Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sprobuje- patrzylam jak narazie w rossmanie i kauflandzie ale samego nie bylo, ja banany bardzo lubie to moze i jej zasmakuja bo owoce ciezko jej wchodza, no ale jak nie chce jesc to nie, przeciez jej nie bede zmuszac, jedyne co moge zrobic to probowac dawac coraz to inne no ale jak do tej pory to najbardziej smakowalo jej z bobofruta jablko- jagoda- malina ale tez bez rewelacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojj dziewczyny, ja sie poddaję... 50 stron to ja nie nadrobie hehe Poczytała co nieco co się działo ale nie mam weny do pisania 😜
Witam nowe mamusie 🙂
Ja wetnę się w tematy w tym momencie 🙂
Do lekarza z Asią idę jutro, teraz wieczorem już nie miała temperatury 🙂
Przez tą chorobę wycofałam się ze wszystkich słoiczków i kaszek dawałam samego cyca i chociaż kupa była codziennie 🙂 teraz od nowa po mału zacznę podawać 🙂
Fajnie że robi się nas tak dużo 🙂 mam nadzieję że już nie narobię takich zaległości 🙂
Ja chrzciny robię w domu, bo i tak zawsze w święta wszyscy się spotykamy 🙂 Teraz tylko przy okazji będą chrzciny Asi 🙂
Miłych snów życzę wszystkim mamom i maluszkom 🙂 (Ps. Asia przesypia całe noce tylko na cycku od 21-22 do 6-7 rano )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jablonka to super, ze gorączka minela 🙂 :*

Ula na chrzest dostala fotelik do samochodu, posciel, srebrna grawerowana grzechotke, łancuszek, a od reszty pieniadze. tescie kazali nam sobie wybrac jeszcze krzeselko do karmienia i to sfinansowali 😉 Pieniążki mamy zamiar wplacic na jakas lokate dla malej...
a co do sesji, to rzeczywiscie super sprawa 🙂 Ula miala na swoj 2 miesiac zycia i jeszcze planujemy jedna we trojke w plenerze jak bedzie cieplo i zielono 🙂
Ja przestalam kupowac jedzonka w rossie. Strasznie tam drogie 😮 M w kauflandzie za jabluszko zaplacil dzis 2.35, a w rossie kosztuje jakos 2.99. reszta deserkow powyzej 3 zl w rossie a w kauflandzie 2.99. Obiadki tez o wiele tansze w kauflandzie(2.99 a w rossie 3.49). Jakby podliczyc to wszystko w skali miesiaca to niezla roznica wyjdzie. ta karta rabatowa z rossa tez mnie wkurza, tylko naciaganie klienta i tyle...no wiec koniec z kupnem jedzonka w rossmannie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂
Zuzka jak zasnęła po 19 to obudziła się o 6:10 więc noc przespana cała 🙂 Zjadła i do 7 leżała ze mną w łóżku. Dzisiaj u nas troszkę cieplej ale dalej strasznie wieje 🤢

Anetko oj temat prezentów na chcrzciny wraca na forum jak bumerang 😜 Zawsze ten sam problem każda ma... co wybrać 🙂 My dostaliśmy krzesełko do karmienia i od reszty kasę (no i sporo pamiątek jako dodatki) za kasę kupiliśmy szafę do pokoju Zuzi bo mało miejsca na ciuszki miała a reszta jest odłożona na koncie i jak coś trzeba będzie kupić Zuzce to się wyciągnie z konta a póki co pieniążki procentują 😉
My sesję Zuze robiliśmy w grudniu jak miała 2 miesiące. POLECAM super pamiątka 😁

Danusia ja kupuję z Gerbera "delikatny banan" Zuzka go uwielbia!!!!! est właśnie po 4 m-cu 😁

Karolka a teraz masz okazję pogodzić się z rossmannem 😜 Od 28 marca są super promocje!
-kaszki nestle druga za pół ceny
-deserki z Hiipa drugi za pół ceny
-deserki z Gerbera kupujesz trzy sztuki a czwarty gratis czyli wychodzi po 2,46sztuka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Dokladnie, u mnie 5 pan na 15 dzieci 😁 ale jak tylko dostaniemy miejsce w panstwowym to przenosimy 😁 krzywda jej sie tam nie stanie, a wsrod dzieci na pewno lepiej bedzie sie rozwijac niz siedzac ze mna w domu 😜 ja jej takich atrakcji zapewnic na pewno bym nie umiala...z reszta dzieci moich siostr tez do zlobka chodzily, jedna chodzi do tej pory i sa bardzo rozwiniete i samodzielne jak na swoj wiek. Tez poczatkowo miala obawy, ale biorac np opiekunke mialabym je jeszcze wieksze, skad mialabym niby wiedziec co ona z Ula wyprawia??? Synek mojej siostry siedzial 3 lata z opiekunka w domu i co? byl dziki, bo ona zamiast brac go na plac zabaw do dzieci to smigala po miescie i robila sobie zakupy, albo grillowala ze znajomymi na dzialce a on pewnie gdzies w kącie sam siedzial 🤔 teraz maly ma 8 lat i nie do konca z nim ok niestety...

nie pisalam wam tego na zlosc. poprostu podzielilam sie informacjami ktore przekazala moja ciocia,ktora byla opiekunka w zlobku. stanowczo mi tego odradzila,wrecz zabronila posylac malego do zlobka,bo wie co sie tam dzieje. ale kazdy zlobek jest napewno inny,i kazda mama wie co jest dla jej malucha najlepsze. i skoro wy chcecie poslac dzieciaczki do zlobka,to macie do tego jak najwieksze prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie, kazdy zlobek jest inny.
Do swojego szczerze mowiac tez bym nie poslala 😮 aczkolwiek coraz wiecej sie w tym temacie zmienia.Za sprawa rodzicow ktorzy srawe naglasniaja i dobrze.
W takich panstwowych wina czesto jest, to ze kiedys dzieci chowalo sie inaczej. Wmuszanie obiadow, nocniki itp. porzadek dzienny, a duzo tego personelu komunistycznego 🙂 pracuje do teraz 🙂
Teraz maja byc podwyzki placy, to i personel milszy bedzie 😁

Ale Karolka, podjeliscie taka decyzje jaka uwazacie za sluszna i trzymam kciukasy, zeby Ulcia sie w zlobku odnalazla 😁
Co do opiekunek, to wiadomo... Wszedzie czyhaja jakies pipy wstretne.. choc sama pracowalam 5 lat i sie za taka nie uwazam 😜
Wiec zarowno i w zlobku jak i opiekunka moze byz zolzucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania no moze w takim razie dam rossmannowi szansę :P

Ewela spoko 🙂tylko nie kazdy zlobek jest taki sam 😉 ja z Ula juz 2 razy bylysmy zobaczyc na pare godzinek co i jak i po swietach bede z nia tam tydzien chodzic, zeby sie przystosowala 🙂 po prostu musze myslec pozytywnie i widziec duzo plusow 😉 swoja droga musze ja gdzies dac, bo nie moge sobie pozwolic na niepracowanie - praca na mnie czeka, a za cos hipoteke splacac trzeba... Tez to chyba dla mnie dobrze zrobi, bo juz teraz czasem dostaje na łeb w tym domu, ciagle uwiazana, w dresach, bez makijazu...musze wrocic w koncu do 'swiata zywych' 😁 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczyny..
U nas noc byla ciezka,maly dawal w dupe strasznie. nie udalo mi sie wczoraj wyskoczyc po mleki i kleik ba maz pozno wrocil z pracy,ale dzis to juz musze,chocby sie walilo i palilo 🙂 budzil sie co chwile z placzem,ciagle byl cyc i suszarka szla w ruch,i tylko dzieki niej udalo sie dotrwac do rana 😁
NACUDJA moj maly juz pil pare razy mm,wiec mysle ze nic mu nie bedzie,bo nie bedzie to jego pierwszy raz,a po tamtych razach nic mu nie bylo..
ANECIA ja mam chrzciny przed soba,dokladnie 21 kwietnia,poki co nikt nie pytal co kupic malemu,choc nie ukrywam ze wolalabym zeby dostal kase,bo na obecna chwile,maly ma wszystko co jest potrzebne(fotelik do auta,krzeselko do karmienia,2 hustawki,i te wszystkie inne rzeczy) a tak jesli zajdzie jakas potrzeba to sami mu kupimy za te pieniazki cos co bedzie mu potrzebne..
ja rowniez na lato,planuje sesje dla malego,juz nawet fotografa zamowilismy,wiec w plener ruszymy napewno 🙂
a co do kupek to od jakiegos czasu moj maly robi co 2-3 dni. Gdy bylismy w szpitalu,lekarka wsadzila mu rurke tam...i wtedy sie ruszylo,robil po 4 kupy dziennie,ale odkad wrocilismy do domu,dajemy sloiczki,znow kupa jest co 3 dni 😞
no i musze powiedziec ze moj maly od wczoraj,okropna maruda..nic tylko raczki i raczki..mam nadzieje ze to na zeby,a nie jego widzimisie noszenie,bo juz to przerabialismy po porodzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa no a co do personelu zlobkowego, to przekonalo mnie to, ze wszystkie "panie" sa w moim wieku mniej wiecej, czyli raczej nie stare i nie staroświeckie 😁 ciagle chodza na szkolenia i wprowadzaja w zycie nowe pomysly... tak wiec licze na to, ze to byl nasz dobry wybór...a pieniazki tez niemałe biorą, to niech sie staraja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KAROLKA no wlasnie mialam pisac ze moze warto sprawdzic jak to tam funkcjonuje,ale widze ze ty jestes swietnie przygotowana 😉
nie przejmuj sie,ja tez calymi dniami w pidzamie chodze,czasem przez caly dzien wogole z domu nie wychodze,tyle co z psem do ogrodu..ale po takich ciezkich nockach jakie mam z malym,naprawde nie wyobrazam sobie funkcjonowania w pracy,a pozniej powrot do domu,opieka nad malym,i znow ciezka noc..od narodzin mamy klopot z nockami,pierwsze 2,5msc to byla poprostu masakra..mlody nam sie poprzestawial i w dzien spal a w nocy szalal,i kazal sie nosic pol nocy. musielismy roic z mezem 2h dyzury,zeby sie choc troche przespac..po 2,5 msc sie to troche unormowalo,wstawal 4-5 razy na cyca i spal do 8 a po szpitalu znow mu sie pozmienialo,i znow jest masakra 😞 budzi sie nie dosc ze kilka razy do karmienia,to jescze 3 nad ranem juz jest po spaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to mam dzisiaj marudzenia ciąg dalszy 🥴 🥴 🥴 Teraz na szczęście drzemkę sobie zrobiła to mam chwilkę dla siebie 🙂
Ewela a u nas odkąd są obiadki i deserki to kupa jest kilka razy dziennie... Każde dziecko inaczej reaguje na nowe posiłki. A może podaj kilka łyżeczek "suszonej śliwki" z Grebera. U nas po tym deserku kupa jest praktycznie chwilkę po zjedzeniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MOJ TEZ MARUDNY,TERAZ O DZIWO SIE HUSTA I NIE PLACZE,WIEC MOZE NIE BEDZIE TAKI JAK WCZORAJ..
DOBRZE WIEDZIEC,SPROBUJE Z TA SLIWKA
A DAJECIE SWOIM DZIECIACZKA SUROWE JABLKO? JA KUPILAM TEGO SMOCZKA Z SIATECZKA NA KONCU,DO SRODKA DAJE SIE OWOCE,I NA POCZATKU COS TAM PROBOWAL,TERAZ TO SIE RACZEJ TYM BAWI...A OD KIEDY MOZNA DAWAC SUROWEGO BANANA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela1986 napisał(a):
MOJ TEZ MARUDNY,TERAZ O DZIWO SIE HUSTA I NIE PLACZE,WIEC MOZE NIE BEDZIE TAKI JAK WCZORAJ..
DOBRZE WIEDZIEC,SPROBUJE Z TA SLIWKA
A DAJECIE SWOIM DZIECIACZKA SUROWE JABLKO? JA KUPILAM TEGO SMOCZKA Z SIATECZKA NA KONCU,DO SRODKA DAJE SIE OWOCE,I NA POCZATKU COS TAM PROBOWAL,TERAZ TO SIE RACZEJ TYM BAWI...A OD KIEDY MOZNA DAWAC SUROWEGO BANANA?


Ja na chwilę obecną nie daję surowych owoców tylko słoiczki. Ale moja bratowa wcale słoiczków nie dawała tylko zaczęła rozszerzanie diety od surowego skrobanego jabłuszka a później właśnie banan. A zaczęła podawać troszkę przed 5 miesiącem. I córce nic nie było po surowych, ładnie się przyjęły świeże owocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to Zuzka przez pierwsze 3,5 m-ca po urodzeniu jak zasypiała ok 22 to przesypiała całe noce i wstawała dopiero ok 7 😁 Później Jej się wszystko pomerdało i jak zasypiała ok 19 to budziła się na jedzenie ok 23, ok 2 i ok 6 już budziła się na dobre 😮 A teraz odkąd je kaszki to przed snem zawsze robię Jej taką troszkę gęściejszą i jak zje po 18 to budzi się na jedzonko ok 5-6 rano 🙂 Czasami Jej się pomyli i budzi się ok 3-4 ale zje i znów zasypia 😁 Więc nie mogę narzekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Ewela bo ja się już pogubiłam w tych postach 😞 A Ty dajesz mu do jedzenia kaszki?? Czy tylko cyc z mlecznych posiłków??

NO WLASNIE TYLKO CYC. ALE OD DZISIAJ SIE TO ZMIENI. JADE NA ZAKUPY,I MYSLALAM ZEBY KUPIC KLEIK. JUZ KIEDYS ROBILA EKSPERYMENT I DAWALAM MU MM ALE PO 1,5 H SIE OBUDZIL,WIEC STIERDZILAM ZE NA CYCKU MI CZASEM DLUZEJ WYTRZYMYWAL. A Z KASZKA JESZCZE NIE PROBOWALAM,ALE DZIS TO JUZ NAPEWNO SPROBUJE 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MUSZE WOGOLE NOWA BUTELKE KUPIC,BO JA MAM TE SMOCZKI Z LOVI Z IMITACJA PIERSI,WIEC TAM WOGOLE DZIUREK PRAWIE NIE MA :d JUTRO WAM NAPISZE CZY PRZESPI CHOCIAZ KILKA H CIAGIEM,CHOC NIE LICZE NA CUDA,ALE JAKBY DAL POSPAC Z 6H TO BYLABYM BAAAARDZO SZCZESLIWA 😉
MOZE BYSCIE JESZCZE DORADZILY JAKIE MM POWINNAM KUPIC? CZY TO NIE MA ZNACZENIA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela- a kiedy ciocia byla tam opiekunka?? bo kiedys to wogole bylo inne podejscie do dzieci,, ja jak chodzilam do podstawowki to dozwolone byly kary fizyczne od nauczycieli 😮 teraz za takie cos nauczyciel by poszedl siedziec i mial odebrane prawo wykonywania zawodu.

Karolka- rzeczywiscie w rossmanie jest drozej niz np w kauflandzie, no ale jak akurat jestem w poblizu to zawsze wejde a specjalnie jechac po kilka sloiczkow mi sie nie chce.

Ania- dzieki- poszukam tego bananka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Ewela- a kiedy ciocia byla tam opiekunka?? bo kiedys to wogole bylo inne podejscie do dzieci,, ja jak chodzilam do podstawowki to dozwolone byly kary fizyczne od nauczycieli 😮 teraz za takie cos nauczyciel by poszedl siedziec i mial odebrane prawo wykonywania zawodu.

Karolka- rzeczywiscie w rossmanie jest drozej niz np w kauflandzie, no ale jak akurat jestem w poblizu to zawsze wejde a specjalnie jechac po kilka sloiczkow mi sie nie chce.
NO WLASNIE TO NIE BYLO KILKANASCIE LAT TEMU..ROZMAWIALAM Z NIA W STYCZNIU,ZE WZGLEDU NA CHORY KREGOSLUP MUSIALA ZREZYGNOWAC,BO NIE MIALA SILY DZWIGAC MALUCHOW,WYDAJE MI SIE ZE ROK TEMU,GDZIES TAK OKOLO. MI NIE CHODZI O TO ZE PANIE BIJA TAM DZIECI CZY COS, TYLKO ZE Z NADMIARU OBOWIAZKOW,JAK NA JEDNA PANIA JEST 8-10 DZIECI,TO NIE JEST TO DO OGARNIECIA..JA NIEWIEM,NIE ZNAM SIE,NIGDY W ZLOBKU NIE BYLAM,NIGDY MI ZADNA MAMA KTORA DZIECKO MIALA W ZLOBKU NIC NIE MOWILA..POPROSTU PRZYPADKIEM ZGADALAM SIE Z CIOCIA KTOREJ TEZ PARE LAT NIE WIDZIALAM,I NAWET NIE WIEDZIALAM ZE PRACOWALA W ZLOBKU,ZACZELA MI MOWIC,ZEBYM NIGDY W ZYCIU DZIECKA DO ZLOBKA NIE ODDAWALA,ALE NIE CHCIALA MI KONKRETNIE POWIEDZIEC CO SIE TAM DZIEJE.

Ania- dzieki- poszukam tego bananka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...