Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Marta, dzięki, że zapytałaś 😘
W takim razie przed nami też długa droga 😞 Gdybym wiedziała, że tak długo to będzie trwać to mogłam zacząć ćwiczyć później 😉 tj jak Hania miałaby np ze 4 miesiące. W międzyczasie może samo by się wszystko uregulowało. A teraz będziemy się wozić przez kolejne kilka miesięcy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Marta, dzięki, że zapytałaś 😘
W takim razie przed nami też długa droga 😞 Gdybym wiedziała, że tak długo to będzie trwać to mogłam zacząć ćwiczyć później 😉 tj jak Hania miałaby np ze 4 miesiące. W międzyczasie może samo by się wszystko uregulowało. A teraz będziemy się wozić przez kolejne kilka miesięcy 😞

Nie ma sprawy Asia. Sama przecież też chciałam wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwczyny ratunku
moja siora ze szpitala dostala duphaston czytalam jak ktoras opowiadala ze ponoc ten lek przyczynia sie do ONM
nie do konca wiem ktory to stopien napiecia miesniowego
mogla by ktoras z dziewczyn cos wiecej o tym powiedziec
przestraszylam sie jak mi o tym powiedziala od razu skojazylam co moze grozic przyjmowanie tego leku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuska8 napisał(a):
ja nie wiem, bo ja duphastonu nie brałam, a Alan miał i wzmożone napięcie, no i obniżone.


w moim przypadku bylo tez tak maly ma obnizone napiecie ale to jest najprawdopodobniej od mojego kregoslupa
a siostra ma podtrzymywana ciaze i ostatnio zmienilio jej ten lek na duphaston boje sie zeby nie miala tego samego rehabilitowanie malego dziecka nie nalezy do przyjemnych czynnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sweety ja brałam Duphaston, ale moja Julka ma WZM. Ja jednak bym tego tak nie powiązywała. Tu jedna dziewczyna pisała (nie pamiętam kto) że podobno powoduje ONM, ale jednak to dopiero badania nad tym są prowadzone. Mam koleżankę 1,5 roku temu urodziła córeczkę, dziewczyna zdrowa, pierwsza ciąża, żadnych leków a niunia miała ONM. Myślę że to nie ma reguły. A powiem Ci tak że mi Duphaston utrzymał ciążę i dzięki temu mam dziś Julkę. Myślę, że tu nie ma wyboru, nie zastanawiaj się nad słusznościami.

Pozatym widzisz jak pisze Tuska ona nic nie brała i mały miał i WNM i ONM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ja pisałam o tym duphastonie, mi to powiedziała psycholog ze trwają badanie iz moze on powodować ONM, ale jezeli ciąża jest wysokiego ryzyka to sie nie ma co zastanawiać, bo można dziecko stracić. Ja brałam od 14 tyg. bo miałam ciągle miękką szyjkę macicy, mówiono mi że na pewno urodzę przed terminem, ze nie doczekam 1 kwietnia, po porodzie gin. mi powiedziała ze chyba taka uroda mojej szyjki macicy, wiec przy drugiej ciąży się mocno zastanowię czy brać duphaston.
Mozna jedynie porozmawiać na ten temat z gin. czy coś wie o tym że może powodować ONM i moze gin. zaleci jakieś inne, jest jeszcze chyba luteina. Wg mnie warto porozmawiać z lekarzem.
Miłego weekendu kobitki 😘 ja od poniedziałku zaczynam prace, wiec nie wiem jak to bedzie z aktywnością na forum 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisak napisał(a):
Iza ja pisałam o tym duphastonie, mi to powiedziała psycholog ze trwają badanie iz moze on powodować ONM, ale jezeli ciąża jest wysokiego ryzyka to sie nie ma co zastanawiać, bo można dziecko stracić. Ja brałam od 14 tyg. bo miałam ciągle miękką szyjkę macicy, mówiono mi że na pewno urodzę przed terminem, ze nie doczekam 1 kwietnia, po porodzie gin. mi powiedziała ze chyba taka uroda mojej szyjki macicy, wiec przy drugiej ciąży się mocno zastanowię czy brać duphaston.
Mozna jedynie porozmawiać na ten temat z gin. czy coś wie o tym że może powodować ONM i moze gin. zaleci jakieś inne, jest jeszcze chyba luteina. Wg mnie warto porozmawiać z lekarzem.
Miłego weekendu kobitki 😘 ja od poniedziałku zaczynam prace, wiec nie wiem jak to bedzie z aktywnością na forum 🥴


ja nie bralam zadnych lekow a maly tez ma napiecie miesniowe a siostra dostala duphaston niedawno w szpitalu ale to byl falszywy alarm nic sie nie dzialo tym razem a od 7 tygodnia ciazy brala luteine teraz jest w 22 tygodniu powiedzialam jej co slyszalam o tym leku i zobaczymy czy jej gin wroci do luteiny czy uprze sie przy duphastonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeeść 🙂
oo u nas są... mały wczoraj zaczął raczkować! 😁 wczoraj wyglądało to śmiesznie, ale dziś już coraz lepiej.
Raz udało mu się usiąść, niestety już się to nie powtórzyło więcej, ale i tak jestem przeszczęśliwa i się popłakałam ze szczęścia 😁

a jak u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuska8 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=whlN0vYVjS8


Tuska - gratulacje 🙂
Też mi się łza w oku zakręciła jak zobaczyłam twój filmik. Alanek jest słodki 😘 😘 😘
Oby tak dalej, teraz będzie już z górki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisak napisał(a):
Iza ja pisałam o tym duphastonie, mi to powiedziała psycholog ze trwają badanie iz moze on powodować ONM, ale jezeli ciąża jest wysokiego ryzyka to sie nie ma co zastanawiać, bo można dziecko stracić. Ja brałam od 14 tyg. bo miałam ciągle miękką szyjkę macicy, mówiono mi że na pewno urodzę przed terminem, ze nie doczekam 1 kwietnia, po porodzie gin. mi powiedziała ze chyba taka uroda mojej szyjki macicy, wiec przy drugiej ciąży się mocno zastanowię czy brać duphaston.
Mozna jedynie porozmawiać na ten temat z gin. czy coś wie o tym że może powodować ONM i moze gin. zaleci jakieś inne, jest jeszcze chyba luteina. Wg mnie warto porozmawiać z lekarzem.
Miłego weekendu kobitki 😘 ja od poniedziałku zaczynam prace, wiec nie wiem jak to bedzie z aktywnością na forum 🥴

Hey.Sorki,ze sie wtracam.Ja bralam duphaston juz 2 miesiace przed ciaza,potem jeszcze prawie 2 pierwsze miesiace ciazy,a Julci napewno nic nie dolega..wrecz przeciwnie..jest az za bardzo rozwinieta 😁 Wiec chyba nie ma na duphaston reguly.Tuska,brawa dla Alanka!Jestem z niego bardzo dumna!!A tobie sie nie dziwie,ze sie poplakalas 🙂 Zycze wam wszystkim dziewczyny,zeby klopoty szybko sie skonczyly i wasze malenstwa juz niedlugo zaczely biegac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
dziewczyny tak sobie przez przypadek weszlam na ten watek i doczytalam ze trzymanie przez dziecka glowke na jednym boku to tez podlega rehabilitacji?
moja nadii trzyma glowke tylko na prawej stronie na lewej jak nam sie uda to jak spi ale zaraz i tak kladzie na prawa nic nie pomaga nawet slynny cukier , pediatra powiedziala ze pewnie przez to ze w brzuchu u mnie tez lezala na prawym boku .. czy mam sie martwic? dodam ze glowke z prawej strony ma nieco wklesła juz od tego lezenia.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...