Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ewela- to chyba zalezy od dziecka,moja ma trzy zabki i chyba 4 w drodze i jeszcze sie nie zadlawila, ladnie odgryza po kawaleczku, mulda i polyka. bardzo lubi chrupki, daje te dlugie paluchy bez soli. Jesli chodzi o nowe pokarmy to u nas nie bylo ani zatwardzenia, rozwolbnienia ani wysaypki wiec chyba nie jest na nic uczulona. Ja na pooczatku wprowadzalam po 1 nowym skladniku przez 3 dni, potem coraz wiecej tak zebym wiedziala jakby co na co jest uczulona albo co jej nie słuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Ewela ja tez mialam ale odkad daje mm z kleikiem ryzowym to spi od 20-21 do rana- zjada 200 ml kleiku i jednego cyca i spokoj do rana 😁 kleik taki rzadki z butli.

to moze i ja powinnam sprobowac..mozesz mi dokladnie napisac co mam kupic i jak to zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
wrocilysmy z szybkiego spacerku...brrrrr jak wieje mocno 😲 My juz od miesiaca jezdzimy spacerówka, bo Ulce w gondoli sie nudzilo, bo nic nie widziala 😁 chrupy tez zajada, one raczej sa bezpieczne, bo szybko sie w buźce rozpuszczaja 🙂

ja sie boje z nim chodzic w spacerowce,gdyz niedawno wyszlismy ze szpitala,i od tamtej pory boje sie zeby czegos nie zlapal..bidulek sie strasznie ucierpial,wiec teraz wole uwazac na niego 2 razy bardziej,bo chce mu oszczedzic znow tego bolu ukluc i wbijania motylka..dlatego z utesknieniem czekam na wiosne,bo siedzenie w domu mnie juz dobija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela- mleko modyfikowane- ja daje hipp combiotic i kleik kukurydziany z nestle. A pije Twoj synek z butelki? ja mialam problem z nauczeniem picia z butli ale juz sie nauczyla. Jak nie potrafi to albo lyzeczka ale ja taka ilosc to musialabym do nocy podawac albo z niekapka albo z butelki z lyzeczka lovi.
Co do tego tycia to ja mysle ze moja malo przybiera na wadze przy tych innych pokarmach niz moje mleko bo nie daje ani slodzonych kaszek, sokow, herbatek, tylko kleik bez cukru a do picia wode albo moje mleko, owoce tez malo je bo nie lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam nową mamusię 😁
Ewela mi pediatra powiedziała, żebym na początku podawała nowe posiłki wymieszane z mlekiem bo wtedy ponoć smak dla dziecka jest bardziej znajomy i lepiej dzieci przyswajają 🙂 Ja tak podaję tylko zupki bo deserki wcina bez problemu. Więc może tak spróbuj i zaskoczy na nowe jedzonko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Witam nową mamusię 😁
Ewela mi pediatra powiedziała, żebym na początku podawała nowe posiłki wymieszane z mlekiem bo wtedy ponoć smak dla dziecka jest bardziej znajomy i lepiej dzieci przyswajają 🙂 Ja tak podaję tylko zupki bo deserki wcina bez problemu. Więc może tak spróbuj i zaskoczy na nowe jedzonko 😉

Z MLEKIEM? MOIM CZY MODYFIKOWANYM? BO SZCZERZE MOWIAC NIE UZYWAM MODYFIKOWANEGO WOGOLE..OSTATNIO DAWALAM MU ZUPKE JARZYNOWA,I DO POPICIA HERBATKE RUMIANKOWA I ZJADL WTEDY CALA PORCJE TEGO OBIADKU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Ewela- mleko modyfikowane- ja daje hipp combiotic i kleik kukurydziany z nestle. A pije Twoj synek z butelki? ja mialam problem z nauczeniem picia z butli ale juz sie nauczyla. Jak nie potrafi to albo lyzeczka ale ja taka ilosc to musialabym do nocy podawac albo z niekapka albo z butelki z lyzeczka lovi.
Co do tego tycia to ja mysle ze moja malo przybiera na wadze przy tych innych pokarmach niz moje mleko bo nie daje ani slodzonych kaszek, sokow, herbatek, tylko kleik bez cukru a do picia wode albo moje mleko, owoce tez malo je bo nie lubi.

NO PIJE. DAJE MU HERBATKI Z BUTELKI,I W NAGLYCH WYPADKACH DOSTAWAL CZASEM MLEKO MODYFIKOWANE JAK MNIE NIE BYLO A MAZ MUSIAL GO CZYMS NAKARMIC..ALE MAM WLASNIE TAKIE BUTELKI Z LOVI GDZIE SMOCZEK IMITUJE PIERS WIEC PRZEZ TAKIE DZIURKI RACZEJ Z TA KASZKA NIE PRZEJDZIE..BEDE MUSIALA KUPIC CHYBA ZWYKLA BUTELKE ZE ZWYKLYM SMOCZKIEM BO TO CHYBA GESTE BEDZIE..A MOZE PROBLEMEM JEST TO ZE SPIE Z MALYM W LUZKU? NO ALE TAK MI WYGODNIEJ BO JE CO 2H ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co moj synek jest anty butelkowy, nie toleruje butelki albo po prostu nie lubi moze soczkow ktore mu daje? Moze dziecko czegos nie lubic skoro tego nie zna? Moj akceptuje tylko soczek z Hippa soczyste owoce z marchwia i banan z owocami , zachowuje sie jakby nagle wiedzial do czego butla sluzy i pije a jak koniec to placze .. Kazdy inny soczek jak wyczuje smak to gryzie smoka po swojemu wypluwa i sie bawi .. Chyba tez mu odstawie te butle i zainwestuje w niekapka macie jakis sprawdzony model dla takich maluchow??

Ewelano widzisz , malymi kroczkami do celu.. tak poza tym to i moj kurczaczka bardzo lubi.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia moja Ula tez jest antybutelkowa od zawsze...na szczescie od razu zalapala ten niekapek:

http://allegro.pl/tommee-tippee-pierwszy-kubek-4m-kolorki-new-i3102890583.html

od dawna pije z niego pieknie soczki, herbatek nie chce, sztucznego mleczka tez nie. Nawet druga sztuke dokupilam juz 🙂No wiec wszystko inne dostaje lyzeczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszytskie nowe mamusie 🙂
Dziewczyny jest dopiero 15 a wy juz tyle naskrobalyscie 😁
Anecia moja Julii tez niechciala pic przez jakis czas z butlii pytalam moja P. pediatre co jest, czemu niechce, i Ona mi powiedziala ze poprost najwyrazniej Julii nie ma ochoty na picie, jak bedzie chcialo jej sie pic to sie napije i tyle, i wiecie co - sprawdzilo sie, jak Julii niechce sie pic to memla smoczek, bawi sie, "opowiada do smoka" a jak jest spragniona to nawet 50 ml wypije na raz 😁
Kiniak u mnie to samo, jak pomyslalam o spacerze to moja Jlii zasnela ;p heheh dlatego mam chciwlke czasu zeby tu posiedziec
My z karmieniem i sloiczkami czekamy do skonczenia 5 miesiac, nie wiem czy to dobrze czy zle... ale narazie cycus wystarcza, chciaz moj A juz zakupil sloiczek jabluszka i codzinnie sie wypytuje czy juz moze podac 😁
I od razu mam pytanie z jakiej firmy sloiczki sa najlepsze? bo Moja A kupil z bobovity i tak sie zastanawiam czy dobrze zrobil, bo chyba jak juz sie zacznie z jedej firmy to najlepiej sie jej trzymac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia pol biedy jak sie bawi dydkiem, moja ulka to na widok butki sie wydzierala jakbym ja ze skory obdzierala, a jak juz mi sie udalo wlozyc smoka od butli do buzi to miala odruch wymiotny 😮 😁
Co do sloiczkow, to jabluszko tez dawalam z bobovity, ale ostatecznie zrezygnowalam z tej firmy na rzecz gerbera i hippa 🙂 jakos tak mi sie lepsze wydaja...a kaszki z bobovity Uli nie smakowaly, poza tym brzuszek ja bolal po nich, za to te z nestle zajada jak szalona i nic jej nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ANECILA.
MOJ NIE PIJE NIC PROCZ HERBATEK Z KOPRU LUB RUMIANKU I WODY MINERALNEJ...KIEDYS PROBOWALAM DAC MU SOCZEK JABLKOWY Z KOPREM WLOSKIM,TO ODUCZYL SIE PRZEZ TEN SOK PICIA Z BUTELKI,BO TAK MU NIE SMAKOWAL..W SUMIE TO SIE CIESZE,BO WOLE ZEBY PIL WODE NIZ JAKIES SLODZONE,BOG WIE Z JAKIMI DODATKAMI SOCZKI..CHYBA ZE SA ONE W PELNI NATURALNE,WYCISKANE PRZEZE MNIE Z OWOCOW..ALE NA TO MA JESZCZE CZAS..A JESLI CHODZI O KUBEK NIE KAPEK,TO NIE BARDZO WIE DO CZEGO SLUZY...JESZCZE SIE Z NIEGO NIE NAPIL,SLUZY MU RACZEJ DO ZABAWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia ja kupuję obiadki i deserki z Gerbera. Kilka razy miałam z Bobovity ale jakoś tak zaczęłam częsciej z Gerbera i teraz tylko te 🙂 A kaszki z Nestle tylko kupuję. Kupowałam też z Bobovity na początku, u nas się sprawdziły i Zuzce smakowały, ale one nie mają zamknięcia i opakowanie było otwarte a z nestle jest zamykane i teraz tylko te kupuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...