Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny ja przesadnie religijna też nie jestem. Właściwie odkąd wyszłam za mąż to moje wizyty w kościele dałoby się policzyć... Ale dla mnie chrzest, komunia czy ślub to na tyle ważne wydarzenia w życiu, że skoro już decydujemy się na nie to zróbmy to jak należy. Poza tym przyjęcie tej komunii to też swego rodzaju prezent, tylko taki duchowy 🙂 No ale każdy może mieć swoje zdanie i robić jak uważa. My zdecydujemy się mimo wszystko na siostrę męża, bo innych rozsądnych kandydatek brak.
A tak swoją drogą jak tak wczoraj szukałam info o tym świadku chrztu, to okazało się, że rola rodziców chrzestnych została mocno wypaczona. Sprowadziliśmy ich do sponsorów prezentów lub bankomatów 😉 A podobno ich pierwotna funkcja polegała na wspieraniu rodziców w wychowywaniu i w wychowaniu w wierze katolickiej.
Karolka gratulacje dla Ulci 🙂 Mała modelka 🙂
Gofer fajny pomysł z tymi zdjęciami 🙂

A z innej beczki trzymacie dzieci w pokojach z otwartymi oknami? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja my zostawiamy teraz juz Olivera jak mammy pootwierane okna.. Juz jest coraz cieplej wiec nie widze przeszkod , z drugiej strony tez od godziny 14 tak nam nawala slonce po oknach ze idzie sie ugotowac wiec mysle ze malemu otwarte okna zupelnie nie szkodza:P Zima i pozniej jak bylo chlodniej to wychodzilam z malym do drugiego pokoju , jesli stolowy np sie wietrzyl i na odwrot:P teraz juz tego nie stosuje .. 🙂

No Karolka pomyslcie 🙂 Moze byc fajna zabawa i jakas kaska pewnie z tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie wiem czy znacie tą stronkę, ale jest tu dużo ciekawych przepisów na jedzonko dla naszych maluchów 🙂

http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/papki-i-przeciery.html

A co do okien to my tez wietrzymy mieszkanie jak mala jest, bo teraz na dworze cieplej niz w mieszkaniu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- a moze warto jechac do Warszawy? to nie tak daleko.
Myslmy tez dostali propozycje-- ale nie taka powazna bo od kolezanki tej fotograf co Olga pozowala do jej portfolio zeby wystapila na zdjeciach reklamujacych jakies ubranka dla dzieci, za to dostalibysmy zdjecia , ubranka w ktorych wystapi i dodatki, ale jeszcze sie zastanawiamy bo to by mialo byc w czerwcu a wtedy juz jestem w pracy i pewnie urlopu nie dostane, no i sesja ma byc nad jeziorem żywieckim

Nacudia- u nas okna caly czas otwarte, w nocy tez spimy przy otwartym bo jak jest zamkniete albo mikrouchyl to jest duchota okropna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja takie niestety czasy, że rodzice chrzestni to tylko tak jak napisałaś "bankomaty" 😞
Karolka no ja się nie dziwię, że Ula zrobiła wrażenie na kimś bo oczka ma wystrzałowe!!!! 😁 Ciekawe na jakiej zasadzie te castingi się odbywają. Znajomi byli w ubiegłe lato z córką w zoo i podeszła do nich kobieta, że jest z agencji reklamowej i zapraszają ich na sesję bo jej się strasznie Jadzia spodobała 🙂 Oni się ucieszyli i pojechali do tej agencji i się okazało, że zrobią sesję, która miała być płatna i zdjęcia z tej sesji niby miały być w tej agencji i gdyby jakiejś firmie co potrzebuje dziecko do reklamy się Jadzia spodobała to wtedy zadzwonią i będzie brała udział w reklamach czy zdjęciach do gazetek itp...
Nacudja ja teraz już Zuzię trzymam przy otwartym oknie tarasowym. Gdy jest silny wiatr a leży na podłodze to zakładał cienką opaskę, żeby uszek nie przewiało. Ale jeszcze jakiś czas temu się bałam i Zuzia w domu w czapeczce była 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja chyba kupie dzis zwykłe platki ryzowe i bede gotowala Uli na pierwsze sniadanie 🙂 kupilam wczoraj kaszke grysikowo-bananowa z babydream i dzis jej dalam na sniadanie - zdecydowanie jest za slodka 😮 jak juz ja to mowie, a jestem slodyczowa maniaczką - to naprawde musi byc slodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja zamowilam wczoraj z tej strony polskiego sklepu jedzoonka dla gucia za 500zl :O deserkow obiadkow jogurcikow kaszek itp , bede miala zapas.. Myslalam zeby sama gotowac mu ale jak przeliczylismy ile nas to bedzie kosztowac to narazie sobie odpuszcze.. Tutaj same mieska jak cielecina, schab, krolik to ceny kosmiczne sa a do tego jakis deserek , jogurcik no dla niego samego bysmy zbankrutowali..Poczekam do lata , wtedy moze zaczne..

Moj Olis od jakis dwoch tygodni zalapal jakis rytual drzemek w ciagu dnia.. kolo 12 robi sie mega senny wtedy klade go do nas na sofe wlaczam http://www.youtube.com/watch?v=Fvsw-9mO5bc&list=PL70FEEA9E0841C9A8&index=2 te kolysanki, one leca , 2 minuty i maly spi.. i przez cala drzemke to leci a on spi 🙂 nawet mi wpadly w ucho te kolysanki.. 🙂 wczesniej ja koniecznie musialam polozyc sie kolo niego zeby zasnal a od jakiegos czasu wystarcza ta muzyczka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niestety Ania na tym to przewaznie polega i tak to dziala, ze idziesz na casting, robia dziecku 5-minutową sesje za 200 zl, pozniej trzeba wplacic im jakies 'wpisowe' i sie czeka, zadzwonia albo i nie... 😮

My sie jutro do Makro wybieramy na wielkie zakupy dla Uli, bo sa fajne promocje z okazji dnia dziecka, np jogurciki za 8,20 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No w ogole w Polsce jest wybor tych rzeczy ogromny.. plus czesto promocje .. Dlatego bardziej mi sie oplaca zaplacic ten 1000kr i zamowic , za trzy dni bede miala w domu i zapas na dlugi czas moze do lipca akurat wystarczy bo wtedy bedziemy w PL to sama kupie..No i w tych sloiczkach bardziej urozmaicone to jedzonko jest niz jakbym narazie sama robila.. Jeszcze mojeog jedzenia sie naje:P narazie niech je takie sloiczkowe, od nas tez probuje jak my jemy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka to niestety takie naciąganie ludzi a matki zrobią dużo dla dzieci więc zapłacą... 😞 Ale może dowiedz się na czy polega ten casting i może warto 🙂 Bo być może będzie tam tylko garstka wybranych przez nich dzieci i być może są duże szanse 🙂
Anetko to u Was faktycznie są ceny kosmiczne jeśli Wam się bardziej opłaca kupować słoiczki niż samemu gotować 😲

Ja dzisiaj ugotowałam pierwszy raz kalarepkę dla Zuzy i zobaczymy czy zasmakuje. Dostałam też wczoraj 20 jajek od babci jeszcze z gównami na skorupkach 😜 Więc śmiało mogę dawać do obiadów 😉

Anetko specjalnie dla Ciebie raczkująca Zuzia. Zdjęcia "świeże" bo robione dzisiaj rano. Zuzka w piżamie jeszcze 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest i nasza ksiezniczka ! 🙂 A Zuzia juz rozkminila jak sie posuwac do przodu z tym raczkowaniem?? Przepiekna jest... 🙂

Wiesz same warzywa w sobie nie sa moze takie drogie ale EKO juz dodaje korony do ceny, plus dodaj jakies miesko no i zeby to bylo roznorodne ,zeby zasmakowalm wszystkiego no to juz cena rosnie i rosnie ..A nie wspomne juz o rybach za ktore tu sobie krocie zycza ! No i narazie wygoda , tak to sloiczek szybko otworze nakarmie i wyjde na dwor a nie stac przy garach..:P Narazie chyba za leniwa tez jestem zeby gotowac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na tej mojej stronie kupowalam za 9.99:P
Moj to rwal sie do raczkowania, stawal na raczkach nozkach robil ruchy wiadomo jakie :P no i na tym sie zakonczylo, troszke moze kilka cm sie ruszy i koniec odkad wyczail ze jak go biore za raczki to umie wstac to on chce wstawac i chodzic jak go trzymam , przebiera tymi nogami do przodu ale boje sie tak go troche stawiac w koncu ma dopiero 7 miesiecy na chodzenie to chyba duzo za wczesnie.. No i maly bobek umie ustac chwile jak sie np trzyma sofy.. O raczkowaniu to chyba juz zapomnial..:/ probuje tylko z rana jak ma dobry humor potem robi AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA i chce zeby go lapac za rece , wtedy juz radzi sobie sam , podwija nozke odbija sie i stoi na dwoch ! Powiedzcie ze wasze dzieci tez tak robia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff, my po szczepieniu- byl megaryk 😮 teraz padla i spi, zobaczymy jaka bedzie noc.
Karolka- ja w rossmannie kupowalam tez za 8,99 te jogurty i nie bylo wtedy na nie promocji, dziwna jakas ta promocja ze drozsze 😁 normalne naciaganie.
Anecia- j kupuje warzywa bio, krolika i kurczaka tez bio, czasem idnyka ze zwyklego sklepu zeby bylo urozmaicenie i cenowo duzo bardziej oplaca sie gotowac, zreszta nie mam wyjscia bo Olga odkad poprobowala gotowanego sloikow sie nie tknie 🤢 szkoda bo sloiki wygodniejsze, zwlaszcza jak wroce do pracy. Jedynie czego nie portafi przelknac to łosoś- a probowalam z roznymi dodatkami nawet w pomidorach bo indyka w pomidorach uwielbia i myslalam ze na lososia tez sie skusi ale nie 😠
Ania- Oldze zupka z kalarepka bardzo smakowala, ja tez lubie kalarepke na surowo chrupac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko Zuzia już wyczaiła o co chodzi z raczkowaniem, już potrafi zsynchronizować rączki i nóżki. Ale wiadomo, że nie raczkuje szybko ale całkiem sprawnie się przemieszcza i z dnia na dzień te ruchy widać, że są coraz bardziej sprawne 🙂 W sypialni tam gdzie robiłam rano zdjęcia jest ok bo mamy wykładzinę z grubym włosiem ale gorzej w salonie czy kuchni bo na podłodze jest ślisko i czasami nogi się rozjeżdżają i wygląda jak rozjechana żaba 😜 Kupiłam rajstopy do raczkowania niby rozmiar 6-12m ale są o wiele za duże 😞 A kilka dni temu na allegro zamówiłam nakolanniki do raczkowania więc będzie szło zapewne dobrze nawet i w salonie na panelach 🙂
Karolka dzisiaj byłam w rossmannie i faktycznie jogurty i deserki z Nestle staniały 🙂 Tak jak napisałaś po 8,99zł bez promocji 🙂 Kupiłam jogurt malinowy i deserek waniliowy. I ku mojemu zdziwieniu są jogurty z Babydream 🤪 tzn. są ale nie było... było miejsce na półce i cena ale półka pusta 😠 Pytałam laskę czy będą i powiedziała, że raczej tak bo dużo ludzi pytało o nie tylko przywieźli mało i się w kilka dni sprzedały. Ale w przyszłym tygodniu ma być dostawa więc powinny być to kupię na próbę 😆
I trochę mnie zmartwiłaś z kaszkami z Babydream, że strasznie słodkie bo kupiłam 2 opakowania: waniliową i bananową. Mam nadzieję, że te smaki będą Zuzikowi smakowały, dam znać jak otworzę bo jeszcze mam otwarte kaszki z Nestle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka to może one faktycznie są dopiero od 8-go miesiąca... Ale to w sumie już niedługo u Ciebie a jak Ty już zaczniesz je podawać to u nas lada moment 🙂
Ja przed momentem karmiłam Zuzę na noc /teraz leży i usypia 😉 / i aż nie mogłam się powstrzymać, żeby wypróbować kaszkę z Babydream i otworzyłam waniliową-ona jest mleczno-ryżowo-kukurydziana i jest bardzo dobra. Nie jest ani za słodka ani mdła 🙂 Zuzka też wytrąbiła całą butlę bez protestów 😉
Mam jeszcze bananową ale ona znowu jest mleczna bez dodatku ryżu i kukurydzy więc będę ją podawała rano po przebudzeniu bo na noc może być za "lekka" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia u nas kosztowaly 10,45 w rossie, wiec cena spadla...

Ania ja mam kaszke grysikowo-bananowa na dobranoc z babydream, ale ona z glutenem...dalam malej rano i wydawala mi sie bardzo slodka 😮 a moze dlatego, ze na pusty żoladek ja jadlam, cholera wie...dzis kupilam jakies "owsiane sniadanko" z bobovity, bo chce jej dawac cos w miare bezsmakowego z samego rana, bo o 9 je juz kaszke mleczno-ryzowa...ah co ja sie z tą Ulką mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia u mnie też one kosztowały 10,49 a rossmann ma takie same ceny wszędzie więc Ty wtedy widocznie natrafiłaś na promocję.
Karolka no ja póki co muszę bezglutenowe podawać. Jak otworzę tą bananową bez glutenu to Ci napiszę czy słodka czy nie 🙂
Tylko, że ja nie daję samej kaszki, tylko jak robię butlę mleka to daję 4 miarki mm i do tego 3 łyżki kaszki więc może dlatego nie są słodkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...