Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nacudja, ja mam niestety trochę podobny problem.Piotruś ma taki mega łupież na głowie (jakby wiecznie zaczynająca się ciemieniucha, zaczynająca się bo nie przeradza się w żółte łuski) na policzkach i za uszami lekkie krostki i takie czerwone chropowate miejsca na dłoniach. Myślałam, że to od białka, odstawiłam na miesiąc, dopiero po 3 tyg zniknęło, potem znowu zaczęłam jeść ale bardzo ostrożnie, tylko jogurt naturalny i mam wrażenie, że te krostki pojawiają się i znikają niezależnie od tego, co jem. A też już przerobiłam zmianę proszków, kosmetyków etc. Już nawet nasze ubrania i wszystko w domu pierzemy w jelpie a goście mogą brać małego tylko jak mają na sobie pieluszkę, żeby nie miał kontaktu z innym proszkiem do prania. I nic nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gofer ten opis pasuje do Igorka. Tylko takie chropowate ma też na nóżkach i odrobinkę na brzuszku, jakby ktoś go manną posypał 😞 I skórę na uszach ma suchą. Też cały czas staram się jeść ostrożnie. Już bym chciała, żeby środa była i żeby zobaczył go pediatra 😞
Żałuję, że zbagatelizowałam sprawę na samym początku, ale nie chciałam być przewrażliwioną mamuśką. To teraz mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z tymi kosmetykami to rzeczywiscie jest tak ze kazdemu co innego pasuje- ja uzywam johnsona i jestem bardzo zadowolona- ladnie pachnie, zero wysypki , juz przeszlam na zwykly proszek i piore Olgi rzeczy z naszymi i nic jej nie ma. w sumie jakby mialo byc to by dawno bylo- przeciez spi w naszej poscieli i dotyka naszych ubran.. moim zdaniem jak nic sie nie dzieje to nie ma co przesadzac z ta ostroznoscia.
Aniu ja mam taka sama kurteczke tylko rozowa 🙂 jakby Ci nie pasowala to daj znac bo do konca tygodnia powinien dojsc ten komplet co zamowilam do chrztu wiec jakby co moge Ci pozyczyc.
A co z pieluchami? kupil brat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂 nocka z pampem sleep & play zaliczona i zdal egzamin 🙂

Dziewczyny biedne Wasze maluszki z tymi problemami skornymi 😞 Ula miala na polikach i klatce piersiowej takie jakby suche liszaj e i zaczerwienienia, ale zaczelam jej brzuszek i buzke smarowac kremem atoperal baby i teraz ma piekna skorke 🙂 krem swietny! a tak to codziennie kapie ja w musteli i balsam na reszte czesci ciala tez mam z tej firmy. wczesniej uzywalismy bobini i tez bylo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Danusiu brat mi nie zadzwonił a dziś jest na spotkaniu służbowym więc później zadzwonię i zapytam. Dziś ubiorę Zuzankę w cały strój i zobaczymy czy wszystko pasuje do siebie. Dziękuję Ci Danusie bardzo ale jakby nie pasowało, to nie będę robiła tragedii i do kościoła w białym kombinezonie pójdzie a sukienka w domu będzie do zdjęć 🙂 I tak stwierdziłam, że weźmiemy do kościoła wózek i będzie w wózku a tylko Ją wyciągniemy na sam moment chrztu. Chciałam w foteliku trzymać albo na rękach cały czas, ale sądzę, że byłoby niewygodnie zarówno nam jak i Jej.
Nacudja ja od początku używam płyny di kąpieli i mleczka do ciała z HIIPa i jestem bardzo zadowolona 🙂 No i przeliczny zapach, śmiejemy się, że po tym płynie i mleczku pachnie jak ciasteczko bebe 😁 A do Dupki i twarzy tylko Nivea.
Gofer moim zdaniem to nie od proszku uczulenie. Bardziej stawiałabym ewentualnie na Twoje lub męża kosmetyki typu krem do twarzy, puder, perfumy czy coś po goleniu. Ale to tylko moje zdanie 😉 Ja jak się poperfumowałam to Zuzka na czole momentalnie dostałą plam, ale to było jak miała może z miesiąc i teraz perfum bardzo rzadko używam.

Jak mi się skończy Lovela to też będę prała w naszym proszku. A jak coś Jej wyskoczy to znów kupię Lovelę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A właśnie Karolka przypomniałaś mi, że jeszcze o pieluszkach miałam napisać 🙂 Otworzyłam wczoraj Dady3 i założyłam Zuzce, i muszę powiedzieć, że wydaje mi się, że są o niebo lepsze od Dady2. Nawet mogę się pokusić i postawić je na równej półce z zielonymi Pampersami lub nawet ciut wyżej 🙂 Tylko mają jeden minus jak na razie: są troszkę większe od Pampersów i Zuzka rzepy ma prawie na plecach 😉 Jestem ciekawa, jak mi się spiszą pomarańczowe Pampersy. Ale już wiem, że będę używała zamiennie Pampersów z Dadą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Gofer ten opis pasuje do Igorka. Tylko takie chropowate ma też na nóżkach i odrobinkę na brzuszku, jakby ktoś go manną posypał 😞 I skórę na uszach ma suchą. Też cały czas staram się jeść ostrożnie. Już bym chciała, żeby środa była i żeby zobaczył go pediatra 😞
Żałuję, że zbagatelizowałam sprawę na samym początku, ale nie chciałam być przewrażliwioną mamuśką. To teraz mam 😞


http://www.doz.pl/apteka/p60675-Mediderm_Bath_emulsja_do_kapieli_500_ml
może pomoże, u nas na suche znamiona sprawdza sie krem emolium specjalny do bardzo suchej skory, masc z wit A najtansza za 3zł
jesli bedziesz potrzebowala wiecej informachi to chetnie sluze pomoca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniag070 napisał(a):


http://www.doz.pl/apteka/p60675-Mediderm_Bath_emulsja_do_kapieli_500_ml
może pomoże, u nas na suche znamiona sprawdza sie krem emolium specjalny do bardzo suchej skory, masc z wit A najtansza za 3zł
jesli bedziesz potrzebowala wiecej informachi to chetnie sluze pomoca

Dziękuję. Jeśli jutro pani doktor nie postawi żadnej diagnozy, a nowe kosmetyki przez tydzień stosowania nie przyniosą poprawy, kupimy taką emulsję. A ta maść to tylko do twarzy czy do całego ciała?
Myślisz, że to raczej taki urok skóry lub nieodpowiednia jej pielęgnacja niż alergia? Dodam tylko, że zmiany na twarzy robią sie mniej widoczne na spacerze, a ujawniają się w czasie jedzenia, kąpieli czy płaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
z tymi kosmetykami to rzeczywiscie jest tak ze kazdemu co innego pasuje- ja uzywam johnsona i jestem bardzo zadowolona- ladnie pachnie, zero wysypki , juz przeszlam na zwykly proszek i piore Olgi rzeczy z naszymi i nic jej nie ma. w sumie jakby mialo byc to by dawno bylo- przeciez spi w naszej poscieli i dotyka naszych ubran.. moim zdaniem jak nic sie nie dzieje to nie ma co przesadzac z ta ostroznoscia.

To chyba nie zawsze tak działa. Alergię podobno można nabyć z czasem. Tak było w przypadku synka mojego brata. Po pół roku używania pieluch Dady dostał na nie uczulenie i teraz mogą używać tylko pampersów. Tak samo było z proszkami do prania - mogli używać tylko płatków mydlanych. Także nie ma reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):

Dziękuję. Jeśli jutro pani doktor nie postawi żadnej diagnozy, a nowe kosmetyki przez tydzień stosowania nie przyniosą poprawy, kupimy taką emulsję. A ta maść to tylko do twarzy czy do całego ciała?
Myślisz, że to raczej taki urok skóry lub nieodpowiednia jej pielęgnacja niż alergia? Dodam tylko, że zmiany na twarzy robią sie mniej widoczne na spacerze, a ujawniają się w czasie jedzenia, kąpieli czy płaczu.


kremy i masci mozesz uzywac na cialo i buzie. ja na najbardziej wysuszone miejsca dawalam emolsje do kąpieli emolium przed kąpielą. ja tez pralam ubrania w naszym proszku jak skonczyl Michal 6mies i chyba od tego sie zaczelo. wiec nie ma regoly, jednak do roczku uwazałabym na małego czlowieczka. Pediatra tez juz nie wierze, sama widze co mojemu dziecku pomaga. wysypka na obraz kaszki manny może swiadczyc o skazie bialkowe, jednak na 3mies wyeliminowalabym bialko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
z tymi kosmetykami to rzeczywiscie jest tak ze kazdemu co innego pasuje- ja uzywam johnsona i jestem bardzo zadowolona- ladnie pachnie, zero wysypki , juz przeszlam na zwykly proszek i piore Olgi rzeczy z naszymi i nic jej nie ma. w sumie jakby mialo byc to by dawno bylo- przeciez spi w naszej poscieli i dotyka naszych ubran.. moim zdaniem jak nic sie nie dzieje to nie ma co przesadzac z ta ostroznoscia.

To chyba nie zawsze tak działa. Alergię podobno można nabyć z czasem. Tak było w przypadku synka mojego brata. Po pół roku używania pieluch Dady dostał na nie uczulenie i teraz mogą używać tylko pampersów. Tak samo było z proszkami do prania - mogli używać tylko płatków mydlanych. Także nie ma reguły.


no ale uczulenia moze dostac na wszystko i ciezko przewidziec co bedzie za pol roku 🙂 dostanie to nie ma tragedii zmieni sie proszek lub kosmetyk i juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Gofer ten opis pasuje do Igorka. Tylko takie chropowate ma też na nóżkach i odrobinkę na brzuszku, jakby ktoś go manną posypał 😞 I skórę na uszach ma suchą. Też cały czas staram się jeść ostrożnie. Już bym chciała, żeby środa była i żeby zobaczył go pediatra 😞
Żałuję, że zbagatelizowałam sprawę na samym początku, ale nie chciałam być przewrażliwioną mamuśką. To teraz mam 😞


Nacudja, nie skojarzyłam faktów: Piotruś też ma kaszkę manną na nogach i brzuszku. Wygląda trochę jak gęsia skórka ale jest chropowata w dotyku. Obstawiam, że to jednak pokarmowe a nie na kosmetyki bo kąpiemy go w emolientach (Balneum) i smarujemy też emolientem. Ja ponieważ jestem alregikiem od razu przeszłam na dietę eliminacyjną i usłyszałam - nie tylko od męża ale i od 2 lekarzy - że jestem przewrażliwiona i przesadzam. Zrobili ze mnie mamę-hipochondryczkę 😞 Więc zaczęłam normalniej jeść. Z nabiału co prawda tylko jogurt natur i sporadycznie jajka ale wysypka i tak wróciła 😞
Mieliśmy dziś iść do pediatry ale były tylko miejsca w poradni dla dzieci chorych więc przełożyłam to na czwartek. Nacudja, daj znać jak już będziesz po bo bardzo jestem ciekawa.
My zapisaliśmy Piotrusia na koniec stycznia do alergologa bo ponoć u 3 miesięcznych dzieci można już robić testy z krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
orientujecie sie jak cenowo wychodza dady 3 lub 4 za sztuke?


dady 3 44 gr za sztuke jakos 🙂


eee to bardzo tanio- pampersy nawet jak sa w promocji to za sztuke wychodzi z 10 gr drozej a troche tego na dzien schodzi...

Ja mam jutro usg piersi bo mimo 2 tygodniach na antybiotyku nadal mam guzek w piersi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia jak przyjedziesz do mnie to Ci dam kilka biedronkowych Dad i wypróbujesz sobie 🙂

Przed chwilką dzwoniła do mnie pielęgniarka z przychodni umówić się na szczepienie. Za tydzień we wtorek idziemy a ja mam już stresa 😞 😞 😞 Chciała na jutro się umówić ale wolę przed chrzcinami nie ryzykować, bo jeszcze jakaś gorączka albo marudzenie może być a to teraz nie jest mi potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy Waszym dzieciom zmienił się już kolor oczu od czasu porodu? 🙂 Nie wiecie może kiedy ma zajść taka ewentualna zmiana? Zastanawiam się czy już zostanie z takimi szaro-niebieskimi czy jednak będzie miał brązowe po rodzicach 🙂

Gofer ani my ani nasze rodziny (rodzice, rodzeństwo) nie jesteśmy alergikami. Jaka jest szansa, że akurat na Małego trafiło? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Nacudja Zuzce oczka wyjaśniały, nie ma już takich granatowych jak przy urodzeniu ale też nie ma jeszcze całkiem jasnych, ale z pewnością będzie miała bo ja i mój mamy bardzo jasne oczy 🙂

Danusia całkiem możliwe z tym okresem. Niektóre kobiety dostają okres dopiero jak skończą karmić, a inne jak karmią. Daj znać jak twój pierwszy okres, bo mój to była porażka 😮 😮 😮 Lało się ze mnie jak z kranu, a nawet bardziej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziecko mi się zepsuło 😞 Robiło mi w nocy pobudki co 2 godziny, potem jadł 3 do 5 minut i zasypiał. Jestem nieprzytomna. To już druga taka noc z rzędu. Nawet jako noworodek nie potrzebował jedzenia tak często! On chyba też się nie wyspał, bo marudzi teraz okropnie. Myślicie, że może to mieć związek z niejedzeniem przeze mnie kolacji? Chciałam zrzucić bonusowe kg, ale może przez to mleko zrobiło się mniej treściwe...

Otworzyłam kolejne opakowanie Dady. Okazało się, że to jakaś edycja świąteczna limitowana 🙂 Zamiast standardowego lwa jest renifer. Jeśli będziecie miały okazję kupić, to polecam. Są jeszcze cieńsze i bardziej miękkie niż te normalne, a nie tracą na chłonności 🙂

Igorek właśnie urodził się z jasnymi oczami, a my oboje mamy ciemne i właśnie się zastanawiam czy takie mu już zostaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- ja mam to samo z mloda i tak juz od tygodnia... juz wymiekam. Mysle ze to nie ma zwiazku, ja jem normalnie i tez tak ostatnio mam. Miejmy nadzieje ze to przejsciowe, jak nie to przechodze na mm bo juz ledwo daje rady.

Ania- u mnie ten okres jakis dziwny... malo tego a moze to nie okres?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy u lekarza. Igorek waży 5300 i ma całe 55 cm wzrostu 🙂 Ogólnie wszystko jest dobrze. Poza tym, że znów namawiali nas na szczepienie i straszyli. Dużo nerwów mnie wizyty w przychodni kosztują, a chodzę ze zdrowym dzieckiem. Co będzie jak pójdę z chorym?

Gofer pani doktor stwierdziła, że te zmiany skórne to atopowe zapalenie skóry, ale ja nie zgadzam się z diagnozą. Trochę za szybko postawiona i to bez żadnego wywiadu. Zresztą tak jak czytam o azs to nie wiele pasuje do objawów naszego synka. A już na pewno nie to, że to choroba dziedziczna, bo w rodzinie nikt nie ma. Nikt nawet nie jest alergikiem. Zastosuję się tylko do leczenia, bo polega na kapaniu w emolientach i smarowaniu skóry nimi. Nie raz dziennie po kąpieli, ale kilka i po kąpieli na mokro. Jeśli to nie pomoże, bo na pewno nie zaszkodzi, to będę konsultować się z innym lekarzem. No a na łuszczącą się skórę na główce ciepłe okłady z oliwki i wyczesywanie lupieżu 🙂

Danusiu może to raczej jakieś plamienie niż okres?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...