Piotrek robi podobne miny jak dostaje witaminę C w kropelkach (próbowałam, mega kwaśna). A próbowałaś jakiś słodki gatunek jabłka? Czy dawałaś takie jabłko ze słoiczka?

My robiliśmy kolejne podejście do Bebilonu Pepti żeby się na 100% upewnić czy to od tego ma alergię. Ale Piotrek nie miał zamiaru nawet łyka połknąć. Uciekał z buzią, wypluwał smoczek, a jak już wyciągnął łyka to od razu go wypluł 😞 Chyba muszę spróbować zmieszać go z mom mlekiem i jakoś tak powoli oswajać.

Dziewczyny, a propos spacerówek. Mamy - chyba naiwne - pytanie: po co kupujecie oddzielnie spacerówkę? One są fajniejsze niż te spacerówki w kompletach 3w1 czy po prostu nie miałyście 3w1? Pytam, bo może faktycznie taka spacerówka oddzielna jest lepsza i też się powinnam rozejrzeć. na razie wychodzę z założenia, że ta, którą kupiliśmy razem z gondolą jest wystarczająca (sorry, jeśli już o tym pisałyście, mogło mi umknąć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pochwalę się 🙂 Igor zrobił film z "brzuszkowania" Piotrusia. Początek nudny ale potem fajnie widać jak się śmieje 😁 http://youtu.be/_etXqCCsvKM
Tylko niestety nadal nie potrafi się przewracać na lewy bok. O przekręcaniu się na brzuch albo z brzucha na plecy już nie wspomnę... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer jaki słodziak. Świetnie mu idzie i ile radości mu to sprawia 😁 Dawałam takie zwykłe jabłka ze słoiczka. Te akurat były Bobovity. Spróbuję z innej firmy, to może mu bardziej posmakują 🙂 Co to wózka to my musimy kupić spacerówkę, bo głęboki mamy tylko jednofunkcyjny. Zależało nam na wadze wózka, więc to było najlepsze rozwiązanie.
Karolka jak Ty to robisz, że Ula przesypia całą noc? Myślisz, że ma na to wpływ to dodatkowe jedzenie poza cycem? Igor budzi mnie 3 razy po czym o 6 jest już często wyspany. Jak ja mam odpocząć? Tęsknię za czasami jak budził się raz o 4 i potem spał do 8 czy 9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- my mamy 3w1 po moim siostrzencu ale on wazy ok 13 kg i jak go znosze po schodkach z domu (a mamy tylko3) to mi kregoslup wysiada bo wozek plus ten nasz Slonik maly waza troche i szukamy czegos lzejszego zwlaszcza ze jak wroce do pracy to dziadkowie beda sie nia opiekowac i chce zeby mieli jak najwygodniej, zwlaszcza jakby ja chcieli zabrac gdzies na spacer autem- niby maja zafire ale w bagazniku na spacer jedzie pies wiec na wozek juz nie ma miejsca. My juz od stycznia jezdzimy w spacerowce z tego 3w1 bo Olga w kombinezonie i spiworku nie mogla sie tam juz ruszac i puki nie zasnela byl wrzask bo nie lubi byc skrepowana.

Nacudia- Igorek przeslodki Pulpecik 😘 do schrupania, mysle ze z czasem polubi jabluszko, musi sie przyzwyczaic do nowych smakow wiec na pierwszy raz ten kwasny smak to dla niego cos zupelnie nowego. 🤪 my juz pojutrze probujemy marchewke 🤪 ciekawa jestem reakcji bo jak widzi ze ktos je to slini sie jeszcze bardziej , mlaska i rusza buzia ze wyglada jakby cos jadla.
Olga od pewnego czasu tez gorzej spi, na poczatku super spala, czasem budzila sie tylko raz a teraz to noce sa koszmarne, ale mysle ze to od zabkow, wczoraj dostala na noc paracetamol i spala od 21-4 rano, no a potem nie dostala to juz buszowala, nie chce jej czesto dawac paracetamolu, pozatym znacznie mniej je wiec mysle ze przy szczepieniu przyrost wagi bedzie minimalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, prawdziwy ten artykuł, który linkowałaś. Niestety prawdziwy 🤢
Zazdroszczę, że tak szybko wprowadzasz już coś do jedzenia. Nam lekarka na razie zakazała 😞
A co z glutenem? Wiesz już kiedy podasz?

Dziewczyny, jak to jest, bo wszędzie czytam, że w 5-6 miesiącu wprowadzać gluten ale to znaczy, że jak dziecko skończy 5 miesiąc? czy jak zacznie? Kiedy Wy zaczęłyście wprowadzać?

Faktycznie ta spacerówka w 3w1 jest bardzo ciężka. Ja też mam 3 schodki i pewnie bym nie dała rady ale Igor zrobił mi podjazd na klatce schodowej (mieszkamy w bloku), taki opuszczany albo - w zależności od potrzeby - przyczepiany do ściany żeby starsze panie mogły spokojnie schodzić po schodkach trzymając się poręczy. Co prawda za każdym razem jak spotykam jakiegoś sąsiada to słyszę pytanie: a co to jest? dlugo to tak będzie? przecież to strasznie brzydkie... szpeci nam blok... ale staram się puszczać takie komentarze mimo uszu odpowiadając krótko, że jestem po operacji (nie muszą wiedzieć że to cc) i że nie mogę dźwigać. Takie argumenty na szczęście skutecznie zamykają usta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, a z tym spaniem to chyba zależy też od temperamentu dziecka. Piotruś jest śpioch-leniuszek. Śpi miedzy wszystkimi karmieniami czasem po pół godziny a czasem nawet 1,5. Aż się martwię czy wszystko z nim ok ale wydaje się, że tak. W każdym razie tak lekarz twierdzi. A w nocy ostatni raz je 0.30 i śpi nieprzerwanie do 7.30-8.00 😆
Ma to swoje zalety ale szczerze mówiąc czasem bym chciała, żeby był bardziej żywiołowym dzieckiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer teraz podobno gluten wprowadza sie juz po 4 m-cu, ale moja pediatra mi to odradzila i zalecila jego wprowadzenie dopiero po 7 m-cu, no wiec na razie Ula je wszystko bezglutenowe 🙂nawet dobrze, bo na razie przyzwyczai sie do owocow i warzyw i normalnych obiadkow i nie bedzie wszystkim nowosci na raz jadla 🙂

A co do spacerowki to kupuje sie przewaznie te "parasolki", bo sa bardziej poreczne i lekkie niz te z 3 w 1. My na razie tej lekkiej nie kupujemy, bo ta strasznie mi sie podaba, poza tym nie musze jej dzwigac, bo mieszkamy na parterze i mamy [podjazd, wiec zadnych schodow 🙂

Nacudja nie wiem dlaczego Ula zaczela tak ladnie spac 🙂 watpie, ze to przez jedzonko, bo ostatni posilek sloiczkowy dostaje kolo 15-15.30 w postaci deserku (wcina juz pol sloiczka na raz 🤪 ) i pozniej juz cyc...
Igorek przecudny, a jabluszko chyba rzeczywiscie mu nie podeszlo...jesli moglabym doradzic, to odradzam bobovite, Uli tez nie podchodzilo samo jabluszko bo bylo kwasne, z gerbera czy hippa juz sie zajadala...poza tym naczytalam sie gdzies o bobovicie, ze dodaje do pokarmow jakies "ulepszacze", nie wiem na ile to prawda, ale sie zniechecilam. Poza tym po kaszce ryzowej z bobovity Ula tez miala straszne bole brzuszka a po nestle ich nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- a u nas odwrotnie- Olga to wulkan energi 😮 nawet na spaniu ciagle sie wierci a jak nie spi to ciagle sie gimnastykuje- rekami, nogami kopie, probuje sie podciagac, w lezaku jak siedzi w kuchni i rownoczesnie podnosi i opuszcza obe nogi to lezak sie z kazdym takim ruchem przesuwa do przodu i tak jezdzi po calej kuchni, jak macha tylko jedna noga to tylko sie husta w lezaku, juz tez zaczynalam sie martwic ale moja matka twierdzi ze bylam taka sama ze ledwo za mna nadazala.
Diete bede rozszerzac zgodnie z zaleceniem pediatry- mam do niej zaufanie i uwazam ja za madra kobiete , jej rady narazie wszystkie sie sprawdzaja- marchewka potem dokladam inne warzywka, gluten w zupce jak one sie juz przyjma czyli w 5 /6 miesiacu pewnie. Jak jej cos nie bedzie smakowac to bede probowac kilka razy po jakims czasie a jak np nie polubi jablka to moze sok- tak sobie to wyobrazam. a jak wyjdzie- zobaczymy 😁 zanimvwroce do pracy to chce Olge nauczyc rytmu dnia a posilki moga takowy wyznaczac np rano mleczko drugie sniadanie- kaszka, spacer, obiadek, spacer lub zabawa w domu, deser, zabawa, mlleko, kapiel, mleko z kleikiem- cos w ten desen zeby bylo jak bedzie miec te powiedzmy 7-8 miesiecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula ma wlasnie juz swoj rytm dnia po malu i za dnia coraz to mnie cyca dostaje 🙂
po pobudce cyc, ok. 9 kaszka, 12 - 12.30 obiadek, ok. 15 deserek, w miedzyczasie soczek 🙂 wieczorem chce jej jeszcze kaszke wprowadzic, a w nocy cyc i juz 🙂 jak na razie to sie sprawdza, tylko ze jeszcze nie daje jej az tak duzo tych pokarmow, to miedzy sniadankiem a obiadkiem raz cyca dostaje, bo jednak jej go brakuje... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka dzięki za radę co do tej bobovity 😆 Jutro wysyłam tatusia po inne jabłuszka 🙂 Jak dla mnie te smakują jablkowo, ale nie mam porównania z innymi firmami 😁
Ja nowe smaki wprowadzam tak jak moja siostra i bratowa. Nie rozmawiałam na ten temat z panią doktor, bo uważam że szkoda na to czasu. pewnie powie, że znów coś robię źle 😞 No i podoba mi się ten artykuł http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/9/1804 Wygląda to w miarę sensownie.
My z jedzeniem to jeszcze rytmu nie mamy, ale wiem kiedy będą drzemki - 10, 13 i 17, więc tak wszystko planujemy, żeby na się wyrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobiłam zaległe posty 🙂
Gofer, morze jest fajne, ale ja jednak wolę góry 😉 Ja spacerówkę „parasolkę” kupuję z tych samych powodów co Danusia – ta którą mam jest super, ale jest za ciężka (14 kg) i za wielka. Dla teściów będzie nieporęczna a i na urlop (jedziemy do Zakopca) wolimy coś lżejszego i mniejszego. Taka rezerwa na lato, bo na jesień i zimę zdecydowanie x-lander 🙂
Ale super filmik żeście zmontowali 😁 A z Piotrusia całkiem niezły agent 😁 Aż Natalkę rozbawił – rechotała do ekranu 😉
Karolka, a wpadajcie do 3miasta 😁 Zapraszamy z Natą 🙂 Danusia, Gofer Ajablonka – Was też zapraszamy 🙂
Nacudja, ale super żeście wykombinowali z tymi odciskami 🙂 Myśmy zrobili, ale średnio mi się to podoba, co nam wyszło. Wytłumacz jeszcze raz jak żeście to zrobili – zalaliście plastelinę z odciskiem gipsem a potem co dalej?
A Igorek wygląda kapitalnie na zdjęciach 😁 Moja na szczęście jabłuszko wcina aż jej się uszy trzęsą 😁
My gluten już podajemy – raz dziennie jedna łyżeczka rozgotowanej kaszy manny do jabłuszka. I tak do 7 miesiąca, aby organizm przyzwyczaić do glutenu. Potem już normalne posiłki z glutenem.
Moja je jabłuszko z bobovity i na razie jej smakuje. Ale mamy już kupione dwa słoiczki Gerbera. Będę też robić jabłuszka – kupiłam takie słodziutkie na rynku i jak znajdę czas to je obrobię.
Nacudja, fajny artykuł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, a gdzie w 3mieście mieszkasz? Mój ojciec pochodzi z Gdańska, a moja babcia (niestety już nie żyje) mieszkała na Chlebnickiej. Właśnie się zastanawiamy czy nie kupić od rodziny mieszkania po niej... Ale kolejny kredyt trochę nas przeraża 😞

Nacudja, a jak alergie Igorka? Bo wspominałaś kiedyś, że mieliście jakieś problemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki 🙂
Nacudja Igorek super chłopaczek 🙂 jabłuszko ma swój urok kwaśnych min 🙂 Ja Asi daję z gerbera i wcina super 🙂 dziś był debiut zupki jarzynowej i mina na początku była kiepska ale później zajadała 🙂 z tym spaniem to chyba zależy od dziecka bo u mnie Asia już od dawna przesypia całe noce, teraz to nawet krócej bo budzi się na karmienie od ok 21 dopiero po 6 ale i tak dalej idzie spać ze mną 🙂 często z łóżka zwalamy się dopiero po 9 😁
Deira Natka ślicznie prezentuje się w wózeczku 🙂 Ja też mam rodzinę nad morzem a dokładnie w Rumi 🙂 mój chrzestny tam mieszka 🙂
Karolka Ulci spacerówka bardzo ładna, też bym na Twoim miejscu nie zmieniała, szczególnie jeżeli Tobie pasuje 🙂
Gofer ja ma wózek 3 w 1 ale chcę go zmienić ponieważ jest za ciężki i jak Asię skieruję przodem do kierunku jazdy to kiepsko się prowadzi.Ja też mieszkam na parterze, mam kilka stopni do przebycia a i tak jest za ciężki, więc jak teściowa będzie się zajmować Asią będzie jej niewygodnie go dźwigać 🙂 Filmik z Piotrusiem extra 🙂 Nie martw się z tym przewracaniem bo Asia kilka razy się przewróciła i teraz już leniuszek nie chce tego robić, ani na boki, ani na plecy z brzucha, najlepiej jest jej leżeć i tyle 🙂 Jak byłam u neurologa to stwierdziła że każde dziecko ma swój rytm i trzeba cierpliwości 🙂
Ja z Asią narazie mam unormowane tylko drzemki w ciągu dnia i to że ok 12-13 dostaje jabłuszko, a dziś obiadek 🙂 co do glutenu to jeszcze poczekam 🙂 tak ok 6 m-ca wprowadzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira- dziekujemy za zaproszenie 🙂 jak juz bedziemy miec termin to dam znac, moze uda sie spotkac 🙂 Wy jak pojedziecie do Zakopanego to tez macie po drodze wiec jak sie bedziecie brac na poludnie to daj znac 🙂
arytkul wydaje mi sie tez bardzo sensowny, jednak w moim przypadku nie zdazylabym wszystkiego unormowac przed porotem do pracy a na tym mi zalezy 🤨 ale fajnie jest rozpisane po kolei co i jak mniej wiecej. dobre dla niedoswiadczonych mam jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer, ja mieszkam w Gdyni 🙂 Ale pochodzę z Mazur. Mój tata urodził się w Gdyni i tu była cała jego rodzina i jak moja mama zachorowała, to sprowadził nas wszystkich do Gdyni. I tak od ponad 20 lat żyję właśnie nad morzem 🙂

Ajablonka, Rumię to ja znam jak własną kieszeń! 😁 Przez ponad 10 lat przejeżdżałam przez nią jadąc do pracy. Czasem tam wysiadałam i łaziłam po sklepikach. Mają tam super sklep z używaną odzieżą 😉 Zresztą ja mieszkam w takim punkcie Gdyni, że do granicy z Rumią mam niecałe 6 kilometrów 🙂

Danusia, dzięki 😘 My do Zakopca w drugiej połowie sierpnia się wybieramy, więc w razie czego zajrzymy do Was się przywitać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer zaponialam napisac, ze filmik z Piotrusiem swietny! Silny z niego chlopczyk, moja tak dlugo nie wyleży na brzuszku, bo sie denerwuje...tylko ze ja zrobilam taki blad, ze zaczelam ja pozno na brzuch klasc, dopiero jak pepek sie calkowicie zagoil 🤔 jakos nie moglam sie wczesniej przelamac, bo myslalam, ze bedzie ja to bolec 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):

Nacudja, a jak alergie Igorka? Bo wspominałaś kiedyś, że mieliście jakieś problemy...

Gofer moja mama konsultowała sens takich badań z panią alergolog i ona stwierdziła, że powinniśmy się na nie zgłosić dopiero jak Igorek skończy 7-8 miesięcy. Podobno u takich małych dzieci badanie z krwi jest mało wiarygodne. Na szczęście wydaje się, że teraz wszystko jest dobrze. Szpitalna maść pomogła i zmiany zniknęły. Tym bardziej zaczynam podejrzewać wcześniejszy proszek do prania i płyn do kąpieli, bo diety nie zmieniłam od tamtego czasu.

Deira najpierw robi się odcisk w plastelinie, ale tak jak pisałam w ciastolinie będzie jeszcze łatwiej. Zalewasz odciski gipsem. Potem je wydłubaliśmy - nic się nie przykleja i w sumie forma zostaje nie naruszona. Później te dwa odciski ułożyliśmy w takiej puszce http://allegro.pl/odcisk-bobasa-pamiatka-chrzest-roczek-poznan-i3047705456.html bo mieliśmy takie zestawy. Zalaliśmy znów gipsem, żeby wyrównać poziomy i żeby te formy już odlane nie latały. Potem wygładziliśmy powierzchnię (bo mieliśmy fale) tą ostrą stroną gąbki do mycia naczyń i już 🙂 jako gipsu użyliśmy normalnej gładzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, te badania z krwi faktycznie chyba nie mają sensu wcześniej. Piotrusiowi robiliśmy i nic nie wyszło a alergie na mleko ma na 100%. Niestety na kozie też 😞
Super, że Igorkowi problem znikł 🙂 A Ty jesz nabiał normalnie?

Danusia, wrzucałam linka do filmiku, który zrobił Igor. http://youtu.be/_etXqCCsvKM o tym jak Piotruś brzuszkuje. Pierwsza część nudnawa ale od połowy widać jak mały się ślicznie śmieje 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂

Gofer Piotruś jest czadowy !!! 😁

My dzisiaj mieliśmy w nocy debiut. Pierwszy raz położyliśmy Zuzkę na noc w Jej pokoiku w łóżeczku a nie w kołysce w sypialni 🙂 Dla niej nie było różnicy, czy u siebie w pokoiku czy w sypialni więc już tam będzie spała 😁 Tylko też mieliśmy drobną tragedię 🥴 Coś mi się pomyliło i założyłam przez przypadek na noc pomarańczowego pampersa, których używamy tylko w dzień, a na noc albo zwykłe pampersy albo dady jak akurat mam. I wyciągam rano Zuzkę z łóżeczka a tam powódź!!! 😲 Nie, że coś lekko mokre tylko całe body i pajac aż po same pachy mokre a na materacu plama wielkości tak z 4 dupek Zuzi... 🤢 Od razu dupka i plecki pod kran a prześcieradełko i pokrowiec z materaca do prania. Materac schnie i trzeba go będzie obrócić na drugą stronę...
Ale wiecie jak śmiesznie pampers wyglądał.... 😜 W środku, gdzie siuśki zamieniają się teoretycznie w żel wszystko pływało. Jak się poruszało pampersem to się przelewało z jednej strony na drugą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe to niezle Zuzia dala czadu 😁 😁 😁 u nas z pomaranczowymi nigdy sie takie cos nie zdarzylo...z zielonymi owszem... 😉 teraz tez jej na noc pomaranczowe zakladam i jest ok...
Ulcia wczoraj przed snem wciagnela kaszke ze smakiem, dalam troche cyca do popitki padla zemdlona 😁 😁 dzis rano zjadla juz 90 ml kaszki na 2 sniadanie, wiec z dnia na dzien coraz wiekszy glodomorek z niej 🙂
Pogoda piekna, wiec dzis znow bedzie dlugaśny sparerek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...