Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Sam to się przekręcił z brzuszka na plecki dosłownie kilka razy i to chyba jakoś przez przypadek. A tak to tylko z moją pomocą - ja go przekręcam na bok, a potem jak mu się uda albo ląduje na plecach albo znów na brzuszku. A w łapki weźmie zabawkę jak mu ją pomogę chwycić. Wtedy nią macha i wsadza do buzi. Sam raczej po zabawki nie sięga, choć jest nimi zainteresowany.
To mówisz, że mali geniusze nam rosną? 😁
Jak widziałam filmiki Karolki z przekręcaniem i gadaniem Uli, to się prawie popłakałam, że Igor niby w tym samym wieku a tak nie umie 😞 Teraz już też tak gada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny HELP!!!!! 🤢
podpowiedzcie mi, co mogę podać na zimną płytę poza wędlinami, serami, i sałatkami??
Nie chcę robić koreczków ani tymbalików... i mam doła co mogę zrobić 🤨 🤨 🤨 Rano jedziemy na zakupy a ja listy nie mam przyszykowanej i zero pomysłów w głowie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No moja Asia już utulona 🙂 Potrzebuję trochę czasu żeby się wdrożyć i rozkręcic na tym forum, ale postaram się 🙂
apropo postępow naszych maluszków moja Asia narazie jeszcze nie przekręca się sama z brzucha na plecy i nie trzyma sama w łapkach jedynie z pomocą mamy jakoś jej to się udaje,,, narazie jest na etapie zadzierania glowy, smiechów i gadania 🙂 tak jak u Ciebie Ania moja malutka podnosi głowe i ramionka na kilka sekund leżąc na pleckach, jak sadzam ja za rączki ma sztywną główkę ale wiem że na sadzanie na kolanach jest jeszcze za wcześnie. Odnośnie nocy przespanych to ja nie znam pojęcia "nieprzespanej nocy" moja Asia pomimo ze karmię wyłącznie cycem przesypia całą noc, jej rekord to 22:00-8:00 a tak to przeważnie po 6 się budzi a zasypia po 22 lub 23 😁
Ania apropo przekąsek mam jedną sprawdzoną, która mi bardzo smakuje, znajdziesz ja na blogu mojej koleżanki makaodkuchni.pl sa to zawijańce z warzywami w zakładce przekąski, pyszne i szybko się robi 🙂 u nas króluje n każdej imprezce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Możesz zrobić takie mini ciasteczka z ciasta francuskiego nadziewane różnościami: oliwką, anchois, serkiem pleśniowym, kaparami i czym Ci przyjdzie do głowy. Każde ciasteczko inne nadzienie. Do tego jogurt naturalny wymieszany z czosnkiem jako dip. Pychotka i robi się bardzo szybko i prosto. Kupujesz gotowe ciasto francuskie, kroisz na malutkie trójkąciki, na środek każdego kładziesz nadzienie, dwa rogi sklejasz, wkładasz do piekarnika aż się zazłoci i gotowe.
Albo roladki: plastry łososia wędzonego albo szynki smarujesz Hochlandem chrzanowym i zwijasz w małe ruloniki, spinasz wykałaczką. Można do środka wsadzić kilka kaparów jak lubisz.
Nachosy z guacamole.
Fajną pastę/dip można też zrobić miksując serek feta z pęczkiem natki. Jak będzie za gęste można dodać trochę śmietany a jak za słone - serka homogenizowanego naturalnego. Bardzo proste a robi furrorę bo ma śliczny mocno zielony kolor. Można podawać albo z krakresami/ bagietką/ nachosami albo ze świeżymi warzywami.
Hummus + pity/ chlebek razowy/ grube paluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Możesz też zrobić jajka nadziewane. Ja robię takie w skorupkach. Jajko mieszasz z natką i odrobiną majonezu. Część z farszem obtaczasz w bułce i smażysz na maśle. Na zimno też są pyszne 🙂 Albo mini grzaneczki-koreczki. Smarujesz sosem czosnkowym, kładziesz plasterek ogórka i kawałek kurczaka usmażonego w przyprawie gyros i wszystko spinasz wykałaczką. Albo w plasterkach szynki pameńskiej lub boczku posmarowanego serkiem z przyprawami zawijasz plastry (robione wzdłuż) usmażonej na oliwie cukinii i też ściskasz wykałaczką 🙂

ajablonka jaka uśmiechnięta ta Twoja Joasia 🙂
Karolka ile Ty masz już tych butelek? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas znów kiepska noc. Pobudki co 2 godziny. Najgorsze, że i w dzień i w nocy bardzo krótko je. Po 5 minutach już ma dość. Podejrzewam, że po prostu sam na własne życzenie nie dojada. W nocy zasypia przy cycu, a w dzień jest zajęty wszystkim innym, a najbardziej uśmiechaniem się do mnie znad cyca 🙂 I co ja mam z nim zrobić? 😉
Co do przekąsek, to my za 2 tygodnie idziemy na wesele. I tak jak w czasie świąt znów sobie nie pojem dobrych rzeczy, bo karmię 😞 Ile taka karmiąca mama ma wyrzeczeń 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam wczoraj na brzuszku. Już są wrześniówki 2013, to zaraz i mamy październikowe będą 🙂 I tak mnie jakoś naszło, że kilka nas tam było, a teraz została mała garstka. Ciekawe co u innych, jakie miały porody i jak się dzieci chowają. Szkoda, że wszystkie tu nie dotarłyśmy...

A ja znów zapomniałam o tabletce antybaby 😞 Tyle czasu nie brałam (ciąża, prawie 2 lata przed), że teraz nie potrafię się zdyscyplinować 🙂 A te jednoskładnikowe, to chyba mocno terminu trzeba pilnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Was 🙂
dziękuję bardzo za propozycje 😁 dam Wam później znać czy skorzystałam i przedstawię moje menu 🙂 Dzisiaj u nas wielki dzień przygotowań!!! Mam będzie u mnie już dziś o 17 i jazda w kuchni 😉
Byłam już u fryzjera rano i powiedziałam, że chcę mieć taką fryzurę jak M.Żmuda-Trzebiatowska w serialu "chichot losu" i ma identyczną 😁 Ale kolor inny 🙂 Ale niestety nie mam się w co jutro ubrać bo nic nie kupiłam i w nic się nie mieszczę. Więc chyba będzie galowo, białą bluzka i czarna kiecka i tylko jakiś duży kolorowy naszyjnik.... ale to zobaczy się jutro 😁

Nacudja ja w grudniu napisałam na brzuszku wiadomość do Emmy, Ann87 i do Monikitty żeby się zarejestrowały albo przynajmniej tylko żeby mi napisały wiadomość, że wszystko ok itp. No ale jak widać wszystkie nas olały i nie chcą pisać więc.... Została elita 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka niestety nie każda mama może pozwolić sobie na taki luksus 😞 wolę już zrezygnować na jakiś czas z niektórych rzeczy, niż potem patrzeć jak Młodego boli brzuszek, a ja nie jestem w stanie mu pomóc. już to przerabiałam i nie chcę więcej.
Ania no to jak pisałaś i nie było żadnej reakcji, to faktycznie nie ma co na siłę próbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja dokładnie, raz się napisało, żeby chociaż w dwóch zdaniach napisały, że ok, ale nie mają czasu pisać czy coś w tym stylu, ale przynajmniej wiedziałybyśmy, że wszystko w porządku.... A wiadomości na 100% odczytały bo przecież na maila powiadomienie przychodzi....

A ciekawe co z Larosą i FiAnn bo jeszcze niedawno raz na czas się odezwały ale od chyba 2 miesięcy milczą 😞

Idę sałatkę robić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez zycze duuzo zdrowka i wszystkiego naj dla Zuzi 🙂

Larosa i FiAnn pewnie maja mlyn bo to ich drugie maluchy 🙂

Ania ja tez jem wszystko i małej nic nie ma.. no moze prawie- raz zjadlam pierogi ruskie z podsmazona cebulka i byla jazda wiec smazonej cebulki unikam.

Karolka- daj czopa i od razu jej ulży... szkoda zeby sie meczyła Bidulka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania zdrówka dla Zuzi
Osobiście współczuję wszystkim mamusiom które muszą sobie odmawiać 🙂 moje dziecko jest złote, bo jem naprawdę wszystko a ona płacze tylko wtedy jak jest głodna... Jeszcze nigdy nie dawałam jej nawet żadnych leków 🙂 narazie odpukać oby tak zostało na długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny! przepraszam, że się ostatnio nie odzywałam, ale przy dwójce dzieci naprawdę nie mam kiedy, bo pochłaniają każdą moją chwilę.Czasem wpadam na forum, żeby poczytać co u Was, ale kiedy chcę coś napisać to zaraz któryś z chłopców upomina się o mamusię 🥴 Tomuś jest grzeczny, rośnie zdrowo, waży już 7,7 kg także jest co nosić, byliśmy ostatnio tj we wtorek na drugim szczepieniu - mały przez dwa dni strasznie marudził, ale dzisiaj już jest lepiej. cały czas karmię go piersią, w nocy ładnie mi śpi, zasypia około 19, potem budzi się raz o 3, a następnie o 6 robi nam pobudkę, także można się przy nim w miarę wyspać 😆

pozdrawiam gorąco 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igorek padł 😉 Normalnie o tej godzinie jest dopiero kąpany, a dziś już lula. Wychodzi jego spanie tylko na spacerze.

FiAnn super, że Tomuś zdrowo się chowa. Galanty chłopak z niego. A jak Karolek reaguje na braciszka? 🙂

Gofer w szpitalu w paczce z reklamówkami dostałam próbkę kremu Atoperal. Od kilku dni smaruję nim buźkę Igorka. Muszę przyznać, że jest o niebo lepiej. Skóra jest gładsza i nie ma już takich czerwonych krostek i plam. Zacznę chyba stosować na całe ciało i zobaczymy czy zejdzie ta wysypka w postaci kaszki. Ogólnie polecam. Może spróbuj u Piotrusia, może i jemu pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...