Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gofer- Piotrus przeslodki 🙂 sliczny usmiech, jak znajde chwile wrzuce zdjecie Olgi z zabkami bo jak nie przysloni jezykiem albo warga to pieknie widac 🤪
Kurcze ja nie wiem juz sama co robic- na poczatku mi ladnie spala a od jakiego miesiaca poltora tragedia- spi tylko kilka godzincyca i zostaje juz w lozku w nocy a potem niby spi, ale musi miec cyca albo smoczek w buzi, ciagle jej wypada i ryk, dzis od 24 nie spie bo co pare minut wsadzalam smoka do buzi,jak tylko sie chce obrocic na plecy to sie budzi, i jeczy i placze przez sen a w dzien jest bardzo radosna, cos sie jej sni? jestem zalamana nie wiem co robic, wczoraj na noc dostala paracetamol i nie pomoglo wiec to nie od zebow... a i dodam ze do rana juz nie je tylko cyca musi miec w buzi albo przy nosie. moze ma w dzien za duzo bodzcow i potem w nocy odreagowuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
Nacudja, te badania z krwi faktycznie chyba nie mają sensu wcześniej. Piotrusiowi robiliśmy i nic nie wyszło a alergie na mleko ma na 100%. Niestety na kozie też 😞
Super, że Igorkowi problem znikł 🙂 A Ty jesz nabiał normalnie?

Jem nabiał normalnie. Praktycznie codziennie coś z nabiału - jogurt, serek, dodam gdzieś śmietanę. Staram się nie przesadzać z ilościa, ale jem bo lubię i nie widać, żeby Igorowi to szkodziło. Jem już prawie normalnie. Nie sięgałam jeszcze po cytrusy, orzechy, pomidory (choć sosy i zupę jem), groch, fasolę itp., a tak to chyba już wszystko było 🙂
My na te badania wybierzemy się po wakacjach. W końcu skierowanie jest ważne do końca roku.

Ania gdzie Ty byłaś jak Cię nie było 🙂 Już wczoraj się zastanawiałam gdzie zniknęłaś 😉
Ja w ogóle nie lubię tych pomarańczowych pampersów, bo one jakieś takie za chude na brzuszek Igorka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Nacudja miałam weekend zabiegany. W sobotę przyleciały kuzynki z Irlandii i się zapowiedziały na odwiedzinki to przed południem pojechaliśmy na zakupy a później trzeba było coś przyszykować na posiadówkę. Masakra..... ja uwielbiam dzieci ale to się u mnie w domu działo to jest nie do opisania 😮 5 dzieci w wieku 3-5 lat + Martynka 1,5 roku + Zuzia = 7 szkrabów....
Nie wspomnę o tym, że całe mieszkanie miałam w chipsach i czekoladzie.... 🤢 Dzieciaki opanowały naszą sypialnie i z łóżka zrobiły sobie trampolinę bo stwierdziły, że fajnie si,e skacze po tym materacu 🤪 Jak wyszli to od razu sprawdzałam, czy stelaże w łóżku są całe ale na szczęście wytrzymały atak grupy malutkich terrorystów!
Z to w niedzielę byliśmy u moich rodziców na obiedzie i też zeszło do wieczora 🙂
A wczoraj teściowa wzięła Zuzkę na spacer i nie było ich 3 godziny 🙂 Więc ja w tym czasie ogarnęłam dom i troszkę poczytałam książkę na relaksie 😉 Później mój przyszedł z pracy i znowu na spacer na 1,5h. I tak mi minęły ostatnie 3 dni 😜
Przed momentem teściowa znowu wzięła Zuzę bo rano zapukała czy dziś też może 😁
Więc za moment zmykam myć okna bo 10st. i super słoneczko 😆 Aż humorek lepszy!!!

Danusia baby dream dwójki były beznadziejne!!!!!!!! A ostatnio kupiłam trójki ale te pakowane po 2 szt. żeby sprawdzić jakie są /bo Dady też 2 do czterech liter a 3 super/ i muszę powiedzieć, że rosmanowskie trójeczki są całkiem, całkiem 😉 Ale jakoś nie potrafię się przekonać i zaryzykować kupna całej paczki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A muszę się jeszcze Wam pochwalić moją wagą 😁
7,5 kg mniej. Już wchodzę w 38 i powyciągałam z szafy rozm. 36 i teraz jeszcze troszkę kg. trzeba zrzucić, żeby się wcisnąć w to mniejsze co mam w szafie bo na wymianę całej garderoby mnie nie stać a 36 nosiłam przed ciążą i większość to prawie nowe rzeczy... Mam nadzieję, że za miesiąc osiągnę swój cel 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja mam wlasnie trojki i sa naprawde calkiem calkiem 🙂 super ze waga spada, wiosna idzie wiec to dobry moment zeby sie pozbyc zbednych kg.
Ja z kolei mam problem w druga strone- jem ciagle, w nocy nawet bo Olga ma zwyczaj buszowac po nocy a waga ciagle mi spada 😞 juz mi wszystkie zebra wystaja i wszystko mam za luzne a mam garderobe 34/36, jak tak dalej pojdzie to nic ze mnie nie zostanie, na dodatek jestem potwornie zmeczona po tej nocy, ledwo na oczy patrze i nawet pogoda mi nastroju nie poprawia, wrocilam, juz po 2 h ze spaceru bo Ol;ga wlaczyka syrene, podnioslam jej oparcie w spacerowce na polsiedzaco ale i tak stwierdzilam ze trzeba wracac bo sie krecila 😮 juz nie wiem co mam robic, wczoraj byla jak Aniolek a dzis masakra 😮 moze kolejny zab. dobrze ze mleczakow jest tylko 20...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, zdjęcie super 🙂 PRZEPIĘKNE! Sama robiłaś czy to jakiś fotograf?

Danusia, zrób morfologię koniecznie,zwłaszcza jak chudniesz. Ja co prawda też chudnę a jem jak dziki osioł (najgorsze te ciastka, potrafię zjeść na raz paczkę która ma 1000 kalorii!!! 😲 ☺️ matko, jako skończę karmić piersią i się nie odzwyczaję to będę ważyć tonę!!!). To chyba maluchy tak z nas wyciągają. A że Piotruś i Olga są dość duzi jak na swój wiek to i pewnie jeść potrzebują więcej. Tak to sobie tłumaczę.
Rozwalił mnie Twój tekst, że mleczaków jest tylko 20. Mało nie spadłam z krzesła ze śmiechu 😁 😁 😁 Grunt to mieć dystans do całej sytuacji 😆
Podejrzewam, że Olga płacze właśnie przez te zęby.W dzień różne rzeczy odciągają jej uwagę a w nocy już nie, więc potrzebuje bliskości. Ale może na wszelki wypadek jeszcze spytaj lekarza jak będziecie na jakiejś wizycie. Są podobno też jakieś kropelki i herbatka - właśnie takie lekko uspokajające dziecko, zwłaszcza przy ząbkowaniu. Próbowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia jak Igorek po szpitalu chciał być ciągle przy cycu to moja "ulubiona" pani pediatra powiedziała, że cycek to nie tylko źródło pokarmu, ale też bezpieczeństwa. Może Olga potrzebuje teraz bliskości bardziej niż zwykle. Może te zęby dały jej się tak we znaki, że wytchnienia szuka u mamy. Myślę, że to minie. U nas się unormowało i nie wisi już na mnie non stop 🙂
Karolka śliczne zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer sama robilam i troszke obrobiłam 😉

Ulka to taki glodomor, ze pomimo ze zwiekszam jej ilosc poszczegolnych dań, to i tak chce cyca w miedzyczasie 😮 no a moze wlasnie chce sie tylko do niego potulic, nie mam serca jej zabraniac, choc za dnia powinna sie odzwyczajac 🤨 jak dlugo nie ma cyca i wezme ja na rece to przysysa sie do mojej szyi albo dekoltu w poszukiwaniu dydka 😮 😁

tak mi sie Ulcia w tej czapce spodobala, ze narobilam jej kilka zdjęć 😉 tu jeszcze jedno 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/254/p3051346.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/166/p3051346.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jutro rano maz odbierze wynik w drodze do pracy, 2 miesiace po porodzie robilasm bo mialam ten krwotok przy porodzie, na wypisie ze szpitala bylo 11,2 hemoglobiny, a 2 miesiace pozniej juz ponad 13 🙂
Nacudia- no wlasnie to tak jest ze ona wcale nie je ciagle tylko w nocy raz, ale cycka w zasiegu wzroku i wechu musi miec 😮
Gofer- probowalam czopkow viburcol ale jakos po nich nie widze jakiejs roznicy, pilam tez melise zeby byla spokojniejsza i nic. Ja ze slodyczami mnam to samo, wpierdzielam co tylko wpadnie mi w rece, dzis zjadlam cale pryncypalki i dopchalam cukierkami bo nic juz slodkiego w domu nie bylo 😲 nigdy az tak nie jadlam choc lubie slodycze.
Karolka- Olga tez rzuca mi sie na szyje jak wampir a jak ja podniose zew jest na wysokosci cyca to kreci glowa i go szuka 😁 cudne Ula ma te oczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dziś byłyśmy na długim spacerku, pogoda po prostu kapitalna, 8 stopni w cieniu, słoneczko, zero wiatru. Poszłyśmy na taki plac zabaw ze stawikiem. Tam sobie z 45 minut posiedziałyśmy na ławeczce, a Nata odkryła, że istnieją kaczki i mewy 🙂 Chichrała się jak opętana 🙂 A potem odpadła i zasnęła zmęczona 🙂

Aniu, no to żeście mieli rano mokrą robotę do odwalenia, haha 😁 😁 😁 Zajrzałam na chwilę na fb i odebrałam od Ciebie wiadomość – spoko, poczekam cierpliwie, bo doskonale wiem, jak napięty może być grafik przy naszych małych terrorystach 😁
Gratuluję spadku wagi 🙂 Ja na razie niestety stoję w miejscu 😞 Mimo, że nie jem już słodyczy, w ogóle ostatnio mało jem, ćwiczę… A waga jak zaklęta…
Mi pomarańczowe pampersy też dwa razy przemokły. A Dady są super, wytrzymują całe nocki 🙂 Babydream jeszcze żeśmy nie używali. Może wypróbujemy przy najbliższej okazji.
Danusia, moja też miała kilka tygodni temu taki okres (pewnie skok rozwojowy), że w nocy kompletnie nie chciała spać, a co jej smoczek wypadł z buzi to od razu ryk. Oczy to miałam wtedy na zapałki. Ja myślę, że Olga po prostu też przechodzi taki okres. Być może skok 14-19 tygodnia. Musisz uzbroić się w cierpliwość, w końcu jej minie. A może spróbujcie ją zmęczyć przed snem – zabawą, spacerem. A może jakąś lekką herbatkę z melisą jej podajcie przed snem?
Karolka, Ulcia jest prześliczna! 🙂 Mała cudna księżniczka. Do schrupania na surowo 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki za komplementy 🙂 Ulcia rzeczywiscie czasem wychodzi slodko na fotach, umie juz pozowac 😉
Wlasnie tez widzialam, ze jutro nawet 10 st ma byc, juz wyciagnelam letni płaszczyk dla siebie i będziemy jutro z Ula znow smigac 🙂 ona to sie najbardziej interesuje pieskami, ale na ptaszki tez patrzy 😁 niestety nie mamy w poblizu fajnych miejsc, co prawda jest Cytadela, ale to zanim bym doszla to musialabym juz wracac do domku na karmienie...wiec na razie odpada i zostaja nam parki osiedlowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, Karolka - niewiele Cię widziałam na zdjęciach, ale z tego co widziałam to Ty się swojej córki nie wyprzesz 😉 Skóra zdjęta 😆

Danusia, to daj znać jak te Twoje wyniki jutro.

My dziś byliśmy z Piotrusiem u okulisty. Dostał atropinę do oczu i bardzo przy tym płakał. A jak wyszliśmy na korytarz to ja się popłakałam z wrażenia ☺️ 😠 A kiedyś, pamiętam, zawsze byłam zła, że jak szlam do lekarza, to moja mama zamiast mi dawać siłę, sama się denerwowała i ja ją musiałam w efekcie uspokajać.I teraz sama robię to samo!!! 🤢 😠 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira- spacer przed snem odpada bo musialabym po nocy lazic bo Olga chodzi spac o 22-23 😁 melisa tez nie dziala na moja Paskude 😁 przezyje, wkoncu z tego wyrosnie 🤨 chyba...
dzis Olgi wielki dzien- dostanie marchewke pierwszy raz 🤪

pojde z tym wynikiem moze do rodzinnego jak znajde chwile, w tym tyg napiety grafik wiec pewnie nie bo dzis przyjezdzaja odemnie z pracy podopieczni i moi koledzy i kolezanki, jutro jade z Olga z moja przyjaciolka do Katowic na badanie prenatalne i do ikei, a w piatek z Olga z tymi naczyniakami. Dziwne bo w ciazy najgorszy wynikialam 11,7 z tego co patrze do xero karty ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 🙂
kurde Danusia to niska chyba, no nie? az wsytd sie przyznac, ale ja od ciazy nie robilam sobie morfologii, bo nie mam kiedy sie wybrac 😮 a przeciez mialam takie slabe wyniki przez cala ciaze...moze sie zmibilizuje i pojde w sobote rano...

Gofer, Ula to mieszaniec, pucie po mnie, a nos po Łukaszu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja jestem honorowym dawcą krwi i za każdym razem jak oddaję krew to zawsze badają i jak raz miałam hemoglobinę 11.6 to mi babka powiedziała, że bardzo niska i nie mogłam oddać wtedy krwi. Kazała łykać żelazo i wit. C i powiedziała, że jak w ciągu 2 tyg. nie podskoczy do 12,5 to mam porobić badania. To więc chyba 12,5 to będzie ta minimalna granica 🤨
Ale ja wtedy nie łykałam nic bo byłam dzień po okresie a wtedy wiadomo, że spada 😉
Lepiej szybko idź do lekarza to 9,2 to na pewno za niska....

Buziaczki dla OLgi 😘

Ale dziś piękna pogoda. 9 rano i już 12st. w cieniu 😎
O 10 przyjeżdża do mnie mama na cały dzień i chyba śmigniemy pospacerować nad zaporę! 🙂
Miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...