Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kama to moj Kacper wazy tyle samo dzisiaj go wazylam,a tydz temu mial 5600 czyli przytyl 200 gram w tydz,ale jakos po nim nie widac ze jest okraglutki,ale za to czuc jak go nosze 🥴
A my juz mamy cieplo w domku w koncu bo mozna bylo zamarznac,a malemu az wyszly na szyi potowki bo byl za grubo ubrany jak bylo tak zimno!!!
A musze sie wam pochwalic,ze dzisiaj moja siostra urodzila przez cc synka 3900,i 56 dlugi 11 dni przed terminem,ale dlatego ze odstawila fenetrol!!!A najbardziej w szoku jestem,ze przy 8 cm rozwarcia wcale nie miala boli masakra,a ja sie tak musialam nameczyc,zeby miec tyle,no ale takie zycie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
IRKA- gratulacje dla siostry!
Moja małą dzisiaj cały dzień marudzi i chce cycka. Nie wiem czy to wynik pogody czy poniedziałkowego szczepienia. Mam tylko nadzieje,że nie jest to zapowiedź jakiejś choroby.
Chyba będziemy za miesiąc chrzcić Hanie. Muszę zacząć wszystko organizować. A tak mi się nie chce 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje Irka dla siostry!! Super że macie dzieciaczki w tym samym wieku 🙂

My wczoraj byliśmy na rtg, ale dzisiaj dopiero po opis zdjęcia bo nie było lekarza. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze z małym. Był bardzo dzielny, wogóle nie płakał, nawet jak się wybudził 🙂
I jak okaże się że wszystko jest ok, to jutro szczepienie + rotawirusy. No i tak jak obiecałam wczoraj kapałam go w łazience, zamknęliśmy się w niej i było cieplutko 🙂 🙂
Wolę nie ryzykowac. Niby temp. w domu nie za niska, ale wyczuwalczy jest nieprzyjemny ziąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Nocka u nas minęła spokojnie. Hania po wieczornym jedzonku przespała 7,5 godz! 🤪 Brzydka dzisiaj pogoda, ale póki nie pada to będziemy musiały się cieplutko ubrać i iść się dotlenić. Mój synek od wczoraj znów chodzi do przedszkola. Jest strasznie dumny bo już jest w grupie 5-cio latków (ale ten czas leci). A ja dziwnie się czuje,że jesteśmy z Hanią cały dzień same 🤢 Całe wakacje był z nami "starszy braciszek".

Powiedzcie jaki rodzaj pieluch noszą Wasze dzieci? Moja Hania waży prawie 5kg, a pieluchy ma od 3-6kg. Nie wiem czy nie kupić jej już większych bo ostatnio coraz częściej je przesikuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymam kciuki żeby zdjęcie Frania było ok.
Hania w nocy spała w pajacyku, przykryta kołderką i jak obudziła się na karmienie to miała lodowate ręce i zimny karczek! 😞 Wzięłam ją do nas do łóżka to się zagrzała. Jednak muszę jej jeszcze jedną warstwę zakładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jakie pieluchy zakładasz Hani? Bo ja np. na dzień zakładam Frankowi tescowe Gaga, i jak karmię go piersią i leży na boku, to zawsze przesika na tą strone, na której leży i to nawet po godzinie!! A jak leży prosto, to jest ok. Na noc zakładam mu Pampersa, to czy lezy tak czy siak, i obojętnie ile godzin, to nigdy nie przesikał. Tak więc moim zdaniem powinnaś się wstrzymać, bo to zbędny wydatek w tej chwili.
Ja kupiłam 4-9 Pampersa i żałowałam, bo akurat kończyły mi się te pampersy na dzień, a nie miałam już kasy żeby kupić, ale mama poratowała jak w odwiedziny do wnuka przyjechała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, co do pieluch, to Staś waży ok. 5 kg i od jakiegoś tygodnia przeszliśmy na rozmiar 2 (3-6). Na początku się nam przesikiwał, ale okazało się, że to jest kwestia sposobu założenia pieluchy. Teraz zakładamy tak, że przód jest gdzieś 1-2 cm wyżej niż tył i w ten sposób w pachwinach nie ma luźnej przestrzeni, przez którą może coś przelecieć. Zdarza się natomiast, że w nocy po długiej przerwie w przewijaniu coś mu wycieknie górą z tyłu (chyba ze 2 razy tak się zdarzyło).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio ja mam ten sam problem caly czas uzywalam dwojek z pampersa i jest ok,ale uzywam tez dade od 3 do 6 i zaczal tez przesikiwac wiec kazalam mezowi kupic trojki i kupil z huggisa 5-9 i sa za duze wiec zostalam przy dadzie i doszlam do wniosku ze trzeba je dobrze zapiac wtedy jest ok!!!
Dzisiaj Kacper sie tylko raz obudzil o 3.30 i spal do 7 rano,a pozniej spalismy do 11 wiec jestem wypoczeta jak nigdy,ale za to wczoraj w dzien mi dal popalic bo spal tylko 20 min,ciekawe jak bedzie dzisiaj???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My używamy pieluch dada i generalnie jestem zadowolona, ale często przesikuje i okupkuje sobie plecy. Może muszę jej z tyłu wyżej zakładać ☺️

A jeśli chodzi o przedszkole to wyobraźcie sobie,że wczoraj jak poszłam z Hanią odebrać młodego to spotkałam pana dyrektora tego przedszkola i powiedział m,że jeśli chcę żeby Hania też tam chodziła to już muszę złożyć podanie!!!!To jest jakaś masakra! Ostatnio przyszła do niego ciężarna i już chciała zapisać nienarodzone jeszcze dziecko! Paranoja jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiiaa może to potówki, bo one tak wyglądają. Franek przez moment tak miał jak były upały i bardzo mu się główka pociła, szczególnie jak leżal to na tej stronie na której miał położoną główkę, ale szybko zniknęły i niczym nie smarowałam mu.
Dzisiaj z ciekawości przymierzyłam mu tego większego pampersa 4-9 i nadal jeszcze trochę za duży, chociaż nie ma juz takiego kokona jak wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja uzywam pampers 2 bo jak zalozylam 3 to za duze na mlodego jeszcze i spokojnie w 2 wchodzi choc wazy juz prawie6 kg ..
musimy isc do neurologa bo powiedzialam ze maly sie tak strasznie zanosi i doktorka zalecila profilaktycznie ale jest jedno ale hehe zadzwonilismy go zarejstrowac i mezus mowi co i jak i ze doktor dopisala ze pilne na skierowaniu, a pani na to no to na luty prosze 🤪 🤪ja pierdole i musimy prywatnie ale to juz do jeleniej gory bo nie ma wiecej neurologow dzieciecych w zgolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas niezły numer dziś 😉 Staś dotychczas nie chciał siedzieć w chuście i zawsze strasznie ryczał jak próbowałam go wkładać - myśleliśmy już, że wydatek niepotrzebny i że chusta się nie przyda. Dziś spróbowałam raz jeszcze, bo był w dobrym humorze i jestem normalnie w szoku. Pomarudził dosłownie z pół minuty po czym padł i tak śpi już od dwóch godzin, ja w tym czasie zrobiłam i rozwiesiłam pranie, pozmywałam gary, wyniosłam śmieci, uporządkowałam półki z jego ubrankami, (lekko) podgrzałam i zjadłam mu nad głową obiad itp. Próbowałam go nawet budzić, ale tylko zastękał i odpłynął z powrotem. Pewnie odbije się to na dzisiejszym nocnym spaniu, ale jestem cała szczęśliwa, że chusta zaskoczyła, bo to dla mnie znaczne ułatwienie np. na szybkie zakupy albo na spacer w miejsce gdzie z wózkiem nie bardzo jest sensownie jechać.
My mieliśmy ciemieniuchę, ale sama przeszła zanim kupiliśmy olejuszkę, którą nam poleciła pani doktor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nosimy pieluszki Huggies Premium 3 (5-9). Jak kupiłam raz zwykłe Huggies to były za duże bo nie miały z tyłu takiego ściągacza. Premium mają ten ściągacz i są git.
Kama, no to rzeczywiście niezły termin. Już mi brak słów na tą naszą służbę zdrowia. Jak chciałam się zapisać na zabieg we Wrocku to mi powiedzieli marzec na konsultacje u lekarza który zdecyduje o zabiegu. I po co my płacimy te składki? Wolałabym je sobie odkładać i jak rzeczywiście muszę iść do lekarza albo do szpitala wtedy je wykorzystać i zapłacić za opiekę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
opis rtg odebrany, ale pediatry małego już nie było, więc idziemy jutro. ale po opisie widze ze nie jest dobrze. sprawdziłam wszystko w necie i wychodzi na to że Franek ma zapalenie płuc 😞 i to możliwe że rzeze mnie, bo cały czas w ciązy mialam zapalenia pochwy a ten jebaniec gin dawał mi leki które nic nie pomagały. i pisało, że dziecko moze sie zarazic tymi bakteriami podczas porodu, a do 4 miesiaca moze zachorowac....płaczę, bo jest mi go szkoda, a poza tym kardiolog kazał uważać na płuca, bo przez nie może sie pogorszyc stan serca, a i tak w opisie mamy napisane że wielkosc serca w górnej granicy normy 😞 😞 😞 oby skończyło się tylko antybiotykami!!!!!!!
Cieszę się, że pediatra pomimo iż nic nie słyszała w płucahc ani oskrzelach Franka nie będąc pewną, dała skierowanie na rtg, bo inaczej mogłoby się skończyć tragedią gdybysmy go zaszczepili!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Emi w poniedziałek była szczepiona i przespała cały dzień, za to we wtorek cały dzień była marudna i tylko na rączkach była spokojna 😮 Na szczęście mamy to już za sobą 😉
Lusiu bardzo ci wspóczuję kochana, mam nadzieję, że jednak wszystko się ułoży!!!! A Franio już jest bardzo duuuuży 😉 Kurcze będzie z niego kawał faceta 😉
My używamy pieluszek 3-6kg czyli 2. Najlepsze są moim zdaniem z Pampersa, bo nic nie przecieka i teraz będziemy tylko takich używać. Muszę tylko zużyć całą paczkę Huggisów (moim zdaniem są beznadziejne, za sztywne i przeciekają, bo 2 są za duże!!!).
A Emi najprawdopodobniej ma skazę białkową 🥴 😞 🤨 Na policzkach, karku i na przegubach dłoni ma takie suche czerwone plamy z krostkami. Kurcze jestem załamana, bo jeśli to się potwierdzi to chyba zrezygnuję z karmienia piersią, bo jak sobie pomyślę, że musiałabym zrezygnować z białka to nie miałabym co jeść, bo moja dieta składa się głównie z białka... 😞
U nas też jest chłodnow domu. Ja ubieram Emi w domu w pajaca z długim rękawem i nóżkami, do tego grube skarpety, na noc rękawiczki bawełniane (bo w nocy Emi miałą lodowate rączki) i przykrywam ją dużą pieluszką tetrową, na to kocykiem bawełnianym i kocykiem polarowym. Dziś w nocy dodatkowo zamknęłam drzwi w pokoju i włączyłam na troszkę taki grzejniczek, ale tylko na troszkę bo strasznie prąd ciągnie, ale chociaż powietrez było inne, cieplejsze.
Olusia Emi też ma na karku taką plamkę czerwoną od urodzenia i też słyszałam, ze jest to dziobnięcie bociana i, że zniknie z czasem 😉
Justi biednu ten twój Wojtuś, tyle czasu ta głupia żółtaczka się go trzyma 😞 Trzymajcie się dzielnie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi naszymi kochanymi pociechami zawsze coś jest 😞 i chociaż chciałybyśmy jak najlepiej, to po prostu czasem się nie da....decyduje głupi los...
Edytka nie rezygnuj kochana z karmienia piersią, może uda ci się tak dobrac dietę, abys była zadowolona. Szkoda by było aby Emilka jadła tylko mleko modyfikowane, skoro masz pokarm. Trzymam kciuki żeby jednak nie miała tej skazy!!

Najdziwniejsze jest to, że Franek wcale nie ma żadnych objawów, a takie złe wyniki 😞 Mam nadzieje ze dostanie antybiotyk i po sprawie i obejdzie się bez szpitala!!! Tyle nerwów że szok!!! Ale będziemy drżeć o te nasze skarby juz zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Lusiu to faktycznie dziwne, skoro nie zauważyłaś jakichś niepokojących objawów, a Franio ma złe wyniki 😞 😮 😲 Kurcze Emi też pokasłuje i troszkę jej jakby w gardełku charczy, ale jak ostatnio ją pediatra badała, to nic nie wysłuchała...Teraz w sumie zaczynam się martwić, czy może też nie ma jakiegoś zapalenia płuc...OSZALEĆ MOŻNA 😞 🤢 🥴 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...