Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

Karola ja sie cala ciaze nastawialam na porod naturalny a wyszlo inaczej. takze nie nastawiaj sie, ze jakis porod jest lepszy czy gorszy dla dziecka. bedzie co ma byc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

MajaCh napisał(a):
i zobaczyla zdjecie Manini profilowe i mowi KOT 😁


haha Zuzia udana. zdjecia na fb swietne, zwlaszcza to jak je loda i ma gole stopy. ja uwielbiam gole nozki 😉 😜 i super miec takich przyjaciol co cie obdarowuja wspanialosciami

pochlonelam smierdzaca jajeczna kanapke na recepcji 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ,
widzisz Maju, z tym alfabetem - mowilam - nie potrzeba przeeszkola, aby dzieci umialy, wszystko chlona jak gabka 🤪
super masz tych znajomych , a kolega jaki uczynny 🤪 Zuzia ma swoja, osobista, spersonalizowana piaskownice 🤪 🤪 koniecznie potem duuuzo zdjec poprosimy 🙂
na cesarkach zupelnie sie nie znam, wiec sie nie wypowiadam 🙂

Kaya wczoraj na spacerze byla bez pampersa, bawila sie na placu zabaw, szalala, kilka razy pytalam, czy chce, mowila, ze nie.
nie bylo nas chyba z 3 godz i pieknie wytrzymala 🙂
oczywiscie mialam dla niej kilka majtek na przebranie i ostatnio w tesco kupilam takie specjalne wkladki przyklejane na majteczki do uzywania wlasnie w czasie nauki nocnikowania.
czyli, tym razem w koncu trafilam we wlasciwy moment z nauka nocnikowania. mam nadzieje, ze do konca lata pampery znikna z naszego domu raz na zawsze 🙂
a teraz jestem zla, bo zarazx musze wyslac do pracy time sheet, a komputer ostatnio byl czyszczony, byl informatyk i niby wszystko zrobil i teraz sie okazuje ze drukarka nie skanuje, musialam wywalic , poszukac sterownika do wlasciwej i zaraz bede instalowac od poczatku brrrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale się porozpisywałyście, aż trudno mi to ogarnąć 🥴
Maja super znajomych masz, a ta piaskownica to małej pozostanie w pamięci do końca życia 😆
Co do porodu naturalnego a cesarki są różne teorie, nastawiać się nie zamierzam, bo różnie może być. Najbardziej w porodzie przeraża mnie, że może zaistnieć potrzeba użycia kleszczy lub vacum, ale to są nieliczne przypadki i mam nadzieję, że mnie nie będą dotyczyły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
cholera, cd nie moge znalezc nigdzie, w dodawanych sterownikach nie ma tej mojej cholernej drukarki....... zaraz szalu dostane !!!!!!


zawsze tak jest jak sie czlowiekowi spieszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie balam (i do tej pory boje kleszczy). jakbym miala wybierac miedzy klesczami a cesarka to wybrala bym cesarke... porod kleszczowy wydaje mi sie strasznie brutalny.

Karola macie juz imie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wyslalam w koncu !!!!
boszzzzze ile problemu - w ogole wszystko inaczej teraz chodzi i zeby zeskanowac musze wejsc w drukarki najpierw....., wyslalam z prawie god. opoznieniem, ale mama nadzieje, ze skoro jest bank holiday, to i tak bedzie ok 🙂
lece teraz pranie wieszac i jakos milo czas zorganizowac 😉
slodkie bylo to, ze z bezsilnosci lzy mi pociekly, a Kaya do mnie podeszla , poglaskala, pocalowala, powiedziala:
" nie udalo sie? kocham cie, nie placz "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
tez sie balam (i do tej pory boje kleszczy). jakbym miala wybierac miedzy klesczami a cesarka to wybrala bym cesarke... porod kleszczowy wydaje mi sie strasznie brutalny.

Karola macie juz imie?


Niestety kleszcze i vacum używa się gdy dziecko jest już w kanale rodnym i nie można przeprowadzić usg, a ustaje akcja porodowa.
Imię to największa tortura, która łączy się z posiadaniem Dziecka. Pi prostu żadne imię mi się nie podoba 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajack ja cala ciaze bylam nastawiona na porod naturalny.Nawet pod koniec ciazy jak lekarz zalecal cesarke,to mowilam,ze nie chce,ze wole naturalnie sprobowac.A w efekcie sama na nich wymusilam cesarke,bo Julii z wykonczenia puls spadal i bylo nieciekawie.Wiec nie ma co sie nastawiac.Najwazniejsze,zeby dziecku nic nie bylo,zeby sie zdrowe urodzilo,a w jaki sposob to juz najmniej istotne 😁
Maja wspaniali znajomi,nie ma co 🙂 A co do 5 to jedna nam wyszla,kolejna idzie,wiec wiem co sie u ciebie dzieje 🙃
Kasiu gratuluje sukcesow bez pampka.My po przeprowadzce tez sie ostro za to bierzemy.
Mezulek jutro w koncu do pracy idzie 😁 😁 Strasznie sie cieszy,ja z reszta tez hihi.W koncu ile mozna w domu siedziec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie KAsia gratulacje bezpampkowej zabawy 😉

wracajac do cesarek to widzialam ostatnio program o poloznych i jedna z nich asystowala przy cesarce i lekarz ja poprosil, zeby "wepchnela dziecko" przez kanal rodny bo nie mogli z brzucha wyciagnac tak nisko juz bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia bomba ,ze Piotrek ma prace,pogratuluj mu serdecznie 🙂
Karolcia ja to wogole w wodzie mialam /chcialam rodzic a jak mi wody zaczely odchodzic kilka dni wczesniej od raz musialam o tym zapomniec...itd.
Nusia to co piszesz o wepchnieciu dziecka. to moja kolezanka drugie dziecko powila przez cesarke ale przez poziome ciecie bo juz wyjscja nie mieli maly byl za nisko wiec takie ciecia jeszcze czasem robia ,a to w Polsce bylo.
Kasia gratki dla Kaji!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dzis sasiedzki dzien mialysmy, dzieci sasiadki nas wysledzily w ogrodku a pieja za soba zwlaszcza dziewczynki, wiec zaprosilam ich do nas i przyszly ale mala nie chciala bez mamy zostac wiec i mama byla na kawie, pozniej my do nich na trampoline 🙂 ciesze sie,trafilismy na sympatycznych sasiadow,a dzieciaki i ich mama ucza Zuze angielskiego bo to angole akurat 🙂 Ale powiem Wam,ze dla Zuzi to ogromny wysilek bo padla jak kawka zmeczona jak wrocilysmy na drzemke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja pokazalam mezowi posta i bardzo dziekuje 🙂 A ja sobie piwko z kumpela pije na pocieszenie,bo biedaczke z pracy wyrzucili rasisci zasrani 😞 Bede z nia dzialac w tej kwestii,bo wyrzucili ja na podlozu rasistowskim,bo jest Polka a nie Litwinka...masakra.W przyszlym tyg ide z nia do CAB a jutro jej kazalam podejchac to wyjasnic do pracy,bo ani wypowiedzenia nie dostala,ani dyscyplinarki,tylko dostala smsa,ze juz nie pracuje 😞 Dla mnie to niezgodne z prawem i dopilnuje,zeby to tak latwo sie nie rozeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez pada deszcz non stop i jest ciemno grrrr
i mialam najokropniejszy sen jaki tylko moglabym miec. snilo mi sie, ze Jacek byl z Manka na jakims dachu i sie z nia wyglupial i nagle podrzucil ja tak, ze spadla kilka pieter w dol. bieglam do niej szybko i widzialam (nie wiem jak), ze ludzie ja podnosza i niosa do szpitala. jakos ich dogonilam i ja przechwycilam i pamietam, ze calowalam jej usta i spodziewalam sie, ze beda zimne bo ona nie zyje ale cieple byly. pozniej lekarze ja przejeli i nastepne co pamietam to jak ona cala zabandazowana lezala a ja probowlam sie dowiedziec w jakim jest stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opowiesci lzejszych dla duszy - wyciagnelismy Mance szczebelki, zeby mogla sama wchodzic i wychodzic z lozeczka. i okolo 5 rano przyszla sie do nas polozyc, ledwo co ja nakrylam kolderka a ona stwierdzila, ze jej niewygodnie i poszla do siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
Nusia, okropny sen.
Pamiętam, jak Kayi kilka miesięcy temu zdjelismy cały przód łóżeczka, to była przeszczesliwa, ale na szczęście nie ma w zwyczaju spania z nami 😉
Manini też pewnie doszła do wniosku, że w swoim łóżku najlepiej 😁


Manka raczej nie lubiala z nami spac, zawsze sie mega wiercila itp. woli swoje lozeczko 😉 jak wieczorem idzie spac to lezymy u nas w lozku i ona pije mleko a ja jej spiewam i po kilku minutach sama sie przenosi do siebie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
Nusia, możesz nagrać dla nas do posłuchania twoją twórczość na Dobranoc? 😁


haha oczywiscie, wszystkie zsasniecie po minucie, zebym tylko wyc przestala 😁
a najlepsze, ze musze spiewac the wheels on the bus, old mcdonald itp w formie kolysanki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia az mnie ciary przeszly jak ten twoj sen przeczytalam!! Masakra 😞 Dobrze,ze to tylko sen.A co do lozeczka,to wy szczebelki wyciagacie,a my mamy takie turystyczne i Julia juz i tak z niego wychodzi.Zarzuca noge,podciaga sie i wykakuje.Opracowala to juz do perfekcji 😁 Nic tej diablicy juz w miejscu nie utrzyma.Jezu,jaka ona ostatnio jest nie do wytrzymania 😞 Przez to siedzenie w domu jest zla i newrowa i o wszystko jazdy kreci....A jutro pierwszy dzien zostaje z niania,bo my oboje w pracy bedziemy.Nawet nie wiecie,jak sie ciesze,ze to Ani mama bedzie sie nia zajmowac,bo ona Julie jak swoja wnuczke traktuje normalnie.W niedziele bylam z nia na zakupach,to Julii kredki i kolorowanki kupila od babci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...