Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
Iwcia teraz będziecie miały dni pełne szaleństw z Julcią 😁 😁 😁

Deira takie wiadomości zawsze słucha i ogląda się z przykrością i łzy cisną się do oczu a szczególnie w takim przypadku jak Ty, gdy znasz ten światek i jesteś bliżej niż inni 😞 No ale niestety musimy się z tym pogodzić, chociaż to bardzo ciężkie, że jednego dnia jesteśmy a drugiego może nas już nie być 🤨 Mój mąż zawsze jak robi coś szalonego to mówi, że jutro może go już nie być na tym świecie i trzeba korzystać z życia 😉 Ale ja taka zwariowana jak On to nie jestem i troszkę rozważniej podchodzę do wszystkiego...
Wysłałam Ci wczoraj maila /sorki, że tak późno 🤢 /

Dzisiaj pada deszcz od rana i chyba nici ze spaceru 😞 A już w taki fajny rytm wpadłam w tym tygodniu z wyjściami. No ale może po południu przestanie siąpić to wyskoczymy przynajmniej na chwilkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Drogie Panie wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta 😁

Karolka mnie się macierzyński kończy w środę i też bym musiała już do pracy wracać. Na szczęście zaległy urlop potrwa jeszcze do 15 kwietnia. A potem będę kombinować, bo dowiedziałam się, że wychowawczy skraca należy urlop wypoczynkowy. No niby coś kosztem czegoś, ale może da się to jakoś obejść z wtykami w służbie zdrowia 😁
Powodzenia z teściami. Ja się ostatnio ze swoimi widziałam w styczniu i szybko się nie zapowiada. Tam mieszka dużo ludzi i często chorują zarażając się nawzajem, a że Igorek był w szpitalu... 😉
Ania u nas dziś raczej też spacerku nie będzie. Spadł śniegi i ciągle sypie 😞 A już prawie uwierzyłam, że wiosna stoi za rogiem.
Deira i jak zrobiliście odciski? 😆

U nas się jabłuszko nie przyjęło na razie, więc dziś próbujemy z marchewką. Trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja Zuzia marchewkę bardzo lubi chyba nawet bardziej od słodkich deserków ale ma po niej troszkę twarde kupy i męczy się podczas robienia 😞 więc staram się samej marchewki nie dawać. Wczoraj jadła marchewkę z ziemniaczkiem i /pierwszy obiadek 😁 / i smakowało bardzo!
A jak się jabłuszko nie przyjęło?? Jakiś problem z brzuszkiem czy nie smakowało??

Zuzia teraz śpi ale jak się obudzi to wyskoczę chyba na spacerek bo nie pada. Zachmurzone niebo ale to nie przeszkadza 🙂 Przynajmniej na pół godzinki może się uda 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Raczej jabłuszko nie smakowało. Pluł, krztusił się, nie chciał dzioba otwierać aż w końcu zaczynał płakać. Nawet tej jednej łyżeczki nie dawał rady zjeść, więc nawet nie wiem jak brzuszek zareaguje. Codziennie próbowaliśmy od niedzieli z takim samym skutkiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

Najlepszego z okazji Dnia Kobiet 😘 I dla naszych małych księżniczek także 🙂

U nas nocka tym razem przyzwoita. Od 19 do 3 w nocy spała jednym ciągiem, ale pobudka już o 6 i dzień rozpoczęty 🙂
Aniu, odpisałam na maila 🙂
Danusiu, Ty teraz musisz o siebie zadbać, bo będziecie się przecież znowu starać o kolejnego bobasa 🙂 Oby jak najszybciej się udało 🙂
Nacudja, myśmy zrobili odcisk w glinie, ale wyszło tak sobie, bo ta glina strasznie twarda, a nie chcę cisnąć mocno rączek i nożek Małej. Zrobimy tak ja Wy 🙂 Muszę tylko gładź skombinować 🙂 Bo ciastolinę już mam 🙂 A ten gips mocno żeście rozrzedzali, czy raczej taką papkę zrobiliście?
Gofer, ja Berbeki i Kowalskiego też osobiście nie znałam. Kowalski był z KW Warszawa, ale w Himalajach chyba do tej pory tylko 7-tysięczniki robił, a Berbeka to zdaje się z KW Zakopane pochodził. Doświadczony, stary wyga. Jeszcze z Aleksandrem Lwowem się wspinał, którego z kolei moja przyjaciółka zna z Wrocławia. No i niestety, już teraz wiadomo, że obaj zostają w Karakorum na zawsze, bo pogoda się z tego co dziś słyszałam w wiadomościach mocno załamała 😞 😞 😞

A moja jabłuszka wcina już 30 ml. Dziś debiutujemy z ziemniakiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja mi pediatra mówiła, zanim jeszcze zaczęłam wprowadzać nowe posiłki, żebym na początku mieszała jabłuszko czy marcheweczkę z mlekiem bo wtedy robi się bardziej znajomy smak i dziecko chętniej je 🙂 Może spróbuj takiego sposobu, pół na pół z mleczkiem i może zaskoczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uff u nas spaceru nie bylo tez a,le nie z powodu pogody bo ja chodze nawet jak lekko pada, wozek jak siapi nie przemoknie a w razie czego zawsze mam przy sobie folie przeciwdeszczowa na wozek, sobie zakladam kurtke sportowa z kapurewm i nie straszna nam pogoda 🙂
Wlasnie wrocilismy od dermatologa- naczyniaki zostaly juz na pierwszej wizycie wymrozone, Olga dzielnie to zniosla, tylko na koniecsie rozplakala ale to chyba bardziej ze zmeczenia bo czekalismy w poczekalni 1,5 godziny 😮 mamy sie pokazac za miesiac bo pewnie ten najwiekszy bedzie wymagal powtorki.
Oldze marchewka tez bardzo smakuje, zrobila twardsze pomaranczowe kupy ale mimo ze twardsze to pare razy pocisnela i zrobione wiec spoko.
Nacudia ja mysle ze jak i marchewka nie zasmakuje to trzeba bedzie kombinowac i podac cos innego np ziemniaka, dyni, moze tez jest tak ze Igorek musi sie przyzwyczaic do nowych smakow moze sie przekona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Na początek buziaki dla wszystkich Kobiet i Kobietek :*
Danusia dobrze że Olga nie ma problemu z kupką po marchewce, u mnie nie jest aż tak dobrze ale i tragedii nie ma 🙂
Karolka życzę powodzenia i wytrwałości hehe 🙂 Ratuj Ulcie przed uściskami babci i dziadka 😉
Nacudja 3mamy kciuki za marchewkę 😉
U mnie Asia wcina jabłuszko i jarzynową z gerbera 🙂
My dziś z Asią i moim M buszowaliśmy po nowej galerii 🙂
Aniu kiedyś pytałaś gdzie można dostać zabawki Lamaze, u mnie w Tesco są 🙂 ale cenowo droższe niż na allegro 🤢
Miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, ubranka super 🙂 Ulcia będzie jeszcze śliczniejsza 🙂 mi koleżanka też zawsze przywozi lub przysyła coś dla Asi i mam chyba identyczne opaski 😁 Jedna z kwiatkiem różowa i biała w różowe kropeczki z kokardką 🙂 Fajne te rajstopki 🙂
My idziemy dziś do znajomych, więc do jutra dziewczynki *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola śliczne ciuszki 😁 Ostatnio widziałam prawie identyczne rajstopki i chciałam nawet kupić ale na teraz mamy pełno rajstopek a na jesień nie wiem jaki rozmiar będzie nosiła. Ale te buciki 2 pary co dostała są zajefajne tzn. wszystko śliczne ale buciki wymiatają 😜

Dzięki dziewczyny ale póki co już nie kupuję Zuzi zabawek. Zamówiłam jedną laleczkę Lamaze na allegro i ostatnio kupiłam też bardzo fajną zawieszką z FischerPrice a poza tym gryzaków i innych pierdółek mamy pełno i póki się Jej nie znudzi to nie kupuję nowych 😉 Ale dobrze wiedzieć gdzie są 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez chowamy zabawki i za jakis czas wyciagamy 😁 Olga ma tyle gryzakow ale i tak woli swoje rece i palce wsadzac do buzi 😉 za to dzis jak dostala od dziadka kwiaty na dzien kobiet to dalam jej dotknac ale tak sie jej spodobalo ze powyrywala wszystkie platki tulipanom i je zmiazdzyla eadosnie piszczac, wkoncu to byly jej kwiaty 😁 potem dostala od tatusia to zrobila im to samo. Zawsze najlepsza zabawka jest to co nie jest do zabawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mieliśmy dziś drugie podejście do marchewki i tym razem się udało 😆 Widocznie u taty na kolanach je się lepiej 🙂 Nie powiem, żeby zjadł jej jakąś oszałamiającą ilość, ale przynajmniej buzię chętnie otwierał 🙂 Godzinę później była piękna pomarańczowa kupa i tyle. Jutro ciąg dalszy męczenia Igorka 😁
Dostaliśmy na jutro zaproszenie do znajomych i tak się zastanawiam czy skorzystać. Spotkanie się zaczyna o 20, akurat jak kąpiemy Młodego. Ale może jakby mu raz odpuścić i iść na te 2 godzinki... Sama nie wiem. I chciałabym i boję się.
Karolka super ciuszki 🙂 Zawsze uważałam, że dla dziewczynek są ładniejsze ubranka i jest większy wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ciuszki ekstra 🙂
Nacudja idz na spotkanie, rozerwij sie 🙂 jak raz nie wykapiesz Mlodego to nic sie nie stanie 🙂 My kapiemy Julcie co dwa dni, wedlug zalecen poloznej i mojej kolezanki tez poloznej, powiedziala ze nie powinno sie kapac dziecka codziennie bo sie zmywa jego warstwe ochronna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja Zuzki nie kąpię codziennie tylko co 2 dni. A w dzień, w który nie ma kąpieli to tylko myję wodą buźkę, szyję, paszki i pachwinki 🙂 Więc nic się nie stanie jak odpuścisz kąpiel 😉
Idźcie to przynajmniej się rozerwiecie troszkę 😁 Ileż to można w czterech ścianach siedzieć 😉 A gdyby ktoś z towarzystwa był /odpukać w niemalowane/ zakatarzony no to wtedy przeproście i wyjdźcie. Każdy to zrozumie skoro po szpitalu jesteście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ale Ula ma fajnego wujka 🙂 Nie dość, że pomyślał o takim prezencie, to jeszcze jakie ladne rzeczy wybrał! Zazdrość 😉

Ajablonka, karmisz piersią czy mm? (pytam bo ja ciągle nie wiem co robić z wprowadzaniem rzeczy do jedzenia. Wiem, że Danusia już z marchewką leci ale - jak rozumiem - spieszy się, żeby przed powrotem do pracy wszystko poukładać sobie i Oldze. Nasza pani pediatra kazała czekać z wprowadzaniem nowości, a dziś byliśmy u alergologa i kazała wprowadzać. I nie wiem znowu co robić bo obu w sumie ufam)

I zaczynać od glutenu czy jednak najpierw marchewka/ jabłko/ziemniak etc?
(wiem, że już coś pisałyście na ten temat ale nie mogę tego odnaleźć a wtedy nie przywiązywałam wagi do tych info bo miałam poczucie, że mamy jeszcze duuuużo czasu)

I jeszcze a propos zabawek. Byłam dziś w sklepie gdzie są lamaze (wszystko przez Was 😉 normalnie bym nie zwróciła uwagi na kolejne nowe zabawki) i zobaczyłam różne na żywo. No i niestety nie skończyło się na oglądaniu 😉 W życiu bym go nie kupiła kierując się zdjęciem na alegro http://allegro.pl/lamaze-zawieszka-los-27014-zabawka-dla-niemowlaka-i3054801841.html ale w rzeczywistości jest boski!!! 😆

I dotarła do mnie zamówiona ostatnio karuzela nad łóżeczko (poprzednia nam się zepsułą). Powiesiliśmy ją jak Piotruś spał, jak się obudził włączyliśmy i.... Straszny ryk. Piotrek się na maksa wystraszył. Ale jak już się uspokoił i ogarnął, to oczu nie mógł oderwać. Najpierw się trochę bał ale patrzył ciekawie, potem majtał rączkami a na koniec zaczął gadać do swoich nowych kumpli. I tak przez 1,5 godziny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...