Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nacudia- ja tez jestem nieugieta hehe tzn nie daje cyca jak nie zje, jak sie przeglodzi wsuwa równo. Na szczescie u nas brak apetytu jest nieczesto.
Ja nie daje biszkoptow bo Olga nie lubi nic slodkiego- banana, ciasteczek dla niemowlat, biszkoptow itp, preferuje kwasne rzeczy- przynajmniej jak na tewn moment 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
Nacudja jeśli Zuzka nie chce jeść obiadu o godzinie o której mniej więcej powinna jeść to daję np. za godzinkę czy nawet później i zawsze zjada 🙂 Może faktycznie spróbuj przetrzymać Igorka 🙂
Gofer ja mam rajstopki do raczkowania i nakolanniki do raczkowania bo w sypialni radzi sobie a w salonie na panelach ma problem bo się ślizga czasami a z maty szybko ucieka. Może kup te nakolanniki to mu ułatwi bo nie będzie ślisko 🙂

U nas jak na razie całe ząbkowanie przebiega bezobjawowo. Ciekawe jak będzie z górnymi jedynkami bo dużo osób mówi, że one najbardziej dokuczają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja a co do biszkoptów to na razie ja nie daję, bo one zawierają gluten a dopiero od zeszłego poniedziałku mamy 2 podejście do glutenu i na chwilę obecną Zuzka go toleruje. Jeśli będzie za tydzień w porządku to kupię te biszkopty dla dzieci nie kojarzę czy one są z HIPPa czy Nestle ale widziałam je w rossmannie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzis dojrzaalam u malego taka kreseczke na dziasle jakby otworzone dziaselko na gornej lewej jedynce, myslicie ze to zabek? To by tlumaczylo ostatnie marudzenie ale sama nie wiem..Przy dolnych jakos pominelam ten etap bo zobaczylam juz stukajace zebosze haha ..Najlepiej bedzie jak wyjdzie mu ta jedna jedynka na poczatek bedzie wygladaljak maly menelek z jednym zabkiem u gory haha 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
U nas kolejny słoneczny dzień. Jest 8:40 a na termometrze w cieniu już 21 stopni 😎 Noc minęła bardzo dobrze, Zuzka zasnęła przed 20, o 6:30 pobudka na kaszkę i dalej sen do 8 🙂
Anetko jasne, że to ząbek 😁 Zuzia na dole miała takie właśnie jak to opisałaś otwarte dziąsło przez chyba ponad tydzień, tylko ja nie wiedziałam czy to ząbek czy nie bo żadnych objawów nie było. Ale jakoś po ponad tygodniu z tego wyłoniła się biała perełka 😉 To masz już powód marudzenia Olivera - trzeci ząbek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka szybkiego powrotu do zdrowia 😘 Dobrze, że nas nie słuchałaś i jednak poszłaś do lekarza.

A u nas niespodzianka. Ząb, który szedł 3 miesiące 😉 wreszcie wyszedł. Co prawda mało jest widoczny, ale jak się postuka łyżeczką to słychać go jak nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu no to w takim razie chyba nam wychodzi ta gorna jedynka.. Dzisiaj noc masakra , darl sie co chwila nawet jak posmarowalam zelem to sie rzucal przez sen .. Mam nadzieje ze wyjdzie szybko bo dlugo oboje tak niepociagniemy nie spiac:P

Karola - Jeszcze raz duzo buziakow dla Ulci , niech szybko wraca do zdrowka !!

Nacudja - Gratulujemy zabka ! W koncu sie doczekalas 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze, Dziewczyny mam takie pytanie- Olga nie znosi łososia- probowalam gotowac z roznymi dodatkami ale ona za nioc nie chce, po pierwszej łyżeczce jest ryk, krecenie głowa na boki i zaciskanie paszczy 😠 czy moge podac jakas inna rybe? dobrze by byla gdyby to byla jakas w miare bezsmakowa i nieśmierdzaca np tilapia no bo pangi przeciez nie dam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Ania 😘 myslalam ze ttlko lososia mozna dawac, poprobuje inna mniej smierdzacą rybe 🙂 zrobie znowu w pomidorach bo pomidory uwielbia, a i duzo natki pietruszki zeby zabic zapach 😁

Karolka- co u Was?jak sie czuje Ula? marudzi czy juz lepiej?

Ja chyba juz wiecej Olgi nie pochwale bo dopiero co napisalam ze zab wyszedl a nie bylo jeków a na wieczór zrobila sie taka paskuda ze szok 🤢 ciekawa jestem nocy, choc moze to nie od zebow a ze zmeczenia dniem, cholera wie.
Kupilam ten syrop homeopatyczny na spokojny sen ale go nie dam, wole sie pomeczyc niz dziecko otumaniac, a nóż to dziala na uklad nerwowy, cholera wie, wkoncu zeby wyleza i chyba znowu sie wyspimy hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znowu dzis tu taka cisza... 🙂
Danusia z rybkami nie pomoge, moj to w sumie wcina co mu dam..
Gorna jedynka chyba sie juz przebija ,a do tego dojzalam dzis juz biala blamke na gornej dwojce:o mam nadzieje ze nocka dzis bedzie lepsza..
Na dodatek ma jakis problem z zasypianiem w ciagu dnia, mam nadzieje ze to tylko przez te zeby, kreci nosem , trze buzie ,zamyka te oczy a za chwile znowu sie obraca i tak w kolko, zasnac nie moze..dzis z nim godzine walczylam..
No i zaczal mi sie wspinac po lozeczku:O lapie sie za szczebelki ( oczywiscie ze wszystkich jakie ma w lozeczku musial wybrac te ruchome ktore sie wyciaga) i podciaga do gory maly herkules.. 🙂 a jak lezy na brzuchu na ziemi to podnosi sie na raczkach jak do raczkowania, potem pupe i za chwile podnosi sie na nogach takze zamiast raczkowac to nie wiem co on wyprawia bo tak stoi w tej pozycji z dupka w gorze na prostych nogach i raczki na ziemi (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi:P) ..
A sluchajcie mamusie tych dzieciaczkow ktore zabki maja juz bardziej na wierzchu, jak dbacie o te zeby? Sama szczoteczka? Pasta? Ja poki co to sama szczoteczka na wieczor mu 'szorowalam' ale dzis w sklepie widzialam paste 0-6 lat to sama juz zwatpilam..:> Danusia ty mowilas chyba ze masz rodzicow albo tesciow dentystow, dawali ci jakies rady jak dbac o zabki Olgi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i planujemy w weekend eksmitowac Olge do jej pokoju wkoncu ,bo ona niby spi tylko tak sie wierci i jeczy przez sen ze my sie budzimy i nie mozemy spac, a przez nianie to tak glosno nie bedzie slychac wiec niech sie kreci i jeczy do woli w swoim pokoju, a przyjdziemy dopiero jak bedzie ryk 😁 ciekawe tylko jak zareaguje na to ze spi w innym lozeczku bo w tym co ma u siebie ani razu nie spala, najwyzej jak bedzie krzyczec to wroci do lozeczka w naszej sypialni a kolejne podejscie w nastepny weekend. trzymajcie kciuki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To Olga bedzie dorosla dzidzia juz, w swoim pokoju hu hu 🙂trzymam kciuki 🙂 Ja poki co nie wyobrazam sobie eksmisji mojego dziecka z dala ode mnie:p chociaz mamy nianie i uwazam to za najlepszy zakup jaki wykonalismy dla Gucia , to jakos bym sie bala go zostawic w drugim pokoju..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- moja tez sie chwyta szczebelkow i podciaga, trzeba bedzie obnizyc materac w lozeczku nie ma rady. my "myjemy" zabki rano i wieczorem tzn narazie tak zeby wyrobic nawyk tzn najpierw ja myje zeby, ona patrzy, potem ja szoruje juz te co ma czyli cale 7, potem plucze szczotke i daje jej i ma frajde bo sama sobie gmera w buzi szczoteczka, tylko trzeba pilnowac bo raz tak gleboko wsadzila szczoteczke ze az ja naciagnelo ale na szczescie nie zwymiotowala. Tescie mowili ze sa pasty "od pierwszego zabka" ale ja jeszcze nie kupilam, jak bede w rossmanie to cos kupie. Narazie nie kupilam pasty bo znajac ja to ona bedzie chciala ja zjadac 🤢 a i tak takie dziecko nie wypłucze zebow wiec nie wiem czy jest sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- z tego co pamietam to Zuzia spi u siebie i sobie chwali z tego co Ania pisala 😜 wirz mi ze szału dostaje w nocy bo co chwile sie wierci i jeczy przez sen, co uda mi sie zasnac to znowu jeczy i tak cala noc 🤢 zwariowac idzie, bo niby spi a my i tak niewyspani. oczywiscie dookola pozakladam ochraniacze zeby nie wsadzila nogi miedzy szczeble.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Zuzia już parę miesięcy śpi u siebie w pokoiku i teraz już zapomniałam jak to było jak spała z nami w sypialni i nawet sobie tego nie wyobrażam żeby było inaczej 😉 Wszystko kwestia przyzwyczajenia.
Danusia Zuzka codziennie jak pi to nogi wystawia poza szczebelki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Aniu dokladnie jak pompki! Haha no to mam nadzieje ze w koncu ruszy z miejsca bo ile tak mozna, ale mistrzem jest w tym ze jak lezy na podlodze bawi sie i ja siade gdzies blisko to sie doczolga jakos do mnie i wspina na nogi zeby go wziac..

No my tez szorujemy rano wieczorem ale tak sie nad tymi apstami zastanawialam, moj L mnie dzis wysmial w sklepie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam taka gumową szczoteczke do pierwszych ząbków, ale na razie do konca te dwa nie wyrosly, wiec jeszcze sobie odpuszczamy 😉

My Uli nie mamy gdzie eksmitowac, to raczej my bedziemy musieli sie wyniesc z sypialni do salonu a w sypialni zrobic jej pokoik dzieciecy, ale to jeszcze min rok poczekamy z tym - nie spieszy nam sie 😉
Nie chce zapeszac, ale Uli chyba leki zaczely pomagac, bo jak o 19 zasnela tak spi spokojnie i ani razu nie zakaszlala 🙂 trzymajcie kciuki, zeby nocka tez taka spokojna byla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...