Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Monia,Gabi śliczna malutki cukiereczek do schrupania,a jaka podobna do mamusi 🙂Kacper tez sie wstydzi jak widzi aparat i trzeba go rozsmieszac,zeby mu zrobic mu fotke 🙂
Kacper wczoraj mial ostatnie picie o 19.30 i spal do 6 rano 🤪 🤪 normalnie bylam w szoku 🙂 🙂A musze stwierdzic,ze bardzo dzielnie znosi zastrzyki z dnia na dzien coraz mniej placze,a musze przyznac,ze te zastrzyki naleza do bardzo bolesnych 😞Teraz wlasnie spi w lezaczku mam nadzieje,ze jeszcze troche to potrwa,a nie 20 min 😞
Kama ja tez sie nie za bardzo orientuje w tym podawaniu jedzonka,i mysle ze dopiero mu wprowadze kolo 4,5 msca 🙂Ostatnio moja znajoma podala 3,5 msc coreczce kaszke,najpierw 50,a pozniej 150 ml za pierwszym razem bo byla glodna i chciala jeszcze 😲 😠 i wyladowala od razu u lekarza bo tak mala brzuszek bolal,ale chyba sie lekarce nie przyznala,ze dala jej kaszke!!!Jak mozna byc tak glupim,tym bardziej,ze juz jedno dziecko wychowala masakra,a znajac ja to pewnie dalej jej podaje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amelia napisał(a):

Uświadomiłam sobie,że chyba tylko poza Lenką Eluni wszystkie nasze dzieciaczki z czymś się borykają.


Tak dziewczyny my mamy sporadyczne problemy ze skórą które znikają jak użyję alantan maść i to po dniu lub dwóch znika i jest oki. Chociaż ja osobiście mam też problemy ze skórą to mam nadzieje że moja Lenka ich nie będzie miała oby tak było.
Mamy za to problem z początkami ząbkowania bo strasznie marudna jest Lenka i nawet płaczliwa co jej się to bardzo rzadko zdarzało żeby płakała, ale kupiłam jej bobodent zel i jak na razie pomaga.
Prawie miesiąc walczyłam z ciemieniuchą i teraz jest już wszystko oki. Tylko kupki ma takie luźne i sporadycznie ze śluzem jak jutro będziemy na szczepieniu to się zapytam pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Właśnie wróciliśmy ze szczepienia. Hania była bardzo grzeczna. Zapłakała tylko podczas wkłuwania igły, a po zaszczepieniu zaczęła się śmiać do pielęgniarki. Waży 5980g z pieluszką (pustą), body i rajtuzkami. Od ostatniego szczepienia przybrała 900g więc łądnie i nie będę się przejmować tym ile zjada.

Co do wprowadzania nowych pokarmów to rzeczywiście trzeba robić to powoli po jednym produkcie. IRCIA- ta Twoja znajoma jest nieźle rąbnięta! Przecież tylko wyrządza dziecku krzywdę swoją nieodpowiedzialnością! Czytałam ostatnio fajny artykuł,że obecnie można wprowadzać nowe produkty najwcześniej w 5 miesiącu (czyli po 4) i można zacząć od czego się chce (czy owoce, zupki czy kaszki). No i teraz gluten wprowadza się wcześniej. Kiedyś można było od 9 miesiąca a teraz zalecają przy karmieniu piersią od 4.Podaje się malutką łyżeczkę np. kaszki mannej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my z cera tez problemow nie mamy ani z wysypkami tylko teraz troche wrocila ciemieszka na glowie i brewkach,a ta kolezanka to faktycznie swir ze od razu tyle dziecku podala..
amelia tz z tym glutenem ze co??bo nie moge tego ogarnac ☺️ ☺️a te kaszki smakowe sa bezglutenowe prawda??jak to jest bo juz sie pogubilam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez niewiem jak to jest zbytnio z tym glutenem,ale slyszalam ze powinno sie go podawac wczesniej z kaszka tak jak amelia pisze,zeby pozniej dziecko nie bylo na niego uczulone tak mi sie wydaje,ale do konca to niewiem,musze o tym poczytac,ale niewiem kiedy sie za to zabiore,bo Kacper ostatnio strasznie marudny i na nic niemam czasu!!!A spi odkad nie chodzimy na spacer po 20 min,juz niedaje rady echhhh....
Milego dnia kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAMA- gluten jest w zbożach (pszenica,owies,żyto). Celiakia to nietolerancja glutenu. Kiedyś uważano,że wczesne wprowadzenie glutenu może powodować celiakie. A teraz uważają,że jak się karmi piersią to trzeba wprowadzić wcześniej (4-5 miesiąc) bo wtedy chroni się przed celiakią. Tylko,że podaje się niewielkie ilości (1 malutką łyżeczkę).Są różne kaszki smakowe (ryżowe,pszenne, kukurydziane). Tylko ryżowe i kukurydziane nie mają glutenu i można je spokojnie maluszkom podawać. A te pszenne podaje się dopiero ok 9 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i kaszka manna też jest glutenowa. Jak mój synek miał 7 miesięcy to dałam mu zupkę jarzynową z kaszką manną. Mały tak jak kiedyś pisałam strasznie ulewał do 9 miesiąca, a po tej zupce to normalnie zarzygał pół pokoju. Głupia matka nie wiedziała,że kaszka manna ma gluten ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niemowlęta karmione piersią

Gdy niemowlę karmione jest piersią, gluten można wprowadzić w 5 miesiącu życia, w formie przecieru jarzynowego z kaszą manną. Podawanie posiłków uzupełniających należy zacząć od małych ilości, np. 3-4 łyżeczek.

Między 7-9 miesiącem życia można wprowadzić kaszki/kleiki glutenowe (jako samodzielne danie).

10-miesięcznemu niemowlęciu można podawać niewielkie ilości pieczywa (np. skórkę od chleba), biszkopty i sucharki.

Od 11 miesiąca życia zaleca się podawanie produktów zbożowych w połączeniu z produktami mlecznymi.

Zaleca się by wprowadzanie glutenu do diety niemowląt odbywało się stopniowo i w czasie karmienia piersią. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko choroby trzewnej we wczesnym i prawdopodobnie w późniejszym dzieciństwie.



Niemowlęta karmione sztucznie

W przypadku dzieci niekarmionych piersią zupy z dodatkiem kaszy manny (gluten) wprowadza się od 6 miesiąca życia.

Do 9 miesiąca życia należy podawać 1 posiłek dziennie zawierający dodatek kaszki glutenowej.

W 9 miesiącu życia można do diety dziecka włączyć biszkopt.

Od 10 miesiąca życia można wprowadzić niewielkie ilości pieczywa, biszkopty i sucharki, a częstość podawania produktów glutenowych można zwiększyć do 4 razy dziennie.

Wprowadzanie glutenu należy rozpocząć od podawania 2-3g kaszy manny na 100 g posiłku jeden raz w ciągu dnia.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane mamusie 🙂
Niestety u nas nie ma dobrych wieści 😞 Emi jest uczulona na Bebilon Petpi 😞 😞 😞 Już nie mam siły na to wszystko 😞 Dzisiaj podałam jej po 3 dniach przerwy i odstawieniu Oilatum Soft 30ml Bebilonu i niestety wyskoczyły jej czerwone zmiany na dłoni, na policzku i za uchem 🥴 Już sama nie wiem, czy spróbować Nutramigenu czy od razu całkowicie wyeliminować jakiekolwiek białko krowie i spróbować przejść na Isomil (mleko sojowe). Normalnie ręce opadają 🤨 Gdybym mogła jeść więcej to zostałabym na piersi, ale coraz bardziej chudnę, już wróciłam do wagi sprzed ciąży, a co będzie dalej... 😞
Byliśmy dziś na szczepieniu i Emi była naprawdę dzielną pacjentką 🙂 Przy wkłuwaniu igły wogóle nie płakała, dopiero jak pielęgniarka wstrzyknęła płyn to zaczęła płakać, ale nawet szybko się uspokoiła. Do domku wracaliśy jednak na syrenie ale to nie dlatego, że bolało tylko mała była głodna, bo wizyta się troszkę przeciągnęła, bo lekarka się spóźniła.
A wogóle nasza mycha tak się dzisiaj wystraszyła odkurzacza, że aż byłam w szoku 😲 Wjechałam z już włączonym odkurzaczem do jej pokoiku (jak codzień) i Emi była spokojna. Po czym nagle zaczęła tak strasznie płakać (i to płakać ze łzami, a nie tylko krzyczeć), że aż ja nie wiedziałam co się dzieje. Szybko wyłączyłam odkurzacz i ją utulałam to dopiero się uspokoiło moje biedactwo.
Kama ja też nie wiedziałam wcześniej o co chodzi z glutenem, ale ostatnio duuużo na ten temat czytałam, bo już nawet podejrzewałam u małej celiakię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko ja bym na twoim miejscu calkowicie zrezygnowala z piersi,bo sama sie nad tym zastanawialam,jakbym nadal miala nie jesc nabialu,ale po troszku jem i na razie jest ok,a po co ty masz sie jeszcze dodatkowo meczyc i juz calkowicie nic nie jesc!!!I na twoim miejscu przeszlabym na nutramigen bo to jest bardzo dobre mleko,duzo moich znajomych sobie go chwali przy roznych alergiach,i zobaczysz od razu ty sie lepiej poczujesz jak i Emi bedzie napewno lepiej!!Ale to jest oczywiscie moje zdanie,bron boze ci go nie narzucam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My już też po szczepieniu. Ryk był przy kłuciu ale od tej pory na szczęście jest już normalnie. Staś waży 5950 i mierzy 58 cm - jest malutki, ale bardzo żywotny 🙂
Nam pani doktor też zaleciła zacząć za miesiąc dokarmianie: przez pierwsze dwa miesiące raz dziennie zupę - przecier z jarzyn z dodatkiem kaszy manny. Przeciery owocowe lub soki przecierowe dopiero po skończeniu 6 miesięcy.
Ciekawe jest to, że teoretycznie zalecenia są żeby karmić wyłącznie piersią przez 6 miesięcy a w praktyce wszyscy pediatrzy zalecają wprowadzanie nowych rzeczy wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia chciałabym przejść już na butlę bo naprawdę wkrótce się wykończę, bo niby z czego ja mam brać siłę...z dżemu??? 😮 Ale póki co Bebilon się u nas nie sprawdził. Musimy spróbować ten Nutramigen, choć mam obawy czy Emi zaakceptuje jego smak. Z Bebilonem poszło odziwo całkiem nieźle, ale słyszałam, że Nutra jest o wiele gorszy w smaku, bo nie ma laktozy 🤢 A jak i to nie przejdzie to pozostanie nam chyba tylko Isomil...
Kurcze zazdroszczę mamusiom, których dzieciaczki nie przechodzą takich rewolucji i śmiało mogą karmić piersią...ehhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mojej sie pogorszylo,poliki czerwone i szorstkie,naskorek schodzi:/
Dzis do lekarza znowu,jak i tym razm mi powie, ze dzieci tak maja to go chyba jebne o sciane:/
W czwartek wtedy pojedziemy do innego.Najgorsz jest to, ze moj pracuje do pozna i tylko do tego lekarza mamy szanse zdazyc, bo tak to wszyscy przyjmuja najdluzej do 18 a moj jest dopiero o tej porze w domu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. EDYTKA- rozbawiłaś mnie tym dzemem 🙂 ale naprawdę współczuję Wam tej alergicznej walki. Nie stresuj się nutramigenem. Wiele dzieci go pije i jest ok. Jak Ty będziesz się denerwować to Emi to wyczuje.

OLUSIA- te poliki Viki chyba coraz bardziej sugerują skaze. Daj znać co lekarz powiedział.

A Hania niestety gorączkuje po szczepieniu. Po pierwszej dawce nic się nie działo, a teraz niestety cierpimy 😞 Szczepienie było w południe i gorączki o : 16, 23 i 6 rano. Na szczęście dobrze reaguje na eferalgan. Wydaje mi się,że taka gorączka do 38,5st może być do dwóch dni. Mam rację? Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

za godzine ide do lekarki kuzwa na pewno mnie opierdzieli bo mialam byc 2 tyg temu, ale cholera jak mialam isc jak ten pierdzielony katar nie ustapil dzis jednak ide niech mi cos innego zapisze bo ta masc majerankowa, I krople nie pomagaja jenak mam stracha bo musze isc do dzieci chorych 😞 a my jeszcze sie nie szczepilismy bo jak nei ta zoltaczka sie ciagnie za nami to katar sie przyplatał i jeszcze oczko tak jak po 1/2 dniach po soli fizjologicznej sie poprawialo tak teraz 5 dzien ropieje ehhh

wpadne pozniej i was doczytam jak mi moj Gagatek pozwoli 🙂 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...