Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MONICA- współczuje Wam strasznie 😞 Mój synek też miał w tym wieku zakażenie układu moczowego,ale na szczęście w szpitalu spędziliśmy 1 noc i wypuścili nas na przepustkę.Codziennie przyjeżdzaliśmy na antybiotyk.

IZUNIA- oj musisz mieć naprawdę ciężko. Twój maluszek poprzestawiał sobie dzień z nocą. Ja robię tak,że w dzień jak mała śpi to normalnie hałasujemy (nawet odkurzam w pokoju w którym śpi) a w nocy jest już cicho.Nawet jak ją karmie czy przewijam to nic kompletnie do niej nie mówię.

EDYTKA- my jutro też mamy szczepienie. Daj znać jak poszło i ile malutka już waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze Monika strasznie współczuję tej infekcji 😞 😞 😞 Trzymam kciuki za Gabrysiulka coby szybciutko bidulka wyzdrowiała!!!!!!
Izunia to faktycznie masz nie za ciekawie...Też słyszałam, że w nocy należy mówić do dziecka szeptem i zachowywać się cicho coby wiedziało, że wtedy się śpi, a nie buszuje 😉 My mamy rytuał, że po kąpieli zawsze małą karmiłam i dziś na przykład karmiona była o 19, a kąpana ok 19:40 i dopóki robiliśmy jej zabiegi pielęgnacyjne to była spokojniutka, a jak tylko skończyliśmy to od razu zaczęła płakać i domagać się cyca, bo wie, że tak jest zawsze 😉 I odrazu po karmieniu usnęła 😉 Zazwyczaj po takim wieczornym karmieniu śpi do ok 2 w nocy 🙂
Amelka napewno dam wam znać jak tylko mała mi jutro pozwoli 😉 I trzymam kciuki za Hanię coby też przeszła szczepnienia spokojnie (na tyle na ile da się je spokojnie przeżyć 😞 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam pytanie do cukrzycowek: przeszlo juz Wam? Moje pomiary nadal slabe po posilkach kanapkowych. Gin mi zlecil badanie cukru na czczo i powiedzial ze nie ma potrzeby robic tego z obciazeniem. Na czczo mi wyszlo dobrze, ale zastanawiaja mnie te pomiary. Teraz nie jestem na diecie cukrzycowej a i tak chudne, z dieta to juz bym w ogole zniknela. Ciekawi mnie, jak to jest u Was, bo jakos do mnie nie przemawia, ze 160 po posilku jest ok na tym etapie. Zastanawiam sie czy sie nie wybrac do diabetologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jesteśmy po szczepieniach. Emi strasznie zanosiła się płaczem jak ją kłuli, a mnie serce pękało 😞 😞 😞 Ale już po paru minutach w moich objęciach uspokoiła się i usnęła ze smokiem 🙂 Teraz śpi, zobaczymy jak się będzie zachowywać później...mam nadzieję, że prześpi ten dzień, a nie będzie marudna...
A co do wagi to Emi przybrała 1kg od ostatniego badania czyli w ciągu miesiąca i waży teraz 4700g 🤪 Także w sam raz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann napisał(a):
A ja mam pytanie do cukrzycowek: przeszlo juz Wam? Moje pomiary nadal slabe po posilkach kanapkowych. Gin mi zlecil badanie cukru na czczo i powiedzial ze nie ma potrzeby robic tego z obciazeniem. Na czczo mi wyszlo dobrze, ale zastanawiaja mnie te pomiary. Teraz nie jestem na diecie cukrzycowej a i tak chudne, z dieta to juz bym w ogole zniknela. Ciekawi mnie, jak to jest u Was, bo jakos do mnie nie przemawia, ze 160 po posilku jest ok na tym etapie. Zastanawiam sie czy sie nie wybrac do diabetologa.


ANN ja pomiary robie sporadycznie i mój diabetolog powiedział zanim urodziłam Lenke żebym zrobiła obciążenie z glukozą tak 9-12 tygodni po urodzeniu i się do niego zgłosiła to wtedy coś zadecyduje co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica trzymaj się dzielnie! Gabrysiulka musi tyle znosić, że aż serce pęka.
Edytka dzielna była Emilka na szczepieniu, oby miała dobry humor przez cały dzień i nie odczuwała szczepienia 🙂
My idziemy jutro na szczepienie a pojutrze ja mam wizyte u gina. Wczoraj i dzisiaj bolał mnie brzuch, ale nie jak na okres, tylko tak jak zaraz po porodzie, że nie mogłam dzisiaj nawet małego wziąść za bardzo na ręce, ale po no-spie przeszło. Boję się, żebym nie miała jakiś komplikacji 😞

A my wczoraj bylismy z wizytą u teściów 🙂 Przyjechal po nas teść. Miał też być Karol, syn Roberta, więc fajnie sie składało, bo Franek poznał braciszka starszego 🙂
Jak tylko się zobaczyli, to Franek od razu zaczął się uśmiechać do Karola, Karol też się nim zachwycał, powiedział, że dzisiaj kupi mu prezent 🙂 Serio dziewczyny, w moment nawiązali jakiś kontakt ze sobą, jakby Franek wiedział że to jego starszy brat 🙂
I wogóle było bardzo miło i wesoło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ELUNIA- ropiejące oczko nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia (mam ten problem z Hanią). Tylko nie można przemywać rumiankiem!On często uczula i może drażnić oczko. Przemywa się solą fizjologiczną albo przegotowaną wodą. I pamiętaj: od zewnątrz do wewnątrz oczka.

My już też po szczepieniu. Oczywiście był płacz przy wkłuciu 😞 Teraz malutka jest trochę marudna. Kupiłam już na wszelki wypadek Efferalgan w czopkach (mam nadzieję,że się nie przyda).
I Hania waży 4900g - przybrała idealnie tyle ile trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas po szczepieniu w zasadzie nie było problemów, poza tym, że Staś się spłakał w gabinecie i trzeba go było ukoić.
Wróciłam z przychodni przyszpitalnej - zadecydowali, że mam na razie nie robić tego badania obciążeniowego tylko mierzyć dalej cukier aż do 3 miesięcy od porodu. Dopiero wtedy, jeśli nadal pomiary będą złe, jest sens iść do diabetologa. Za to mam unikać białej mąki i jeść chleb żytni (ale nie razowy, bo ten nie jest dobry przy karmieniu) oraz stosować dietę bez łączenia węglowodanów i tłuszczy. Czyli ziemniaki z koperkiem na jeden posiłek a na drugi mięso z warzywami. Chyba będę musiała zatrudnić osobistą kucharkę, bo jakoś przy dziecku czarno widzę, żebym była się w stanie sama obsłużyć z taką dietą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia ja też mam niestety problemy z cerą 😞 I z wypadającymi włosami też 😠 Jednak ciąża mi służyła 😉
U nas narazie odpukać też jest spokój po szczepieniu. Emi śpii cały czas i budzi się tylko na karmienie i przewijanie. A tak potrafiła przespać nawet 4 godziny co w dzień wogóle jej się nie zdarzało ostatnimi czasy 😉 Ale jeszcze nie chwalę za wczasu bo nocka przed nami...zobaczymy jak to będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
my z powrotem w domku. Zabieg przełożony na przyszły tydzień bo nie było w banku kości do uzupełnienia u mnie w dłoni, a ja nie chcę żeby mi pobierali z biodra bo to wtedy dłużej zabieg trwa i musiałabym dłużej leżeć w szpitalu 😞
Tymek dzielnie zniósł wczorajszą podróż (w sumie ponad 400km). Po powrocie był trochę marudny, ale miał tak inny i dziwny dzień że nie ma się co dziwić.
W nocy wydłużył mu się czas spania i od kilku nocy sypia po min 4 do 5 godzin. Mam nadzieję że to już będzie normą a nawet ten czas będzie się wydłużał 🙂
pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A mojemu babelkowi sie poprzestawialo jak spal w nocy po 5-6 godz to teraz co 2 godzsie budzi!!Zreszta zauwazylam jakbym mala mniej pokarmu w dzien mi wszystko wydoi,a wieczorem pusto wczoraj juz mu dalam wieczorem butle!!!Mam nadzieje ze mi nie zaniknie pokarm!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już w domku. Szczepienia nie było, bo przez to charczenie Franka pani doktor nie była pewna czy wszystko jest ok, chociaz nie słyszała nic na płucach ani oskrzelach, jednak dostalismy skierowanie na rtg klatki piersiowej.
Mały był ważony, i waży 6600 🤪 😲 🤪 😲 Jak się urodził to ważył 3650 a przy wypisie 3610. Ale powiedziano nam że nie ma się czym martwić, że taka jego natura i jest to genetyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po pierwsze zainstalowałam Mozzille po innemu.... tzn nie po naszemu. ok znam angielski ale jednak jezyk komputerowy mnie przerasta w pewnych momentach.
po drugie wyskakuja mi takie okienka wygladające jak niebieski klocek lego i pisze cos tam mi na gorze... jakieś brakujące plugginy mam zainstalować..... ale musze manualnie, no to łączy mnie ze stroną adobe pobieram shockwave ale na koncu in stalacji za kazdym razym jakis p...ny blad wyskakuje..... chciałam wejśc na jakieś forum czy czat najlepiej tematyczny i prosi,c o pomoc, no to się okazuje że nie mam smierdzącej javy a jak ja pobieram i chce instalować dzieje się to samo c z tamtym.... przerywa na koniec instalację i coś mi tam pisze dziwnego.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...